Neler yeni

Whatsapp ve IPhone 4 IOS 7.1.2

Pipisipis

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
şimdi özetle önerilen tüm çözümleri yazayım, çünkü bende çalışmıyor.
eskiden iphone 6'da olan whatsapp'ımı iphone 4'de geçirmek istedim. telefonun versiyonu 7.1.2
bildiğimiz üzere 8.0 desteklemiyor uyarısı verdi.
bu telefonda whatsapp YÜKLÜ DEĞİL
kullandığım icloud id'sini kullanamıyorum çünkü apple iphone 4'lerde doğrulama kodu kullanılan id'lere İZİN VERMİYOR (yani başkasının id'sini kullan gibi önerilerde bulunmayın. başkasının daha önce whatsapp kullandığı ve doğrulama kodu gerektirmeyen bir id'si varsa ne ala..Olan biri varsa paylaşırsa denerim onu da)
cydia-appadmin olayını da denedim, bu telefonda ve bağlı olan icloud id'de whatsapp olmadığı için bulut çıkmıyor. bu yöntem geçerli değil..
topstore gibi JAİLBREAK olmayan uygulamalarla whatsapp++ yüklemeye çalıştım, o da cihaz versiyonunu desteklemiyor.
cydia üzerinden whatsapp++ yüklemeye çalıştım, o da olmuyor. :))
tarihi ağustosa al yok 2014'e al olayları da işlemiyor.
2.18.41.18 whatsapp ipasını itools üzerinden telefona yükleyebiliyorsunuz evet. AMA whatsapp'a tıkladığınızda apple id istiyor. girmenize rağmen ya beyaz ekranda donuyor, ya da uygulama açılmıyor.

Şimdi bunlar bende ÇALIŞMAYAN tüm öneriler.

özetle,
elimde whatsapp yüklü olmayan bir iphone 4 7.1.2 cihaz
elimde bir doğrulama kodu isteyen apple id ve buna bağlı whatsapp hesabı (bunu iphone 4'de kullanmanın yolunu bilen?)
elimde doğrulama kodu istemeyen apple id ama geçmişinde whatsapp yüklü olmadığı için kullanamıyoruz.

Başka önerisi olan varsa başımın üzerine :))

ekleme; başka bir telefonda apple id ile whatsapp yükledim yani bulut çıkıyor ama app admin başarılı şekilde yüklenmiş olmasına rağmen app store alanında sürüm düşürme olmuyor ve seçenekler opsiyonu çıkmıyor.

Son düzenleme:

kemal3301

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
ı fone 4 telefon var cydia dan app admin yükledim ama telefon ekranında gözükmüyor sadece cdada kurulu olanlar yerınde gözüküyor neden olabilir

Resital06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@id6666
Bu siteden yapabilirsin

PC gerekli yani şart.

@blue1910
o sitedeki JB araçları sadece Semi Tethered veya Semi Untethered (HomeDepot,EtaSon) gibi araçlar barındırır. Untethered JB araçları için mutlaka PC gerekli...

"JailbreakME" destekleyen sürümler hariç
çok teşekkürler..

mster4

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
app admin 1.0r-101 yükleyin sonra app store girin whatsappta bulut işareti çıkacak downgrade deyin. 2.18.81 yükleyin oluyor bende oldu inşallah sizdede olur

Viracoche

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
merhaba ben app admin i yükledim ve sürümü 1.0r-102 sürümü düşüremiyorum whatsapp ı indirdigimde downgrade yerine bunun için ios8 gerekli diyor daha eski bir sürümünü indirmek istermisiniz dediğimde otomatik olarak indiriyor ne yapmam gerek

kazama

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Merhaba arkadaşlar benımde daha 1 hafta öncesıne kadar whatsapa giremiyodum telefonumdada jailbreak yoktu ben 2 gün araştırdım jb nedir ne değildir diye aslında boşa araştırmışım pangu diye bir .exe diye uygulama var onu yükleyin youtubeye iphone 4 jb nasıl atılır adamın yaptıklarını yapın 5 dkya cihazınız jb oluyor yani çok basit araştırmama değmemişti ardından app admini yükledim internetten reposuna bakıp yükleyin direk ararsanız yükleyemessiniz . yani jb cihazınıza hiç birşey yapmaz aksine dahada faydalı oldu ben ondan sora üst tuşum bozuktu onu ses açma tuşuna ayarladım tek basınca kapanıyor basılı tutunca ses açılıyor yani çok güzel oldu bu arkadaşada çok teşekkür ederim sayesinde yaptım telefon şuan cok iyi oldu assi* touch baya kastırıyormuş iyi geldi :) jailbreak(jb) atın yani hiç bir sorun görmessiniz ama biraz araştırın.
Selam arkadaşlar , değerli form üyeleri .
Konuyu baştan sona okudum , amacım iphone 4e whatsap felan kurmaktı .Cydia kurdum appAdmin kurdum gerisini yapamadım :) , uğraşmıyorum önemli değil ama yapmam gereken bir konu var .
@Engincolakas merhaba üStad .
Cihazın bahsettiğin gibi üst açma kapama tuşu arızalı durumda .Bana bu tuşu ses tuşuna nasıl ayarladıgını anlatırsan çok sevinir memnun olurum .
Sevgiler .

Numanss1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Herşeyi halledip en sonundabağlanırken ağ sorunu alan varmı ?

ma7203024

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Youtube da teknoloji Kafası kanalıma gir bak ben izlenme kazanim sizde inşallah amacınıza ulaşırsınız
Mesaj düzenlendi:

Dostum
Herşeyi halledip en sonundabağlanırken ağ sorunu alan varmı ?
Wp ı kapatmadan ayarlara gir tarihi otomatik yap sorun gider
Mesaj düzenlendi:

HEY MİLLET YOUTUBE DA TEKNOLOJİ KAFASI ADLI YOUTUBE KANALININ IPHONE 4 OYNATMA LİSTESİNE GİRİP BAKIN ADAM ÇÖZMÜŞ.
Mesaj düzenlendi:

şimdi özetle önerilen tüm çözümleri yazayım, çünkü bende çalışmıyor.
eskiden iphone 6'da olan whatsapp'ımı iphone 4'de geçirmek istedim. telefonun versiyonu 7.1.2
bildiğimiz üzere 8.0 desteklemiyor uyarısı verdi.
bu telefonda whatsapp YÜKLÜ DEĞİL
kullandığım icloud id'sini kullanamıyorum çünkü apple iphone 4'lerde doğrulama kodu kullanılan id'lere İZİN VERMİYOR (yani başkasının id'sini kullan gibi önerilerde bulunmayın. başkasının daha önce whatsapp kullandığı ve doğrulama kodu gerektirmeyen bir id'si varsa ne ala..Olan biri varsa paylaşırsa denerim onu da)
cydia-appadmin olayını da denedim, bu telefonda ve bağlı olan icloud id'de whatsapp olmadığı için bulut çıkmıyor. bu yöntem geçerli değil..
topstore gibi JAİLBREAK olmayan uygulamalarla whatsapp++ yüklemeye çalıştım, o da cihaz versiyonunu desteklemiyor.
cydia üzerinden whatsapp++ yüklemeye çalıştım, o da olmuyor. :))
tarihi ağustosa al yok 2014'e al olayları da işlemiyor.
2.18.41.18 whatsapp ipasını itools üzerinden telefona yükleyebiliyorsunuz evet. AMA whatsapp'a tıkladığınızda apple id istiyor. girmenize rağmen ya beyaz ekranda donuyor, ya da uygulama açılmıyor.

Şimdi bunlar bende ÇALIŞMAYAN tüm öneriler.

özetle,
elimde whatsapp yüklü olmayan bir iphone 4 7.1.2 cihaz
elimde bir doğrulama kodu isteyen apple id ve buna bağlı whatsapp hesabı (bunu iphone 4'de kullanmanın yolunu bilen?)
elimde doğrulama kodu istemeyen apple id ama geçmişinde whatsapp yüklü olmadığı için kullanamıyoruz.

Başka önerisi olan varsa başımın üzerine :))

ekleme; başka bir telefonda apple id ile whatsapp yükledim yani bulut çıkıyor ama app admin başarılı şekilde yüklenmiş olmasına rağmen app store alanında sürüm düşürme olmuyor ve seçenekler opsiyonu çıkmıyor.
Gir bu oynatma listesine bak ben yaptım kullanıyorum.
--- SPAM Link---

Moderatör tarafından düzenlendi:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Youtube da teknoloji Kafası kanalıma gir bak ben izlenme kazanim sizde inşallah amacınıza ulaşırsınız
Mesaj düzenlendi:

Dostum

Wp ı kapatmadan ayarlara gir tarihi otomatik yap sorun gider
Mesaj düzenlendi:

HEY MİLLET YOUTUBE DA TEKNOLOJİ KAFASI ADLI YOUTUBE KANALININ IPHONE 4 OYNATMA LİSTESİNE GİRİP BAKIN ADAM ÇÖZMÜŞ.
20 gün sonra zaten tamamen IOS 8 desteğide kalkacak o zaman uygulama yüklense bile çalışmıyacaktır...

Not: büyük harf kullanmayın lütfen

EmreBrom

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Hocam merhabalar , ben sorunun çözümü olmaz diye whatsapp silmiştim , tekrar yüklerkende mevcut değil diye uyarı alıyorum , bunu nasıl çözerim :/

mtdrnadir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
öncelikle merhabalar. hiç endişeye gerek yok toplanın yamacıma adım adım anlatıyorum.
-jailbreak yapalım
-sonrasında cydia ya girip ''beta.unlimapps.com'' ayrı kaynağını ekleyelim.
-ayrı kaynağı ekledikten sonra arama motoruna app admin girip ekleyelim. (dogru app admin'i eklediğimizden emin olalım.)
-sonrasını ekran görüntüsünde bulabilirsiniz.
umarım işinizi görmüştür. teşekkürler
Hocam yardımcı olursanız sevinirim downgrade ye tıklayınca error hatası alıyorum

Kelebek

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Cydia uygulamsindan ifile ile surum yukseltme imkanimiz varmi ios 7.1.2 icin

ensarrerbil

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
Aynen öyle...

iphone 4 desteği tamamen kaldırıldı...
Evet destek kaldırıldı ancak whatsappı app admin yoluyla yükledikten sonra whatsappta karşımıza ios versiyonunu yükseltin ibaresi cıkıyor tarihi 1 subat 2020 tarihiden geriye aldığımızda whatsappa girebiliyoruz fakat bu sefer safari instagram vs gibi uygulamalarda internet yok diyor
sadece whatsappta tarih ayarını değiştirebilirsek kullanıma devam edebiliriz bunu için bi tweak falan yok mu ?

EmreA

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Evet destek kaldırıldı ancak whatsappı app admin yoluyla yükledikten sonra whatsappta karşımıza ios versiyonunu yükseltin ibaresi cıkıyor tarihi 1 subat 2020 tarihiden geriye aldığımızda whatsappa girebiliyoruz fakat bu sefer safari instagram vs gibi uygulamalarda internet yok diyor
sadece whatsappta tarih ayarını değiştirebilirsek kullanıma devam edebiliriz bunu için bi tweak falan yok mu ?
Appadmini kaldırmıştım tekrar yüklemeye çalıştım bu sefer cihazın sürümüyle uyumlu değil hatası verdi.Tekrar nasıl yükleyebilirim?

Toppamoxiphone444444

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Appadmin uygulamasını inceleyiniz onu yükledikten sonra eski sürümü yüklüyorsunuz 4-5 eski sürüm olsa yeter sonrasında telefonda whatsapp ı çalıştırın aktifleştirin sonra güncelleme yapabilirsiniz

GG
Merhaba iphone 4'üm var cihaz (jb) li app admin le eski sürümleri indirmeyi deneyince şu hatayı alıyorum2020_12_09_21_35_IMG_0001.PNG
Appadmin uygulamasını inceleyiniz onu yükledikten sonra eski sürümü yüklüyorsunuz 4-5 eski sürüm olsa yeter sonrasında telefonda whatsapp ı çalıştırın aktifleştirin sonra güncelleme yapabilirsiniz

GG
Mesaj düzenlendi:

Kardeşim bi müşterimin cihazı geldi 1 gün uğrastım ve netice aldım .İos 7.1.2 iphone 4 cihazına Whatsapp yüklenmesini anlatacagım en Son Sürümde artık telefon onayı olmuyor.O Yüzden 0 dan kurulumda whatsapp calismiyor.
Mesaj düzenlendi:

Yöntem 1:
Cihazın jailbreaklı oldugunu varsayıyorum.
Öncelikle cydia dan kaynaklar ı tıkla düzenleyi seç ,sol üst koseden ekleyi tıklayıp com u ekle ,
Ekledikten sonra Tüm Paketleri seçip app admini indiriyoruz ...(İos 7 icin uygun olan sadece bu tweak)
Yükledikten Sonra tel kapanıp açılacak.
İşlemi yaptıktan Sonra Whatsapp varsa cihazdan siliyoruz .
Sonra Appstoreden En iyiler kısmında Whatsapp messengerın Bulut olan simgesine tıklıyoruz.
Donwgrade secenegine tıklıyoruz.2.18.80 Sürümünü seciyoruz ve sonrasında tekrar aynı secenekler cıkarsa cıkınca continue yi seciyoruz whatsappın bu esnada yüklenmesini bekliyoruz.
Yüklendikten Sonra Numarayı yazıp Whatsapp ı acıyoruz.
Mesaj düzenlendi:

Yöntem 2:
İtools 4 programını Bilgisayarımıza indiriyoruz.
Sonrasında apps kısmına tıklayıp install seceneginden verdigim linkteki whatsapp ın ipa dosyasını telefonumuza manuel olarak yüklüyoruz.

işlem tamamdır .
umarım yardımcı olmusumdur.
1. yöntem denedim ama şu hatayı alıyorum 2. yöntemdede dosya bulunamadı diyor ipa dosyası yani

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Toppamoxiphone444444

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
arkadaşlar kesin çözümü söylüyorum. şimdi denedim yaptım oldu. whatshapp'ın 2.8.71 versionunu indirin. daha sonra tarihi 19 ağustos 2018 yapın oluyor.
Hocam bunu yaptım daha tarihi düşürmedim yüklerken şu hatayı alıyorum ne yapmam lazım

Ekli dosyalar

Toppamoxiphone444444

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4
Artık bitti hocam giremezsin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Peki başka yöntem yok mu be
Mesaj düzenlendi:

Artık bitti hocam giremezsin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi