Neler yeni

Güncel Başlıklar (Mega Konu)

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Katılım
12 Ocak 2018
Mesaj
2,268
Cihaz
iPhone 7 Plus
MEGA KONU
Aradığınız Tüm Konular Aşağıda Listelendi!


Konu Başlıkları
Forum kurallarını okuduysanız eğer hemen işimize jailbreake dönelim. Jailbreak ve jailbreak terimleri hakkında bilgisi olmayan kullanıcılarımızı düşünerek onlar için bir konular hazırladık aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

- Önemli - Jailbreak Sözlüğü - Jailbreakde Yeni Olan Arkadaşlar İçin Yol Haritası

- SHSH Nedir?

- Jailbreak Nasıl Yapılır? İlk kez jailbreak yapacak olanlar için

- Cydia Impactor Nasıl Kullanılır ->>>>>>>>>>> Jailbreak aracını kurmak için gerekli. İncelemenizde fayda var.
Jailbreak tanıdık ve cihazımızı jailbreak yaptık. Peki sonra ne yapacağız? Jailbreak çok ince bir iştir. Yanlış bir şey yaparsak veya yapmamız gerekenleri yapmazsak jailbreak hakkımızı kaybedebilir son sürüme güncellemek zorunda kalabiliriz. İşte size jailbreakinizi etkin ve güvenli kılacak yararlı konular:

- Jailbreak Sonrasi Yuklenmesi Gerekenler

- iOS güncellemeleri nasıl engellenir?

- ⚠Güvenmeyin Bu Sitelere⚠ -------->>>>> Bu linki koymamızın nedeni sizin ve cihazınızın güvenliğini düşündüğümüz içindir.

- Yasak Repolar ->>>>>>>>>>>>>> Bu konudaki repodan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

- Root Şifresi Değiştirme->>>>>>>>Root şifresinin bilinmemesi de çok önemlidir.
Jailbreakı kaldırmanız ve silmeniz gereken durumlar olabilir. Aşağıdaki linklerden kaldırma ile ilgii adımlara ulaşabilirsiniz. bir sorununuz olursa farklı konu açmak yerine buraya yazabilirsiniz.

- Jailbreak Nasıl Kaldırılır? (Ana Konu)

- iOS 11 - 11.3.1 Electra Jailbreak ve Cydia'yı Kaldırma

- SemiRestore 11 Lite

-Rollectra iOS11.3-11.4b3

-Succession
Jailbreakinizde sorunlarla karşılaşırsanız aşağıdaki linkte bu konuda yardım alabilir ya da farklı bir sorununuz varsa konu altına yazabilirsiniz.

- Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

- IOS 12 Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

- Electra Respring döngüsü problemi çözümü

- Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri
Tema, tweak konusuna gelecek olursak aşağıda uygun tema ve tweakların konudaki linkleri bulunmaktadır.

- iOS 13.0 - IOS 13.3 (A9-A13) - Uyumlu Tweak Listesi

- iOS 7 - 13 Uyumlu Temalar

- XenHTML - iWidgets & SBHTML

- IOS 12.0-12.4 Uyumlu Tweak Listesi

- iOS 11 Uyumlu Denenmiş - TweaklerBunlar dışında forumda aktif bir şekilde tweak- tema paylaşımları yapılmaktadır. Bunlar için ise:

-Tweak paylaşım

-Tema Paylaşım-İstek

linklerinden bu paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz bir tema, tweak veya uygulama var ise :
- Bunun için Tweak varmı veya Uygulama varmı ? ---Cydia ve AppStore---
linkinden sorabilirsiniz.
Tüm bunlar dışında sormak istediğiniz, merak etmek istediğiniz bir şey var ise önce yeni konu açmak yerine forumda arama yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Eğer yoksa aşağıdaki linkte bunu sorabilir, çok kompleks bir şey ise uygun başlık altında yeni konu açabilirsiniz.


- Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz-
Forumumuz günden güne büyüyor. Forum yönetimi her mesajla ve konuyla ilgilenecek durumda değil ve bu yüzden forumda zaman zaman karışıklıklar düzensizlikler olabiliyor. Siz kullanıcılarımızdan bu yüzden bize yardımcı olmanızı istiyoruz. En çok karşılaşılan durumlar:
-Konuyu yanlış başlık altında açmak.
-Başlığın konu içeriğiyle alakasız olması.(Çok önemli bir şey. Mesela başka bir kullanıcı aynı sorunla karşılassa ve forumda aramak istese konuyu bulmakta zorlanıp hemen aynı konudan açmak isteyecektir)
-Konu içeriğindeki açıklamaların yetersiz olması

Şimdi bu sorunları bu konuda teker teker ele almak istiyoruz. Sizlerin elinizden geleni yapacağınızı biliyoruz.


Burada size hemen hemen her başlığı kısaca açıklayacağım.


Apple ve Jailbreak Haberleri
Bu başlık altında apple yazılım ve cihazları , jailbreak haberleri ile ilgili paylaşımlar yapılır. Mesela yeni çıkan bir apple cihazı ya da yeni bir sürüme gelecek olan jailbreakın haberi yapılır.

Örnek paylaşımlar:
iOS 11.4 - 11.4.1 Jailbreak Haberleri
iPhoneX Plus Geliyor mu?Teknoloji
Bu başlık altında ise adındanda anlaşıldığı üzere teknoloji alanındaki paylaşımlar yapılır. Mesela yeni çıkan bir uygulama ya da bir marka hakkında bilgilendirme veya bir uygulamaya gelen bir özellik. Bu konu genişletilebilir.
Örnek Paylaşımlar:
Vivo markası hakkında
WhatsApp'taki özellik Facebook'a geliyor


Yardım Soru-Cevap
Forumda neredeyse en çok paylaşım yapılan konular bu başlık altında olmaktadır. Kullanıcılar bir sorunla karşılaşırsa forumda açacağı konu şüphesiz bu başlık altında olmaktadır. Sadece bir sorununuzun olması gerekmiyor merak ettiğiniz bir durum olursa bu başlık altında konu açabilirsiniz. Tabi öncelikle forumda arama yapalım. Belki sizden önce biri zaten bu konuyu açmıştır:)

Bu konuya biraz daha değinmek istiyorum.

Öncelikle bu başlık altında konu açarken şu kurallara dikkat edelim:
Konu başlığınızda sorununuzu kısaca özetleyecek bir şey olmasına dikkat edin. Ne çok uzun ne çok kısa.
Örneğin bu konu:
Crashreporter
Bu konu başlığına bakacak olursak konu başlığının içerikle alakasız olduğunu açıkça görüyoruz. Çünkü linkteki sorun cihaz donması ile ilgili ve crachreporter hata kaydı toplayıcı, arkadaş hata kaydını crashreporter aracılığı ile bizimle paylaşmış. Bu konuyu gören ben sorunun crashreporter ile olduğunu düşündüm. Acaba bu tweak arkadaşta çalışmadı mı diye düşündüm. Konu başlığı sorununuzla ilgili olması gereklidir.
Konu içeriğinizde sorununuzu açıkça anlatın. Çok derinlere inmeyin. Biz ve diğer bile kullanıcılar gerekirse yorumlarda merak ettiğimiz başka şeyleri sorarız. Konunuzu gerekirse ss ile destekleyin ve kullandığınız cihaz ve sürümünü belirtmeyi unutmayın.


Örnek paylaşım:
Çözüldü - Fortnite Jailbreak Sorunu
Arkadaş konusunu gayet kurallara uygun şekilde açmış. Karşılaştığı sorunu başlıkta belirtmiş. Kullandığı cihazı ve sürümü belirtmiş ve screenshot ile desteklemiş.

Jailbreak
Bu konu hakkında mevcut jailbreak araçları, jailbreak sorunlarının çözümlerinin derlendiği konular vardır. Jailbreak ile ilgili sorunlarınızı direkt bu başlık altında açmayınız.

Öncelikle sorununuzu forumda aratın eğer yoksa konunuzu açabilirsiniz konunuzun yeri Yardım Soru-Cevap dır. Ayrıca jailbreak forum başlığında sabitlenmiş konularda da sorunumuza çözüm bulabilecek bilgilere ulaşabilirsiniz.Tweak İstek
Bu başlık altında kullanıcılar, istediği işlevi yerine getiren tweakı bilmiyorsa sorar ve bilenler veya kullananlar varsa cevaplarlar.

Örnek paylaşım:
Çözüldü - Uygulamaları istediğim yere taşıyabileceğim Tweak
Gayet örnek bir konu. Konu başlığında istediği tweakın işlevini kısaca anlatmış. içerikte ise desteklemiş başlığı.


Tweak Paylaşım
Bu konu altında tweak paylaşımları yapılır.
örnek konu:
Tweak - AklocationX
Konu açarken bu düzende konu açmaya özen göstermeniz bizi çok mutlu eder:)


Tema Paylaşım-İstek
Bu konu altında ise tema paylaşılır merak edilen tema sorulur.
Örnek paylaşım:
Tema - Swhite XI
Konu açarken bu düzende konu açalım.


Sohbet-Muhabbet
Site sadece jailbreakten ibaret değil. Bu konuda ister jailbreak ister başka konuda sohbet muhabbet edebilirsiniz. Tabi forum kurallarına uygun bir şekilde:)
örnek paylaşım:
Film - Dizi Önerileriniz

İkinci El-Alim Satım
Adındanda anlaşıldığı üzere ikinci el cihaz alım satım konuları burada açılır. Mevcut ilanlara bakabilir veya yeni ilan açabilirsiniz.
Örnek konu:
iPhone 6S // 10.3.3


Çok aktif kullanılan konu başlıklarını bu şekilde sıraladıktan sonra artık konunuzu hangi forum başlığında açacağınız hakkında bir fikir oluştuğunu umarım.

Kısaca özet yapacak olursak:
1)Yardım bölümünde açılan konularda konu başlığına dikkat edelim. Ve içeriği sorununuza uygun bir şekilde hazırlayın. Çok uzun açıklamaya gerek yok. İlk mesajınız az,öz ve açıklayıcı olsun gerekirse sonraki mesajlarda başka şeylere de değinirsiniz.
2)Her forumun alt başlığında yukarı sabitlenmiş ana konular bulunmaktadır. Lütfen bunlara bakalım.
3)Konu açmadan önce lütfen forumda arama yapalım. Fazladan konu açmaya gerek yok.
4)Tweak-tema paylaşımında ki düzene lütfen uyalım.Yukarıda belirtilen konu başliklarindan Sorunuza uygun olan konu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Önemli konulari belirttim, Lütfen yeni konu acip daha öncesinden sorulmuş sorulari sormayin, kurallara uyulmamasi halinde gerekli cezalar sistem üzerinden verilecektir. Forumdan uzaklaştirilmamak adina elinizden geldiği kadar zaman geçirin, Forumda öncelik, bir sorununuz varsa arama yapin. İyi forumlar dilerim.
 
Son düzenleme:

ReVdL

Banned
Yasaklı
Katılım
20 Şub 2018
Mesaj
403
Cihaz
iPhone 6
Bu jb stabil değil gibi geldi özellikle kstore tweakından sonra sıkıntılar oldu, kaldırsamda appstore indirme yapmıyor, dışarıdan cydia impactor yada tutu app gibi yerlerden uygulama yükleniyordu, cihazı ayarlardan sıfırladım sıfırlama ekranında kaldı bende ios 11.4 e güncellemek zorunda kaldım umarım stabil jblarda gelir :) ios 10.3.3 gibi
 

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Katılım
15 Ara 2017
Mesaj
3,332
Cihaz
iPhone X
Bu jb stabil değil gibi geldi özellikle kstore tweakından sonra sıkıntılar oldu, kaldırsamda appstore indirme yapmıyor, dışarıdan cydia impactor yada tutu app gibi yerlerden uygulama yükleniyordu, cihazı ayarlardan sıfırladım sıfırlama ekranında kaldı bende ios 11.4 e güncellemek zorunda kaldım umarım stabil jblarda gelir :) ios 10.3.3 gibi
1-kstore 11.1.2 için bile güncellenmemişti; ki kalkmış 11.3.1 e yüklemişsin. zaten normal bir kullanım beklemen en başta hata.
2- jailbreak yapılmış cihazlarda ayarlardan sıfırlama yapılmaması gerektiğini biz kaşıkla çatalla anlattık herkese... Ama sen gitmiş yine sıfırlamışsın. tebrik etmekten başka söylenecek söz yok.:clap:


**Not: iPhoneX de dünden beri kullanıyoum. Hem hızlı hem de sorunsuz şu ana kadar..
 

ReVdL

Banned
Yasaklı
Katılım
20 Şub 2018
Mesaj
403
Cihaz
iPhone 6
1-kstore 11.1.2 için bile güncellenmemişti; ki kalkmış 11.3.1 e yüklemişsin. zaten normal bir kullanım beklemen en başta hata.
2- jailbreak yapılmış cihazlarda ayarlardan sıfırlama yapılmaması gerektiğini biz kaşıkla çatalla anlattık herkese... Ama sen gitmiş yine sıfırlamışsın. tebrik etmekten başka söylenecek söz yok.:clap:


**Not: iPhoneX de dünden beri kullanıyoum. Hem hızlı hem de sorunsuz şu ana kadar..
Mecbur sıfırladım ama çünkü cydia impactorla electra atılmıyordu cihaza yüklenmiyordu yüklü olan sorunluydu kaldıramıyordum dahi, k store ipaları çok iyi ipa arşivi yapmıştım bir ara
 

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Katılım
15 Ara 2017
Mesaj
3,332
Cihaz
iPhone X
Mecbur sıfırladım ama çünkü cydia impactorla electra atılmıyordu cihaza yüklenmiyordu yüklü olan sorunluydu kaldıramıyordum dahi, k store ipaları çok iyi ipa arşivi yapmıştım bir ara
Yine de haklı çıkarmıyor yaptığını.
Jb liyken ayarladan sıfırlamak yerine direk 11.4 e güncellesen daha iyi.. en azından uğraşmamış olursun.. nerdeyse ilk jailbreak den bu yana bu şekilde bu kural.

Ayrıca uyumlu olmadığı test edilerek onaylanmış tweak i belki çalışır diye yüklemek de aynı şekilde..

Bunlar electra nın stabil çalışmadığını değil; sadece senn yanlış işlemleri bilerek ve isteyerek yaptığını gösterir. Neyse geçmiş olsun ;)
 

ReVdL

Banned
Yasaklı
Katılım
20 Şub 2018
Mesaj
403
Cihaz
iPhone 6
Yine de haklı çıkarmıyor yaptığını.
Jb liyken ayarladan sıfırlamak yerine direk 11.4 e güncellesen daha iyi.. en azından uğraşmamış olursun.. nerdeyse ilk jailbreak den bu yana bu şekilde bu kural.

Ayrıca uyumlu olmadığı test edilerek onaylanmış tweak i belki çalışır diye yüklemek de aynı şekilde..

Bunlar electra nın stabil çalışmadığını değil; sadece senn yanlış işlemleri bilerek ve isteyerek yaptığını gösterir. Neyse geçmiş olsun ;)
Teşekkürler ama dediğim gibi ios 10.3.3 teki substrate safe modu gibi değil substrate tam stabil değil ileride düzeltirler artık... Çünkü direk safe moda atması lazımdı cihazı
 

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Katılım
15 Ara 2017
Mesaj
3,332
Cihaz
iPhone X
@ReVdL bazı tweakler buna sebep olabiliyor. zaten uyumsuz tweakleri yüklemeyin dememizin sebebi de bu
 

yusuf_

Yetkili
Administrator
Katılım
21 Ağu 2017
Mesaj
4,135
Cihaz
Macbook Pro 15'
Teşekkürler ama dediğim gibi ios 10.3.3 teki substrate safe modu gibi değil substrate tam stabil değil ileride düzeltirler artık... Çünkü direk safe moda atması lazımdı cihazı
Yalu102’ye airblue sharing yüklemeyi deneyin, direk elmayı yersiniz.
 

muzisyenizm

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
12 Haz 2018
Mesaj
132
Cihaz
iPhone SE
11.3.1’de olmayanlara (üst sürümlerde bulunanlara) karşı neden sert bir tutumda bulunuyorsunuz ki adam gayet doğru söylüyor, stabil değildi çoğu kişi jailbreak’i yapamadı bile. Kimi zorunda kaldı kimi bu çileden bıktı geçti. Electra’yı bu kadar sıkı savunmanızı anlayamadım.
 

yusuf_

Yetkili
Administrator
Katılım
21 Ağu 2017
Mesaj
4,135
Cihaz
Macbook Pro 15'
11.3.1’de olmayanlara (üst sürümlerde bulunanlara) karşı neden sert bir tutumda bulunuyorsunuz ki adam gayet doğru söylüyor, stabil değildi çoğu kişi jailbreak’i yapamadı bile. Kimi zorunda kaldı kimi bu çileden bıktı geçti. Electra’yı bu kadar sıkı savunmanızı anlayamadım.
Kendi cihazımda birçok tweak kurdum henüz bitmedi bile ancak sorun yaşamadım hiç. Yeni ipa denemede biraz uğraştırdı o kadar. Israrla uyarıyoruz şöyle yapın şöyle yapın diye, jailbreak ana konusunda birçok sorunun çözümü yazıyor ama kaç kişi okudu?
 

Dosya123

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
4 Ocak 2018
Mesaj
565
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
ben gayette sorun yaşamadım tweakleri araştırmadan pat diye yüklemek anlamsızca, forumdaki uyarıları dikkate aldığınız sürece sorun yaşamazsınız.
electra kurduktan sonra jailbreak yapmak sadece 2 denemede başarılı oluyorum, o da siriyi bile kapatmıyorum telefonu sadece uçak moduna alıyorum o kadar..
yaşadığım tek sorun instagram ve spotify açılmıyor veya geç açılıyordu bununda sebebi forceinpicture tweakiymiş, kaldırıdktan sonra sorun kalmadı.
başta tüm yönetici arkadaşlar olmak üzere herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim..
 

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
11 May 2018
Mesaj
407
Cihaz
iPad Mini
Eğer vfs denediyseniz ne yapabiliriz Ian Beer en başından beri bas bas bağırıyor du stabil değil diye yapabilecek birşey yok.
 
Son düzenleme:

muzisyenizm

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
12 Haz 2018
Mesaj
132
Cihaz
iPhone SE
Benim yöneticilerle bir derdim yok, yardımcı olmak istedikleri hakkında da şüphem yok. Ben tutumu doğru bulmadığımı söylüyorum. Sonuçta herkes Jailbreak yapmış olmak zorunda değil, jail ile alakası olmayan bir insan forumda barınamaz mı yani şimdi. Pat diye tweak kuran kim mesele bu değil ki. Jail yapamadı diyorum insanlar. Stabil değildi, beklenen bu değildi. Final sürümü ile çıkarılmak isteniyor dendi. Hata üstüne hatalar. Sadece kurmak da bile bir sürü hata ile karşılaşan insan vardı. Bence daha düzgün bir tutum sergilemelisiniz. Güzel ve değerli bir forum ve takip etmekten zevk alıyorum.
 

yusuf_

Yetkili
Administrator
Katılım
21 Ağu 2017
Mesaj
4,135
Cihaz
Macbook Pro 15'
Benim yöneticilerle bir derdim yok, yardımcı olmak istedikleri hakkında da şüphem yok. Ben tutumu doğru bulmadığımı söylüyorum. Sonuçta herkes Jailbreak yapmış olmak zorunda değil, jail ile alakası olmayan bir insan forumda barınamaz mı yani şimdi. Pat diye tweak kuran kim mesele bu değil ki. Jail yapamadı diyorum insanlar. Stabil değildi, beklenen bu değildi. Final sürümü ile çıkarılmak isteniyor dendi. Hata üstüne hatalar. Sadece kurmak da bile bir sürü hata ile karşılaşan insan vardı. Bence daha düzgün bir tutum sergilemelisiniz. Güzel ve değerli bir forum ve takip etmekten zevk alıyorum.
Dediğinizi anlıyorum ancak insanlarımız sabırlı değil. Sabırlı davransalar hiç sorun çıkmadan herkes jailbreak yapabilecek
 

Adrenaline

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
25 Mar 2018
Mesaj
596
Cihaz
iPhone 7
Bu konu başlıklarına jailbreak kaldırmayı da eklermisiniz :) ben kaldırmayı düşünüyorumda (Jailbreak 11.3.1)
 

sinanyolci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Katılım
5 Haz 2018
Mesaj
33
Cihaz
iPhone 7 Plus
ben gayette sorun yaşamadım tweakleri araştırmadan pat diye yüklemek anlamsızca, forumdaki uyarıları dikkate aldığınız sürece sorun yaşamazsınız.
electra kurduktan sonra jailbreak yapmak sadece 2 denemede başarılı oluyorum, o da siriyi bile kapatmıyorum telefonu sadece uçak moduna alıyorum o kadar..
yaşadığım tek sorun instagram ve spotify açılmıyor veya geç açılıyordu bununda sebebi forceinpicture tweakiymiş, kaldırıdktan sonra sorun kalmadı.
başta tüm yönetici arkadaşlar olmak üzere herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim..
Merhaba Dosya123 Bey,
Spotify ve inst. sorunlarını bende yaşıyorum forceinpicture bende yok şimdi bunu kurup denedim sorun devam ediyor şuan tekrar geri kaldırdım bu tweaki ama sorun bende devam ediyor spotify ve inst. hala geç açılıyor. ayrıca telefonu usb docka bağlayınca docktan ses gelmiyor bu sorunu da çözemedim. ama genel olarak jailbreakten memnunum. forumun destekleri bu konu da çok fazla herkese teşekkürler.
 
Son düzenleme:

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Katılım
12 Ocak 2018
Mesaj
2,268
Cihaz
iPhone 7 Plus
Semirestore11 ve SHSH konu başlıkları eklenmiştir.
 

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Katılım
5 Nis 2018
Mesaj
217
Cihaz
iPhone 14 Pro
Bu jb stabil değil gibi geldi özellikle kstore tweakından sonra sıkıntılar oldu, kaldırsamda appstore indirme yapmıyor, dışarıdan cydia impactor yada tutu app gibi yerlerden uygulama yükleniyordu, cihazı ayarlardan sıfırladım sıfırlama ekranında kaldı bende ios 11.4 e güncellemek zorunda kaldım umarım stabil jblarda gelir :) ios 10.3.3 gibi
Hani sen elmada kalmazdın, substrate girerdin, tüm tweakleri deneme elmada kalırsın diye uyarmıştım baya bilgisizmişsin jailbreak konusunda, @gokmenecer hocamın da dediği gibi tebrik etmekten başka söz bulamıyorum.
 

Dosya123

Aktif Üye
JailbreakTR
Katılım
4 Ocak 2018
Mesaj
565
Cihaz
iPhone 14 Pro Max
Merhaba Dosya123 Bey,
Spotify ve inst. sorunlarını bende yaşıyorum forceinpicture bende yok şimdi bunu kurup denedim sorun devam ediyor şuan tekrar geri kaldırdım bu tweaki ama sorun bende devam ediyor spotify ve inst. hala geç açılıyor. ayrıca telefonu usb docka bağlayınca docktan ses gelmiyor bu sorunu da çözemedim. ama genel olarak jailbreakten memnunum. forumun destekleri bu konu da çok fazla herkese teşekkürler.
Bildiklerim bu kadar hocam
 
Tips
Tips
Üst Alt