Neler yeni

Electra ~ iOS 11.0-11.1.2 Jailbreak

mehmet-284

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Saurik ten mesaj var anlaşılan yakında kendi çalışmasını yayınlayacak ama electra ve coolstar a da biraz gönderme yapmış :)
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
Saurik : Sonuçta, bunların hiçbiri benim sorunum değil. Electra ile ilgili sorunlarınız varsa, bu konuda Coolstar'ı rahatsız edin.
Jailbreak savaşları :D
Adam olaydıda kendi yayınlayaydı iki aydrır keyfini bekliyoruz

corleone.vito1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hay topangasina da tangasina da denizine dalgasina da...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Adam olaydıda kendi yayınlayaydı iki aydrır keyfini bekliyoruz
Hastaymış bir kaç haftadır geliştirme yapamamış ama çalışıyor üzerinde anlaşılan çünkü Coolstar ın yaptığı bazı güncellemelerin kendi güncellemeleriyle çakışacağından bahsetmiş

ByMeTe

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Normal Electra betaları kullandıysanız bootstrapt klasörü haricinde fazla değişiklik yapmadığınıza emin olun. Yaptığınız değişiklikleri geri alın.

normal electra yükledim tweakboxdan cihazo sıfırlamam lazım electra final yükleyecem cydiası olanı bazı tweaklar yükledim 11.1.2 shs kaydım yok cihazı yeni aldığım için futurestore ederdim olmadığı için nasıl kaldırıım electra yı temiz kurulum yapmak istiyorum final için yardımlarınız için tşkler

sentin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Sanırım APT 0.7 hatası düzeltilmiş(saurik reposundan indirilmemesi için bloke edilmiş) ayrıca liberios ve to panda ile ilgili yükleme hatası da düzeltilmiş.

mehmet-284

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Gençler dikkatli olur bu saurik çirkeflik çıkarmaya başladı

sentin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Saurik reposu boş görülür hata gibi gözükür diyor ama bu hata değil diyor herhalde saurik den güncelleme gelmesin diye....

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Daha önce sitemizde paylaştığımız tweaklerin bir kısmı şuan repo.jailbreaktr.com reposuna eklendi. Elle kurmak yerine cydia üzerinden kurabilirsiniz. Diğer tweakler eklenmeye devam ediyorum.

corleone.vito1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bi saurik tam sopalik.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Ben yükledim, cydia geldi. Önceki electra da kurulu tweakler çalışmıyor hatta görünmüyor. Cydiada yeni tweak yüklemeye çalıştığımda bu hatayı alıyorum. Çözüm bilen var mı?

Kardeşim ben olayı çözdüm, öncelikle winscp ile telefona bağlan.
sonra usr/libexec/cydia/ klasörü içine gir, buradaki bütün dosyaları seç, sağ tıkla,
özellikler de, en altta sayı yazan kutucuğu 7777 yap, tamam de.

Daha sonra yine winscp den var/lib/dpkg klasörüne gir, büyük ihtimalle
bu klasör içinde updates adında bir klasör eksik olmalı, eğer updates klasörünü
göremiyorsan, masaüstünde bir klasör oluştur, adını updates yap, bu klasörü winscp de
var/lib/dpkg nin içine sürükle bırak. artık var/lib/dpkg nin içinde updates diye bir klasör olacak. winscp üzerinde bu updates klasörünün üzerinde sağ tıkla, özellikler de, en altta sayı yazan kutucuğu 7777 yap, tamam de.

Not: var/lib/dpkg içerisinde updates klasörü varsa sadece bu klasörün üzerinde sağ tıkla, özellikler de, en altta sayı yazan kutucuğu 7777 yap, tamam de.

Sonra bir bakmışsın hata mata kalmamış, bana dua etmeyi de unutma :D çünkü electra için bu hatanın çözümü hiç bir yerde yok ben buldum.

Moderatör tarafından düzenlendi:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Kardeşim ben olayı çözdüm, öncelikle winscp ile telefona bağlan.
sonra usr/libexec/cydia/ klasörü içine gir, buradaki bütün dosyaları seç, sağ tıkla,
özellikler de, en altta sayı yazan kutucuğu 7777 yap, tamam de.

Daha sonra yine winscp den var/lib/dpkg klasörüne gir, büyük ihtimalle
bu klasör içinde updates adında bir klasör eksik olmalı, eğer updates klasörünü
göremiyorsan, masaüstünde bir klasör oluştur, adını updates yap, bu klasörü winscp de
var/lib/dpkg nin içine sürükle bırak. artık var/lib/dpkg nin içinde updates diye bir klasör olacak. winscp üzerinde bu updates klasörünün üzerinde sağ tıkla, özellikler de, en altta sayı yazan kutucuğu 7777 yap, tamam de.

Not: var/lib/dpkg içerisinde updates klasörü varsa sadece bu klasörün üzerinde sağ tıkla, özellikler de, en altta sayı yazan kutucuğu 7777 yap, tamam de.

Sonra bir bakmışsın hata mata kalmamış, bana dua etmeyi de unutma :D çünkü electra için bu hatanın çözümü hiç bir yerde yok ben buldum.
Forum düzeni adına varsayılan yazı puntosunu değiştirmeyin hocam. Büyük yazmanız okunurluğu azaltıyor.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
uyumsuz bir tweak yukledim sanirim telefon jb li acilmiyor normal acabiliyorum. cydia girilmiyor atiyor o tweak i nasil kaldirabilirim.

Deli14

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ben bütün işlemleri yaptım ancak cydia çalışmadı nedendir acaba ?

Birde Bilgisayar üzerinden yüklediğim tweakler Ayarlar kısmında görünmüyor

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hayırlı geceler cydia impactor telefonu görmüyor acaba atladığım bişeymi var i7 plus 11.1

fraklı bilgisayarda deneyebilir misiniz?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Ben bütün işlemleri yaptım ancak cydia çalışmadı nedendir acaba ?

Birde Bilgisayar üzerinden yüklediğim tweakler Ayarlar kısmında görünmüyor
tüm dosyaları doğru attınız değil mi?

utqkya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
NOT: imkanınız varsa future restore ile cihaza restore atmanız şiddetle önerilir.
Dostum burada future restore derken neyden bahsettin? Ben zaten 11.1.1'deyim buna gerek var mı ne oluyor bu future restore?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Dostum burada future restore derken neyden bahsettin? Ben zaten 11.1.1'deyim buna gerek var mı ne oluyor bu future restore?
shah kayıtlarınız varsa cihaza restore atmanızı sağlıyor.

F4TE

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Merhabalar sayenizde jailbreak yapip kullaniyorum sagolun ama cydia’dan tweak yukledikten sonra respring ekranında kalıyor ve cihazi shutdown yapıp tekrardan açıp sonra gene Electra’yi kullanip jailbreak’i tekrar aktif ediyorum acaba bi hata mi yapiyorum yoksa cydia da mi hata var ? Bi yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkürler 🙏

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Merhabalar sayenizde jailbreak yapip kullaniyorum sagolun ama cydia’dan tweak yukledikten sonra respring ekranında kalıyor ve cihazi shutdown yapıp tekrardan açıp sonra gene Electra’yi kullanip jailbreak’i tekrar aktif ediyorum acaba bi hata mi yapiyorum yoksa cydia da mi hata var ? Bi yardımcı olur musunuz ? Şimdiden teşekkürler 🙏
Electranın yeni sürümü var onu deneyin birde cydia da güncelleme gösteriyor mu?
ilk yaptığımda bende de aynıydı düzeldi sonra.

Tips
Tips
Üst Alt