Neler yeni

Uygulama Klonlama! - Filza ile Manuel (Tweak Gerektirmez)

asmarena6

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Tweakbox tan Whatsapp++ yükleyerek 2 tane watsap yüklemek bana daha kolay geldi açıkçası. Şuan sıkıntısız kullanıyorum.

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere cihaza aynı uygulamadan 1'den fazla yüklemenin çeşitli yolları var. Bu konuda size Filza ile manuel klonlamayı anlatmaya çalışacağım.

Mantık olarak birbirine yakın olsada en çok klonlanmak istenen WhatsApp uygulaması üzerinden gideceğiz

Unutmayın, aşağıdaki işlemlerin tamamı klonlamak istediğimiz uygulamanın App klasörü dışarı çıkarılarak, yani
bir kopyası üzerinde yapılacaktır. Mevcut App klasörü üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayın

AppSync kurulu olması gerekmektedir.

Kurulum

1. Filza ile root dizininde WhatsApp.app araması yapın ve karşınıza çıkan klasörü kopyalayın.
  2. var/mobile dizinine gidirek, Payload adında bir klasör oluşturun
  3. Kopyaladığınız klasörü Payload klasörünün içine yapıştırın.
  4. WhatsApp klasörünün içerisinde bulunan info.plist adlı dosyayı açın
  5. CFBundleIdentifier satırındaki, net.whatsapp.WhatsApp ismini değiştirin ben örnek olarak sonuna 2 ekledim. plist dosyasını kaydedip çıkın.
  6. Aynı dizinde bulunan, PlugIns klasörünü bulun ve açın.
  7. Bu klasörün içerisinde toplamda 4 tane klasör bulunur ve her birinin içerisinde info.plist dosyaları yer almaktadır
    1. TodayExtension.appex
    2. ShareExtension.appex
    3. IntentsUI.appex
    4. Intents.appex
  8. Bu 4 klasörün içerisinde yer alan info.plist dosyalarını sırayla açın ve yine CFBundleIdentifier satırı örneğin; net.whatsapp.WhatsApp.Intents ismini WhatsApp dan hemen sonra ayırıcı bir değer girin. Ben yukarıda belirttiğim gibi WhatsApp2 olarak devam ediyorum.
  9. 4 plist dosyasının, CFBundleIdentifier satırları aşağıdaki gibi olmalıdır.
    1. Ekli dosyayı görüntüle 3592
    2. Ekli dosyayı görüntüle 3591
    3. Ekli dosyayı görüntüle 3590
    4. Ekli dosyayı görüntüle 3589
  10. Tüm adımları tamamladıktan sonra Payload klasörünü zipleyin
  11. Zip uzantısını ipa olarak düzenleyip kaydedin.
  12. Son olarak, Payload.ipa dosyasına dokunun ve sağdaki "Yükle" butonuna tıklayın.Ekli dosyayı görüntüle 3587Ekli dosyayı görüntüle 3588

Bir kaç saniye bekledikten sonra uygulamayı kuracaktır. Tüm işlemler bu kadar, takıldığınız bir yer olursa konu altına yazabilirsiniz.

Tüm uygulamalarda mantık yukarıda anlatıldığı gibidir. Uygulamada PlugIns klasörü bulunmuyorsa, ana dizindeki info.plist dosyasını düzenlemeniz yeterli
Hocam merhabalar kolay gelsin. Öncelikle paylaşımınız için çok teşekkür ederim çok sade ve güzel bir anlatım gerçekleştirmişsiniz. Ben bir oyun üzerinde denedim ve son noktaya kadar geldim lakin ipa çevirdiğim dosyayı yükle derken beni Filzadan atıyor nasıl bir yol izleyebilirim bana yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hocam merhabalar kolay gelsin. Öncelikle paylaşımınız için çok teşekkür ederim çok sade ve güzel bir anlatım gerçekleştirmişsiniz. Ben bir oyun üzerinde denedim ve son noktaya kadar geldim lakin ipa çevirdiğim dosyayı yükle derken beni Filzadan atıyor nasıl bir yol izleyebilirim bana yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

AppSync yüklü mü?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@uzayozer uygulama verilerini temizleyip öyle klonlayın. Klonlamaya çalıştığınız oyunu indirip denedim, sorunsuz çalışıyor

Ekli dosyalar

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@uzayozer uygulama verilerini temizleyip öyle klonlayın. Klonlamaya çalıştığınız oyunu indirip denedim, sorunsuz çalışıyor
İcleaner yeterlimidir hocam yoksa yukarida bahsettiginiz uygulamalar mi

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Allah razi olsun hocam kralsiniz cok tesekkur ederim

Cümlemizden hocam, elimizden geldiğince, fırsat buldukca yardımcı olmaya çalışıyoruz sadece. Konuda gerekli düzenleme yapılmıştır

uzayozer

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Cümlemizden hocam, elimizden geldiğince, fırsat buldukca yardımcı olmaya çalışıyoruz sadece. Konuda gerekli düzenleme yapılmıştır
Tekrardan çok saolun hocam hemen deniyorum

ferdi.seval

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam whatsapp için tüm adımları tek tek uyguladım en son yükle diyorum yükleme yapmıyor
Mesaj düzenlendi:

Hocam whatsapp için tüm adımları tek tek uyguladım en son yükle diyorum yükleme yapmıyor
Başarısız yazıyor devamlı

Son düzenleme:

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Mesaj düzenlendi:

Başarısız yazıyor devamlı
İşlemleri doğru yaptığından emin misin? ek olarak appsync kurulu mu?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@ferdi.seval teyit etmek için denedim konudaki yöntem hala geçerli. sorunsuz şekilde kurulumu sağladım. ipa dosyasını appcake ile açın kurulumda karşınıza bir hata çıkacak o hatanın detay kısmından ekran görüntüsü alıp buraya atarmısın

ferdi.seval

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@ferdi.seval teyit etmek için denedim konudaki yöntem hala geçerli. sorunsuz şekilde kurulumu sağladım. ipa dosyasını appcake ile açın kurulumda karşınıza bir hata çıkacak o hatanın detay kısmından ekran görüntüsü alıp buraya atarmısın
1532097813239.png

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Ben olaya farklı bir boyut getireyim. Diyelim ki Instagram uygulamasını klonlamak istedim, ama aynı zamanda ++ Özelliğini de eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Ben olaya farklı bir boyut getireyim. Diyelim ki Instagram uygulamasını klonlamak istedim, ama aynı zamanda ++ Özelliğini de eklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?
++ özelliği derken? instagram++ uygulamasını klonlamak istiyosun ya da instagram ve instagram++ tweakinden mi bahsediyosunuz?

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
++ özelliği derken? instagram++ uygulamasını klonlamak istiyosun ya da instagram ve instagram++ tweakinden mi bahsediyosunuz?
Instagram programını klonladım. Ona dediğiniz gibi ++ tweak eklemek istiyorum. Bir de klonladığım programın ayarlar bölümüne kısa yolu gelmiyor. BioProtect İle sınırlama koymak istiyorum o yüzden koyamıyorum

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Instagram programını klonladım. Ona dediğiniz gibi ++ tweak eklemek istiyorum. Bir de klonladığım programın ayarlar bölümüne kısa yolu gelmiyor. BioProtect İle sınırlama koymak istiyorum o yüzden koyamıyorum
Denediklerimde icon ayarlara düşüştü. ++ olaylını bilemiyorum denemeniz gerekir

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Denediklerimde icon ayarlara düşüştü. ++ olaylını bilemiyorum denemeniz gerekir
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Sizden ricam birde Swarm programını dener misiniz? Ben ipa dosyasını oluşturdum. Yüklerken “Yükleme başarısız” hatası aldım.

ilkeraslantas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
ios 11.3.1 de geçerli mi bu yöntem ? ve winSCP ile yapabilir miyiz ?

ilkeraslantas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Geçerlidir. Dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz aynı işlemleri yapın yeterli
winSCP ile clash of clans oyununu klonlamak istiyorum ama arama yerinde arama yaptırıyorum bir süre sonra yanıt vermiyor . olacağınıda düşünmüyorum sonuçta apple game center ile giriş yapıyor sanırım oyuna.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
winSCP ile clash of clans oyununu klonlamak istiyorum ama arama yerinde arama yaptırıyorum bir süre sonra yanıt vermiyor . olacağınıda düşünmüyorum sonuçta apple game center ile giriş yapıyor sanırım oyuna.
Bazı uygulamalarda sorun oluyor giriş yaptığı için yinede denemekten zarar gelmez. Arama kısmı çalışmıyorsa Filza kurup onunla bakmanızı öneririm daha kolay olacaktır.

Tips
Tips
Üst Alt