Neler yeni

Uygulama Klonlama! - Filza ile Manuel (Tweak Gerektirmez)

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere cihaza aynı uygulamadan 1'den fazla yüklemenin çeşitli yolları var. Bu konuda size Filza ile manuel klonlamayı anlatmaya çalışacağım.

Mantık olarak birbirine yakın olsada en çok klonlanmak istenen WhatsApp uygulaması üzerinden gideceğiz

Unutmayın, aşağıdaki işlemlerin tamamı klonlamak istediğimiz uygulamanın App klasörü dışarı çıkarılarak, yani
bir kopyası üzerinde yapılacaktır. Mevcut App klasörü üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayın

AppSync kurulu olması gerekmektedir.

Kurulum

1. Filza ile root dizininde WhatsApp.app araması yapın ve karşınıza çıkan klasörü kopyalayın.
    • IMG_0466.jpg
  2. var/mobile dizinine gidirek, Payload adında bir klasör oluşturun
    • IMG_0468.jpg
  3. Kopyaladığınız klasörü Payload klasörünün içine yapıştırın.
    • IMG_0469.jpg
  4. WhatsApp klasörünün içerisinde bulunan info.plist adlı dosyayı açın
    • IMG_0470.jpg
  5. CFBundleIdentifier satırındaki, net.whatsapp.WhatsApp ismini değiştirin ben örnek olarak sonuna 2 ekledim. plist dosyasını kaydedip çıkın.
    • IMG_0471.jpg
    • IMG_0472.jpg
  6. Aynı dizinde bulunan, PlugIns klasörünü bulun ve açın.
    • IMG_0473.jpg
  7. Bu klasörün içerisinde toplamda 4 tane klasör bulunur ve her birinin içerisinde info.plist dosyaları yer almaktadır
    1. TodayExtension.appex
    2. ShareExtension.appex
    3. IntentsUI.appex
    4. Intents.appex
  8. Bu 4 klasörün içerisinde yer alan info.plist dosyalarını sırayla açın ve yine CFBundleIdentifier satırı örneğin; net.whatsapp.WhatsApp.Intents ismini WhatsApp dan hemen sonra ayırıcı bir değer girin. Ben yukarıda belirttiğim gibi WhatsApp2 olarak devam ediyorum.
  9. 4 plist dosyasının, CFBundleIdentifier satırları aşağıdaki gibi olmalıdır.
    1. 7a27b1bc-bc11-4791-b835-cf8af69b6d23.jpg
    2. ad9d060c-1655-42bb-9302-46d97e1e9c25.jpg
    3. b504c99e-a8d7-4563-80e6-04d0c151dd48.jpg
    4. cc4a1ac0-e35f-46d9-b37f-24ca45881eef.jpg
  10. Tüm adımları tamamladıktan sonra Payload klasörünü zipleyin
  11. Zip uzantısını ipa olarak düzenleyip kaydedin.
    • IMG_0482.jpg
  12. Son olarak, Payload.ipa dosyasına dokunun ve sağdaki "Yükle" butonuna tıklayın.IMG_0483.jpgIMG_0484.jpg

Bir kaç saniye bekledikten sonra uygulamayı kuracaktır. Tüm işlemler bu kadar, takıldığınız bir yer olursa konu altına yazabilirsiniz.

Tüm uygulamalarda mantık yukarıda anlatıldığı gibidir. Uygulamada PlugIns klasörü bulunmuyorsa, ana dizindeki info.plist dosyasını düzenlemeniz yeterli

Uygulamadan atma gibi sorunlar yaşıyorsanız aşağıdaki yönetimi deneyin veya uyulamayı silip yeniden yükledikten sonra, uygulamaya giriş yapmadan app klasörüsünü dışarı çıkarıp direkt klonlama işlemeni yapın

Instagram kullanmadığım için test etme fırsatım olmadı ama whatsapp için şöyle bir çözüm buldum. Deneyip sonucu bildirirsen Konuya eklerim.

1. Cydia üzerinden Apps Manager tweakini kurun
  2. Apps Manager'ı açıp uygulamanın verilerini silin
  3. Her iki uygulamayıda açın (Arkplanda açık olsun)
  4. Ana uyglamadan giriş yapın ve tüm ayarları yapılandırın
  5. Ardından diğer uygulamaya geçip 2. hesabınızı girin
WhatsApp için baya eskiden bu yöntemle kullanmıştım. Fakat 2. uygulamayı arkaplandan kapatınca, çıkış yapıyordu. Bende bunun için istediğimiz uygulamayı arkaplanda açık tutan bir tweak kurarak 2. uygulamayı sürekli arkaplanda açık tutuyordum. Tweakin adını hatırlamıyorum Tweak istek formuna belirtirseniz yardımcı olurlar.

Son düzenleme:

utqkya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Instagram'da denedim fakat orjinalden kendi hesabıma giriş yapıp diğerinden çıkış yaptığım zaman orjinal uygulamadan çıkış yapıyor malesef

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Scotty uygulamasında en kısa zamanda deniyeceğim çok işime yarayacak :)))

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Instagram'da denedim fakat orjinalden kendi hesabıma giriş yapıp diğerinden çıkış yaptığım zaman orjinal uygulamadan çıkış yapıyor malesef
Instagram kullanmadığım için test etme fırsatım olmadı ama whatsapp için şöyle bir çözüm buldum. Deneyip sonucu bildirirsen Konuya eklerim.

1. Cydia üzerinden Apps Manager tweakini kurun
    • IMG_0493.jpg
  2. Apps Manager'ı açıp uygulamanın verilerini silin
    • IMG_0494.jpg
  3. Her iki uygulamayıda açın (Arkplanda açık olsun)
  4. Ana uyglamadan giriş yapın ve tüm ayarları yapılandırın
  5. Ardından diğer uygulamaya geçip 2. hesabınızı girin
WhatsApp için baya eskiden bu yöntemle kullanmıştım. Fakat 2. uygulamayı arkaplandan kapatınca, çıkış yapıyordu. Bende bunun için istediğimiz uygulamayı arkaplanda açık tutan bir tweak kurarak 2. uygulamayı sürekli arkaplanda açık tutuyordum. Tweakin adını hatırlamıyorum Tweak istek formuna belirtirseniz yardımcı olurlar.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Apps Manager, tam aradığım bi' Tweak/Uygulama fakat bende uygulamardan birine tıklayınca tekrar uygulama ana sayfasına atıyor. Sebebi ne olabilir? iOS 11.0.2EED056BE-1EB0-4235-9FE4-8AF5AED973D8.pngC976E8C6-058C-4ADD-ABA8-AA6A675B70EB.jpeg

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@veyselfurkan Bigossdan trial sürüm kurulu herhangi bir sorun yok. Sanırım cracklı kurulu sende ve eski olduğu için 11e tam uyum sağlamıyor

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Hocam indirdiğim uygulamaların .app klasörlerini bulamıyorum tam dizesini söylermisiniz.Filzadan root dan arattım bişey bulamadı.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Hocam ben farklı bir uygulamayı yapmaya çalışıyorum.Yaptığım uygulamada PlugIns klasörü yok.Onun yerine uygulmanın klasörü içinde info.plist araması yaptım 6 tane çıktı hepsini değiştiriyim mi?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Her şeyi eksiksiz yaptım. Filza Electracuted olduğu için sanırım Filza'dan attı sürekli. Payload.ipa'yı Cydia Ext3nder dizinine atıp Ext3nder ile yüklemeyi denedim, başarısız dedi. Klasörde ekstra olarak WADarkMode olduğu için mi başarısız dedi bilmiyorum fakat eve geçince tekrar temiz klasörde deneyeceğim.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hocam ben farklı bir uygulamayı yapmaya çalışıyorum.Yaptığım uygulamada PlugIns klasörü yok.Onun yerine uygulmanın klasörü içinde info.plist araması yaptım 6 tane çıktı hepsini değiştiriyim mi?
info.plist 1 tane vardır. farklı plist dosyaları olabilir ama info 1tanedir. Onu düzenlemen yeterli olacaktır muhtmelen

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
@veyselfurkan Bigossdan trial sürüm kurulu herhangi bir sorun yok. Sanırım cracklı kurulu sende ve eski olduğu için 11e tam uyum sağlamıyor
Evet, tek tek repolardan Crackli olanları yükleyip denedim olmadı. BigBoss Trial versiyonunda da aynı durum. Uygulama icon'ları yine gözükmüyor ve herhangi birine tıkladığımda atıyor hocam. Uygulamaları sıfırlamaya ihtiyacım oluyor fakat kullanmak nasip olmadı. Uygulamaları sıfırlamak için silip, tekrar yüklemeye devam edeceğim sanırım. :)

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Evet, tek tek repolardan Crackli olanları yükleyip denedim olmadı. BigBoss Trial versiyonunda da aynı durum. Uygulama icon'ları yine gözükmüyor ve herhangi birine tıkladığımda atıyor hocam. Uygulamaları sıfırlamaya ihtiyacım oluyor fakat kullanmak nasip olmadı. Uygulamaları sıfırlamak için silip, tekrar yüklemeye devam edeceğim sanırım. :)
Gerek yok Bigbossda bulunan sürüm deneme olmasına rağmen cache silme işlemini yapıyor denediniz mi?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Hocam eksik bişey yapıyorsunuz ya da AppSync çalışmıyor. Twitter ve Whatsapp başta olmak üzere bir çok deneme yaptım. Sorunsuz şekilde kurulum sağlandı

Gerek yok Bigbossda bulunan sürüm deneme olmasına rağmen cache silme işlemini yapıyor denediniz mi?
Sorun da bu hocam. Cache silme ekranına gelir gelmez, tekrar eski yere atıyor. Ana sayfasına yani. Düzenleme ekranını 1 saniye falan görebiliyorum.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Sorun da bu hocam. Cache silme ekranına gelir gelmez, tekrar eski yere atıyor. Ana sayfasına yani. Düzenleme ekranını 1 saniye falan görebiliyorum.
/var/mobile/Containers/Data/Application buraya giderek önbelleğini silmek istediğin uygulamaya gir Library klasörüne eriş ve caches klasörünü boşalt

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
info.plist 1 tane vardır. farklı plist dosyaları olabilir ama info 1tanedir. Onu düzenlemen yeterli olacaktır muhtmelen
Hocam 6 tane info.plist var hepsini değiştirdim yükledim uygulamayı.Uygulama açıldı bildirimleri almak istiyormusunuz vs sordu sonra uygulamadan attı.Sonra sildim sadece uygulamanın asıl info.plist dosyasını değiştirdim.Bu sefer uygulama hiç açılmadan attı.Bence birşey leri daha değiştirmem gerekiyor tamamen açılması için.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hocam 6 tane info.plist var hepsini değiştirdim yükledim uygulamayı.Uygulama açıldı bildirimleri almak istiyormusunuz vs sordu sonra uygulamadan attı.Sonra sildim sadece uygulamanın asıl info.plist dosyasını değiştirdim.Bu sefer uygulama hiç açılmadan attı.Bence birşey leri daha değiştirmem gerekiyor tamamen açılması için.
Hangi uygulama?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Dediğim gibi, ScottyRider.app klasörünün ana dizininde yalnızca 1tane info.plist dosyası var. Gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra kurdum sorunsuz bir şekilde 2side çalışıyor.

IMG_0497.jpg

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Buyur zipten çıkar ve kur

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Kardeş cache silmek için icontool tweaki var ben onu kullaniyorum super bisey bunu keşf etmeden bende uygulamalari silib her defasinda tekrar kuruyordum ben ios10 da kullaniyorum bik bak istersen 11le uyumluysa yukle başka işevleride yapiyor tweak

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Kardeş cache silmek için icontool tweaki var ben onu kullaniyorum super bisey bunu keşf etmeden bende uygulamalari silib her defasinda tekrar kuruyordum ben ios10 da kullaniyorum bik bak istersen 11le uyumluysa yukle başka işevleride yapiyor tweak
iCleaner da aynı işlevi görmüyormu?

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Z
iCleaner da aynı işlevi görmüyormu?
kardeş icleaner-nen temizliyecksin sonra 3 4 dakika cihaz respring yapicak oooo uzayib gidicek icontoolnan cachesini temizlemek istediyin uygulamanin ustune kaydirma yapiyorsun clear cache ye basiyorsun olay bitti

Tips
Tips
Üst Alt