Neler yeni

Taurine Jailbreak by Coolstar(iOS14.0-14.3)

omrguzel

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
telefonu kapatıp açınca her seferinde jailbreak in iptal olması ve her açışımda taurine i tekrar başlatmam normal mi acaba?

bycash

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 12 Mini
Uncoverdan taurine gecmistim bir suredir kullanmaktayim. Daha iyi gidiyodu hersey stabilite olarak uncovera gore. Fakat cok donmaya basladi telefon kitleniyor 4-5 gunde bir. Guncelleme gelir umarim

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Yorumları okudukça iştahım kabardı.
Durun yahu, zarara sokacaksınız beni :)

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
telefonu kapatıp açınca her seferinde jailbreak in iptal olması ve her açışımda taurine i tekrar başlatmam normal mi acaba?
Normal. Olması gereken bu zaten.

Uncoverdan taurine gecmistim bir suredir kullanmaktayim. Daha iyi gidiyodu hersey stabilite olarak uncovera gore. Fakat cok donmaya basladi telefon kitleniyor 4-5 gunde bir. Guncelleme gelir umarim
Bu durum bende de var. Kitlenme değil de hangi uygulamaya tıklasam girmiyor, atıyor. Yeniden başlatıp jb yapmam gerekiyor. Büyük bir ihtimal jb aracından kaynaklı.

Yorumları okudukça iştahım kabardı.
Durun yahu, zarara sokacaksınız beni :)
Durduğun kabahat bence. u0’da ne sorunlarla cebelleşiyor. @ugacomtr ile konuştum da u0 ile jB yaparken 3-4 kişi elma da kaldı dedi. Kaç sefer de jb yapılıyor bilmiyorum bile. En az 3-4 kesin. Eskilerden bende hatırlıyorum. 😁 Ama bu araçta direk tek de JB oluyor. 👍

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Bende şuan 38 tweak yüklü ve taurine gerçekten çok stabil. U0’a göre çok daha iyi durumda cihaz. Umarım böyle devam eder.

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Durduğun kabahat bence. u0’da ne sorunlarla cebelleşiyor. @ugacomtr ile konuştum da u0 ile jB yaparken 3-4 kişi elma da kaldı dedi. Kaç sefer de jb yapılıyor bilmiyorum bile. En az 3-4 kesin. Eskilerden bende hatırlıyorum. 😁 Ama bu araçta direk tek de JB oluyor. 👍
Bir müddet bekleyeceğim. Unc0ver güncelleme alır diye düşünüyorum. Çünkü 11.3 te iken mecburen Electrayı kullanıyorduk. Unc0ver falan electradan sonra çıktı ve çok daha stabil çalıştı. Geliştiricilerin bunu böyle bırakacağını sanmıyorum

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Normal. Olması gereken bu zaten.

Bu durum bende de var. Kitlenme değil de hangi uygulamaya tıklasam girmiyor, atıyor. Yeniden başlatıp jb yapmam gerekiyor. Büyük bir ihtimal jb aracından kaynaklı.

dev varsa tek kurşun yeter. :) kullanıma bağlı sorunlar oluyor. tabiki checkrain daha iyi bir araç ama xs ve yukarısı cihaz varsa el mahkum uncover ya da taurine.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir müddet bekleyeceğim. Unc0ver güncelleme alır diye düşünüyorum. Çünkü 11.3 te iken mecburen Electrayı kullanıyorduk. Unc0ver falan electradan sonra çıktı ve çok daha stabil çalıştı. Geliştiricilerin bunu böyle bırakacağını sanmıyorum
iOS 12-13 ile gaza bastılar. Baya tecrübelendi ekip. Ve şu an daha kalabalıklar bildiğim kadarıyla. Eski Apple’ın programlama dili ile değil, yeni güncel olan swift ile yazılıyor. Bu yüzden daha güncel, stabil, hızlı.

O dediğin zamanlar bende kullanıyordum. Ama pek destek vermediler benim gözümde. Çünkü hala tekte jb yapılmıyordu. 😁 Chimera, Odyssey son olarak Taurine kullanıyorum. u0’dan baz geçtiğime çok sevindim. 😁 Ama şöyle de bir şey var u0 11’den 14’e kadar tek uygulama da destek veriyor. Bu da güzel bir şey ama hepsi içinde olunca ayrı sorunlar doğurur diye tahmin ediyorum.

dev varsa tek kurşun yeter. :) kullanıma bağlı sorunlar oluyor. tabiki checkrain daha iyi bir araç ama xs ve yukarısı cihaz varsa el mahkum uncover ya da taurine.
Onu da kullandım ama CoolStar’ın ekibinin jb araçlarından hep memnun kaldım açıkçası.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Güzelmiş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

moshmec

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
15 gündür kullanıyorum. Çok stabil. Uptime şuan 15 gün :)

GONCU

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Uncover’dan ben de Taurine’e geçmek istiyorum ancak Cydia’da kullandığım her tweak orada var mı?

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Uncover’dan ben de Taurine’e geçmek istiyorum ancak Cydia’da kullandığım her tweak orada var mı?

Cydia yıllardır aynı değişen tek şey jailbreak aracı yani jailbreak aracının Cydia ile alakası yok.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cydia yıllardır aynı değişen tek şey jailbreak aracı yani jailbreak aracının Cydia ile alakası yok.

Var hocam nasıl yok. Bu Jailbreak aracında Cydia yok, Sileo var. Cydia alternatifi sadece. Her şey aynı.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

cydiada hangi repolar varsa sileoya da o repoları eklerseniz olur

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Var hocam nasıl yok. Bu Jailbreak aracında Cydia yok, Sileo var. Cydia alternatifi sadece. Her şey aynı.
Gayette yok jailbreak aracının amacı exploit yapmaktır cydia ayrı bir durum çünkü cydianın sahibi saurik hakları ona ait arkadaşın burda sormak istediği şey jailbreak aracı değişirse tweaklarım de gider mi diyor sileo yerine Cydia yükler olur biter.

Eflanim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
İos 14.4.2 sürümü için uygunmu

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamlar. iPhone 6S 14.3 ile 1.0.6 versiyonu ile jb yaptığımda sürekli mavi ekran vermeye başladı. Cihaz mavi ekran sonrası respring atıyor, tweak lerin iptal edildiği mesajını veriyor. Libhooker dan tweak leri tekrar aktif edip kullanıyorum fakat çok geçmeden aynı olayı yineliyor. 1.0.4 de böyle bir sorun yaşamıyordum. Sıkıntı.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
1,0,5 ile tweak uyumlulugu geldi ve uyumsuz tweak olunca mavi ekran veriyor. iyi forumlar.
Yanıt için teşekkürler. Sorunun çözümü için nokta atışı bir yanıttı. Bu güncelleme birçok kullanıcının unc0ver kullanmasına yol açar. Ben de geçiş yapıyorum şu an itibariyle. İyi forumlar herkese.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
uncover saglamdır. eskidir ama iyidir. 1.0.6 da alınan hataları göstermez ama çalışmaya devam eder :)

sinanyolci

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
selamlar;

ip7 plus 14.7.1 ile checkra1n kullanıyordum, yorumlardan sonra futurerestore ile 14.2 ye sürümü düşürüp, bunu yükledim şimdi inş checkra1nde ısınma sorunu burda yoktur. benim tek şikayetim telefonun çok ısınması ve şarjı sömürmesi. olmazsa ios 11.4 e düşüreceğim sizce en stabil sürüm hangisidir?

konu paylaşımı için ayrıca teşekkür ederim.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
En stabil sürüm her zaman en son sürümdür, 14.2 sürümleri sıkıntılı 14.3 düşürseydiniz taurine unc0ver v.s kullanabilirdiniz 14.2'de de kullanabilirsiniz fakat 14.7.1 checkra1n varken düşmenize gerek yoktu. iOS 11 kesinlikle önermem.

hakanaka

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar iphone 11 14.3 unc0ver kullanıyordum bir sıkıntım yoktu herhangi bir sorunda yaşamıyordum. Dün Coolstar yapmıştır diye Taurine geçiş yaptım birkaç sorunla karşılaşıyorum bu yüzden unc0ver a geri döneceğim.
Yaşadığım sorunlar
1. Jailbreak işlemi tekte olmuyor en az 3-4 kere deniyorum install sileo kısmında takılıyor.
2. Kaynakların %20 si sileo ya eklenmiyor.
3. Eklenen kaynaklardan tweak kursanız bile çalışmıyor .
Örnek sarahh12099 reposundan Youtube Reborn cydia da sorunsuz kullanırken sileoda kullanamıyorum.
Benim için unc0ver daha stabildi bu yüzden taurineden vazgeçiyorum herkeste farklılık gösterebilir iyi forumlar.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@hakanaka

Tespitlerine katılıyorum. Ek olarak arabada kullandığım 6S’te Taurine ile jb yaptığımda spotify açıkken haritaları açtığımda telefon kitleniyor ya da respring atıyor. Unc0ver’a geçtim sorunsuz kullanıyorum.

Tips
Tips
Üst Alt