Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

Burakoz211

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hocam bir şey soracağım hiç telefonu oc etme gibi bir tweak yok mu ? her seferinde gittikçe telefonu daha kastırıyorlar dava yediler diye ios 12 de düzeltmek zorunda kaldılar ama malum onda jb olmadığı için geçemiyorum bir hızlandırma yolu var mıdır acaba speedupanmations gibi bi tweak değilde performansı arttırabilecek bir tweak mesela androidde root atınca oc yapabiliyoruz onun gibi bir şey

sorsorustur

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Kurduğum .dep dosyası sonrası oyunu silip tekrar yüklememe rağmen , oyun giriş kısmında sürekli iosgod sitesine yönelim yapılıyor. Filza içerisinde app yöneticisi kısmında documents vb. dosyalarda kurulum dosyalarını silmeme rağmen. Oyuna her girişimde dosyalar tekrar Filza içerisinde görünüyor. Ve tekrar aynı siteye yönlendiriyor. Ne yapabilirim sizce ?

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kurduğum .dep dosyası sonrası oyunu silip tekrar yüklememe rağmen , oyun giriş kısmında sürekli iosgod sitesine yönelim yapılıyor. Filza içerisinde app yöneticisi kısmında documents vb. dosyalarda kurulum dosyalarını silmeme rağmen. Oyuna her girişimde dosyalar tekrar Filza içerisinde görünüyor. Ve tekrar aynı siteye yönlendiriyor. Ne yapabilirim sizce ?
İcleaner ayar dosyasi gorunuyor mu bak, filza ile root kisminda oyunun ismini arat temizle cop kutusu kismindan da temizle AppStoredan kurulum yapmayi dene

sorsorustur

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
İcleaner ayar dosyasi gorunuyor mu bak, filza ile root kisminda oyunun ismini arat temizle cop kutusu kismindan da temizle AppStoredan kurulum yapmayi dene
Root kısmında dosyası yok. Diğer yöntemi yaptım abi. Kurduğumda yine aynı oluyor.

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11

1 haftadır bu hatayı alıyorum. Bu repoyu silmem mi gerekiyor.

Dilekxx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhabalar , bakindim ama goremedim bir yerlerde cevabi varsa affedin lutfen.
Simdi benim sorunum soyle ; ipad 2018 satin aldim ios 12 ile birlikte geldi.Pubg mobile oynamak icin aldim cihazi.
# Mouse kullanabilmek icin jailbreakten baska bir çarem varmi ?
# Sürüm düsürüp jailbreak yapabilir miyim?
# Magic mouse demeyin ay gıcık oldum ona😒

Tesekkur ederim simdiden 🤗🤗

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Simdi benim sorunum soyle ; ipad 2018 satin aldim ios 12 ile birlikte geldi.Pubg mobile oynamak icin aldim cihazi.

Mause konusunda pek bilgim yok fakat şu an en fazla 11.4.1 sürümüne düşürülebilir. Daha eski sürümlere geçiş yapılamaz.

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhaba arkadaşlar, forum düzenini korumak ve karmaşık bir hal almaması adına, ufak-tefek soru(n)larınız için yeni konu açmak yerine bu başlık altına yazabilirsiniz.

Tweak istekleri için, Tweak İstek formunu kullanabilirsiniz.

Konu niteliği taşıyan mesajlarınız yetkililer tarafından konuya dönüştürülecektir
Hocam şöyle bi sorum var.
/System/Library/Caches/com.apple.dyld klasöründe 1.1 gblik dyld_shared_cache_arm64q diye bi dosya var nedir bu silmek sıkıntı yaparmı.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hocam bi sorum var.
/System/Library/Caches/com.apple.dyld klasöründe 1.1 gblik dyld_shared_cache_arm64q diye bi dosya var nedir bu silmek sıkıntı yaparmı.
O dosyayı sakın silme !!

yoksa DFU moduna alıp güncellemen yapman gerekiyor..

efsane

Administrator
Cihaz
@Aegnor

Detaylı bilgi edinmek için okuyabilirsin

Muratfolha

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba telefonumda 11.3.1 jb yüklüydü. Cydiadan subtitle uzantılı paketi bulup sildim tüm kurulu dosyalar silindi. Sonra telefona ios 12yi wifi ile indirip güncelledim. Ardından daha öncesinden ios 12 varken bilgisayara yedeğini aldıklarımı telefona yükledim. Jailbreak’e ait tüm herşey silinmiş midir?

efsane

Administrator
Cihaz
Merhaba telefonumda 11.3.1 jb yüklüydü. Cydiadan subtitle uzantılı paketi bulup sildim tüm kurulu dosyalar silindi. Sonra telefona ios 12yi wifi ile indirip güncelledim. Ardından daha öncesinden ios 12 varken bilgisayara yedeğini aldıklarımı telefona yükledim. Jailbreak’e ait tüm herşey silinmiş midir?
Merhaba, maalesef hayır silinmemiştir daha doğrusu daha çok kırıntı oluşmuştur..

iTunes üzerinden DFU modundan tekrar IOS 12.0’a güncelle ve Yeni bir cihaz olarak etkinleştirilmesi gerekiyor..
Yedek kurmadan..

Aldığın yedekte JB kırıntıları var onun için Sıfır bir kurulum ile cihazı aktif etmek gerekiyor

Dilekxx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus

arada kaynadiysa dedim 🤭🤭

asirap

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Herkese merhaba arkadaşlar.Ben 6plus kullanıyorum ve ios 8.1.2 sürümündeyim.Malesef bu sürümde kaldım jailbreakli olarak sonrasında bozmak istemedim.Ama artık telefon bazı ugulamalarda çok geri kaldı.Bazı appleri güncelleyemiyorum bile.Bu yüzden malesef jailbreaki bozup 12 sürümüne geçecem.Sizlere sorularımı tam olarak yazmak istiyorum.Çünkü benim için gerçekten önemli bunlar.Cevaplarınızıda bu yönde yazarsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler.

Jailbreakten çıkınca ;
-telefonumuzdaki herşey silinirmi yoksa sadece jailbreak ile yüklediğimiz uygulamalarmı silinir ?
-müzikler,rehber,ve foto galeridekilerde silinirmi
-whatsapp silinirmi

*** eğerki yukarıda saydıklarım siliniyorsa jailbreak silmeden önce backup yapsak ve jailbreakden sonra bu yedeklemeyi telefonumuza kursak ;

-müziklerim,fotolar ve rehber tamamen geri gelirmi ?
-eğer whatsappta siliniyorsa ve tekrar whatsapp kurulduğunda tüm yazışmalar aynen geri geliyormu (whatsapp konuşmaları iclouda kayıtlı değil)
-jailbreakle yüklenen uygulamalar backupla tekrar telefona yüklenirmi yoksa appstore uygulamalarımı geri gelir.
-bazı sipariş-alım satım uygulamalarım tekrar üyelik bilgilerimlemi geri gelir yoksa şifre çıkmış vaziyettemi.çünkü çoğunun şifresi yıllardır kayıtlı oldğundan unuttum.
**Jailbrekten çıkmak için telefonu bilgisayara bağlayıp itnunes üzerinden yeni sürüme güncellemek yeterlimi yoksa başka herhangi bir işlemde gereklimi
Not : ios12 ye jailbreak gelme durumu nedir arkadaşlar gelse bile 6plus için gelebilirmi.ona göre acele etmeyim
Şimdiden tüm cevaplarınız için çok çok teşekkürler...

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Herkese merhaba arkadaşlar.Ben 6plus kullanıyorum ve ios 8.1.2 sürümündeyim.Malesef bu sürümde kaldım jailbreakli olarak sonrasında bozmak istemedim.Ama artık telefon bazı ugulamalarda çok geri kaldı.Bazı appleri güncelleyemiyorum bile.Bu yüzden malesef jailbreaki bozup 12 sürümüne geçecem.Sizlere sorularımı tam olarak yazmak istiyorum.Çünkü benim için gerçekten önemli bunlar.Cevaplarınızıda bu yönde yazarsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler.

Jailbreakten çıkınca ;
-telefonumuzdaki herşey silinirmi yoksa sadece jailbreak ile yüklediğimiz uygulamalarmı silinir ?
-müzikler,rehber,ve foto galeridekilerde silinirmi
-whatsapp silinirmi

*** eğerki yukarıda saydıklarım siliniyorsa jailbreak silmeden önce backup yapsak ve jailbreakden sonra bu yedeklemeyi telefonumuza kursak ;

-müziklerim,fotolar ve rehber tamamen geri gelirmi ?
-eğer whatsappta siliniyorsa ve tekrar whatsapp kurulduğunda tüm yazışmalar aynen geri geliyormu (whatsapp konuşmaları iclouda kayıtlı değil)
-jailbreakle yüklenen uygulamalar backupla tekrar telefona yüklenirmi yoksa appstore uygulamalarımı geri gelir.
-bazı sipariş-alım satım uygulamalarım tekrar üyelik bilgilerimlemi geri gelir yoksa şifre çıkmış vaziyettemi.çünkü çoğunun şifresi yıllardır kayıtlı oldğundan unuttum.
**Jailbrekten çıkmak için telefonu bilgisayara bağlayıp itnunes üzerinden yeni sürüme güncellemek yeterlimi yoksa başka herhangi bir işlemde gereklimi
Not : ios12 ye jailbreak gelme durumu nedir arkadaşlar gelse bile 6plus için gelebilirmi.ona göre acele etmeyim
Şimdiden tüm cevaplarınız için çok çok teşekkürler...
Jailbreak ile alınan yedekler çok sağlıklı olmuyor. Ayrı ayrı yedek almanı öneririm. iCloud Google Fotoğraflar gibi.

hayalettttt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
konu ile hiç alakalı değil ama acil yardıma ihtiyacım var iphone se cihazım 11.2.1 versiyon jailbreak vardı jailbrek iptal edip cihazı güncellemek istiyorum yazılım güncelleme diyorum ios 11.2.1 yazılımınız güncel diyor, dfu moda alıyorum yine başarısız oluyor acaba jb esnasında yazılım güncelleme ile ilgili bir tweak yükledim o mu engel oluyor şuan ipsw dosyası indiriyorum bu şekildede olmazsa nasıl bir yol izlemem lazım

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
konu ile hiç alakalı değil ama acil yardıma ihtiyacım var iphone se cihazım 11.2.1 versiyon jailbreak vardı jailbrek iptal edip cihazı güncellemek istiyorum yazılım güncelleme diyorum ios 11.2.1 yazılımınız güncel diyor, dfu moda alıyorum yine başarısız oluyor acaba jb esnasında yazılım güncelleme ile ilgili bir tweak yükledim o mu engel oluyor şuan ipsw dosyası indiriyorum bu şekildede olmazsa nasıl bir yol izlemem lazım
İpsw ile DFU modunda yükleyebilirsiniz.

Tips
Tips
Üst Alt