Neler yeni

iOS 14.3'e SHSH'siz Yükseltme

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben ilk önce 14.3 geçeyim sonra, gerekirse Succession istiyorum
1- Uncoverden auto updateyi disable ysp
2. Restorerootfs sonra jb,
3. Tweak kur, 14.3 güncelleme gelmiş bak, 14,3 e yükselt
4. Sonra unvoverden auto update yap, jb yap

Böyle mi? Ne? karışık ya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet böyle.
14.2 bende sorunsuz jailbreakli çalışıyor. Sorun yaşayan arkadaşlar ne gibi sıkıntılar var acaba? Özellikle ilk mesajı yazan arkadaşa soruyorum :) mutlaka update önermiş çünkü.
14.2'de bazı sorunlar var jailbreak ile ilgili.

mazotanzarot

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamlar. 8 Plus telde hiç bir profil yok hatta jb bile yok. Güncellemeleri kontrol ediyorum 13.2.2 için güncel uyarısı veriyor. Sebebi ne olabilir? Birkaç defa güncelleme açık olacak şekilde jb de yaptım unc0ver ile ama sorun devam ediyor. Sebebi ne olabilir?

Düzenleme: Tüm ayarları sıfırla dediğimde sorun çözüldü. 2.sayfada aynı sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm. Bu yöntemle sorunu çözebilirler. Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum. İyi forumlar herkese.

Son düzenleme:

goday

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
@goday Eğer rehberdeki her şeyi adım adım uyguladığınıza eminseniz cihazınızı bir defa yeniden başlatmayı deneyin.
Profili tweak üstündeki profilden kurdum. 2-3 kez aç-kapa yapıp, yeniden uncover ile jb yaptım. En sonunda gördü 14.3ü

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
@bbthns eğer daha önce Unc0ver kullandıysanız bu durum doğal. Reddit'te bunu düzeltmek için bir tweak paylaşıldığını görmüştüm. Adı OTAEnabler (Repo: ). Denemek size kalmış 🙂
Tüh ya riskli mi acaba

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Evet böyle.

14.2'de bazı sorunlar var jailbreak ile ilgili.
Güncellemeler kapatıldı, tweak ve profil kuruldu, ayarlarda
Burda takılı kaldım
14.3 ortada yok

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Güncellemeler kapatıldı, tweak ve profil kuruldu, ayarlarda
Burda takılı kaldım
14.3 ortada yok

Güncellemeleri kapattıysanız 14.3'ü göremezsiniz.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Güncellemeleri kapattıysanız 14.3'ü göremezsiniz.
Reboot yaptım yeniden jb yaptım, şimdi de böyle güncellemeler disable.

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Paloma
1. Filzayı aç
2. Bu dosya konumuna git -> /var/containers/Shared/SystemGroup/systemgroup.com.apple.configurationprofiles/Library/ConfigurationProfiles
3. CloudConfigurationDetails.plist dosyasını aç
4. isSupervised kısmını NO yap.
5. Kaydet ve çık.
Hocam isSupervised kısmı zaten No imiş peki buradaki AllowPairin: YES CloudConfigurationUIComplete: YES PostSetupProfileWasInstalled: YES bunlar ne oluyor acaba NO yapmam gereken yer varmı acaba @srdgny

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Reboot yaptım yeniden jb yaptım, şimdi de böyle güncellemeler disable.

Restore Rootfs yapmamışsınız? Lütfen adımları teker teker dikkatli okuyarak tekrar yapın.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Restore Rootfs yapmamışsınız? Lütfen adımları teker teker dikkatli okuyarak tekrar yapın.
1’i yani İsteğe bağlıyı yapmadım
Tweaki ve profili kurdum, reboot yapıp tekrar jb yaptım, sralamanızda 14.3 ü gördükten sonra restorefoots diyor ama,

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
1’i yani İsteğe bağlıyı yapmadım
Tweaki ve profili kurdum, reboot yapıp tekrar jb yaptım, sralamanızda 14.3 ü gördükten sonra restorefoots diyor ama,

Restorerootfs Yapın.

BreWerS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben 14.3'e başarılı bir şekilde güncelleyebildim. İlk başta denediğimde güncelleme sorunu çıkıyordu "tekrar deneyin" şeklinde. RootFS yaptım ve unc0ver'dan "disable auto updates" kısmını kapatıp tekrar denedim başarılı şekilde 14.3 güncellemesini gördüm. Sonrasında tekrar RootFS ve 14.3 güncellemesini yükledim.

Sorun yaşayanlar mutlaka "Disable auto updates" seçeneğini kapatması gerekiyor sonrasında düzeliyor zaten. Birde yeni bir sorun keşfedilmiş galiba bugün reddit üzerinden belirtmişler. İngilizce olduğu için tam anlayamadım ama sorun yaşayanlar belki bu sorun yüzünden güncellemeyi göremiyor olabilir.

Ekran görüntüsü 2021-04-08 224303.png

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben 14.3'e başarılı bir şekilde güncelleyebildim. İlk başta denediğimde güncelleme sorunu çıkıyordu "tekrar deneyin" şeklinde. RootFS yaptım ve unc0ver'dan "disable auto updates" kısmını kapatıp tekrar denedim başarılı şekilde 14.3 güncellemesini gördüm. Sonrasında tekrar RootFS ve 14.3 güncellemesini yükledim.

Sorun yaşayanlar mutlaka "Disable auto updates" seçeneğini kapatması gerekiyor sonrasında düzeliyor zaten. Birde yeni bir sorun keşfedilmiş galiba bugün reddit üzerinden belirtmişler. İngilizce olduğu için tam anlayamadım ama sorun yaşayanlar belki bu sorun yüzünden güncellemeyi göremiyor olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 18636
Daha önce futurerestore kullananların yöntemi kullanamadıklarını söylüyor.

BreWerS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Daha önce futurerestore kullananların yöntemi kullanamadıklarını söylüyor.
Bu arada verdiğiniz profili işi halletikten sonra cihazdan kaldırdım sıkıntı olmaz dimi?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@BreWerS

26 Ocak 2021 den sonra FutureRestore kullandıysan , yukardaki konudan IOS 14.3’ü kullanamazsın...

Nedeni: IOS 14.4 SEP IOS 14.3 OTA SEP ile uyumlu değil...

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bu arada verdiğiniz profili işi halletikten sonra cihazdan kaldırdım sıkıntı olmaz dimi?
Olmaz. İsterseniz bir kez daha da sıfırlayabilirsiniz cihazı daha temiz ve emin olmak için. Kalsa da farketmez.

BreWerS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Olmaz. İsterseniz bir kez daha da sıfırlayabilirsiniz cihazı daha temiz ve emin olmak için. Kalsa da farketmez.
Hocam birde ayarlara girdiğimde hala "Bu iPhone denetleniyor ve yönetiliyor." uyarısı duruyor bunu kaldırmanın yolu yok mu artık?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Paloma
Sadece söylenen dosya yolundaki isSupervised değeri No konuma getirip respring veya ldrestart yapmanız yeterli.
Diğer ayarlara müdahale etmeyin.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@BreWerS
1. Filzayı aç
2. Bu dosya konumuna git -> /var/containers/Shared/SystemGroup/systemgroup.com.apple.configurationprofiles/Library/ConfigurationProfiles
3. CloudConfigurationDetails.plist dosyasını aç
4. isSupervised kısmını NO yap.
5. Kaydet ve çık.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
güncelleme ile tweak içerisine eklemiş. filza ile uğraşmayı sevmeyenler için güzel çözüm.

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Paloma
Sadece söylenen dosya yolundaki isSupervised değeri No konuma getirip respring veya ldrestart yapmanız yeterli.
Diğer ayarlara müdahale etmeyin.
Hocam teşekkür ediyorum İphone denetleniyor yazısının çıkması o beni kuşkulandırdı tweakle kaldırılıyor ama sistemsel olarak hala Etkin olması beni endişelendirdi çünkü telefona hertürlü erişimden bahsediliyor 😂 5F9452B1-66E9-4A23-8777-3237D4D775B6.jpeg
Mesaj düzenlendi:

Hocam birde ayarlara girdiğimde hala "Bu iPhone denetleniyor ve yönetiliyor." uyarısı duruyor bunu kaldırmanın yolu yok mu artık?
Bir kaç sayfa önce tarif etmiştim yine edeyim daha önce kurduğunuz mybloxx tweak ini tekrar aynı tweaki kurup ayarlar tweak mybloxx for 11-12 nin içindeki aşağıdaki resimdeki menüden Revert yapınca silinir bu sorunu yaşayanlar için çözüm böyle siz daha önce mybloxx for iOS (13+) kurduysanız onu kurup aşağıdaki yolladığım resimdeki menüden silinA7C954FF-375A-49E5-9F31-F2B341014BF5.jpeg

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İlk sayfadaki mesajda da denildiği gibi bu yöntem kurumlara/şirketlere tanınmış Apple tarafından. Bu profil de cihazınızı kurum/şirket cihazı olarak gösteriyor yani o uyarı mesajı bunun için başkasının sizin cihazını denetlemesi kontrol etmesi v.s söz konusu değil.

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İlk sayfadaki mesajda da denildiği gibi bu yöntem kurumlara/şirketlere tanınmış Apple tarafından. Bu profil de cihazınızı kurum/şirket cihazı olarak gösteriyor yani o uyarı mesajı bunun için başkasının sizin cihazını denetlemesi kontrol etmesi v.s söz konusu değil.
Teşekkürler hocam

Sadikoglu08

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
A14 cihazlarda deneyen vamı?..saygılar

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
iphone 12 cihazlarda olmuyor. futurerestore yapılmış cihazlarda da olmuyor.

Tips
Tips
Üst Alt