Neler yeni

iOS 14.3'e SHSH'siz Yükseltme

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
jailbreak ile ilgili ayarlar tweakler sıfırlanır. telefonun jailbreak harici dosyalarına bir zarar gelmez rootfs seçeneğiyle. @Ak.if

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Profili yüklerken imzalama sorunu yaşıyorum. Çözüm nedir? Bu arada 14.4.2 i indirmeye başlamış. Acil destek lütfen 🙏🏻

Ekli dosyalar

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Profili yüklerken imzalama sorunu yaşıyorum. Çözüm nedir? Bu arada 14.4.2 i indirmeye başlamış. Acil destek lütfen 🙏🏻
Unc0ver dan ayarlara girip Disable Auto Updates ı etkinleştirin unc0ver uygulamasını imzalamak içinde ReProvision Reborn 0.6.2 release tweak ini kurun ana ekrana kurulan tweaği etkinleştirmek için Apple id ve şifrenizi girin başka örneğin yeni bir Apple id alıp onunlada etkinleştirebilirsiniz etkinleştirdikten sonra ReProvisonun Ayarlar kısmındaki Automatically Re-sign açık olsun ve alt sol baştaki menüye girip Recently Signed Kısmında Unc0ver görünecektir 3-5 günde gir Sign e basıp imzalamanızı tavsiye ederim.Takıldığınız bişey olursa buradayım F8013AC2-492D-4C41-8606-6EB663F1378B.jpeg

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Unc0ver dan ayarlara girip Disable Auto Updates ı etkinleştirin unc0ver uygulamasını imzalamak içinde ReProvision Reborn 0.6.2 release tweak ini kurun ana ekrana kurulan tweaği etkinleştirmek için Apple id ve şifrenizi girin başka örneğin yeni bir Apple id alıp onunlada etkinleştirebilirsiniz etkinleştirdikten sonra ReProvisonun Ayarlar kısmındaki Automatically Re-sign açık olsun ve alt sol baştaki menüye girip Recently Signed Kısmında Unc0ver görünecektir 3-5 günde gir Sign e basıp imzalamanızı tavsiye ederim.Takıldığınız bişey olursa buradayım Ekli dosyayı görüntüle 18650
Üstadım yanıtınız için çok teşekkür ederim Ayarlar dan > Mybloxx for ios içindeki "14.3 ota Update w/o Blobs" profilini yükledim kurdum ve imzaladım bunda bir sorun yok. ama 14.3 güncellemesi yerine de 14.4.2 güncellemesi geliyor sadece.

Son düzenleme:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sileo'yu sen mi Türkçe yaptın hocam? :D @CanerK
Çoğu kısmını evet :) Zebra ve Installer 5'in de çevirisini yaptım.

Üstadım yanıtınız için çok teşekkür ederim ama benim imzalanmamış olan profil "90 gün..." ile alakalı olan yani konu başlığında bahsedilen 4.maddedeki profili indirip kurduktan sonraki şey. Profili indiriyor yüklüyorum ama imzalanmadı uyarısı çıkıyor. reprovision'da da imzalanmamış birşey bulmuyor.
Ayrıca "14.3 ota Update w/o Blobs" profilini yükledim kurdum ve imzaladım bunda bir sorun yok. ama konu başlığında bahsedilen profil imzalanmıyor bende.

14.3 güncellemesi yerine de 14.4.2 güncellemesi geliyor sadece.
İmzalanmış olmasına gerek yok, profili direkt yükleyin.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Profili ayarlar içindeki mybloxxx for ios dan yükledim. Bu tamam ama cihazı respring yapmama rağmen yazılım güncellemeye 14.3 yerine 14.4.2 geliyor.
Yönergeleri en başından doğru bir şekilde yaptınız mı? Tekrar deneyin.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
* icleaner'de "Havadan yazılım güncelleme (OTA) : Açık
* uncover ayar'da > Disable Auto Updates : Kapalı
* OTAEnabler tweaki kurulu

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
* icleaner'de "Havadan yazılım güncelleme (OTA) : Açık
* uncover ayar'da > Disable Auto Updates : Kapalı
* OTAEnabler tweaki kurulu
OTA'nız açık zaten onda bir sıkıntı yok. Restore RootFS yapın temiz kurulum ile yönergeleri en baştan tekrar doğru bir şekilde deneyin.

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Üstadım yanıtınız için çok teşekkür ederim Ayarlar dan > Mybloxx for ios içindeki "14.3 ota Update w/o Blobs" profilini yükledim kurdum ve imzaladım bunda bir sorun yok. ama 14.3 güncellemesi yerine de 14.4.2 güncellemesi geliyor sadece.
Rica ederim ben 14.3 e geçtiniz unc0ver uygulamasında sertifika doğrulama sorunu yaşıyorsunuz zannetmiştim tüm yönergeleri deneyin olmazsa hard reset atıp tekrar deneyin

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Bütün açıklamaları pürdikkatle uyguladım ama 14.3 profili gelmiyor.

Ekli dosyalar

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bütün açıklamaları pürdikkatle uyguladım ama 14.3 profili gelmiyor.
Cihazınızı kapatıp açarak tekrar dener misiniz?
Aynen. Bende kapatıp açtım bu şekilde gözüktü. Sonra JB'siz yükledim güncellemeyi. Güncelledikten sonra JB yaptım. Succession ile tekrar 14.3 temiz bir şekilde kurdum. Ardından da Taurine'yi çaktım, miss gibi. 14.3 çok hızlı olmuş. Aşırı beğendim. Ek olarak JB'de yapmama rağmen hiç yüklenmemiş gibi hızı ve şarjı. Coolstar ve ekibi gerçekten sağlam iş çıkarmaya başladı. :D 12'den beri kullanıyorum. u0'a göre çok stabil ve performanslı.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Aynen. Bende kapatıp açtım bu şekilde gözüktü. Sonra JB'siz yükledim güncellemeyi. Güncelledikten sonra JB yaptım. Succession ile tekrar 14.3 temiz bir şekilde kurdum. Ardından da Taurine'yi çaktım, miss gibi. 14.3 çok hızlı olmuş. Aşırı beğendim. Ek olarak JB'de yapmama rağmen hiç yüklenmemiş gibi hızı ve şarjı. Coolstar ve ekibi gerçekten sağlam iş çıkarmaya başladı. :D 12'den beri kullanıyorum. u0'a göre çok stabil ve performanslı.
Hayır yani kafayı yicem ben neyi dikkatten kaçırıyorum zira her detayı dikkatle kontrol ettim hatta başka bir forumda bahsedildiği üzere
e NewTerm 2 tweakini kurup ; launchctl reboot userspace komutunu dahi çalıştırdım ama yazılım güncelleme kısmında 14.3 gelmiyor.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hayır yani kafayı yicem ben neyi dikkatten kaçırıyorum zira her detayı dikkatle kontrol ettim hatta başka bir forumda bahsedildiği üzere
e NewTerm 2 tweakini kurup ; launchctl reboot userspace komutunu dahi çalıştırdım ama yazılım güncelleme kısmında 14.3 gelmiyor.
Kapatıp aç. JB yapmadan kontrol ettiğinde de mi gözükmüyor?

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Cihazı kapa aç dahi herşeyi yaptım. Ekran görüntüsü bu... rootfs yaptıgım için cydia da engelleyici birşey de yok
Bilgi için yazıyorum : Cihazım iphone xs... sürümüm 13.5 ve hiç shsh ile güncelleme yapmadım. Yani en uygun koşullara sahip cihazım.

Ekli dosyalar

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cihazı kapa aç dahi herşeyi yaptım. Ekran görüntüsü bu... rootfs yaptıgım için cydia da engelleyici birşey de yok
Restore RootFS yapıp, Odyssey ile JB yapıp dene bir de. u0 kullanmadığımdan bilgim yokç

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Cihazı kapa aç dahi herş
Restore RootFS yapıp, Odyssey ile JB yapıp dene bir de. u0 kullanmadığımdan bilgim yokç
yardımınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim ama uncover dan başka jb aracı kullanmayı düşünmüyorum. ve sorunun jb aracıyla alakalı olmadıgı düşüncesindeyim ziradiğer uncover kullanıcıları da benzer sorunları yaşarlardı. Konuya uzman yöneticilerin ve bilgi sagibi olan kullanıcıların desteğini beklerim.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Cihazı kapa aç dahi herş

yardımınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim ama uncover dan başka jb aracı kullanmayı düşünmüyorum. ve sorunun jb aracıyla alakalı olmadıgı düşüncesindeyim ziradiğer uncover kullanıcıları da benzer sorunları yaşarlardı. Konuya uzman yöneticilerin ve bilgi sagibi olan kullanıcıların desteğini beklerim.
Cihazınız iPhone 12 serisi mi? Eğer öyleyse bu yöntem çalışmaz.

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Cihazınız iPhone 12 serisi mi? Eğer öyleyse bu yöntem çalışmaz.
Cihazım iphone xs... sürümüm 13.5 ve hiç shsh ile güncelleme yapmadım. Yani en uygun koşullara sahip cihazım.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Cihazım iphone xs... sürümüm 13.5 ve hiç shsh ile güncelleme yapmadım. Yani en uygun koşullara sahip cihazım.
Restore rootfs'yi odyssey jailbreak ile yapmayı deneyin ve odyssey ile jailbreak yapın libhookerı falan kurun herşeyi güncelleyin ardından mybloxx kurup profili yükleyin sonra yine bakın olmazsa Succession ile temiz 13.5 kurup yine deneyin

Sahox

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Güncelleme olarak 14.3 gözüküyor indiriyorum. İndirme bittiğinde kurma kısmına geçince güncelleme doğrulanıyor kısmında kalıyor ne yapmalıyım ?
Mesaj düzenlendi:

Sorunu çözebildiniz mi

Son düzenleme:

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
gece birkaç arkadaşımızı burada yordum @CanerK @Paloma @AirLife haklarını helal etmelerini istiyorum çok destekçi oldunuz ve ben ümidimi kesmiştim hatta 14.4.2 bir yandan indirmeye başlamıştı bile ve ben gece wifi lte yi kapatmama rağmen saat 4 sularında uyandıgımda wifii nin kendiliğinden açıldığını ve 14.4.2 yüklemeye geçmişti bile bu sefer cihazı tamamen kapattım.
Sabah uyandıktan sonra her aşamayı tekrar baştan başlattım hatta 2 / 3 sefer restore rootfs yaparak başlattım profili yükledim yani dün ne yaptıysam aynısını yaptım ve bu sefer oldu. Tekrar tekrar arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

seyitcan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Güncelleme olarak 14.3 gözüküyor indiriyorum. İndirme bittiğinde kurma kısmına geçince güncelleme doğrulanıyor kısmında kalıyor ne yapmalıyım ?
Mesaj düzenlendi:

Sorunu çözebildiniz mi
çözemedim maalesef kaldı öyle her yolu denedim

BreWerS

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@CanerK Hocam konuyla ilgisi pek yok ama MYXX reposunda "YouTopia" diye bir tweak gördüm bir kaç özellik ekliyor reklam kaldırıyor vs. Kurdum gayet iyi çalışıyor yani herhangi bi sorun olur mu güvenilir tweak midir?

1.jpg

Tips
Tips
Üst Alt