Neler yeni

iOS 14.3'e SHSH'siz Yükseltme

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Paloma
1. Filzayı aç
2. Bu dosya konumuna git -> /var/containers/Shared/SystemGroup/systemgroup.com.apple.configurationprofiles/Library/ConfigurationProfiles
3. CloudConfigurationDetails.plist dosyasını aç
4. isSupervised kısmını NO yap.
5. Kaydet ve çık.

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Sorunsuz şekilde XS Max cihazını güncelledim telefon zaten sıfırlanmış durumdaydı güncelleme sonrası da tüm verileri silince her hangi bir profil kalmadı sıkıntısı şekilde çalışıyor.

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Paloma
1. Filzayı aç
2. Bu dosya konumuna git -> /var/containers/Shared/SystemGroup/systemgroup.com.apple.configurationprofiles/Library/ConfigurationProfiles
3. CloudConfigurationDetails.plist dosyasını aç
4. isSupervised kısmını NO yap.
5. Kaydet ve çık.
Ooo hocam çok teşekkürler teknik bilgi geldi sanırım bu şekilde ayarlardan silinsede sistemde kalıcı olan erişim dosyalarına erişimi mi kapatıyoruz

aganti

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
merhaba arkadaşlar,
yazılım güncelleme kontrol ettiğimde : güncelleme denetlenemiyor diye yazı çıkıyor,
ek olarak da unc0ver ayarlarından :Disable icon cashe aktive ettim ve icleaner den de havadan yazılım güncelleme yi de aktive ettim resimlerde ki gibi ,
bu hata bu adımdan sonra mı gider : 1. (İsteğe Bağlı) Restore Rootfs veya Succession ile cihazınızı sıfırlayarak temiz bir kurulum yapın.
saygılar2021_04_08_09_02_IMG_2400.PNG

Ekli dosyalar

baharatboys

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
6s plus 13.5 teyim..6s plus ios 14.3 te nasıl acaba pişman olurmuyum sürüm yükselttiğime

ercinet

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Konu İçin teşekkürler Evet 13.5 den 14.3 e bu yöntemle geçtim.Geçmeye mecburuz ileride uygulamalar iOS 14 isteyeceği için herkese hayırlı olsun şimdi tekrardan jailbreak yapıp tweak yükleme zamanı Ekli dosyayı görüntüle 18626 Bu iphone denetleniyor yönetiliyor yazısı geldi gitmiyor profili silip hard Reset attığım halde duruyor bunun çözümünü bilen var mı endişe verici Çünkü tüm ağ akışı ve bilgiler herşeye ulaşılabilir durumda bunun çözümünü bulamadım şuan
bende de çıktı. yedek alıp tamamen sıfırladım telefonu. şu an oyle bir durum yok tertemiz oldu.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
13,5 için geçelim mi ne dersiniz @efsane

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

baharatboys

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
5. Ayarlar'dan güncellemeleri denetleye bakın ve iOS 14.3 güncellemesinin gelip gelmediğini kontrol edin. demişiniz ya 14.3 e güncelledikten sonramı tekrar jail yapıp
6. Restore RootFS yapıcaz anlamadım kii..
Mesaj düzenlendi:

ipadleride kapsıyomu bu açık ipaD AİR 2 örneğin

Son düzenleme:

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
video gelir mi acaba? yapmak istiyorum ama kaygılandım

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
13.5den 14.3e geçtim fakat cydia iconu ios6 stilinde kaldı bunu nasıl değiştirecek 😂
Bu Cydia'nın kendi bugu tema kullanabilirsiniz rahatsız ediyorsa.
Mesaj düzenlendi:

5. Ayarlar'dan güncellemeleri denetleye bakın ve iOS 14.3 güncellemesinin gelip gelmediğini kontrol edin. demişiniz ya 14.3 e güncelledikten sonramı tekrar jail yapıp
6. Restore RootFS yapıcaz anlamadım kii..
Mesaj düzenlendi:

ipadleride kapsıyomu bu açık ipaD AİR 2 örneğin
Tüm cihazları kapsıyor. Evet güncelledikten sonra daha temiz olsun diye yine yapabilirsiniz.
Mesaj düzenlendi:

6s plus 13.5 teyim..6s plus ios 14.3 te nasıl acaba pişman olurmuyum sürüm yükselttiğime
Olacağınızı zannetmiyorum.
Mesaj düzenlendi:

merhaba arkadaşlar,
yazılım güncelleme kontrol ettiğimde : güncelleme denetlenemiyor diye yazı çıkıyor,
ek olarak da unc0ver ayarlarından :Disable icon cashe aktive ettim ve icleaner den de havadan yazılım güncelleme yi de aktive ettim resimlerde ki gibi ,
bu hata bu adımdan sonra mı gider : 1. (İsteğe Bağlı) Restore Rootfs veya Succession ile cihazınızı sıfırlayarak temiz bir kurulum yapın.
saygılarEkli dosyayı görüntüle 18630
Disable auto update seçeneğini unc0ver'dan kapatın rejailbreak yapın.
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

13 sürümleri update recommended demesi boş olmuş çünkü o sürümler en sağlam sürümler 14 hiç hoşuma gitmiyor ve Apple app library saçmalığını Windows Phone'dan yani Metro UI çakması gibi almış oldu
Her zaman en güncel sürüm en iyisidir. Tercih meselesi 14.3 kötü bir sürüm değil.
Mesaj düzenlendi:

Peki düşürebiliyor muyuz.?yani su an 14.4.2 deyim 14.3 e düşürebilir miyim.?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hayır, konuda da yazdığı üzere düşemezsiniz.

Son düzenleme:

Khazar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba arkadaslar. iPhone 11 IOS 13.5.1den 14.3e geçis yapmak istiyorum ama bi türlü OTA güncellemesini alamiyorum. Yardimci olursaniz cox sevinirim

not. Odyssey jailbreakden Unc0vere yeni gectim ve Unc0verde guncelleme engelini kapattim.

Ekli dosyalar

Paloma

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
bende de çıktı. yedek alıp tamamen sıfırladım telefonu. şu an oyle bir durum yok tertemiz oldu.
Sıfırlamanıza gerek yoktu aslında üstteki yazdığımız gibi sorun çözülüyordu hayırlı olsun
Mesaj düzenlendi:

Merhaba arkadaslar. iPhone 11 IOS 13.5.1den 14.3e geçis yapmak istiyorum ama bi türlü OTA güncellemesini alamiyorum. Yardimci olursaniz cox sevinirim

not. Odyssey jailbreakden Unc0vere yeni gectim ve Unc0verde guncelleme engelini kapattim.
Merhaba unc0ver a girip ayarlar kısmındaki disable updates i kapalı konumuna getirip tekrar jailbreak yapın daha sonra tekrar yazılım güncellemesini kontrol edin

Khazar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bunu bi kac kez denedim. Hic bir degisiklik yok malesef(
Sıfırlamanıza gerek yoktu aslında üstteki yazdığımız gibi sorun çözülüyordu hayırlı olsun
Mesaj düzenlendi:

Merhaba unc0ver a girip ayarlar kısmındaki disable updates i kapalı konumuna getirip tekrar jailbreak yapın daha sonra tekrar yazılım güncellemesini kontrol edin

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S

Adımları teker teker yapın. İlk önce restorerootfs yapın.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Adımları teker teker yapın. İlk önce restorerootfs yapın.
Ben ilk önce 14.3 geçeyim sonra, gerekirse Succession istiyorum
1- Uncoverden auto updateyi disable ysp
2. Restorerootfs sonra jb,
3. Tweak kur, 14.3 güncelleme gelmiş bak, 14,3 e yükselt
4. Sonra unvoverden auto update yap, jb yap

Böyle mi? Ne? karışık ya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hiçbir veri kaybetmeden yükseltmek adına güzel paylaşım, teşekkürler 🙏 👍

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Taurine’de ios updates kısmı kapatılmıyor?

korsan36

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
14.2 bende sorunsuz jailbreakli çalışıyor. Sorun yaşayan arkadaşlar ne gibi sıkıntılar var acaba? Özellikle ilk mesajı yazan arkadaşa soruyorum :) mutlaka update önermiş çünkü.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Ben de konudaki yöntemi kullanarak dün iOS 14.2'den 14.3'e güncelleyip Taurine ile jailbreak yaptım. Şimdilik herhangi bir sorun da çıkmadı. Onun dışında, konunun ilk mesajında belirtilmediği için buradan 1-2 ekleme yapmak istiyorum 🙂

Birincisi, bu şekilde güncelleme yöntemi şimdilik A14 cihazlarda çalışmıyor gibi görünüyormuş. Yani eğer iOS 14.2.1 ve öncesi bir sürümde iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro veya 12 Pro Max kullanan kişiler varsa bu şekilde iOS 14.3'e geçemiyorlar gibi görünüyor. Bu nedenle eğer bu cihazlarda deneyip başarısız olan kişiler varsa şimdilik yapılabilecek bir şey yok gibi.

İkincisi ve daha kritiği, profilin 90 gün öteleme mantığı ile çalıştığı kısmı doğru. Ama bu durum profilin yapım tarihiyle alakalı değil, iOS sürümlerinin çıkış tarihiyle alakalı. Yani örneğin; iOS 14.3 çıktığı zaman eğer bu profili kullanıyor olsaydık, iOS 14.3'ün yayınlandığı tarihten itibaren 90 gün boyunca 14.2'ye güncelleyebilirdik (14.2'nin imzası kapandığı halde bile).

Bu da şu demek, iOS 14.4, 26 Ocak tarihinde yayınlandı. Bu nedenle konudaki 90 day profili, 26 Ocak'tan itibaren maksimum 90 gün sonrası içinde iOS 14.3'e güncellemeye izin veriyor. Yani konunun başında belirtildiği gibi şu anda 90 gün vakti yok insanların, 26 Nisan'a kadar vakti var (Aşağı yukarı 2 hafta yani). Veya Apple bu durumu ne zaman bir şekilde engellemeye kalkarsa 😕 O nedenle bu şekilde güncelleme yapmak isteyen kişiler varsa fazla ileriye de bırakmamalarını öneririm.

bbthns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ben de konudaki yöntemi kullanarak dün iOS 14.2'den 14.3'e güncelleyip Taurine ile jailbreak yaptım. Şimdilik herhangi bir sorun da çıkmadı. Onun dışında, konunun ilk mesajında belirtilmediği için buradan 1-2 ekleme yapmak istiyorum 🙂

Birincisi, bu şekilde güncelleme yöntemi şimdilik A14 cihazlarda çalışmıyor gibi görünüyormuş. Yani eğer iOS 14.2.1 ve öncesi bir sürümde iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro veya 12 Pro Max kullanan kişiler varsa bu şekilde iOS 14.3'e geçemiyorlar gibi görünüyor. Bu nedenle eğer bu cihazlarda deneyip başarısız olan kişiler varsa şimdilik yapılabilecek bir şey yok gibi.

İkincisi ve daha kritiği, profilin 90 gün öteleme mantığı ile çalıştığı kısmı doğru. Ama bu durum profilin yapım tarihiyle alakalı değil, iOS sürümlerinin çıkış tarihiyle alakalı. Yani örneğin; iOS 14.3 çıktığı zaman eğer bu profili kullanıyor olsaydık, iOS 14.3'ün yayınlandığı tarihten itibaren 90 gün boyunca 14.2'ye güncelleyebilirdik (14.2'nin imzası kapandığı halde bile).

Bu da şu demek, iOS 14.4, 26 Ocak tarihinde yayınlandı. Bu nedenle konudaki 90 day profili, 26 Ocak'tan itibaren maksimum 90 gün sonrası içinde iOS 14.3'e güncellemeye izin veriyor. Yani konunun başında belirtildiği gibi şu anda 90 gün vakti yok insanların, 26 Nisan'a kadar vakti var (Aşağı yukarı 2 hafta yani). Veya Apple bu durumu ne zaman bir şekilde engellemeye kalkarsa 😕 O nedenle bu şekilde güncelleme yapmak isteyen kişiler varsa fazla ileriye de bırakmamalarını öneririm.
Hocam Taurine’de OTA UPDATES KISMI DEVRE DIŞI BIRAKILMIYOR NEDEN,

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@bbthns eğer daha önce Unc0ver kullandıysanız bu durum doğal. Reddit'te bunu düzeltmek için bir tweak paylaşıldığını görmüştüm. Adı OTAEnabler (Repo: ). Denemek size kalmış 🙂

goday

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Repodan tweak kurduktan sonra profili kurdum. Güncelleme baktığımda "Yazılım güncelleme kullanılabilirliği yöneticiniz tarafından yönetiliyor." diyor. 14.3 yazılım gelmiyor.

Son düzenleme:

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@goday Eğer rehberdeki her şeyi adım adım uyguladığınıza eminseniz cihazınızı bir defa yeniden başlatmayı deneyin.

Tips
Tips
Üst Alt