Neler yeni

Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Cydia girişte hata veriyor ve tweak yüklerken de hata veriyor daha önceden hiçbir tweak kurulmuyordu şimdi siyah ekranda hata veriyor hiçbir tweak kurulmuyor cydia sorunsuz kurulmuştu ama yardımcı olursanız sevinirim
Uyumsuz olarak görünen tweak i silin. Ayrıca 2 kere eklenilmiş repolar var onları kontrol edin.

cydia ilk girişte atıyor ikinci girişte açılıyor bunun bir çözümü varmı ?
cihazı yeniden başlatın. Electra da tweak kısmı kapalı olarak jb aktif edin. Cydia için son yüklediğiniz tweak i silin. cihazı yeniden başlatıp bu sefer electra dan tweak kısmı açık olarak jb aktif edin.

Cydia yok. Anakonu okudum puty falan yazıyor bende pc yokİmkanım da yok.
Telefon üzerinden nasıl hallederim?
Uicache komutu vermeniz lazım ama şu anda pc olamdan bunu yapamazsınız. İlerde electraya otomatik uicache komutu verilmesi için güncelleme yapılacak.

arkadaşlar ben jailbreak yazısına tıklıyorum ve her tıkadığım da cihazı yeniden başlatıyo ve başkada bişe olmuyo. Sürekli denedim ama her seferinde yeniden başlattı.
Multipath ipasını forumda verilen adresten indirin

Konum bulmada sorun yaşayan var mı?
Gizlilik - konum servislerini kontrol edin.
olmazsa Ayarlardan konum ve gizliliği sıfırlamayı deneyin

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam normal şartlarda telefon kapatınca jb gidiyor olması lazım untedhered olduğu için. Share yazmasına rağmen cydia yok. Kapatınca da jb gittiğine göre sorun olmaması lazım fakat banka uygulamasına girince jb var diye hata veriyor. Nasıl çözerim?
- Telefonu kapatınca jb deaktif olur semi-untethered olduğu için. Telefonu açtığında tekrar JB aktiflemen lazım
- Share yazıyorsa ama Cydia görünmüyorsa pc den tele bağlanığp (jb aktifken) terminalde Uicache komutu vermen yeterli
- Banka uygulaması telefondaki JB dosyalarını gördüğnden uyarı veriyor. JB deaktif olsa da verebilir o dosyalar kaldığından

Justholdme

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Jailbreak sonrasj cihaza touch id sifre koyamiyorum apple sunucuya baglanamadj diyor

knay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Herkese kolay gelsin. Şuan 11.3.1 sürümündeyim. Shss yok. Bundan dolayı 11.4.1 e güncellemeyi düşünüyorum daha stabil midir ? Electra dün 11.4.1 inde jailbreak yapalıbaildiğini söyledi .Ne tavsiye ediyorsunuz ?

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
daha stabil
Herkese kolay gelsin. Şuan 11.3.1 sürümündeyim. Shss yok. Bundan dolayı 11.4.1 e güncellemeyi düşünüyorum daha stabil midir ? Electra dün 11.4.1 inde jailbreak yapalıbaildiğini söyledi .Ne tavsiye ediyorsunuz ?

emretwolf88

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tweaklar çalışıyor ayarlarda da varlar ama Cydia ikonu yok silmişim yanlışlıkla. Filzayı yüklüyorum ama atıyor direk. Putty cyberduck winscp hepsi çalışıyor ama yapamadım yardım edebilecek var mı

Cihazi6Sürüm11.3.1

werty

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Iphone 7 plus cihazıma safari üzerinden indirdiğim electra ile jailbreak yapmaya çalışırken cihaz kendini sürekli resetlemeye başladı. Biraz araştırdım bu duruma boot loop deniyormuş. Başına gelen veya çözümünü bilen var mı? Youtube videolarında anlatılanları deniyorum ama olmuyor.

Aynı işlemleri yaparaz Iphone x cihazıma jailbreak yapmayı başardım ama 7 plus'ta boot loop oluştu.

ReVdL

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Iphone 7 plus cihazıma safari üzerinden indirdiğim electra ile jailbreak yapmaya çalışırken cihaz kendini sürekli resetlemeye başladı. Biraz araştırdım bu duruma boot loop deniyormuş. Başına gelen veya çözümünü bilen var mı? Youtube videolarında anlatılanları deniyorum ama olmuyor.

Aynı işlemleri yaparaz Iphone x cihazıma jailbreak yapmayı başardım ama 7 plus'ta boot loop oluştu.
Bendede i6 cihazımda oluşmuştu. Çözüme gelecek olursak forumda ios 11.3.1 cydia kaldırma ve future restore konusu var... Tweak yükledikten sonra olmuşsa electra tweaks kapalı şekilde jb yapın ve cydiadan tweaklaı kaldırın i cleaner indirin ve temizlik yapıp respring yapılsınmı ? evet yapılsın yapın

werty

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bendede i6 cihazımda oluşmuştu. Çözüme gelecek olursak forumda ios 11.3.1 cydia kaldırma ve future restore konusu var... Tweak yükledikten sonra olmuşsa electra tweaks kapalı şekilde jb yapın ve cydiadan tweaklaı kaldırın i cleaner indirin ve temizlik yapıp respring yapılsınmı ? evet yapılsın yapın
Jailbreak işlemini yapamadığım için tweak falan yükleme şansım olmadı. DFU mode ile itunes'a bağlandığımda geri yükleme veya güncelleme yapma seçenekleri var. 11.4'e de güncellemek istemiyorum. Başka bir çözümü var mı?

Daglarda

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Selam arkadaşlar iOS 11.4.1 beta 3 ile jb yaptım sıkıntı yok yanlız iMessage Facetime aktifleşmede hata oluştu demekte bilgisi olan varmı?
Mesaj düzenlendi:

Birde tüm ayarlari sıfırlarsam cydia zarar görürmü?

Trafikci258

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar iOS 11.4.1 beta 3 ile jb yaptım sıkıntı yok yanlız iMessage Facetime aktifleşmede hata oluştu demekte bilgisi olan varmı?
Mesaj düzenlendi:

Birde tüm ayarlari sıfırlarsam cydia zarar görürmü?
Beta3 demişsin cihaz modelin ne? Bende x var bi türlü cydiayı getiremedimde yine ios 12 yükselttim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar jb oldu ama cydia yok anakonu okudum İterminal indirdim appstore dan fakat nasıl kullanacağım anlamadım birisi lütfen yardımcı olabilir mi? @yusuf ozgul
Bilgisayardan deneyin hocam.

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Nick name boş bırakın
Host'u cihazın local ipsini yazacaksınız {wifi ayarlarında (i) tıklayın orda yazıyordur}
Port 22
username root
password alpine
Connect'e basın sonra root ardından uicache komutunu verin.

Daglarda

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8
Fazla uğraşma tlf hiç jb açmaz ifile çalışmaz youtubede delete cydia var ordan sil

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Merhaba arkadaşlar telefon sürekli safe mod atıyor neredeyse bütün tweakleri kaldırdım ama sonuç yine bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim
Electra kaldırma konumuz var oraya bakabilirsiniz

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bir sorum olcak bu sıkıntılı Electra böyle devammı edecek ? yoksa düzenleyeceklermi her telefon kapandığında bazen 2 defada aktif oluyor, bazen 15 defa denemeden sonra aktif oluyor

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bir sorum olcak bu sıkıntılı Electra böyle devammı edecek ? yoksa düzenleyeceklermi her telefon kapandığında bazen 2 defada aktif oluyor, bazen 15 defa denemeden sonra aktif oluyor
Şimdilik bu şekilde devam ilerisi için ne olur bilemeyiz

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar WhatsApp sohpet sırasın da cevap vermek yada sohpeti kopyalama yapmak istiyorum fakat bastığım da hiç bir şey çıkmıyor sebebi nedir sizce

Tips
Tips
Üst Alt