Neler yeni

Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar bugün dışarda şarjım bittiği için cihazım kapandı: Dolayısıyla JB semi-tethered olduğu için gitti. Dün akşam ignition.fun'dan yüklemiştim (developer version olanı) lakin dışarda sanırım tweak yükledikten sonra kapandı cihaz. Açılınca Springboard hatası almıştım. Şimdi tekrar jb yapsam da açılışta springboard hatası verip siyah ekrana düşüyor. Mecburen hard reset yapıyorum. Ve yine gidiyor jb. Böyle bir döngüye girdim. Bir öneriniz var mı?
Tweaks anahtarını kapat, Jailbreak yap cydiaya bir sonra. son kurduğun tweakleri kaldır.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar cydiayı yüklemeyi başarmıştım sonra teli kapatıp açtım tekrar jb'yi aktif etmek için napcaz. İlk jb yaparken gibi uçak odu na falan alıyorum elektradan jbye basıyorum rest atıyor aktif olmuyor
Denemeye devam.

SAKARYALI54

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Reis ben enable jb de kaldım ya cydiaya da girmiyor ne yapmam lazım dün sabahtan beri enable jb diyorum restart atıp duruyor dün gece bi 2/3 oldu restart attı yine aynı
Mesaj düzenlendi:

Cydiaya girdiğim gibi atıyor geri

ekarakass

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bu hataların çözümü bulunabildimi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SAKARYALI54

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hocam 10. Sayfadaki arkadaşın dediği gibi denedim şimdi herşey kapalı mobil veri açık uçak modu kapalı girdim enable jb dedim 1/3 den 2/3 oldu restart attı yükleniyor işareti geldi o dönen simge apple logosu gelmeden açıldı direk ama hala enable jb diyor ve Cydia girmiyor
Mesaj düzenlendi:

Böyle kalıyor tweakbox danda denedim böyle aynı ağ ayarlarını falan sıfırladım aynı

Ekli dosyalar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hocam 10. Sayfadaki arkadaşın dediği gibi denedim şimdi herşey kapalı mobil veri açık uçak modu kapalı girdim enable jb dedim 1/3 den 2/3 oldu restart attı yükleniyor işareti geldi o dönen simge apple logosu gelmeden açıldı direk ama hala enable jb diyor ve Cydia girmiyor
Mesaj düzenlendi:

Böyle kalıyor tweakbox danda denedim böyle aynı ağ ayarlarını falan sıfırladım aynı
Kaldırıp tekrar yükle

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Kaldırıp tekrar yükle
Yusuf hocam sana birşey soracam iOS 11.1.1 jailbreak varken bir kaç tweak yükledikten sonra 2 saat sonra safe mode atıyordu bazen 4 satte sonra atıyordu bu yüzden iOS 11.3.1 geçtim yine safe mode atıyor yüklediğim tweaklerde hepsi uyumlu tweak 4 5 tane
D3488BA2-E99F-41E2-B8B9-9F92FDBD8DA2.jpeg0EE0F2DC-DEAE-47C0-83EA-DB89CFEE76A1.jpeg

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
reis dediğini yaptım fakat şimdide 2/3 e geliyor sonra kapanıyor yükleniyor diye dönen simge geliyor direk açılıyor telefon ama electraya girdiğimde enable jb yazıyor yine
Denemeye devam hocam.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Future Restore kullanmanızı öneririm hocam. içerde kalıntılar var gibi geldi.
Hocam sürüm Yüksetirken sizin verdiğiniz yöntemle yüksetim temizlenmemişmi o kırıntılar

saykooo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Nonce ayarlaması yaptıysanız eğer o zaman sürüm kaybetmeden sıfırlama ihtimaliniz var. Future Restore konusuna bakın hocam.
11-3.1 e gecmistim ö gün bi site uzerinden telefonun bazi bilgilerini girdim sonra zip dosyasini indirip pcye yedekledim

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Tweaks anahtarını kapat, Jailbreak yap cydiaya bir sonra. son kurduğun tweakleri kaldır.
Apex 2 yüklemiştim denemelik ondan olmuş. Açılışta gelen hatayı home tuşuna basarak geçip cydia’ya girip kaldırdım Apex’i.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
11-3.1 e gecmistim ö gün bi site uzerinden telefonun bazi bilgilerini girdim sonra zip dosyasini indirip pcye yedekledim
onun içinde nonce değerini alıp telefona girmeniz gerekiyor.

iphone67

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arama yaparken telefon safe moda atıyor en son yüklenen tweakları sildim yine aynı sorunla karşılaşıyorum bilgisi olan varmı ? birden bu tweakları hepsini nasıl sileriz...

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Future Restore kullanmanızı öneririm hocam. içerde kalıntılar var gibi geldi.
cydia silmedenni yapim Future Restore yoksa twakleri silip jailbreak modundan çıkarıp oylemi yapsam
arama yaparken telefon safe moda atıyor en son yüklenen tweakları sildim yine aynı sorunla karşılaşıyorum bilgisi olan varmı ? birden bu tweakları hepsini nasıl sileriz...
aynı sorun bende var 2 saat bir safe mode düşüyor futurerestore yapacam ama kafam basmıyor bilen biri pc bağlanıp yaparsa çok sevinirim

GvnBdak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sonunda jailbreak yapabildim 🤗
Mesaj düzenlendi:

Herşeyi kapattım wifi siri parola sadece uçak modu açık ve çok önemli bir detay sayesinde ( ayarlar/genel/ saklama alanındaki iOS 11.4 güncellemesini kaldırın ) bu kadar basit

Tips
Tips
Üst Alt