Neler yeni

Electra 11.3.1 Problem Ve Çözümleri

saykooo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
jb yapan arkadaşlar,diyelim telefonun şarjı bitti kapandı,yada bi durum oldu restart yada kapatıp açmak zorunda kaldık ve jb gitti,tekrar jb yapmak istediğimizde 2 saat olmama gibi bir durumu varmı,mesela yalu ios 10da telefonu kapat aç,yaluya gir jb ye basında hemen oluyordu,yani ios 11deki restart ve kapansa sonrası tekrar jb yapmak yine böyle uğraştırıyormu? 2 saate yapan var 20 kere deneyen var vs?

SAKARYALI54

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Atmıyor kalıyor öyle bende baştan teli kapayıp açınca 1/3 dedikten sonra hep exp ve rootta kalıyor
silip tekrardan yükledinmi
Mesaj düzenlendi:

jb yapan arkadaşlar,diyelim telefonun şarjı bitti kapandı,yada bi durum oldu restart yada kapatıp açmak zorunda kaldık ve jb gitti,tekrar jb yapmak istediğimizde 2 saat olmama gibi bir durumu varmı,mesela yalu ios 10da telefonu kapat aç,yaluya gir jb ye basında hemen oluyordu,yani ios 11deki restart ve kapansa sonrası tekrar jb yapmak yine böyle uğraştırıyormu? 2 saate yapan var 20 kere deneyen var vs?
valla bende olmuştu jb ama hiçbir repo yu ekleyemiyodum cydiadan sonra restart atayım dedim enable jb de kaldı sabahtan beri onla uğraşıyorum :D

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
arkadaslar lutfen yardiminizi esirgemeyin ozellikle jb yi cok iyi bilen adminler lutfen yardim edin. Sorunum soyle cydia ekrana geldi icine girdigim zaman bir takim sorunlar oluyor dpkg locked hatasi aliyordum gereken doyalar bulunamadi hatasi aliyordum. sonra bir sekilde bilgisayardan telefona baglandim ve LIB dosyasini telefonun klasorleri olan kisima attim. sonra Cydia kendisini guncellesin hersey duzelicek mantigiyla guncellemeye bastim ama bazi dosyalar silinecektir uyarisi aldim. tamam dedim ve cydia silindi. sorum su ne yapmam gerekiyor?
Bekleyin genel çözüm çıkınca paylaşacağız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

saykooo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
silip tekrardan yükledinmi
Mesaj düzenlendi:

valla bende olmuştu jb ama hiçbir repo yu ekleyemiyodum cydiadan sonra restart atayım dedim enable jb de kaldı sabahtan beri onla uğraşıyorum :D
yalunun gözünü seveyim,bu olay adamı çıldırtır,oluyor olmuyor.yapmasak daha iyi :S

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bugün jb yüklü cihazımı yanlışlıkla kapattım. Açtığımda doğal olarak jb silinmişti. Tekrar yüklemek için electra uygulamasına tıkladığımda uygulama açılmıyordu.En iyisi kaldırıp tekrar yükleyeyim diye düşündüm. Bu sefer uygulamayı silemedim. Profili dahi silinmiyordu. Electra'nın farklı sürümünü yüklemeyi denedim yüklenmedi. Sinirlenip ayarlardan fabrika ayarlarına döndürmeye çalıştım. (Telefonu formatlamadan önce jb kurulu değildi.) Telefon kapanıp açıldı. İOS sıkıntısız baştan kuruluyordu lakin ilerleme durdu ve ben de bekledim yaklaşık 4 saat cihaz o şekilde bekledi. Telefon tepki veriyor ama çubuk tam olarak dolmuyor. Ne yapmam gerekiyor? Sürümü kaybetmek istemiyorum. Teşekkürler, iyi forumlar.
Çubuk sonuna kadar neredeyse doluyor ama bitmiyor. Resim temsilidir.

Ekli dosyayı görüntüle 4954
Geçmiş olsun hocam, %99 11.4’e güncelleme yapacaksınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SAKARYALI54

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
pc varsa eğer pc den yükleme yapabilirmisin eğer yoksa tweakbox u kur telefona sonra ona gir yukarda app var ona gir hafif aşağı in direk görecen zaten ordan 1.0.2 olanı indir telefona bide onu dene
Mesaj düzenlendi:

yalunun gözünü seveyim,bu olay adamı çıldırtır,oluyor olmuyor.yapmasak daha iyi :S
aynen öyle kaç hafta bunun için bekledi herkez sırf bunun için ama işte

GvnBdak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
pc varsa eğer pc den yükleme yapabilirmisin eğer yoksa tweakbox u kur telefona sonra ona gir yukarda app var ona gir hafif aşağı in direk görecen zaten ordan 1.0.2 olanı indir telefona bide onu dene
Mesaj düzenlendi:

Tweakbox tan da denedim sonuç aynı hep bana inat yapıyor 😂

SAKARYALI54

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
valla ben ne tweakbox tan ne ignitiondan ikisindende indirdim sildim şimdi yüklemiyor ikisindende mecbur pc den yapıom oda habire restart atmaktan başka işe yaramıyor zaten jb yide ignition dan indirdiğim le yaptım sonra silmek zorunda kaldım şimdi enable jailbreakta kaldım öyle cydiada var ama girdiğim gibi atıyor

GvnBdak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
valla ben ne tweakbox tan ne ignitiondan ikisindende indirdim sildim şimdi yüklemiyor ikisindende mecbur pc den yapıom oda habire restart atmaktan başka işe yaramıyor zaten jb yide ignition dan indirdiğim le yaptım sonra silmek zorunda kaldım şimdi enable jailbreakta kaldım öyle cydiada var ama girdiğim gibi atıyor
Desene güncellenmesini beklicez ☹

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Arkadaşlar bugün dışarda şarjım bittiği için cihazım kapandı: Dolayısıyla JB semi-tethered olduğu için gitti. Dün akşam ignition.fun'dan yüklemiştim (developer version olanı) lakin dışarda sanırım tweak yükledikten sonra kapandı cihaz. Açılınca Springboard hatası almıştım. Şimdi tekrar jb yapsam da açılışta springboard hatası verip siyah ekrana düşüyor. Mecburen hard reset yapıyorum. Ve yine gidiyor jb. Böyle bir döngüye girdim. Bir öneriniz var mı?

Eralpcetinkaya98

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus

Gözünüzü seveyim biri yardımcı olsun telefonuma bazı tweakler yükledim telefonumun güç tuşuna bastığımda yani kilitlediğimde cihazı açmaya çalıştığımda telefon spring yapıp yeniden başlıyor sürekli cihazı ne zaman kilitlesem çoğu tweak i kaldırıp denedim tekrar yükledim falan başaramadım da ne yapıcam yardım edin anemone yi indirince de safe mode a geçiyor bi yardım edin lütfen :(

SAKARYALI54

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Gözünüzü seveyim biri yardımcı olsun telefonuma bazı tweakler yükledim telefonumun güç tuşuna bastığımda yani kilitlediğimde cihazı açmaya çalıştığımda telefon spring yapıp yeniden başlıyor sürekli cihazı ne zaman kilitlesem çoğu tweak i kaldırıp denedim tekrar yükledim falan başaramadım da ne yapıcam yardım edin anemone yi indirince de safe mode a geçiyor bi yardım edin lütfen :(
illa birbiriyle çakışan tweaklar vardır onlardandır

mehmetalidemir

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
@Eralpcetinkaya98

Cydia'ya girip kurulu bölümden sağ üstten en son deyip, son yüklediklerinizi kaldırın. Ve yüklerken tek tek yükleyin. Çoğu uyumlu olsa bile stabil değil hala.

Eralpcetinkaya98

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Sayende hallettim kardeşim benim çok sağol 🙏
Mesaj düzenlendi:

@Eralpcetinkaya98

Cydia'ya girip kurulu bölümden sağ üstten en son deyip, son yüklediklerinizi kaldırın. Ve yüklerken tek tek yükleyin. Çoğu uyumlu olsa bile stabil değil hala.
Tema işini ne yapacağım peki ? Güzel bildikleriniz varsa yazar mısınız ?

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar cydiayı yüklemeyi başarmıştım sonra teli kapatıp açtım tekrar jb'yi aktif etmek için napcaz. İlk jb yaparken gibi uçak odu na falan alıyorum elektradan jbye basıyorum rest atıyor aktif olmuyor

JrRocklaz89

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar cydiayı yüklemeyi başarmıştım sonra teli kapatıp açtım tekrar jb'yi aktif etmek için napcaz. İlk jb yaparken gibi uçak odu na falan alıyorum elektradan jbye basıyorum rest atıyor aktif olmuyor
ilk kurulumda yaptığın kombinasyonu dene ben siri kapalı wifi ve bt ayarlardan kapalı hücresel veri açık şekilde jbyi tekrardan aktif edebiliyorum

Tips
Tips
Üst Alt