Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
bu sürümde nonce set yapabilirsem 12.4 ile uncovera dönmeyi düşünüyorum zaten
Yapabilirsen bizleride aydinlat bende 12.4 e donmek icin can atiyorum
Mesaj düzenlendi:

sanal hackintoshta kapandiktan sonraki aktivasyonda yapilmiyor degilmi cydia var ama giremiyorum cok aci

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
iyi denemişsin 3 4 tane eklenti kurdum homegesture danmı activatorden mi anlamdım sürekli çöküyor yeniden kurcam artık
Acitvator silip deneyin bence
iPhone 5s, iOS 12.4.3'te başarıyla jailbreak yaptım. Şu ana kadar BetterCCXI, Sonus12 ve Flow tweaklerini yükledim ve sorunsuz çalışıyorlar. Exploit başarı oranı biraz değişik. 2. denememde exploit hatası aldım, ardından tam DFU modundan çıkarken uygulama tekrar denedi ve bu sefer sorunsuz jailbreak yaptı. Respring ve tweak yükleme hızları ilginç bir şekilde hızlı (Cihazın 5s olduğunu düşününce 🙂).
ben iki kere yaptım her seferinde bir kere de oldu her hangi bir sorun çıkarmadı

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Henuz hazie degil odunc mac bulup yaptim ama duvar kagidi degistirirken dondu dondu kapandi ve jailbreak gitti cok hatali jailbreak bir kac surum daha gerekli tekrar aktif etmek iskence gibi umarim uncover gibi buna cozum bulurlar
Windows yüklü bilgisayarında Yönet kısmından Disk yönetimine git, eğer mümkünse mevcut C sürücünü 40-50 GB küçült ve yeni oluşan birime macOS Mojave kur. Kurulum bitikten sonra dual boot ile iki işletim sistemini Bilgisayarı açınca seçmeli olarak kullanabilirsin.

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Windows yüklü bilgisayarında Yönet kısmından Disk yönetimine git, eğer mümkünse mevcut C sürücünü 40-50 GB küçült ve yeni oluşan birime macOS Mojave kur. Kurulum bitikten sonra dual boot ile iki işletim sistemini Bilgisayarı açınca seçmeli olarak kullanabilirsin.
Maalesef cok denedim kuramadim sanirim bilgisayarin bazi parcalari uyumsuz iki gun ugrastim ama olmadi bu aktivasyon macsiz olmuyor dimi mecburuz maca

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Yapabilirsen bizleride aydinlat bende 12.4 e donmek icin can atiyorum
Mesaj düzenlendi:

sanal hackintoshta kapandiktan sonraki aktivasyonda yapilmiyor degilmi cydia var ama giremiyorum cok aci
Evet, USB ile ilgili permission hatası veriyor, kalıyor 👌🏻
Mesaj düzenlendi:

Maalesef cok denedim kuramadim sanirim bilgisayarin bazi parcalari uyumsuz iki gun ugrastim ama olmadi bu aktivasyon macsiz olmuyor dimi mecburuz maca
Bilgisayarının özelliklerini yazar mısın?

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Evet, USB ile ilgili permission hatası veriyor, kalıyor 👌🏻
Mesaj düzenlendi:

Bilgisayarının özelliklerini yazar mısın?
Lenovo b5400 i5 4200 intel 4600 hd nvidia kart var ama bios ta kapali hic kullanmadim ekstra baska bir donanim yok

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Çok özür dileyerek soruyorum, herkes yapmış kurmuş ben daha EFİ klasörünü bulamadım. benim format attığım usb takıncada bir yerlerde EFİ kulasörü oluşmuyor anlamadım.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Lenovo b5400 i5 4200 intel 4600 hd nvidia kart var ama bios ta kapali hic kullanmadim ekstra baska bir donanim yok
Makinende sorun olacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar ne denedin de hata aldın?

Senoltekintomgac

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Snowboard ve xen HTML ÇALIŞIYOR

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Çok özür dileyerek soruyorum, herkes yapmış kurmuş ben daha EFİ klasörünü bulamadım. benim format attığım usb takıncada bir yerlerde EFİ kulasörü oluşmuyor anlamadım.
EFI klasörünün görünmesi için Clover Configurator u çalıştırıp mount kısmından EFI bölümünü mount etmeniz gerekir, yoksa gözükmez.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
UICache konusunda sorunlar mevcut galiba. iCleaner Pro, SafeShutdown gibi tweakler yükledikten sonra elle UICache yapmadığım sürece ikonları gelmedi nedense.

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
hadi hayirli olsun, web versiyonu cikti:-)(No PC)

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
EFI klasörünün görünmesi için Clover Configurator u çalıştırıp mount kısmından EFI bölümünü mount etmeniz gerekir, yoksa gözükmez.
ben daha macOS kurmadım, windows'da EFİ klasörünü bulamadım.

palaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
UICache konusunda sorunlar mevcut galiba. iCleaner Pro, SafeShutdown gibi tweakler yükledikten sonra elle UICache yapmadığım sürece ikonları gelmedi nedense.
Evet bende yüklerken değil kaldırırken yaşadım ama cydia kapatıp açınca yenileniyor

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
hadi hayirli olsun, web versiyonu cikti:-)(No PC)
Nereden baktınız bilmiyorum ama Checkra1n'in bilgisayarsız sürümü olamaz. Kullanılan exploit nedeniyle bilgisayar şart zaten, telefonunuza Checkra1n ile alakalı herhangi bir şey yüklemeyin o şekilde. Kendi sitesinden indirip bir bilgisayar ile yapmak mecburi.

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Makinende sorun olacağını sanmıyorum. Şimdiye kadar ne denedin de hata aldın?
mojave denedim high siera denedim catalina denedim apple mtfs olusturdum 50 gb usb ye yazdim sonra config icinde intel 4600 sectim her defasinda ya elma logosunda kaliyor yada restart atiyor bios ta her turlu kombinasyonu sectim kurulum ekranina bir turlu gecemedim

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Nereden baktınız bilmiyorum ama Checkra1n'in bilgisayarsız sürümü olamaz. Kullanılan exploit nedeniyle bilgisayar şart zaten, telefonunuza Checkra1n ile alakalı herhangi bir şey yüklemeyin o şekilde. Kendi sitesinden indirip bir bilgisayar ile yapmak mecburi.
checkra.in de var.

palaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
sanırım yanlış bakıyorsun

tomtom

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
arkadaslar sitesinde gordum.
ama gelistiricinin sitesi checkra.in mis.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
mojave denedim high siera denedim catalina denedim apple mtfs olusturdum 50 gb usb ye yazdim sonra config icinde intel 4600 sectim her defasinda ya elma logosunda kaliyor yada restart atiyor bios ta her turlu kombinasyonu sectim kurulum ekranina bir turlu gecemedim
İşlemci ve ekran kartın uygun, muhtemelen bios ayarlarında birşeyi eksik yapıyorsun. USB yi takınca boot ekranı geliyor mu? Hani install macOS seçeneğindeki olan ekran?

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İşlemci ve ekran kartın uygun, muhtemelen bios ayarlarında birşeyi eksik yapıyorsun. USB yi takınca boot ekranı geliyor mu? Hani install macOS seçeneğindeki olan ekran?
Evet o ekran geliyor sonra mac os u sectigimde ya elma logosu cikip doluyor oyle kaliyor yada direk restart atiyor v modda bakinca acpi eror yaziyordu bi turlu kuramadim bu konularda yetenekli gorurdum kendimi ama sanirim beceriksizim butun makaleleri okudum ama yapamadim

Tips
Tips
Üst Alt