Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tamam majove kurucam o zaman. Peki sürüm konusunda kalmalımıyım geçmelimiyim ?

Burakk__

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
İphone xs max için de geçerli mi acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Bana da aynısı oldu olay çok basit.Aynı anda iki tuşa basma yerinde çok hızlı davranmalısın yoksa olmuyor
sağol ya kaç kere dedim olmuyordu :D starta basınca adımları kaçırmamak gerekiyor. en son power tuşunu bırakınca elma geliyorsa beklememek lazım olmuyor tekrar baştan :)

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar, elinde osxinfo Desktop 10.12.6 bu dosya olan biri lütfen bana da gönderebilir mi? hiç biyerden indiremedim kota aşıldı 24 saat bekle uyarısı falan alıyorum.

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar, elinde osxinfo Desktop 10.12.6 bu dosya olan biri lütfen bana da gönderebilir mi? hiç biyerden indiremedim kota aşıldı 24 saat bekle uyarısı falan alıyorum.
Google da bunun için konular var drive kota çözümü diye yaz çıkar

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
O uyarının çözümünü sitede anlatıyor, konuları dikkatli okursanız görürsünüz
Mesaj düzenlendi:

checkrainde ilk starttan sonra recovery modda checkra1n den starta basip ekrandaki adımları ayni anda yapmaya çalış
İphone 8 GSM sürüm 13.1.3 kullanıyorsunuz. Peki neden son sürüme yükseltmediniz?

selectra

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
checkrainde ilk starttan sonra recovery modda checkra1n den starta basip ekrandaki adımları ayni anda yapmaya çalış
Nihayet oldu.Hayırlı olsun.Benim sürüm 13.1.3 ..13.2.2 ye geldi.En yeni sürümden yapmak iyi mi olur acaba..

palaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Birkaç sorum var;
1- 6s 12.0.1 jb deyim sizce 13.2.2 geçip jb yapalım mı yoksa bekliyelim mi ?
2. Soru 12.0.1 de olduğum için sürüm desteklemiyor checkra1n i sizce beklesek destek gelir mi bu sürüme çünkü 13.2.2 destekliyor diyor imza açıkken kaçırmayalım
destek geleceği söyleniyor

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İphone 8 GSM sürüm 13.1.3 kullanıyorsunuz. Peki neden son sürüme yükseltmediniz?
a12 içindi galiba 13.1.3 ye düşürün diyorlardı bende düşüreyim garanti olsun dedim :D forumda sordum da cevap veren olmamıştı

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tamam majove kurucam o zaman. Peki sürüm konusunda kalmalımıyım geçmelimiyim ?
Yardımcı olabilicek olan var mı ? 12.4.1'de mi kalayım yoksa 13.2.2'ye mi geçeyim ?

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
DFU mode olayında hatayı şurada yapıyorsunuz devam deyin kendi otomatik alıyor sonraki ekranda da izlemeniz gereken yolu adım adım yaptırıyor olay bitiyor
Mesaj düzenlendi:

Tweak olayına gelince benim denediklerim

MiDevice çalışmıyor silmeden cihaz safemode çıkmıyor
iCleanpro yükleniyor fakat menü de yok
Snowboard ilk tema seçimin de safe mode atıyor restart atınca düzgün çalışıyor takvim de olan tarih menü de gözükmüyor.
Snowboard kurulu eklentiler
Fonts
Icon Effects
Icon Masks
Respring Logo
Eklentiler de ilk önce safemode atıyor restart edince düzeliyor
ithemer uyumsuz
Axon yükleniyor açılmıyor uyumsuz
Speculum yükleniyor açılmıyor cihazda önceden kullanıyorsanız önceki ayarlar ile çalışıyor ayarlama yapamıyorsunuz
Eclips Dark Mode çalışıyor
Watusi çalışıyor
Locallapstore çalışıyor
Spotilife çalışıyor
Watusi ve kardeşleri çalışıyor
LetMeBlock çalışıyor
Filza çalışıyor
DoubleCut çalışıyor

Son düzenleme:

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
DFU mode olayında hatayı şurada yapıyorsunuz devam deyin kendi otomatik alıyor sonraki ekranda da izlemeniz gereken yolu adım adım yaptırıyor olay bitiyor
Mesaj düzenlendi:

Tweak olayına gelince benim denediklerim

MiDevice çalışmıyor silmeden cihaz safemode çıkmıyor
iCleanpro yükleniyor fakat menü de yok
Snowboard ilk tema seçimin de safe mode atıyor restart atınca düzgün çalışıyor takvim de olan tarih menü de gözükmüyor.
Snowboard kurulu eklentiler
Fonts
Icon Effects
Icon Masks
Respring Logo
Eklentiler de ilk önce safemode atıyor restart edince düzeliyor
ithemer uyumsuz
Axon yükleniyor açılmıyor uyumsuz
Speculum yükleniyor açılmıyor cihazda önceden kullanıyorsanız önceki ayarlar ile çalışıyor ayarlama yapamıyorsunuz
Eclips Dark Mode çalışıyor
Watusi çalışıyor
Locallapstore çalışıyor
Spotilife çalışıyor
Watusi ve kardeşleri çalışıyor
LetMeBlock çalışıyor
Filza çalışıyor
DoubleCut çalışıyor
iyi denemişsin 3 4 tane eklenti kurdum homegesture danmı activatorden mi anlamdım sürekli çöküyor yeniden kurcam artık

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
iPhone 5s, iOS 12.4.3'te başarıyla jailbreak yaptım. Şu ana kadar BetterCCXI, Sonus12 ve Flow tweaklerini yükledim ve sorunsuz çalışıyorlar. Exploit başarı oranı biraz değişik. 2. denememde exploit hatası aldım, ardından tam DFU modundan çıkarken uygulama tekrar denedi ve bu sefer sorunsuz jailbreak yaptı. Respring ve tweak yükleme hızları ilginç bir şekilde hızlı (Cihazın 5s olduğunu düşününce 🙂).

selenay7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Henuz hazie degil odunc mac bulup yaptim ama duvar kagidi degistirirken dondu dondu kapandi ve jailbreak gitti cok hatali jailbreak bir kac surum daha gerekli tekrar aktif etmek iskence gibi umarim uncover gibi buna cozum bulurlar

palaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bu sürümde nonce set yapabilirsem 12.4 ile uncovera dönmeyi düşünüyorum zaten

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
iPhone 5s, iOS 12.4.3'te başarıyla jailbreak yaptım. Şu ana kadar BetterCCXI, Sonus12 ve Flow tweaklerini yükledim ve sorunsuz çalışıyorlar. Exploit başarı oranı biraz değişik. 2. denememde exploit hatası aldım, ardından tam DFU modundan çıkarken uygulama tekrar denedi ve bu sefer sorunsuz jailbreak yaptı. Respring ve tweak yükleme hızları ilginç bir şekilde hızlı (Cihazın 5s olduğunu düşününce 🙂).
5S de bir kaç deneme normal, A7 işlemcilerde eski exploitte 40 sefere kadar deneyin diyordu geliştirici.

Respring ve terakki yükleme hızı dediğiniz gibi muazzam. Müthiş hızlı.

Ben iPhone 8 kullanıyorum, 13.2.2 geçtim ve şöyle söyleyeyim:

1. iOS 13 gerçekten harika, çok çok hoşuma gitti.
2. En basiti Cylinder tweakı bile çalışmıyor. Doğru dürüst çalışan tweak yok 😭
3. Telefon kapanınca JB gidiyor ve tekrar macOS üzerinden JB yapmanız gerekiyor.

Sonuç olarak araftayım.

Ekli dosyalar

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Checkra1n 0.9.1 sürümü yayınlandı.
Güncellemeler ilk mesaja eklendi.

Tips
Tips
Üst Alt