Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

sam123

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Mrblar. Telefonumda jb var bugün iki atm bankasından para çekemedim. Jb yi nasıl tamamen kaldırabilirm.
Jbyi kaldırmadan önce liberty kullanarak uygulamanın jb yokmuş gibi davranmasını sağlayabilirsin ama bazı bankalar onuda engelliyor denemek lazım.

Willrock

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Jbyi kaldırmadan önce liberty kullanarak uygulamanın jb yokmuş gibi davranmasını sağlayabilirsin ama bazı bankalar onuda engelliyor denemek lazım.
Jb yi kaldırdım. Tşkler birdaha jb atarsam dediğinizi deneyeyim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Zaten öyle yüklü benim konuyu neden ios 12 jailbreak sorunlarında onu da anlamadım
Unc0ver jb aracı ios 11 den 12.2 kadar kapsadığı için ios 12 jailbreak sorunları genel konu başlığı altında toplandı.
Uncover ayarlardan restore rootfs ile restore edin ve tekrar jb yapın, işe yaramazsa konu linkinden tam restore yapın.

Son düzenleme:

Burzumali

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar tlf ile oynarken arada telefon reset atıyor açıldığında jailbreak olmamış oluyor yeniden kuruyorum,
ve artık sürekli uygulama girerken ekran bi siyah oluyor kasma oluyor ama devam edebiliyorum yavaşlıyor girerken (insta,wp)
bunun nedeni nedir arkadaşlar çıldıracam
tweaklerden mi kaynaklı acaba çok yüklersem falan ondan mı acaba bende de az tweak yok yani?
Mesaj düzenlendi:

bunlar ben de olan tweakler alta zeppelin var çok mu sizce bundan mı kasıyor reset atıyor

Ekli dosyalar

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba. Telefon az once respring yaparken takili kaldi. Respring ekranini gecemiyor. Kapatip acmak zorunda kaldim tekrar jb yapayim dedim unc0ever ile ama yinede respring ekranini gecemiyor. Pc de yok yanimda. Halletmenin bir yolu varmidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhaba. Telefon az once respring yaparken takili kaldi. Respring ekranini gecemiyor. Kapatip acmak zorunda kaldim tekrar jb yapayim dedim unc0ever ile ama yinede respring ekranini gecemiyor. Pc de yok yanimda. Halletmenin bir yolu varmidir.

Cihaza hard reset atmayı deneyin.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Cihaza hard reset atmayı deneyin.
Hard reset dediginiz hom ses tusu kombinasyonu sanirim. Oyle yaptim o sekilde de jb yaptim tekrar ama yinede gecemiyorum respring ekranini.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar tlf ile oynarken arada telefon reset atıyor açıldığında jailbreak olmamış oluyor yeniden kuruyorum,
ve artık sürekli uygulama girerken ekran bi siyah oluyor kasma oluyor ama devam edebiliyorum yavaşlıyor girerken (insta,wp)
tweaklerden mi kaynaklı acaba çok yüklersem falan ondan mı acaba bende de az tweak yok yani?
Mesaj düzenlendi:

bunlar ben de olan tweakler alta zeppelin var çok mu sizce bundan mı kasıyor reset atıyor
Cihaz sürümü ve hangi jb aracını kullanıyorsunuz.
Cydia içinden yüklü repo ve tweak görüntülerini atarmısın

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hard reset dediginiz hom ses tusu kombinasyonu sanirim. Oyle yaptim o sekilde de jb yaptim tekrar ama yinede gecemiyorum respring ekranini.

Cihaz jb yapınca mı respring ekranında kalıyor,
Yoksa hiç açılmıyormu.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

Jb sonrası respring ekranında kalıyorsa unc0ver ayarlardan load tweaks sekmesini kapat ve jb yap cydia aç ve son kurduğun tweakı sil. Ve daha sonra unc0ver ayarlardan tekrar load tweaks sekmesini aç ve jb yap.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Jb sonrası respring ekranında kalıyorsa unc0ver ayarlardan load tweaks sekmesini kapat ve jb yap cydia aç ve son kurduğun tweakı sil. Ve daha sonra unc0ver ayarlardan tekrar load tweaks sekmesini aç ve jb yap.
Yo kurdugum bi tweakte yoktu. Bi iygulama acilmiyodu niye ise unc0ever a girip re-jeilbreak yaptim respring atti ama gecemedi.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yo kurdugum bi tweakte yoktu. Bi iygulama acilmiyodu niye ise unc0ever a girip re-jeilbreak yaptim respring atti ama gecemedi.

Tavsiyem unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp cihazı restore yapın.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Tavsiyem unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp cihazı restore yapın.
Onca eklenti gidecek ama. Yarin impactor ile atip oyle denicem. Sanirim bi kere daha olmustu oyle halletmistim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Onca eklenti gidecek ama. Yarin impactor ile atip oyle denicem. Sanirim bi kere daha olmustu oyle halletmistim.

İmpactor ile atıp Tekrar deneyebilirsin, tweak yükleyip kaldırmalar bir süre sonra cihazda fazlaca sorunlara neden oluyor. Ve belli bir süre sonra cihaz açılmayacak noktaya gelebiliyor. Belirli zamanlarda sıfırlayıp yeniden başlamak en sağlıklısı.

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İmpactor ile atıp Tekrar deneyebilirsin, tweak yükleyip kaldırmalar bir süre sonra cihazda fazlaca sorunlara neden oluyor. Ve belli bir süre sonra cihaz açılmayacak noktaya gelebiliyor. Belirli zamanlarda sıfırlayıp yeniden başlamak en sağlıklısı.
Tesekkur ederim alakan icin

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Mesaj düzenlendi:

Cihazda yaşadığın sorunlar crack repo ve tweak kullanımından link de paylaştığım konuyu okumanızı öneririm.
Unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açın ve restore yapın. Tüm tweaklarınız silinir ve cydia sıfırlanır.

Burzumali

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Cihazda yaşadığın sorunlar crack repo ve tweak kullanımından link de paylaştığım konuyu okumanızı öneririm.
Unc0ver ayarlardan restore rootfs sekmesini açın ve restore yapın. Tüm tweaklarınız silinir ve cydia sıfırlanır.
Teşekkür ederim

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaslar 12.1.4 kullanıyorum uncoverden jbye basıyorum 10a kadar gidiyor sonra “RootFs alreay mounted delete Ota file from settings” yazıp program donup kalıyor oka basıyorum program öyle donup kalıyor her şeyi denedim ama yapamıyorum kaç gündür yardım edebilecek var mı.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaslar 12.1.4 kullanıyorum uncoverden jbye basıyorum 10a kadar gidiyor sonra “RootFs alreay mounted delete Ota file from settings” yazıp program donup kalıyor oka basıyorum program öyle donup kalıyor her şeyi denedim ama yapamıyorum kaç gündür yardım edebilecek var mı.

Bu konuya bir göz atın

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Bu konuya bir göz atın
Hayır dostum denedim olmuyor 10da kalıp Ota hatası veriyor ve program acılmıyor bir daha telefonu kaptıyorum 20 defa denedim

efsane

Administrator
Cihaz
Hayır dostum denedim olmuyor 10da kalıp Ota hatası veriyor ve program acılmıyor bir daha telefonu kaptıyorum 20 defa denedim
Cihazda OTA güncellemesi yüklenmiş...100 defa deneseniz de olumlu sonuç elde edemezsin..

1. Ayarlar bölümünde yüklenen OTA güncellemeyi silin...

2. OTA oto güncelleme tikini kapatın ve tekrar JB yapın

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cihazda OTA güncellemesi yüklenmiş...100 defa deneseniz de olumlu sonuç elde edemezsin..

1. Ayarlar bölümünde yüklenen OTA güncellemeyi silin...

2. OTA oto güncelleme tikini kapatın ve tekrar JB yapın
İphone saklama alanına baktım hiç bir yere güncelleme inmemiş İos falan hiç bişey yok silebileceğim :(

efsane

Administrator
Cihaz
İphone saklama alanına baktım hiç bir yere güncelleme inmemiş İos falan hiç bişey yok silebileceğim :(
Arkaplanda yüklenmiş bir OTA güncellemesi var (yarım kalan) hücresel üzerinden güncelleme bölümünden IOS 12.4 OTA güncellemesini indir ve sil..

NOT: WiFi üzerinden değil sadece indir ve sil sonra cihazı yeniden başlat ve tekrar JB yap..

Bu arada cihazda şarj ve WiFi bağlantısı olmasın

zedd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkaplanda yüklenmiş bir OTA güncellemesi var (yarım kalan) hücresel üzerinden güncelleme bölümünden IOS 12.4 OTA güncellemesini indir ve sil..

NOT: WiFi üzerinden değil sadece indir ve sil sonra cihazı yeniden başlat ve tekrar JB yap..

Bu arada cihazda şarj ve WiFi bağlantısı olmasın
Evet ama Hücreselden güncelleme atmıyor işte indire basamıyorum bir de 12.4tamamen kurayaım mı çok yemiyor mı interneti

Moderatör tarafından düzenlendi:
Tips
Tips
Üst Alt