Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Onun 1 gün öncesi ;
Akşam üzeri uygulamanın son sürümü olan 1.3.3 sürümünü cihaza yükledim tüm tweakleri, repoları kaldırıp indirmeye başladım. İndirdi ama sim card hatası verdi. Sabah kalktım ekran yok hard reset attım açıldı telefon hemen b6 indirip aşşağıda belirttiğim gibi hallettim sorunsuz.

2 saat önce b6 ile bilgisayardan 12.0 yazılımını indirip kendim manuel olarak dosya dizinine atıp uygulamadan sıfırlamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. Cihaz 8+ 12.0 crackli tweak mevcuttu.
Cydia son güncellemeyi yapmışmıydınız ? Uikit denilen güncellemeyi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

supersmooth

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Onun 1 gün öncesi ;
Akşam üzeri uygulamanın son sürümü olan 1.3.3 sürümünü cihaza yükledim tüm tweakleri, repoları kaldırıp indirmeye başladım. İndirdi ama sim card hatası verdi. Sabah kalktım ekran yok hard reset attım açıldı telefon hemen b6 indirip aşşağıda belirttiğim gibi hallettim sorunsuz.

2 saat önce b6 ile bilgisayardan 12.0 yazılımını indirip kendim manuel olarak dosya dizinine atıp uygulamadan sıfırlamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. Cihaz 8+ 12.0 crackli tweak mevcuttu.
b6 sürümünü nereden indirebiliriz? Repoda 1.3.3 sürümü var.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
b6 sürümünü nereden indirebiliriz? Repoda 1.3.3 sürümü var.
Konu içerisinde 0.9 b6 sürümü deb dosyası mevcut. Fakat yapacağınız işlem riskli cihazın respring loop da kalmasına ve jb kaybederek sürüm yükseltmenize neden olabilir. İşleme başlamadan önce Konu içerisindeki mesajları okuyun lütfen.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
@Riderqwz hocam yazı rengini değiştirmemeye özen gösterin aydınlık tema kullananlar için yazılar belli olmuyor :)

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar şuan stabil çalışan restore aracı söylermisiniz, telefon kendi kendine reset atıyor spring yapıyor ani kasılmalar vs..
Cihaz iPhone 7+
iOS 12.1.1
Bilgisayarlı çözümlere açığım.
Succession 1.3.3 sürümünü kullanarak restore işlemini tekrar deneyin.
Öncelikle ; Cihazınızda ota güncellemenin olmadığına emin olun ve ayarlar/profil ve aygıt yönetiminden beta profili silin. Cihaz hafızasını genişletin. İcloud hesabından çıkış ve otomatik kilit asla yaparak cihazı uçak moduna alın.

demirhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhaba arkadaslar
asagida yazacaklarim kendi gozlemlerim dogruluk icermeyebilir hatali olabilir bende ise yaramis olmasi sizde yarayacagi anlamina gelmez

sorunun kaynagi mnt1 dosyasinin yoklugu

succ. calismiyorsa gelistirici su kodu yazin diyordu
mount -t apfs -o ro /dev/disk4s2s1 /var/MobileSoftwareUpdate/mnt1

ben yazinca no such a file hatasi verdi

bende private/var/MobileSoftwareUpdate/ dosyasina gittim kafamca mnt1 yok olusturayim dedim sistem izni olmadigi icin kesinlikle olusturmuyor baska isimle oluyor mnt1 olmuyor.

gelistiricinin github unda bir arkadas uzun uzun yazmis snappy yukle su kodu gir bu kodu gir iki kez reboot et falan
hepsini yaptim ama bende gene mnt1 dosyasi olusmadi.

baska biri demiski

su klasorun altina kendin olustursana /var/mobile/MobileSoftwareUpdate/mnt1

adam kizmis vay efendim olurmu felan ben denedim bu yola mnt1 klasorunu olusturdum sonra
kodunu verdim o an mnt1 klasoru dogru yerde belirdi ve succ. calisti.
ilk suc. de basarisiz oldum
tekrar kodu yazdim
gene succ denedim su anda tamamen restore etti.

kisaca var/MobileSoftwareUpdate/mnt1 klasorunuz yoksa hata aliyorsunuz

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bugün bir sıfırlama daha yaptım succesion’dan b6 ile sorunsuz bir şekilde yapıyor

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Evet nasıl yaptın ben İphone xs ile yapamadım

atilla

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bugün bir sıfırlama daha yaptım succesion’dan b6 ile sorunsuz bir şekilde yapıyor
SIM hatası veriyor nasıl yaptığınızı anlayabilirmişsiniz sırasıyla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba ilk önce filza’yı indirin.
Succesion b6 versiyonunu indirin.( Linki 2,3 sayfa geri’de mevcut)
Daha sonra indirdiğiniz b6 versiyonu filza ile açın zaten indirirken sorar ya da birlikte aç seçeneği çıkar filzayla açın.
Daha sonra yükleyin tweakki ben bilgisayardan sürümü indirip tweak’in bulunduğu konuma attım. Sonra tweakden zaten girince uyarı veriyor sürüm tespit edildi diye. Download file basın daha sonra eski yazılım mı yüklensin yoksa yeni yazılım mı indirilsin diye soruyor. Sizin attığınız ipsw dosyasını seçiceksiniz. İşlem bu kadar daha sonra yüklemeye başlıyor zaten.

Dipnot; Bilgisayara indirdiğiniz ipsw dosyasını ismini ipsw.ipsw olarak değiştirmeniz gerekiyor daha sonra succesion klasörüne atmanız lazım.

Ben bilgisayardan dosyayı gerekli dizine atmak için itools ve Apple File Conduit "2" (arm64/KPPLess) kullandım apple file pc den ios dosyalarına erişimi sağlıyor. (Bigbos repo’da)

Son düzenleme:

Txhx34

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
iOS 11.3.1 ile denedim mountig filesystem diyip kalıyor.

Sizce sebep nedir?

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
kendi reposundan denedim hem son versiyon hem de önceki versiyon yine de mounting filesystem hatası verdi. ben de başka yerden indirdim muhtemelen 1.1.6 sürümüydü daha sonra restore ettim bi baktım jb hala duruyor derken telefonu kapatıp açayıp dedim bi kapattım açamadım saatlerdir. elmada takılı kaldı ama home tusuna basınca titreşimigeliyor. hard reset ne varsa denedim bir türlü olmuyor. restore istemiyorum jb gider diye. ne yapmalıyım bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam geçmiş olsun jb kaybettiniz zaten elma logosu jb serüveninizin sonuna geldiğinizin bir göstergesi umarım shsh vardır.

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
maalesef sadece son sürümlere yani 12.3 lere shsh var. bazı arkadaşlar nonce fr falan bahsetmiş bilmiyorum çoğu kişi kurtarmış. tekrardan kaybetmek istemiyorum jb yi. telefon titreşiyor home tuşu titreşiyor ama ekranda elma görünüyor

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
maalesef sadece son sürümlere yani 12.3 lere shsh var. bazı arkadaşlar nonce fr falan bahsetmiş bilmiyorum çoğu kişi kurtarmış. tekrardan kaybetmek istemiyorum jb yi. telefon titreşiyor home tuşu titreşiyor ama ekranda elma görünüyor
O zaman biraz bekleyin siz hiç bir işlemde bulunmayın bu konuda ki bilgili arkadaşlar size yardımcı olucaktır

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İcloud.com dan cihaz aktif görünüyor ise silmeye çalışın.
Cihaza hard reset ile tekrar başlatmayı deneyin.
Cihazın bataryasının bitmesini bekleyin ve şarja takarak yeniden açmayı deneyin.
Bu işlemlerin hiçbirisi olmuyorsa yapacak bir şey yok, itunes ile dfu mode da yazılımınızı güncellemek zorundasınız.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Akşam bende deneyeceğim, deneyimimi yazarım 👌

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yapılacak herşeyi yaptım arkadaşlar maalesef olmadı. 12.3.1 deyim ne yazık ki.

flaek1337

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
1.3.3 sürümünde mount etme konusunda bir sıkıntı var. Geliştirici mount kodunu kendi telefonuna göre ayarlamış. Ayrıca yukarıda github'dan alınan kod da başka bir kullanıcının sıkıntısına yönelik, sadece o kullanıcının telefonunda çalışacak bir kod. Şu anda geliştiricinin bu sıkıntıları göz ardı etmediğini söyleyebilirim.

Aslında güvenli bir şekilde Beta versiyonu ile restore gerçekleştirmek mümkün. Güvenli bir şekilde restore işlemi gerçekleştirmek isteyen arkadaşlarım, ilk yapılacak işlem unc0ver'ın sürümünü düşürmek. Github'da eski sürümler ipa halinde mevcut. Hangi sürüme düşürmeniz gerektiğini bilmiyorum ancak "Beta sürümlerden ios 12 destekli bir sürümü" kullanmanız gerekiyor (veya ios 11'de iseniz Substrate destekli olan sürüm yeterli olur.). İsteyen ReProvision ile jailbreakli durumda imzalayıp yükleyebilirler veya bilgisayar üzerinden Cydia Impactor ile yükleyebilirsiniz.

Bundan sonra yapmanız gerekenler şöyle:
-öncelikle telefonunuzu yeniden başlatıp jailbreaksiz hale getirin
-daha sonra jailbreak aracınızın -unc0ver- ayarlarında bulunan "Restore rootFS" seçeneğini işaretleyin. Bu seçenek jailbreak işlemi başlattığınızda tüm jailbreak ile alakalı dosyaları silecek, sonrasında kullanıcıya ait tweak kalmayacaktır. Ayrıca güncellenmiş UIKitTools eski versiyona düşürülmüş olacak.
-sonrasında jailbreak edin.
-Bundan sonra yapmanız gereken şey Succession'un son sürümünü yüklemek ve ardından silmek. Maksat bağımlılıkların yüklenmesi.(rsync)
-Ve yapmamanız gereken şey ise herhangi bir tweaki güncelleştirmek. UIKitTools güncellenmemeli.
-Sonrasında yukarıda bir yerde verilen Succession'un 0.9beta versiyonunu yükleyin.
-İsteğe bağlı olarak bilgisayarınızda ki rfs.dmg dosyanızı veya ipsw dosyanızı 3uTools ile kolayca telefona atıp bu dosyayı Filza ile gerekli klasöre taşıyabilirsiniz.
-Restore etmeyi deneyin. Mount sorunu veya uyumsuz tweak sorunu olmadan restore edebiliyor olmanız lazım.
Bu şekilde ios 11.3.1 5s'i restore ettim.
Yanlışım varsa düzeltiverin.

Tips
Tips
Üst Alt