Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir kişi yardım ede bilirmi?

Programı kurtuktan sonra ipsw dosyasını gördü fakat unzip yaptıkta 2-3dakika sonra yetersiz alan hatası aldım ardından geri döndüm ipsw dosyasını resimdeki gibi yapmış şimdi program dosyayi görmüyor

12076

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bir kişi yardım ede bilirmi?

Programı kurtuktan sonra ipsw dosyasını gördü fakat unzip yaptıkta 2-3dakika sonra yetersiz alan hatası aldım ardından geri döndüm ipsw dosyasını resimdeki gibi yapmış şimdi program dosyayi görmüyor

Ekli dosyayı görüntüle 12076
Öncelikle cihaz hafızasında yer açın, yüklü ipsw.zip dosyasını silin ve yeniden ipsw dosyasını kendiniz indirin ve ismini ipsw.ipsw olarak değiştirin ve var/mobile/Media/ dosya yoluna atmayı deneyin.
hangi sürüm ile restore işlemi denediniz?

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam şimdide böyle oluyor

1.3.3 le yapıyorum
12077

Ok diyorum hiç bir şey olmuyor

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@srdgny hocam az önceki hatayı yine alıyorum Ok dediğim zaman işlem yapmıyor beta6 ilede denedim sonuç aynı

flaek1337

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
0.9b6 sürümünü kullan birkaç mesaj yukarıda deb dosyasını paylaşmıştım filza ile yükleyebilirsin
uygulamanın yapımcısı, eğer cydia'dan uitoolkit i güncellendiyse 1.3.2 sürümünden aşağıda bir sürümün kullanılması bazı cihazlarda update-loop denilen döngüye neden oluyor dedi.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
uygulamanın yapımcısı, eğer cydia'dan uitoolkit i güncellendiyse 1.3.2 sürümünden aşağıda bir sürümün kullanılması bazı cihazlarda update-loop denilen döngüye neden oluyor dedi.
Haklısın kardeş gözden kaçırmışım uyarısını.
Succession ile restore edecek arkadaşlar beta sürümden uzak dursunlar son sürüm olan 1.3.3 kullansınlar.

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
İos 13 beta ipsw ler yayınlanmış bu tweak ile ios 13 beta ipsw indirip direk temiz kurulumla geçiş yapabilirmiyiz ?

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@turkaslan hayr yapamazsın yalnızca bulundğun sürüme yapa bilirsin temiz kurulum. İos 13 itunes ile kurulum gercekleştire bilirsin

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Konu inşallah günceldir,

Resimde görüldüğü gibi Succession uygulaması ile restore yapamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Tweak 1.3.3
iOS 12.1.1
Jb aracı uncOver

Baz_X_0

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@HamzaC. konu içerisinda sayfa 4-5 beta6 .deb dosyası var onu kur Filzila ile onunla yap ve dosya ismini ipsw.ipsw değiştir

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ben bu deb dosyasını bulamadım siz alıntı yaparak bana yardımcı olurmsnuz

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kardeşim 7 mesaj önce uyarı tekrar edildi, UIKitTools güncellemesinden sonra 1.3.2 aşağısı versiyonlar cihazı elmada bırakabiliyor.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şu an hiç bir sürüm ile restore işlemi yapmayın aldığınız hata ile ilgili yeni bir güncelleme gelecektir,

demirhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
DENEMEYIN CALISMIYOR!

mount kısmında ok diyince birşey olmayan arkadaşlar aynı sorun bende de oldu
Güncel sürümüm 1.3.3 bu arada ios 12.1.1 e restore olmaya çalışıyorum

Sorunu şimdilik şöyle geçtim
NewTerm 2 yi indirin
su yazın
password yazan yere alpine yazın
sonra bu komutu yazın
mount -t apfs -o ro /dev/disk4s2s1 /var/MobileSoftwareUpdate/mnt1
sonra successıon a geri dönün ve işlemi başlatın
bunu yazarken hala yapıyırdu dosyaları sayıyor. Bir problem çıkarsa döner editlerim

EDIT
bir şey olmadı tekrar deneyeyim bakalım tel hala eskisi gibi

Nalet jailbreak düşmüş
tekrarladım olmuyor
boşuna denemeyin

orjinal yardım aşağıda yazıyor
ok, type mount -t apfs -o ro /dev/disk4s2s1 /var/MobileSoftwareUpdate/mnt1
I'll leave this open to see if I get any more reports of this
This command must be run as root in MTerminal/NewTerm2. Simply type in su, followed by your password (default is alpine) and then run the command.
After, simply go back to Succession and the restore should work just fine.

Son düzenleme:

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Sonuç başarılı değil sanırım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Yok mu bir çözümü mounting filesystem sorununun ?

Edit---

Geliştirici kendi reposundan uygulamayı kaldırmış enteresan yapan yaptı deneyim dedim sonuç bu :D

Son düzenleme:

demirhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
arkadaşlar biri github da şöyle demiş
Finally succeed after downgrade UIKit Tools to 1.1.13-4 and using Succession 1.3

1. The mounting worked
  2. Restoring FS worked
  3. Now orig-fs is clean
UIKit in bu versiyonunu nasıl bulurum nerede var bilen varsa deneyelim.

EDIT

Arkadaşlar geçen denememde en son olmamıştı ve bırakmıştım aradan geçen zamanda cihazım dondu takla attı reboot oldu ama unc0ver ile hemen jailbrreak yapabildim ve bu akşam cydia içindeki cource kısmında temizlik yaptım amacım UIKit tool un düşük versiyonunu falan bulmaktı.
Successıon a bir bakayım log dosyası alıp göndereyim falan derken gene silme işlemini yapmadı
bende terminalden yukardaki kodu tekrar gönderdim gene bir hareket olmadı. açık olan bütün app leri kapatıp tekrar teminalden kodu gonderdım ve Successıon girdim bu sefer geçen seferki gibi saydı ve gerçekten temizledi.

Ben cihazı icloud yedeğinden tekrar yükle dedim bilmiyorum yanlış mı yapıyorum yoksa temiz bir cihaz yap deseydim icloud da bulunan rehberim falan ne olacaktı bilemedim böyle seçtim. cydi ikonları falanda geldi ama çalışmıyorlar tabiki. Bütün appler yüklenmeye başladı netten uzun sürecek belli.

Şu cihaz seçimi konusunda aydınlatıcı olacak bir arkadaşımız varsa ne seçmeliydik hangisini seçersek ne olur gibi çok güzel olur.

Umarım sizde de çalışır arkadaşlar bu arada yukarda bahsettiğim uikit düşürmesi için geliştirici alakasız bir şey demiş belkide onunda benim gibi denk gelmiş olabilir. Yani stabil değil ama çalışıyor.

Son düzenleme:

HamzaC.

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar şuan stabil çalışan restore aracı söylermisiniz, telefon kendi kendine reset atıyor spring yapıyor ani kasılmalar vs..
Cihaz iPhone 7+
iOS 12.1.1
Bilgisayarlı çözümlere açığım.

Riderqwz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Onun 1 gün öncesi ;
Akşam üzeri uygulamanın son sürümü olan 1.3.3 sürümünü cihaza yükledim tüm tweakleri, repoları kaldırıp indirmeye başladım. İndirdi ama sim card hatası verdi. Sabah kalktım ekran yok hard reset attım açıldı telefon hemen b6 indirip aşşağıda belirttiğim gibi hallettim sorunsuz.

2 saat önce b6 ile bilgisayardan 12.0 yazılımını indirip kendim manuel olarak dosya dizinine atıp uygulamadan sıfırlamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdim. Cihaz 8+ 12.0 crackli tweak mevcuttu.

Tips
Tips
Üst Alt