Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

rcpkzl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar rootfs yaptıktan sonra her şey gidiyor ya sonra ayarlardan her şeyi sıfırlasam olur mu ? Çünkü succession çalışmıyor bende. Cihaz air 2 sürüm ios 11.41
Succession sürümünün ikisini de denedim

bySuSE

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar rootfs yaptıktan sonra her şey gidiyor ya sonra ayarlardan her şeyi sıfırlasam olur mu ? Çünkü succession çalışmıyor bende. Cihaz air 2 sürüm ios 11.41
Succession sürümünün ikisini de denedim
Bende de succession çalışmadı. Sürüm 12.1.2 iPhone XS de dediğin gibi yaptığımda sorun olmadı.

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Cihazı tanıyor hemen bildiğim kadarıyla. Bende yeni iPhone olarak ayarlıyorum ama yine de tanıyor hemen.
İşte bende bunu anlamiyorum nasil taniyor ?
Mesaj düzenlendi:

Restore sonrası cihaz etkinleştirme ekranı ile açılır sizde de böyle açıldıysa restore işlemi doğru yapılmış fakat itunes ve İcloud yedeklemesinden yedek geri yükleme yaptıysanız cydia ayarları otomatik geri yüklenir
Fakat önermiyoruz yedek geri yüklemesini.
İclouda giris yapiyorum normal olarak o da yedeklerimi geri yukluyor. Geri yüklemeyi önermiyorsun ama nasil olacak o is

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
İşte bende bunu anlamiyorum nasil taniyor ?
Mesaj düzenlendi:

İclouda giris yapiyorum normal olarak o da yedeklerimi geri yukluyor. Geri yüklemeyi önermiyorsun ama nasil olacak o is
İcloud senkronize yi kasdetmiyorum. Cihazı restore ettikten sonra kurulum aşamasında icloud yedek ve itunes yedek den geri yüklemeyi önermiyoruz.

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İcloud senkronize yi kasdetmiyorum. Cihazı restore ettikten sonra kurulum aşamasında icloud yedek ve itunes yedek den geri yüklemeyi önermiyoruz.
Yok oyle yapmadim zatn yeni iphone olarak ayarladim daha sonra giris yaptim ayardan.

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Peki tweeklerin beni tanıma sebebi öncelerde kendi kendine yapmis oldugu yedeklermi
tweaklerin seni tanımasının sebebi satın aldığın tweakler cihazının udid no ile kayıt yapıldığı için otomatik tanır

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Peki tweeklerin beni tanıma sebebi öncelerde kendi kendine yapmis oldugu yedeklermi
İcloud yedekleme cihazda açıksa cydia ayarları iclouda yedekleniyor ve restore sonrası hesap etkinleştirildiğinde icloud dan cihaza senkronize ile cydia ayarları geri yükleniyor.

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İcloud yedekleme cihazda açıksa cydia ayarları iclouda yedekleniyor ve restore sonrası hesap etkinleştirildiğinde icloud dan cihaza senkronize ile cydia ayarları geri yükleniyor.
Şöyle bise yapsam restore sonrasi icloud acsam da butun bilgiler gelse. Sonrasinda jb yapmadan eski yedegi silip yeniden yedek yapsam ve yeniden restore etsem. Sonrasinda iclud girip jb yapsam olur galiba cydia yedegi de kalmamis olur.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Şöyle bise yapsam restore sonrasi icloud acsam da butun bilgiler gelse. Sonrasinda jb yapmadan eski yedegi silip yeniden yedek yapsam ve yeniden restore etsem. Sonrasinda iclud girip jb yapsam olur galiba cydia yedegi de kalmamis olur.
Şöyle söyleyim cihazı restore yaptıktan sonra cihazına jb yap ve ilk olarak icleaner pro kur ve icleaner içinde ayar dosyalarında ki herşeyi sil.
Tüm tweak ve cydia ayarları sıfırlanmış olur.

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Şöyle söyleyim cihazı restore yaptıktan sonra cihazına jb yap ve ilk olarak icleaner pro kur ve icleaner içinde ayar dosyalarında ki herşeyi sil.
Tüm tweak ve cydia ayarları sıfırlanmış olur.
Suan icleaner kurdum ama icinde restoreden sonra yukledigim 3-4 tweek dosyasi haricinde bise yok. Öncesinde bi dunya tweek kuruluydu ayar dosyalarinda yok ama hic biri. Dedigin gibi olsaydi ayar dosyalarinda onceki yedeklerin dosyalari da olurdu ama boş ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Suan icleaner kurdum ama icinde restoreden sonra yukledigim 3-4 tweek dosyasi haricinde bise yok. Öncesinde bi dunya tweek kuruluydu ayar dosyalarinda yok ama hic biri. Dedigin gibi olsaydi ayar dosyalarinda onceki yedeklerin dosyalari da olurdu ama boş ?
Hayır demek istediğim icloud veya itunes yedeklemesini geri yüklemiş olsaydın restore öncesi olan bütün ayar dosyaları yine orda olacaktı. İcleaner ayar dosyalarından tweak ve cydia ayar dosyalarını silerek sıfırlayabilirsin.
Satın aldığın Tweakların cihazı tanıması ise packix gibi repolardan indirme yaparken hesap açman gerekiyor, bu repolarda hesap id veya cihaz id kaydediyor. Açmış olduğun hesaplar cihaz ayarlarında parola ve hesaplarda kaydediliyor. Hali ile icloud hesabına yedekleniyor.
Restore sonrası cihazı etkinleştirdiğinde bu ayarlar geri yükleniyor ve jb yapıp cydia kurduğunuzda satın aldığınız tweakı indirmek istediğinizde hesap aktif olduğu için cihazı tanıyor

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Dikkat edin ben bu tweak yüzünden jailbreak imden oldum şuan son sürümdeyim. Telefon elmada kaldı hiç açılmadı. Üstelik ondan önce bir çok kez sorunsuz kullanmama rağmen bu tweaki.

oguzhanceylaan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
arkadaşlar yardım lazım
restore ediyordum işlem neredeyse tamamlanıyodu telefon elmada gidip geliyor şuan şarjını bitirdim telefonu kullanamıyorum jb gitmesi önemli değil telefonum açılsın yeter birde home tuşum bozuk telefonu nasıl itunes a bağlarım bilgisi olan yazabilir mi? İphone 6 12.1.2

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Dikkat edin ben bu tweak yüzünden jailbreak imden oldum şuan son sürümdeyim. Telefon elmada kaldı hiç açılmadı. Üstelik ondan önce bir çok kez sorunsuz kullanmama rağmen bu tweaki.
Successiondan mi bahsediyoruz ?

pepe7115

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
kesin yüzde 1 milyon cracklı tweak kullandın diye gelir mod arkadaşlar çünkü ben cracklı tweak kullanmadığıma inandıramadım

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
kesin yüzde 1 milyon cracklı tweak kullandın diye gelir mod arkadaşlar çünkü ben cracklı tweak kullanmadığıma inandıramadım
Dostum isteyen gelsin istediğini desin ben ne yaptığımı onlardan daha iyi biliyorum ios 6 dan beri jb nin içindeyim. Sadece uyarı amaçlı yazdım zaten

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@berlin
dostum , öncelikle geçmiş olsun...

1. IOS 6 dan itibaren JAİLBREAK yapan kişi tecrübeli olur ve Elmada kalmaması gerekiyor...

2. Modlardan daha iyi bilirim vs. bunları kendine sakla..

3. Tecrübeli adam Sıfırlama ihtiyacı duymaz çünkü ne yüklediğini bilir..

Bu aracı ilk defa JAİLBREAK yapanlar kullandı ve sorunsuz bir sonuç elde ettiler...

Testler yapıldı Crackli ve cracksiz cihazlarda..

seyitcan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Ben xs maxta denedim sadece tweaklerin bir kısmını sildi uncower daha iyi iş yapıyor

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ben xs maxta denedim sadece tweaklerin bir kısmını sildi uncower daha iyi iş yapıyor
Unc0ver restore rootfs ile succession restore birbirinden farklı restore yöntemi kullanır.
Succession restore de cihazdaki ipsw dosyasını silerken indirdiği ipsw yi cihaza yükler. Yani tam restore yapar.
Unc0ver restore rootfs de ise tüm tweak ve ayarları silerek cihaza ilk jb yaptığınız andaki ayarları yükler. Tam restore değildir.
Siz hangi sürüm ile restore denediniz.
A12 cihazlar için succession 1.3 sürümü altı kullanılmaması gerekiyor.
Ayrıca Succession 1.3.4 sürümü yayınlandı

seyitcan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Unc0ver restore rootfs ile succession restore birbirinden farklı restore yöntemi kullanır.
Succession restore de cihazdaki ipsw dosyasını silerken indirdiği ipsw yi cihaza yükler. Yani tam restore yapar.
Unc0ver restore rootfs de ise tüm tweak ve ayarları silerek cihaza ilk jb yaptığınız andaki ayarları yükler. Tam restore değildir.
Siz hangi sürüm ile restore denediniz.
A12 cihazlar için succession 1.3 sürümü altı kullanılmaması gerekiyor.
Ayrıca Succession 1.3.4 sürümü yayınlandı
[/QUOTEhocam ben succession ile restore etmek istedim cihazın bütün içeriklerini silmek istedim ayarlar kısmındaki tweakler gitti ama ekranda logolar kaldı ve resimler mesajlar vs hiçbirşey silimnmedi cydia ve sileo logolarıda dahil telefon xs max sürüm 12.0

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
@seyitcan söylediklerinize göre restore işlemi gerçekleşmemiş. Succession hangi sürümünü kullanmıştınız?

Restore sonrası cihaz etkinleştirme ekranı ile açılır. Etkinleştirme ekranı ile açıldıysa eğer Cihaza itunes veya icloud yedek geri yüklemesi yaptınız mı?

bySuSE

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
1.3.4 Sürümüyle iPhone XS 12.1.2 yi sorunsuz restore ettim. Önceki sürümünde mount hatası veriyordu. Şimdi gayet güzel çalışıyor cihaz.

Sıfırlandıktan sonra hep yeni iPhone olarak ayarla derim ama iCloud girişi de yaparım. Rehberim resimlerim vs gelir. Uygulamaları gerektikçe tekrar yüklerim.

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Son sürüm de mount file hatası giderildi sanırım bende tekrar deneyeceğim 2 kere sıkıntısız restore etmiştim şayet hata vermezse bidaha yaparım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt