Neler yeni

SHSH Kaydı Alma

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Hocam 6s 10.3.2 deyim siteye bilgileri girdim ama sadece internal name (N71AP )yazdım çünkü hem name hem modeli yazarak yaptığımda error verdi ama sadece internal name yazarak yapınca indirme linkine yönlendirdi ve linki indirdim ama PARRENT DİRECTORY 11.2.5 yazıyor, indirince de 11.2.5 shsh kaydı iniyor, şuan bulunduğum 10.3.2 shsh kaydını vermesi gerekmiyor mu
Hocamm daha önce aldığıdan bu yana geçen sürede, serverda her hangi bir sıfırlama olmadıysa kayıt duruyordur. Olduya silinmiştir maalesef

filinta

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocamm daha önce aldığıdan bu yana geçen sürede, serverde her hangi bir sıfırlama olmadıysa kayıt duruyordur. Olduya silinmiştir maalesef
Üstadım bu ilk shsh kaydı alma deneyimim oldu daha önce hiç almamıştım,çok bilgim yok bu konularda shsh kaydının ne olduğunu bile bilmiyordum daha önce,bilmediğim şeyleri forumda okuyarak deneme yanılma ve sizlere sora sora öğreniyorum, eksik olmayın siz forumdaki arkadaşlar da gayet güzel yardımcı oluyosunuz... Teşekkürler..

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Üstadım bu ilk shsh kaydı alma deneyimim oldu daha önce hiç almamıştım,çok bilgim yok bu konularda shsh kaydının ne olduğunu bile bilmiyordum daha önce,bilmediğim şeyleri forumda okuyarak deneme yanılma ve sizlere sora sora öğreniyorum, eksik olmayın siz forumdaki arkadaşlar da gayet güzel yardımcı oluyosunuz... Teşekkürler..
SHSH Nedir? buradan shsh kaydı hakkında bilgi edinebilirsin. Sadece cihazın için imzası açık olan sürüme shsh alabilirsin

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
selam arkadaşlar shsh kaydı almaya çalıştığımda Board Config not recognized! n71map/ihone8,1 hatası veriyo. yardım edebilirmisiniz.

ffatihkozak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
ios 11.2.6 dayım shsh kaydını alıp 11.3 yükleyebilir miyim sonra geri dönme şansım olur mu?

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ben indirdim dosyayı ama 0kb olarak gösteriyor doğrumu yoksa yanlışmı içinde dosya olması lazım mı
SHSH2 KAYITLARI NASIL ALINIR

Ekli dosyayı görüntüle 212

Bir süredir Downgrade işlemleri için çalışmalar yapılıyor.
Fakat imzası kapalı sürüme Downgrade (Sürüm Düşürme) yapılabilmesi için cihazın SHSH Blobları gerekiyor. Peki SHSH kaydı nasıl alınır?

- Öncelikle bilgisayarınıza iTunes kurun.

- Cihazınızı bilgisayara bağlayın.

- iTunes Cihaz bilgisi verdiği kısımda Seri Numarası yazar bu kısma 2 kez tıklayınca ECID numarasını verecek. Üzerine sağ tıklayıp kopyalayın

Adrese gidin.

Ekli dosyayı görüntüle 39

Resimde görüldüğü gibi cihazınızın ECID numarasını yapıştırıp cihaz modelini seçin.

Model seçtikten sonra Internal Name/Model | Board Configuration istenirse cihazınızın Internal Name/Modelini girin

Bilmeyenler bu adresten Internal Name/Model'ini öğrenebilirler

Gerekli alanları doldurduktan sonra doğrulamadan geçerek, "Sumbit"e Tıklayın. Sizi SHSH Bloblarınızın bulunduğu linke atacaktır oradan indirip muhafaza edin.
iOS 11.1.2 electra jb kullanıyorum.Şuan shsh kaydı alabilirmiyim? Olası üst sürümlere jb çıktığında geçiş yapmam için gereklimidir? Bu sürüm için almam işime yarar mı hocam ?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@JB-Alper
imzası kapalı olan sürümlerin SHSH kayıtlarını alamazsın. Sadece imzası açık olan sürümlerin kayıtını alabilirsin

JailbreakTR

timurc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
ios 11.2.6 dayım shsh kaydını alıp 11.3 yükleyebilir miyim sonra geri dönme şansım olur mu?
11.2.6 için şu anda imzalar açık 11.3 ü denemek istiyorsan elini hızlı tutarak deneyip 11.2.6 ya dönebilirsin. Tabi sen dönene kadar kapanmazsa:)

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir kaç defa Gateway ngix hatası verdi ama sonunda oldu teşekkürler.
Ekran Alıntısı.PNG

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
11.1 için shsh kaydı alıp olası bir 11.3.1 jb çıkışında o sürüme geçebilirmiyim.Shsh harici neleri yedeklemem gerekli? 11.3.1 için imzalar kapansa bile 11.1 de shsh kaydım varsa üst sürüme geçebilirmiyim?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
11.1 için shsh kaydı alıp olası bir 11.3.1 jb çıkışında o sürüme geçebilirmiyim.Shsh harici neleri yedeklemem gerekli? 11.3.1 için imzalar kapansa bile 11.1 de shsh kaydım varsa üst sürüme geçebilirmiyim?
FutureRestore düzenlenip çalışır duruma gelmediği sürece zor. İyi tarafı 11.3 ile 11.4 SEP aynı.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
FutureRestore düzenlenip çalışır duruma gelmediği sürece zor. İyi tarafı 11.3 ile 11.4 SEP aynı.
O zaman şuan için shsh kaydı almam Ne işe yarar? 11.1 Electra jb kullanıyorum.Olası 11.3.1 jb çıkışından sonra imzalar kapalıysa geçiş yapamam mı yani herhangi bir yöntem ile?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
O zaman şuan için shsh kaydı almam Ne işe yarar? 11.1 Electra jb kullanıyorum.Olası 11.3.1 jb çıkışından sonra imzalar kapalıysa geçiş yapamam mı yani herhangi bir yöntem ile?
Almanız iyi olacaktır. Bir araç çıkıp direk geçişi mümkün yapabilir

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Almanız iyi olacaktır. Bir araç çıkıp direk geçişi mümkün yapabilir
Efsane üstad imzası kapalı sürüm için shsh kaydı alamazsın diyor.11.1 için nasıl alacağız anlamadım ben :)

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Efsane üstad imzası kapalı sürüm için shsh kaydı alamazsın diyor.11.1 için nasıl alacağız anlamadım ben :)
11.4 ve 11.3.1 için alabilirsin başka Yok
Bu kadarını bilmen lazım

JailbreakTR

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Shsh aldım 11.3.1 ve 11.4 için toplamda 58kb zipli bir dosya.Boyutunda bir sorun var mı bu boyutlarda mı oluyor?

beko

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Telegram uygulaması ile alınan shsh kaydı daha basit bir işlem.

Mecit427320

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bilgisayarsız alabilirmiyim cihazım jailbreaksız 11.3.1

Tips
Tips
Üst Alt