Neler yeni

SHSH Kaydı Alma

Rcpgrcn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Paylaşım için teşekkürler. Okudukça beynim yandı

Rcpgrcn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Adım adım ilerlerseniz aslında kolay hocam.
Adım adım ilerledim. Shsh kodu alacağım sitede
Internal Name/Model | Board Configuration :
bu kısma yazacağımı da buldum ( veya bulduğumu sanıyorum ) submit dedikten sonra error diyor ve başa dönüyor
Mesaj düzenlendi:

Benim ios sürümü 11.2.6 zorda olsa shsh almayı başardım ancak indirdiğim klasörde 11.4.1 ve 11.4/ şeklide iki klasör var. Yine anlamadım bir şey :)

Son düzenleme:

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Adım adım ilerledim. Shsh kodu alacağım sitede
Internal Name/Model | Board Configuration :
bu kısma yazacağımı da buldum ( veya bulduğumu sanıyorum ) submit dedikten sonra error diyor ve başa dönüyor
Mesaj düzenlendi:

Benim ios sürümü 11.2.6 zorda olsa shsh almayı başardım ancak indirdiğim klasörde 11.4.1 ve 11.4/ şeklide iki klasör var. Yine anlamadım bir şey :)
Zaten şuan sadece o sürümlere alabilirsiniz. Diğer sürümlerin imzaları kapalı olduğu için alamazsınız

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam yaklaşık 5-6 tane shsh var numaraları farklı geri dönmek için hangisini kullanacağım veya hepsi mi kullanılacak?

SapphirEngineer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hangi sürüme döneceksin ?
11.4.1 e aldım ilerde işime yarar diye ama klasörün içinde 9 tane apnonce diye başlayan, 1 tane de noapnonce adlı shsh lar var eğer ilerde bu sürüme dönersem hangi shsh ı kullanacağım
Mesaj düzenlendi:

Ya da adımları ben yanlış yaptım

Son düzenleme:

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
11.4.1 e aldım ilerde işime yarar diye ama klasörün içinde 9 tane apnonce diye başlayan, 1 tane de noapnonce adlı shsh lar var eğer ilerde bu sürüme dönersem hangi shsh ı kullanacağım
Düşürme gibi bir durum çıkınca konuları açılır, hangisini kullanacağını söylerler.

rmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
recovery modda takılı kalmış olan iphone x den shsh kaydı alınabilir miyim

Emircnydn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
11.4.1 için kayıt alıp 12ye geçersek dönebilir miyiz tekrar 11.4.1e istediğimiz zaman jailbreak için falan

gurbetci

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
ios 12.0.1 kayıt alıyorum ama bekletiyor 3 saat oldu hala lütfen bekleyin demekte

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
12.1.2 sürümünde ilk defa SHSH kaydı aldım
download linkinin üstünde;
12.1.1 , 12.1.2 , 12.1.3 klasörleri vardı. yani şu an mevcut imzası açık olan sürümler. bu sürümlerin tamamı için SHSH kaydı almış mı oldum şimdi.
12.1.1 sürümünde jailbreak i beklemeyi düşünüyorum. o sürümde de tekrardan SHSH kaydı almam sanırım gerekmiyor. Doğru mudur ?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
12.1.2 sürümünde ilk defa SHSH kaydı aldım
download linkinin üstünde;
12.1.1 , 12.1.2 , 12.1.3 klasörleri vardı. yani şu an mevcut imzası açık olan sürümler. bu sürümlerin tamamı için SHSH kaydı almış mı oldum şimdi.
12.1.1 sürümünde jailbreak i beklemeyi düşünüyorum. o sürümde de tekrardan SHSH kaydı almam sanırım gerekmiyor. Doğru mudur ?
İmzası açık olan ve beta olmayan sürümler için SHSH alınır.

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar shs kaydı alayım dedim ana başlıktaki işlemleri uyguladım yanlız your device is added in the guenue yazmakta ve sürekli bekliyor normal mi linke tıkladığımda her sürüm için 3 dosya görünüyor

shs blobs will be saved in http:// ....... yazıyor

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar shs kaydı alayım dedim ana başlıktaki işlemleri uyguladım yanlız your device is added in the guenue yazmakta ve sürekli bekliyor normal mi linke tıkladığımda her sürüm için 3 dosya görünüyor

shs blobs will be saved in http:// ....... yazıyor
Ekran Görüntüsü atabilirseniz kontrol ederiz

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
12.1.1 deyim ve bu sürümdeyken shsh bloblarını aldım o zaman imzası açık olan sürümler 12.1.1 , 12.1.2 , 12.1.3 tü.
şimdi 12.1.3 ve 12.1.4 sürümlerinin imzası açık ve tekrar shsh blob aldım fakat klasörde 12.1.1 , 12.1.2 , 12.1.3 vardı 12.1.4 yoktu.
sanırım imzası kapalı olan bir sürümdeyken imzası açık olan sürümlerin SHSH bloblarını alamıyoruz doğrumudur ?
bundan dolayımı klasörde en son aldığım bloblar göründü

Son düzenleme:

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
12.1.1 deyim ve bu sürümdeyken shsh bloblarını aldım o zaman imzası açık olan sürümler 12.1.1 , 12.1.2 , 12.1.3 tü.
şimdi 12.1.3 ve 12.1.4 sürümlerinin imzası açık ve tekrar shsh blob aldım fakat klasörde 12.1.1 , 12.1.2 , 12.1.3 vardı 12.1.4 yoktu.
sanırım imzası kapalı olan bir sürümdeyken imzası açık olan sürümlerin SHSH bloblarını alamıyoruz doğrumudur ?
Merhaba, hangi sürümde olduğunuzun önemi yok. Yalnızca imzası açık sürüme shsh alınabilir

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Aldığım shsh blobunda 12.1.3 ve 12.1.4 ü göremedim hocam önceki aldığım şekilde (12.1.1 , 12.1.2 ve 12.1.3) vardı
ECID kaydetme işlemi bitti!
device...
ecıd.....
ecıd....
Cihazınız sıraya eklenir. Lütfen bekleyin
SHSH blobları ... link bu şekilde görünüyor tıkladığımda
12.1.4 görünmüyor 1 , 2 , 3 var

Son düzenleme:

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Bugün denedim oldu hocam şu an klasörde
12.1.1
12.1.2
12.1.3
12.1.4 görünüyor

TayfunRAras

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba...
Yukarıdaki işlemleri yaptım, gerekli kodu kopyalayıp, modelimi seçip "submit" deyip
Zip dosyamı google drive ye aldım...
Bunu yaptıktan sonra ileride bana söylediği versiyonlar arasında imzası kapansa da
geçiş yapabilecek miyim?

Ben son iki dönemde sürekli Beta ile jb yakalayan kişiyim. Artık o hataya düşmek istemiyorum.
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

atilramazan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Error parsing ECID. Maybe you use your UDID instead of ECID?
Bu hatayı veriyor anlamadım.
@murat @yusuf.ozgul
olurda iphone elmada kalırsa imzalar kapandıktan sonra bu sürümlerde jb beklerim diye almak istiyorum

Son düzenleme:

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Error parsing ECID. Maybe you use your UDID instead of ECID?
Bu hatayı veriyor anlamadım.
@murat @yusuf.ozgul
olurda iphone elmada kalırsa imzalar kapandıktan sonra bu sürümlerde jb beklerim diye almak istiyorum
Elmada kalan telefonun; imzalar kapandıktan sonra shsh kaydı alınmış sürüme geçişiyle alakalı bilgi verirmisiniz hocam

Tips
Tips
Üst Alt