Neler yeni

SHSH Kaydı Alma

atilramazan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Elmada kalan telefonun; imzalar kapandıktan sonra shsh kaydı alınmış sürüme geçişiyle alakalı bilgi verirmisiniz hocam
Telefon elmada kalırsa direkt shsh kaydı aldığın sürüme geçermisin bilmiyorum ama son sürüme güncelleyip sonra shsh kaydı aldığın sürüme geçebilirsin diye biliyorum.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Shsh2 kaydı ile 12.1.4 den 12.1.1 beta3 e geçebilirmiyiz iphone7 plusta?

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Shsh2 kaydı ile 12.1.4 den 12.1.1 beta3 e geçebilirmiyiz iphone7 plusta?
12.1.4'ten de 12.1.3'ten de şu anda imzalanmayan herhangi bir sürüme SHSH2 kayıtlarınız bulunsa dahi downgrade şansı bulunmuyor.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
12.1.4'ten de 12.1.3'ten de şu anda imzalanmayan herhangi bir sürüme SHSH2 kayıtlarınız bulunsa dahi downgrade şansı bulunmuyor.
İleri sürümlere geçmek dışında shshs2 kayıtları bir işe yaramıyor o zaman doğrumuyum?

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İleri sürümlere geçmek dışında shshs2 kayıtları bir işe yaramıyor o zaman doğrumuyum?
Sadece upgrade değil downgrade işlemine de imkan sağlıyor SHSH2 kayıtları ama burada asıl önemli olan nokta 12.1.3 ile 12.1.4 sürümleri açığı bulunmuş sürümler değiller.Dolayısıyla müdahale edilebilen aralığın dışında kalıyorlar.

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sadece upgrade değil downgrade işlemine de imkan sağlıyor SHSH2 kayıtları ama burada asıl önemli olan nokta 12.1.3 ile 12.1.4 sürümleri açığı bulunmuş sürümler değiller.Dolayısıyla müdahale edilebilen aralığın dışında kalıyorlar.
Zamanla böyle bir açığın bulunma olasılığı var mı ? Ben şuan 12.1.4teyim ve 12.1.1 beta3 shsh2 kaydım var.Geçmek için tek yol beklemek ve oda kesin değil sanırım

madmert9

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Zamanla böyle bir açığın bulunma olasılığı var mı ? Ben şuan 12.1.4teyim ve 12.1.1 beta3 shsh2 kaydım var.Geçmek için tek yol beklemek ve oda kesin değil sanırım
Bence bir süre sonra unc0ver 12.1.3 ve 12.1.4'ü de kapsayacak şekilde güncellenecektir.Yani 12.1.1 beta 3'e dönmeye ihtiyacın kalmayacaktır diye düşünüyorum.Çünkü iOS 10 ve 11 için bu şekilde oldu ve büyük ihtimalle yine böyle olacaktır.

turkaslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Abi TSS Saver diye bi mevzu varmış :) daha yeni gördüm blobları mobilden almanın yoluda varmış

coffin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar selam,

shsh kaydı aldım. ben cihazı 12.1.2 ye yükseltmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.
cihaz iphone 6 ve ios 11.3.1 mevcut jailbreaklı.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
arkadaşlar selam,

shsh kaydı aldım. ben cihazı 12.1.2 ye yükseltmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim.
cihaz iphone 6 ve ios 11.3.1 mevcut jailbreaklı.
Shsh kaydını yeni mi aldınız? 12.1.2 imzaları açıkken mi aldınız? Şuanda geçiş yapabilirsiniz ancak yapacağınız işlemden belli bir süre sonra sorun yaşayabilirsiniz.
Bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim.

coffin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
aynen yeni aldım shsh kaydını fakat subat 05 tarihli kayıtlar.

10.3.1/ - 2017-May-07 15:42
12.1.1/ - 2019-Feb-05 16:05
12.1.2/ - 2019-Feb-05 16:05
12.1.3/ - 2019-Feb-05 16:05
12.2/ - 2019-Apr-22 04:18

ben 12.1.2 ye geçmek istiyorum sadece.12.2 sanırım jb yok diye biliyorum.

Tek1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
@RomeoBenim
Tweak arkadaşın dediği. Kuruyorsun programa girip kaydını alıyor. Buluta yedeklemek için normal internet sitesine yönlendiriyor.

berlin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
herkes shsh kaydı almış durmuş. kimse de geri dönüş yapamamış yapamayanlara da 2017 yılından beri downgrafe yok ama almakta fayda var gibi saçma bir şey söyleniyor. bu nedir anlamadım şimdi

SamoeJX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.3 için kaydımı nasıl alabilirim. Cihaz 5s

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar bir çok videoda gördüğümde TSS Saverdaki versiyonlarda sadece 1 dosya var fakat ben yaptığımda birçok dosya var hangisini kullanmalıyım niye birden fazla var farkları nedir ?

Ekli dosyalar

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bende aldıktan sonra 404 Not Found veriyor sorun mu var yoksa yanlış mı yaptım ?

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhabalar, foruma yeni üye oldum. Fakat JB ile yeni tanışmıyorum. i4' ten beridir JB ile uğraşıyorum ( bilgi sahibi olduğumu belirtmek adına söyledim ).
Fakat hiç SHSH kaydı almadım ve bu kayıttan geri yüklemedim, işlemler basit fakat emin olmak ve kesinliğini öğrenmek adına sormak istedim.
i7 32GB cihazımın ( JB sorunları nedeni ile restore ettim. ) JB'siz olarak bugün itibari ile SHSH2 kaydını aldım. Merak ettiğim konu ise şu ;
Cihazımın donanımsal sorunları nedeni ile servise göndermeyi planlıyorum, olur da servis süresince IOS 13 çıkarsa cihaza güncel sürümü yükleyerek gönderecekler. Bu nedenle aldığım SHSH2 kaydı ile yeniden IOS 12.4 sürümüne düşürebilecek miyim ? ( Tabi ki Restore aracı çıktığında ) Veya bu kayıt dışında başka herhangi bir yapacağım alternatif işlem var mı ?
Teşekkürler.

Edit : Aslında yeterince açıklayıcı konular var forumda ( Emeğinize sağlık ) hepsine göz attıktan sonra yazdım. Dediğim gibi sürecin nasıl işlediğini her IOS sürümü için araç yayınlanması kesin mi bilmek için sordum

Son düzenleme:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Merhabalar, foruma yeni üye oldum. Fakat JB ile yeni tanışmıyorum. i4' ten beridir JB ile uğraşıyorum ( bilgi sahibi olduğumu belirtmek adına söyledim ).
Fakat hiç SHSH kaydı almadım ve bu kayıttan geri yüklemedim, işlemler basit fakat emin olmak ve kesinliğini öğrenmek adına sormak istedim.
i7 32GB cihazımın ( JB sorunları nedeni ile restore ettim. ) JB'siz olarak bugün itibari ile SHSH2 kaydını aldım. Merak ettiğim konu ise şu ;
Cihazımın donanımsal sorunları nedeni ile servise göndermeyi planlıyorum, olur da servis süresince IOS 13 çıkarsa cihaza güncel sürümü yükleyerek gönderecekler. Bu nedenle aldığım SHSH2 kaydı ile yeniden IOS 12.4 sürümüne düşürebilecek miyim ? ( Tabi ki Restore aracı çıktığında ) Veya bu kayıt dışında başka herhangi bir yapacağım alternatif işlem var mı ?
Teşekkürler.

Edit : Aslında yeterince açıklayıcı konular var forumda ( Emeğinize sağlık ) hepsine göz attıktan sonra yazdım. Dediğim gibi sürecin nasıl işlediğini her IOS sürümü için araç yayınlanıyor mu bilmediğim için sordum
IOS 13 den IOS 12.x’e düşürmen için IOS 13’de bir NonceReboot veya JB aracı çıkması gerekiyor...

aynı zamanda IOS 13.x sürümlerin SEP dosyası IOS 12.x sürümü ile uyumlu olması gerekiyor...

Yoksa imkansız...

Tips
Tips
Üst Alt