Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

thejudas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
teşekkürler hocam 12.2 geldiğinde dfu modla kursam kurtulabilir miyim peki

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
teşekkürler hocam 12.2 geldiğinde dfu modla kursam kurtulabilir miyim peki
Jailbreak istemiyorsanız sürümünüzü yükseltin, Jailbreak istiyorsanız Eraser bekleyin. (SHSH Kayıtlarınızı mutlaka alın. Şuan 12.1.1 kaydınız olmuş olsaydı temiz kurulum işlemi yapabilirdiniz.)

thejudas

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
ilginiz için teşekkür ederim son olarak
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
bu videoda yapılan işlem nedir neye yarıyor

EAX

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Denetim merkezi için telefonu sessize alma tweaki var mı? Sessiz tuşu yerine denetim merkezinden yapmak istiyorum AssiveTouch da ki gibi.

nexima

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Cydiadan repo kaldırdığımızda o repo üzerinden kurduğumuz tweakler gidiyor mu? Ya da uyumsuzluk, hasar görme gibi bir durum oluyor mu? Bu arada Xarold reposu için konuşuyorum bu repoyu kullanmamı tavsiye eder misiniz?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Cydiadan repo kaldırdığımızda o repo üzerinden kurduğumuz tweakler gidiyor mu? Ya da uyumsuzluk, hasar görme gibi bir durum oluyor mu? Bu arada Xarold reposu için konuşuyorum bu repoyu kullanmamı tavsiye eder misiniz?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Repo kaldırınca tweakler kalır.
Diğer sorunuza gelince Crackli olanlardan uzak durun. CallBar vs gibi

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar yüklediğim tweakler kendi kendine kalkıyor kullanıyorum biraz sonra bi bakıyorum haberim yok kalkmış kendi kendine nedir bu ya

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar yüklediğim tweakler kendi kendine kalkıyor kullanıyorum biraz sonra bi bakıyorum haberim yok kalkmış kendi kendine nedir bu ya

Cihaz kapanıp açılıyor olabilir mi?

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ucover ayarlarından RestoreRootFS ayarını açıp jailbreak yapın. Tüm tweaklerinizi silecektir.
Bunu da yaptım ama sonra normal jailbreak yaptığımda eski tweakler geri geliyor

goodjb

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar ben ios12 jb yaptım fakat telefonu açıp kapattığımda neden jb gidiyor telefonum kafayı yedi restore yaptım mecbur 12.1.4 oldu şimdi jb den de mahrum kaldım
tmm telefonnu kurtardık en azından ama biri söylesin neden teli açıyıp kapayonca jb gitmek zounrda kardeşim ???

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Nasıl eski tweakler geri geliyor.
Rootfs yi açıyorum jailbreak yapıyorum cihaz kapanıp açılıyor sonra yeniden jailbreak yaptığımda önceden yüklediğim tweakler yükleniyor geri

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Rootfs yi açıyorum jailbreak yapıyorum cihaz kapanıp açılıyor sonra yeniden jailbreak yaptığımda önceden yüklediğim tweakler yükleniyor geri

Jailbreak'e bastığın anda 3-4 saniye içinde cihaz kapanıyorsa, exploit çalışmamış demektir. Yani boşa gider. Nasıl her seferinde bastığımızda Jailbreak olmuyorsa, RootFS açıkken Jailbreak bastığında da işlem yapması gerekiyor aracın. Alttaki Log bölümü açıksa kontrol edebilirsin.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
arkadaşlar ben ios12 jb yaptım fakat telefonu açıp kapattığımda neden jb gidiyor telefonum kafayı yedi restore yaptım mecbur 12.1.4 oldu şimdi jb den de mahrum kaldım
tmm telefonnu kurtardık en azından ama biri söylesin neden teli açıyıp kapayonca jb gitmek zounrda kardeşim ???
Telefonu kapatıp açınca Jailbreak'in gitmesi normal. Uzun süredir çıkan Jailbreak araçları Semi-Tethered olarak çıkıyor. Yani telefon her yeniden başladığında tekrar Jailbreak yapmak gerekiyor. Bu Jailbreak yapma olayı sadece aktif etmek için. Veriler olduğu yerde duruyor yani, sen sadece kullanmak için aktif ediyorsun. Her Jailbreak yaptığında Jailbreak verileri sıfırlanmıyor. Kaldığın yerden devam ediyorsun.
Telefonu 12.1.4'e Restore yaparak, telefonu kurtarmış olmadın. Şu anda Jailbreak aracı olmayan bir sürüme geçmiş oldun. Böyle şeyleri sormak lazım en başta. Geçmiş olsun.

Moderatör tarafından düzenlendi:

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar sekamunaleyküm Safari Downloader+ orjinal kullanıyorum, Geçen youtubeden 128audio seçeneğiyle bir ses dosyası indirmeye çalıştım fakat ne indi ne hata verdi orda öylece kala kaldı var mıdır bir çözümünü bilen sinir oldum 1 diye balon çıkıyor gitmiyor.

Ekli dosyalar

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Jailbreak'e bastığın anda 3-4 saniye içinde cihaz kapanıyorsa, exploit çalışmamış demektir. Yani boşa gider. Nasıl her seferinde bastığımızda Jailbreak olmuyorsa, RootFS açıkken Jailbreak bastığında da işlem yapması gerekiyor aracın. Alttaki Log bölümü açıksa kontrol edebilirsin.
Evet araç rootfs exploiti yapıyor yani demek istediğiniz şey şu mu rootfs’yi açıp jb yaptığımda sonra normal jb yaptığımda da mı bu tweklerin çıkmaması gerekiyor önceden yüklediğim tweakler çıkıyorsa rootfs olmamış demektir doğru mu ?

Tips
Tips
Üst Alt