Neler yeni

Electra ~ iOS 11.0-11.1.2 Jailbreak

ilyasemin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Jailbreak sonrasi cok hizli sarj tükeniyor sebebini bilen var mi!

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@ilyasemin yüklediğiniz tweaklerde arka planda sürekli çalışan yada cihazın hareket, touchid vb sensörlerini sürekli kullanan bir tweak varsa bundan kaynaklanabilir.

ilyasemin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@gokmenecer Suan yüklü olanlar bunlar, son yüklediklerimi kaldirdim. Bunlar icinden silmem gereken var mi?
Batarya cok ciddi derecede cabuk tükeniyor.

Standby modda 2 saatte yüzde 30 sarj yedi.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Suan yüklü olanlar bunlar, son yüklediklerimi kaldirdim. Bunlar icinden silmem gereken var mi?
Batarya cok ciddi derecede cabuk tükeniyor.
Mesaj düzenlendi:
Hocam burda 20'den fazla tweak var, birde bunların bazı bağımlılıkları var. Şarj daha çabuk biyorsa tabiki bunlardan bazıları sebep olmuştur. Bence çok fazla kullanmadığınız, merak edip yüklediklerinizi kaldırın. Bende hevesle yükleyip biraz takıldıktan sonra çok hoşuma gidenler hariç kaldırdım, şimdi tel stabil ve şarj çok iyi. Ama sizin tweakler çok, daha ios 11 için güncellenecek onlarca tweak var üstelik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@d_mavi suan yüklü uygulamalar ayarlarda bunlar, az önce AutounlockX kaldirdim, cok isime yaramssina ragmen.
Sizde yüklü uygulamalar hangisi?
Bide Filza, icleaner, Anemone var ana ekranda.
Hocam ayarlarda görünenlarin dışında görünmeyenlerde önemli. Bi fark yok. Bende 7 tweak + filza icleaner var. Temalar biraz fazla sarj yiyebiliyor.. Ama en sağlıklısı kalan tweaklerinizi tek tek icleaner ile devre dışı bırakarak deneme yapmak bence. Hergün ayrı bir tweaki devre dışı bırakıp gün boyunca kullanın. Sarjı yiyeni anlarsınız..

ByMeTe

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bunun çözümü nedir bulamadım Cydia kaldıramıyorum

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@ilyasemin yüklediğiniz tweaklerde arka planda sürekli çalışan yada cihazın hareket, touchid vb sensörlerini sürekli kullanan bir tweak varsa bundan kaynaklanabilir.
Bendede bunlar yüklü şarj bazen 5er 5er düşüyor:) var mı bildiğiniz bunlar arasında çok şarj tüketen lock plus Pro olabilir belki ama onada para verdik:)

Sonradan baktım springboard olarak görünüyor anemone temasımı acaba nedir ?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

oyildiz5555

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ekli dosyayı görüntüle 1763

Sonunda beklediğimiz iOS 11.0 11.1.2 jailbreak çıktı. İlk denemelerimin sonucunda gerçekten çok güzel bir araç. Alıştığımız cydia’dan hiçbir farkı yok.

NOT: imkanınız varsa future restore ile cihaza restore atmanız şiddetle önerilir.

----------------------------------

NOT2: to.panga kurduysanız silme konumuza bakın.

Kaldırma konusu:

[Anlatım] iOS 11'de to.panga Jailbreak'ı Kaldırma

NOT3: Normal Electra betaları kullandıysanız bootstrapt klasörü haricinde fazla değişiklik yapmadığınıza emin olun. Yaptığınız değişiklikleri geri alın.

NOT4: Bu jailbreak yani Cydia yeni olduğu için uyumlu tweaklerin son sürümlerini yükleyin.

Uyumluluk listesi:

NOT5: Eğer sızdırılan Electra betasını kullandıysanız jailbreak yapamayabilirsiniz. Sitemizde defalarca bu konu hakkında uyarılarımızı yaptık. Henüz bilgiler ulaşmadı ancak muhtemelen jailbreak yapmayabilirsiniz.

Kurulum

Araç: Electra

Geliştirici: Coolstar

Uyumluluk: 11.0 11.1.2

Link:

Uyarılarımızın ardından Jailbreak adımlarına geçelim.

Hali hazırda Electra kullanıyorsanız yüklemek aynı şekilde. Jailbreak butonuna basmanınız.

Ekli dosyayı görüntüle 1759

Apfs hakkında bir uyarı alacaksınız onaylayın ve işlemlerin bitmesini bekleyin. Respring sonrasında cydia ana ekranınızda sizi bekliyor olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 1762

Kurulum sonrası gelen güncelleme uyarısını kabul edip güncellemeyi yapın. Ardından substrate compatibility layer adlı tweakı kurun bu bileşenleri otomatik kuracaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 1761Ekli dosyayı görüntüle 1760

Github tabanlı repolarda oluşan sorun bu araçta görülmüyor ( yusufozgul.github.io ) gibi repoları sorunsuzca ekleyip sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Araca yönelik konuyu güncellemeye devam edeceğiz. Aldığınız hataları konu altında bildirirseniz sorunların çözümü daha kolay olur.

————————————————-
Cihazınız Respring’de kaldıysa eğer bu konudaki adımlara bakın.

Electra Respring döngüsü problemi çözümü
————————————————-
kardeşim ben ilk kez yüklücem hiç yüklenmemiş 6s 11.1.2 aynı dediklerinimi yapıyoruz..

ilyasemin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
@d_mavi @JB-Alper ben autounlockX ve appstoreden indirdigim applerin cracklerini sildikten sonra düzelme oldu.

iOS Update engelleyen bi tweak var mi bildiginiz?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@d_mavi @JB-Alper ben autounlockX ve appstoreden indirdigim applerin cracklerini sildikten sonra düzelme oldu.

iOS Update engelleyen bi tweak var mi bildiginiz?
Bilgilendirme için teşekkür ederim.. Update için bi profil vardı sitede, arama yapın çıkacaktır..

ilyasemin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arama yaptim cikmadi oyüzden bi sorayim dedim. Tesekkürler genede

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
JailbreakTR Special

Indirdigim dosyayi nasil yükleyecegim, tesekkürler bu arda
Rica ederim, ben yüklemedim ama profil olması lazım. Sayfayı safari ile açın, indirin ayarları açmak isteyecektir, yada indiyse siz açın, ayarlarlar-genel-aygıt yönetiminde profili görürsünüz yükle diyip doğrulayın bu kadar..

tayfunakt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
2 farklı Pcde denedim ama yüklerken provision.cpp:81 hatası alıyorum

Xcode den sertifika silmeye çalışıyorum ona da hata alıyorum ne yapmam gerekir
Telefon İPX

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X

Telefon İPX
İmpactorun 1.43 versiyonunu indirip ondan yapın eski sürümden yapıyor o işlemi revoke sertificayı seçerek yapın

atakan59

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar 6s 11.1.2 telefonuma safariden tweakbox yükledim ve sonra elctra 1.04 indirdim onu da yükledim . Electrada jeilbreak yapmak istedim ama eror: topanga hatası veriyor. sonuç olarak jeilbreak olmuyor nerede hata yapıyorum bilmiyorum. Yardım edermisiniz

Ekli dosyalar

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
İmpactorun 1.43 versiyonunu indirip ondan yapın eski sürümden yapıyor o işlemi revoke sertificayı seçerek yapın

Telefon İPX
Evet aynısını ben de yaşadım ipayı yüklediğin impactor sürümü ile revoke yaptıktan sonra yeni sürüm ile yükleyebilirsiniz

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Arkadaşlar 6s 11.1.2 telefonuma safariden tweakbox yükledim ve sonra elctra 1.04 indirdim onu da yükledim . Electrada jeilbreak yapmak istedim ama eror: topanga hatası veriyor. sonuç olarak jeilbreak olmuyor nerede hata yapıyorum bilmiyorum. Yardım edermisiniz
Bilgisayardan yüklemeyi deneyebilir misiniz?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
PC den Impactor 9.44 ile denedim bu hatayı verdi
İnternetten Apple hesabınıza giriş yapıp appleid hesabınızı açın, uygulamaya özgü parola oluşturup impactoru açın, appstore adresinizi ve bu oluşturduğunuz parolayı girin..

Tips
Tips
Üst Alt