Neler yeni

Önemli Cydia Güncellemesi Hakkinda

sefikpelen

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şimdi bir arkadaşa da yaptık. güncellemeyi yaptıktan sonra cydia gitti.
Ardından CydiaUpdateHelper ile tekrar işlem yaptık. Sorunsuz sıkıntısız oldu.
Bende kendi cihazımda aynı şekilde yaptım hiç bir sorun olmadı.
kusura bakma usta senide yordum ama şimdi ben yaptım cydia geldi cydia giriyorum siyah ekran oluyor sonra kendini reset liyor telefon acıldıgında cydia girdigimde yine aynısını yapıyor ve cydia updatehelp hala masa üstünde duruyor

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
327C23C1-A310-4106-9C4E-8D13CD5B73E6.png

Anladığım kadarıyla arkadaşlar ilk bu tweakı kurun ekrana gelsin. Respring atın, sonra güncellemeleri yapın cydia gidecek. CydiaUpdateHelper girin update deyin cydia gelecek.

Yani benim yorumlardan anladığım kadarıyla böyle.

nar.musa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
SemiRestore ile cihazı sıfırlasam, sonra yeniden jb yapsam bir sorun olur mu

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Talha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ekli dosyayı görüntüle 5863

Anladığım kadarıyla arkadaşlar ilk bu tweakı kurun ekrana gelsin. Respring atın, sonra güncellemeleri yapın cydia gidecek. CydiaUpdateHelper girin update deyin cydia gelecek.

Aynen öyle. Cydia'dan tam güncelleme yapıyorsun
Mesaj düzenlendi:

SemiRestore ile cihazı sıfırlasam, sonra yeniden jb yapsam bir sorun olur mu

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayır hiç bir sıkıntı olmaz. Cihaz temizlenmiş daha sağlıklı olur. Uyumlu tweak yüklemeye dikkat edin

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Peki bu güncellemenin amacı nedir ? Ne yapıyor ki bu kadar zahmetli.

moert

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Teşekkür ederim yardımlarınız için nasıl çözdügümü anlatıyorum.

Cydia ve cydiaupdate ikiside olmayanlar için

1- buradan helper updateyi yükleyecegiz
Üç mesajım olmadıgı için linki eklemedi ama konunun içinde link mevcut ordan bulabilirsiniz

2- puffin ile helper update deb dosyasını indirin.
3- sonra puffin indirilerden filza ile açın diyin
4- filzanın içinde helper dosyasına tıklayın ve yükle diyin

5- sonra kurulum bittikten sonra enalt kısma uicache yazın ve respring diyin
6- ekrana cydiaupdatehelp gelecek açın ve uptade deyin ve cydia geliyor
hocam filza açılmıyor filzanın yerine ne kullanabilirim

Talha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bu dosyayı telefonuna kuruyorsun. Ana menüye gelen uygulamaya girip update yapıyorsun ve yapacağın işlemlere devam edebilirsin. @moert

Yunusefe27

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ya arkadaşlar bende cydia girdim güncelleme var dedi yoksay dedim sonra siteye bakmasız dayanamadım güncelle dedim yarım saat bekledim indirmeyi bitirdi ama yüklemedi üstte “ vazgeç “ seçeneği vardı vazgeç seçeneğini tıkladım iptal ettim cydiadan attı cydia kayboldu “ cydia update helper “ açmadı 2 dakika sonra cydia geri geldi tweak lerde repolarda cydia hepsi çalışıyor cydia tekrar girdim “cyida update helper “ kaldırdım şimdi

moert

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu dosyayı telefonuna kuruyorsun. Ana menüye gelen uygulamaya girip update yapıyorsun ve yapacağın işlemlere devam edebilirsin. @moert
sorunda burda işte filza calısmıyor telefona nasıl kurucam

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Bende iPad 2 de güncellemeyi yaptım cydia güncelleme bitmeden kapandı. Şimdi ne update dosyası var ortada ne de cydia'ya girebiliyorum. Sizlerden konuyla alakalı yardım rica ediyorum :)

1) Telefona CyberDuck ile bağlanabiliyorum. Ekte verilen deb dosyasını kurmanın filza olmadan bir yolu var mı? Eskiden var/root/mobile/cydia/autoinstall içine deb dosyasını atar telefonu kapatıp açtığımızda kurulmuş olurdu. Sanırım şimdi böyle bir yol yok. Farklı bir yöntemi var mı?

2) Filza'yı Cydia Impactor ile kurabilir miyiz? Kurabiliyorsak Filza.ipa dosyasını nasıl temin edebiliriz?

3) Ignation adresinden Filza indirdim. Telefon JB'li iken yani root yetkisi varken Filza açılmıyor. Telefonu kapatıp açtığımda Root yetkisi yokken yüklediğim dosya çalışıyor. Malum Cydia'ya giremediğimiz için Cydia harici yöntem gerekiyor.

Rica edersem bildiğiniz bir yöntem var mı?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
filzaescaped ile bu linkte verilen deb dosyasını cihazınıza yükleyin. eğer telefonda iseniz ekteki zip içindeki deb dosyasını yükleyebilirisniz.
Cihazı tweakler açık konumda jailbreak aktifleyin.
Anaekranda görünecek olan CydiaUpdateHelper uygulamasını çalıştırarak cydia düzeltebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
filzaescaped ile bu linkte verilen deb dosyasını cihazınıza yükleyin. eğer telefonda iseniz ekteki zip içindeki deb dosyasını yükleyebilirisniz.
Anaekranda görünecek olan CydiaUpdateHelper uygulamasını çalıştırarak cydia düzeltebilirsiniz.

@gokmenecer hocam maalesef cihazda filza yüklü değil. Ve hiçbir şekilde filza yükleyemedim. Cydia açılmadığı için de Cydia'dan filza yükleyemiyorum.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@gokmenecer hocam maalesef cihazda filza yüklü değil. Ve hiçbir şekilde filza yükleyemedim. Cydia açılmadığı için de Cydia'dan filza yükleyemiyorum.
yazınızda Ignition sitesinden indirdiğinizi ve jb aktif değilken çalıştığını iletmişsiniz.

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
yazınızda Ignition sitesinden indirdiğinizi ve jb aktif değilken çalıştığını iletmişsiniz.
Hocam JB aktif değilken root yetkisi almıyor filza. Klasörler görünüyor fakat içinde herhangi bir dosya görünmüyor. Dolayısı ile müdahale edebileceğimi düşünmüyorum. Deneyeyim ama.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam JB aktif değilken root yetkisi almıyor filza. Klasörler görünüyor fakat içinde herhangi bir dosya görünmüyor. Dolayısı ile müdahale edebileceğimi düşünmüyorum. Deneyeyim ama.
dosya görünmüyorsa işlem yapamazsınız.
Yapmanız gereken işlem adımları şu öyleyse
- deb dosyasını pc ye indirin
- cihazınızı jailbreak aktif edin.
- cydia ve filzaya giremeseniz bile winscp ile ssh bağlantısı yapabilirsiniz. SSH bağlantısı yapıp linkte verdiğim dosyayı cihazınızda /var/mobile/document bölümüne atın.
- winscp den terminali açın
- su root komutunu girin
- dpkg -i /var/mobile/documents/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb komutunu girin.
- işlemler sonunda yine terminalden uicache komutu verin.
- en son olarak da Killall -9 SpringBoard komutu verin.
- Cİhaz açıldıktan sonra CydiaUpdateHelper isimli uygulamayı açarak update i yapın.

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Mesaj düzenlendi:

dosya görünmüyorsa işlem yapamazsınız.
Yapmanız gereken işlem adımları şu öyleyse
- deb dosyasını pc ye indirin
- cihazınızı jailbreak aktif edin.
- cydia ve filzaya giremeseniz bile winscp ile ssh bağlantısı yapabilirsiniz. SSH bağlantısı yapıp linkte verdiğim dosyayı cihazınızda /var/mobile/document bölümüne atın.
- winscp den terminali açın
- su root komutunu girin
- dpkg -i /var/mobile/documents/cydia-upgrade-helper_1.1-1_iphoneos-arm.deb komutunu girin.
- işlemler sonunda yine terminalden uicache komutu verin.
- en son olarak da Killall -9 SpringBoard komutu verin.
- Cİhaz açıldıktan sonra CydiaUpdateHelper isimli uygulamayı açarak update i yapın.
Winscp yok. Cyberduck var. Malum Mac OS :( Dediğiniz komutu terminalle versem olur mu

Ekli dosyalar

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
olur tabii ki.. ama dosyayı dediğim kısma atmayı unutmayın
Dediğiniz yolda document klasörü yok. Download içine atıp komuttaki alanı düzeltsem ¿
Birde ben terminalde ssh root@ip ile bağlanıp şifre giriyorum doğru dimi ?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Dediğiniz yolda document klasörü yok. Download içine atıp komuttaki alanı düzeltsem ¿
Birde ben terminalde ssh root@ip ile bağlanıp şifre giriyorum doğru dimi ?
önemli olan dpkg -i den sonra dosyayı attığınız klasörü doğru belirtmek..
terminal için yaptığınız da doğru işlem

Ulviarslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ekli dosyayı görüntüle 5863

Ben ilk bunu kurdum buradan güncelle dedim ve güncellendi hiçbir sıkıntı da olmadı problem yok

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@Naim var/mobile/downloads kısmında dosyayı göremediğini belirtiyor.. Doğru yere attınız değil mi dosyayı?

deb olarak atman gerekiyor o şekilde yaptınız değil mi?

Tips
Tips
Üst Alt