Neler yeni

Chimera Jailbreak ~ iOS 12.0 - 12.5.1

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
notlar ve anımsatıcıların simgeleri gidiyordu yeniden başlatıp jb yaptığımda düzeliyordu

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
chimera hiçbir siteden (kendi sitesi dahil) indirilmiyor. ipa indirip cydia impactorle atmayı çalıştığımda ise impactor çalışmayı durduruyor. bu sorunu yaşayan var mı?

aslanb47

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dün çok ağladım sızladım bu konu için, çözüm şöyle. Siteden inmiyor, Pc'den son 1.3.6 ipa indirip cydia impactordan kuracaksın ama hata mı veriyor. Impactor menüsünden SSL INSECURE yi seçip kurulumu gerçekleştireceksin. Çözüm budur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dün çok ağladım sızladım bu konu için, çözüm şöyle. Siteden inmiyor, Pc'den son 1.3.6 ipa indirip cydia impactordan kuracaksın ama hata mı veriyor. Impactor menüsünden SSL INSECURE yi seçip kurulumu gerçekleştireceksin. Çözüm budur.

hata değil de impactor çalışmayı durduruyor. hani hata kodu verse bir şekilde çözücem de yok işte.

AzimHaso

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
A12 Xr ios 12.4 jailbreak ciktimi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar sitelerden Chimera inmiyor yada kurulmuyor. Impactor ile atıyorum PC ile bu seferde Chimera açılır gibi olup kapanıyor. Profil güven dedim ondan değil bu arada. Çözümü nedir yardım lütfen..

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar sitelerden Chimera inmiyor yada kurulmuyor. Impactor ile atıyorum PC ile bu seferde Chimera açılır gibi olup kapanıyor. Profil güven dedim ondan değil bu arada. Çözümü nedir yardım lütfen..

chimera severdim. uncovera geçmemek için kendimi zor tutuyorum.

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
chimera severdim. uncovera geçmemek için kendimi zor tutuyorum.
6 aydır uncover kullandım sıkıntısız jailbreak yapıyordum. Az kaldı restore yapıp uncover dönecem bu gidişle. Chimera deneyimlemek istiyorum ama bugün telefonu açtım kapadım profil gitmiş chimerada açılmıyor. Sildim şimdi de kuramıyorum.

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6 aydır uncover kullandım sıkıntısız jailbreak yapıyordum. Az kaldı restore yapıp uncover dönecem bu gidişle. Chimera deneyimlemek istiyorum ama bugün telefonu açtım kapadım profil gitmiş chimerada açılmıyor. Sildim şimdi de kuramıyorum.

bende de telefon şarj bittiği için kapandı açtığımda tekrar jb yapayım dedim chimeraya bastım geri attı. sileyim de yeniden yükliyim dedim. şimdi de ne sitelerden ne cydia impactorden yükleyebiliyorum. sileo hoşuma gidiyordu. gitmese düşünmeden uncovera dönücem de kaldık öyle...

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ben impactor ile kurmayı başarıyorum ama Chimera time açılmıyor atıyor işte.

nakressa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
sorun bitmiyor ki hocam... birazdan sabrım taşıp geçebilirim uncovera.
Uncover kullanırken telefon haftada bir kapanıp açılıyor jailbreak düşüyordu. Başka bir sıkıntım yoktu. Chimera da bu durum yoksa onu kullanayım istiyorum.

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Uncover kullanırken telefon haftada bir kapanıp açılıyor jailbreak düşüyordu. Başka bir sıkıntım yoktu. Chimera da bu durum yoksa onu kullanayım istiyorum.

öyle bir şey başıma gelmedi henüz.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Hiç sorma ya. Reboot ediyor cihaz arada bir. Kısa süreli oluyor bir de canımı sıkıyor. 1 gün içinde 2-3 oldu. Crackli bir şey de yok. Normal de bende Chimera kullanırdım ama iThemer tweaki çalışmıyor onda.

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
eğer impactor çalışmayı durdurdu hatası alan veya alacak olan var ise itunesi kaldırıp tekrar yüklesinler. sorun düzeliyor.

Ferit2524

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

Arkadaslar Pc olmadan yapamıyor muyuz ?

Telefonla olmuyor mu

Diablo1717

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
İyi akşamlar güzel Jailbreak TR ailesi;
öncelikle konu doğru yerde mi emin değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Demek istediğim başlıkta belirttiğim gibi ios 12.4 jail için hiçbir linkten çalışan unc0ver ya da Chimera bulamadım, bu sorun sadece benim cihazda mı görülüyor ? Biraz konuyla ilgili bilgilendirir misiniz bir daha çalışacak mı ? Güncelleme sık alan bir uygulama mı bunlar ? Pcden yüklesem 1 hafta geçerli olacak lisansı Ext3nder ile yine uzatabilir miyim ? Her baştan açtığımda jail gideceği için pcye bağlayıp mı yapmam lazım ? Bana güzelce detaylı bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

solg

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
İyi akşamlar güzel Jailbreak TR ailesi;
öncelikle konu doğru yerde mi emin değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Demek istediğim başlıkta belirttiğim gibi ios 12.4 jail için hiçbir linkten çalışan unc0ver ya da Chimera bulamadım, bu sorun sadece benim cihazda mı görülüyor ? Biraz konuyla ilgili bilgilendirir misiniz bir daha çalışacak mı ? Güncelleme sık alan bir uygulama mı bunlar ? Pcden yüklesem 1 hafta geçerli olacak lisansı Ext3nder ile yine uzatabilir miyim ? Her baştan açtığımda jail gideceği için pcye bağlayıp mı yapmam lazım ? Bana güzelce detaylı bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Eğer telefonun A12 işlemci ise jailbreak yayınlanmadı henüz. Diğer modeller için forumda ilgili konularda indirme linkleri var. Forumdaki link verilen araçlar sorunsuz çalışıyor. Açıklamaları dikkatlice okuyarak yapılacakları adım adım uygulayarak sorunsuzca jailbreak yapabilirsin. Önemli hususları gözden kaçırma yeter. Misal telefonumu bul özelliğini kapatmak vs. gibi.

Güncelleme araçlar için soruyorsan hatalar giderildikçe güncelleme alır. Misal ben en son YALU Beta 7 ile sorunsuz iki yıl belki fazla kullandım. Cydiada güncellemeler oluyor. Ayrıca kullandığı tweaklerde güncelleme oluyor ama sorunsuz kullandığın bir uygulamayı extra işine yarayacak bir özellik eklenmediyse güncellemek zorunda değilsin.

Extender ile ben aylarca sorunsuz otomatik rewoke ile kullanıyordum. Ancak yeni jailbreak ile uyumlu mu bilemiyorum. Eğer ki uyumlu ise düzgün bir şekilde extender kurulumu yaparsan ayda bir belki telefon kapanınca PC’ye ihtiyaç duyarsın. Ayrıca bazı jailbreak araçları site üzerinden kurulum yapılıyor. Ben hiç bu şekil bir kullanım yapmadığım için kesin Bilgi veremiyorum ama bence PC’den jailbreak yapmak en garantisi.

Sonuç olarak extender olsun olmasın her telefon yeniden başlattığında jailbreak yapman gerekecek.

Ancak jailbreak faydalarını gördüğünde PC’den bağlanmak falan sadece basit detaylar olacak. Kullandıkça anlarsın ne demek istediğimi.
A12 cihazım ile aylardır bekliyorum. Bir an önce kavuşmak için sabırsızlanıyorum gerisini sen düşün. iPhone 4 den beri jailbreak olmadan telefon kullanmadım kısa zaman Aralık’ları hariç. Bağımlılık yapıyor diyebilirim. Yeter ki amacına yönelik kullanmaya başla.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklına takılanları sorabilirsin. Muhakkak birileri cevap verecektir. Selametle.

mustafayrsr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar merhaba,
En çok sorun yaşadığım konuş watusi whatsapp tweakinde reklam kaldırılmıyor.
Adbblock peogramları işe yaramıyor.
Ancak uygulama ayarlarında tweak in tweetine atarsam 2 gün kaldrırıuor yardımcı olacak varsa sevinirim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar merhaba,
En çok sorun yaşadığım konuş watusi whatsapp tweakinde reklam kaldırılmıyor.
Adbblock peogramları işe yaramıyor.
Ancak uygulama ayarlarında tweak in tweetine atarsam 2 gün kaldrırıuor yardımcı olacak varsa sevinirim.
Satın almanız gerekiyor başka yöntem yok

Diablo1717

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Eğer telefonun A12 işlemci ise jailbreak yayınlanmadı henüz. Diğer modeller için forumda ilgili konularda indirme linkleri var. Forumdaki link verilen araçlar sorunsuz çalışıyor. Açıklamaları dikkatlice okuyarak yapılacakları adım adım uygulayarak sorunsuzca jailbreak yapabilirsin. Önemli hususları gözden kaçırma yeter. Misal telefonumu bul özelliğini kapatmak vs. gibi.

Güncelleme araçlar için soruyorsan hatalar giderildikçe güncelleme alır. Misal ben en son YALU Beta 7 ile sorunsuz iki yıl belki fazla kullandım. Cydiada güncellemeler oluyor. Ayrıca kullandığı tweaklerde güncelleme oluyor ama sorunsuz kullandığın bir uygulamayı extra işine yarayacak bir özellik eklenmediyse güncellemek zorunda değilsin.

Extender ile ben aylarca sorunsuz otomatik rewoke ile kullanıyordum. Ancak yeni jailbreak ile uyumlu mu bilemiyorum. Eğer ki uyumlu ise düzgün bir şekilde extender kurulumu yaparsan ayda bir belki telefon kapanınca PC’ye ihtiyaç duyarsın. Ayrıca bazı jailbreak araçları site üzerinden kurulum yapılıyor. Ben hiç bu şekil bir kullanım yapmadığım için kesin Bilgi veremiyorum ama bence PC’den jailbreak yapmak en garantisi.

Sonuç olarak extender olsun olmasın her telefon yeniden başlattığında jailbreak yapman gerekecek.

Ancak jailbreak faydalarını gördüğünde PC’den bağlanmak falan sadece basit detaylar olacak. Kullandıkça anlarsın ne demek istediğimi.
A12 cihazım ile aylardır bekliyorum. Bir an önce kavuşmak için sabırsızlanıyorum gerisini sen düşün. iPhone 4 den beri jailbreak olmadan telefon kullanmadım kısa zaman Aralık’ları hariç. Bağımlılık yapıyor diyebilirim. Yeter ki amacına yönelik kullanmaya başla.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklına takılanları sorabilirsin. Muhakkak birileri cevap verecektir. Selametle.
Çok teşekkür ederim çok güzel izah etmişsin anladım da benim telefonum iphone 7 A11 yani etrafta gezen sitelerden de unc0ver Chimera inmiyor siyah silik bir şekilde kalıyor ya da indirme hiç başlatmıyor. Denilene göre apple profilleri iptal ediyormuş öyle bir söylenti var şuan ne kadar doğru bilemem tabi. Yanımda pc yok o yüzden jailbreaki telefon üzerinden atabilirim anca bir çözüm yolu arıyorum anlayacağın :)

Tips
Tips
Üst Alt