Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

haydar_ecevit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bütün cihazları ios 13'e kadar bir pc ye bağlı şekilde jailbreak yapabilmenin vayvelesi miydi bu exploid?
Bunda bu kadar ortalığıayağa kaldıracak önemli içerik nedir?
Untethered jb yapıyor mu? Hayır.
Oksijeni sadece tüpten alan bir hastanın acaba ne zaman tüp bitecek endişesi gibi bir şey oldu bu.
Bu donanımsal açığın geriye dönüş yolu ve x'e kadar bütün telefonları istediğin sürümde pc ye bağlı bir şekilde kullanmaktan başka bir esprisi olmadığı konusunda biri beni aydınlatabilir mi?
Sonuç olarak xs ve 11 serisine bir faydası yok.
Sonuc olarak iyi yada kötü belli cihazlar için hiç kapatılamayacak bir açık sayesinde son ios sürümüne kadar hep JB olacak ve JBsiz karanlık günler olmayıp yeni açıklar daha rahat bulunacak.

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Checkra1n 0.9.2 sürümü çıktı arkadaşlar bununla başarılı şekilde restore etmeden jailbreak'i tekrar aktif ettim

Sizlerde deneyebilirsiniz

Son düzenleme:

Betalaktamaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Checkra1n 0.9.2 sürümü çıktı arkadaşlar bununla başarılı şekilde restore etmeden jailbreak'i tekrar aktif ettim

Sizlerde deneyebilirsiniz
Teşekkürler. Genel bir sorum vardı. thireus repo'sundaki adblocker çalışıyor mu acaba? Ya da tavsiye ettiğiniz başka adblocker tweak var mı checkrain ile çalışan?

architecth

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
checkrain e ilk starti verdikten sonra, telefon recovery moda geçecek sonra 2. starta bas, gösterdiği sürede guc tusuna bas, bırak dedikten hemen sonra guc + ses kismaya hızlı bas, arada bekleme
Mesaj düzenlendi:

oturduğun yerden yazmak ne güzel
Aydınlatabilir mi dedim kardeş,soru sordum,bilgi istedim. Klavye şovu isteseydim facebookta liseli gruplara yazardım.
Sonuc olarak iyi yada kötü belli cihazlar için hiç kapatılamayacak bir açık sayesinde son ios sürümüne kadar hep JB olacak ve JBsiz karanlık günler olmayıp yeni açıklar daha rahat bulunacak.
Eyvallah hocam

berkingston

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
ben 12.4 uncover kullanıyorum. şu işler tam rayına oturmadan da güncellemicem. Tek sorum acaba 13.2.2 üzeri bir sürümde de çalışacak mı chekra1n aracı? atıyorum ios 13.4-13.5 falan

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
ben 12.4 uncover kullanıyorum. şu işler tam rayına oturmadan da güncellemicem. Tek sorum acaba 13.2.2 üzeri bir sürümde de çalışacak mı chekra1n aracı? atıyorum ios 13.4-13.5 falan
13.3 betalarında çalışıyor şu anda. Yeni sürüm çıktıkça oto destekleyecek galiba.

flankes

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
beyler jailbreak yapacam ama bilgisayar bana ait değil telefon kapanırsa açılmama gibi bir durum var mı

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
beyler jailbreak yapacam ama bilgisayar bana ait değil telefon kapanırsa açılmama gibi bir durum var mı
Telefon açılır ama jailbreak olmadan açılır normal şekilde kullanabilirsiniz

apagesatana

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İOS 15 bile cıksa yapabileceksin jb bu araç ile

aksneo

Aktif Üye
JailbreakTR
bu ekranda hiçbişi yapma telefonuda çıkarma bekle bi süre sonra exploit kurulmaya geçiyor.
15 dakikadır bekliyorum, hala gelişme yok bekliyorum.
siz denediniz mi ?

yarım saat oldu hala tık yok. olacak gibi de durmuyor

Son düzenleme:

ardaozdemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Üç repoyu ekle ve Cephei, Preference loader, rocketboatstrap tekrar yükle
Hocam ben de başarılı bir şekilde jb yaptım cihazı herhangi bir sıkıntı olmadı fakat jb den sonra tweakleri yüklediğimde bazı tweakler menüye gelmiyor. Dediğiniz repoları da ekleyip güncellemeleri de yaptım sonuç aynı. Örneğin Mterminal, iCleaner Pro bunları yüklediğim halde menüye ikonları gelmedi ve ayarlarda görünmüyor ama filza, watusi Instagram++ gibi tweaklerde herhangi bir sorun yok.
Cihaz 7plus ios 13.1.1

baby22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Yeni güncel araç yayınlanmış,bunu yüklemek için eskisini kaldirmak gerekiyor mu, yoksa indirip direkt yuklesek olur mu?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Yeni güncel araç yayınlanmış,bunu yüklemek için eskisini kaldirmak gerekiyor mu, yoksa indirip direkt yuklesek olur mu?
Yeniden jailbreak yaparken yeni sürüm ile yaparsanız sorun olmayacaktır.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hocam ben de başarılı bir şekilde jb yaptım cihazı herhangi bir sıkıntı olmadı fakat jb den sonra tweakleri yüklediğimde bazı tweakler menüye gelmiyor. Dediğiniz repoları da ekleyip güncellemeleri de yaptım sonuç aynı. Örneğin Mterminal, iCleaner Pro bunları yüklediğim halde menüye ikonları gelmedi ve ayarlarda görünmüyor ama filza, watusi Instagram++ gibi tweaklerde herhangi bir sorun yok.
Cihaz 7plus ios 13.1.1
Terminal ile Uichace komutu kullanın

baby22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Terminal ile Uichace komutu kullanın
Bunu telefondan yapma imkanımız var mi? Tam anlayamadim kusura bakmayin. Terminal programları da gözükmüyor çünkü

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bunu telefondan yapma imkanımız var mi? Tam anlayamadim kusura bakmayin. Terminal programları da gözükmüyor çünkü
Powermodule tweak var onu kurup onunla yapın. U işaretli yere dokunun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt