Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
normalde booting yazısında hata veriyordu. az önce yükleme yapılırken ses açma tuşuna basılı tuttum yüklendi sorun onunla mı alakalı anlayamadım.
Bende denemiştim ama başarısız oldu,ses açma tuşuna hangi esnada basılı tuttun acaba :)

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
dfu moda checkra1n i açmadan aldım. start dediğimde ses açma tuşuna basılı tuttum yüklenirken.
Bunu konunun başına eklemek lazım hata alanlar için. Tekrardan yeni sürüm yüklemek zorunda kaldım ben safe moda girmeyince.

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
hata.jpg

Telefonu kapattım açtım tekrar JB yapmak istediğimde bu şekilde kalıyor

selectra

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Önceden yüklediğiniz tweakı tekrar yükleyin.
Maalesef ayarlarda halen gözükmüyor.Halen sanırım 12.4 deyken kaybettiğim jailbreak kalıntıları var.Sıfırdan da kurmak istemiyorum.Yedeğim büyük.Eski twekleri sıfırlayan bir yol vardı.henüz güncellenmedi sanırım.icleaner proyu yükledim oda gözükmüyor maalesef.Desteğin için teşekkürler

Emn5805

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şu safe mode olayını halledebilen var mı? Yanlış tweak yüzünden jb yapamıyorum şimdi de boot ekranında takılıyor mecbur jbsiz açmak zorunda kalıyorum.

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şu safe mode olayını halledebilen var mı? Yanlış tweak yüzünden jb yapamıyorum şimdi de boot ekranında takılıyor mecbur jbsiz açmak zorunda kalıyorum.
Aynı sorun bende de var maalesef

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yükleme yapmaya başladığında basılı tutuluyor cihaz yeniden başlayana kadar.
Sorun zaten burada cihaz yeniden başlamıyor yukarıda verdiğim ekran resminde olduğu gibi kalıyor

KatilHamsi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sorun zaten burada cihaz yeniden başlamıyor yukarıda verdiğim ekran resminde olduğu gibi kalıyor
I got it fixed! Just do everything in the program but when the dfu guide comes start at 5 seconds not at 6 at the first step. Everything else normally! Try it a few times for me it worked on the 2nd try. Shoutout to for telling me on twitter!
Bu yöntemle oluyormuş.

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
I got it fixed! Just do everything in the program but when the dfu guide comes start at 5 seconds not at 6 at the first step. Everything else normally! Try it a few times for me it worked on the 2nd try. Shoutout to for telling me on twitter!
Bu yöntemle oluyormuş.
Yöntemden hiç birşey anlamadım maalesef

nebisenol

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Intel Pentium Dual Core CPU E6500 işlemci için MacOS uyumlumudur? Bilen varmı? Bayadır bekliyorum ve şansıma Windows sürüm Jailbreak çıkmamış...

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Intel Pentium Dual Core CPU E6500 işlemci için MacOS uyumlumudur? Bilen varmı? Bayadır bekliyorum ve şansıma Windows sürüm Jailbreak çıkmamış...
Uyumlu ama ekran kartınız nedir?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Erdzhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
benim sorunum da aynıydı. Booting yazısında takılı kalıyordu. Mac te -20 hatası alıyordum. Yedekleme yaptıysanız yedeği geri yükleyip tekrar kurun checkra1n i. Sıkıntılı tweakler bu jailbreakte bayağı baş ağrıtacak sanırım 12.4 te kalsaymışım keşke

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
benim sorunum da aynıydı. Booting yazısında takılı kalıyordu. Mac te -20 hatası alıyordum. Yedekleme yaptıysanız yedeği geri yükleyip tekrar kurun checkra1n i. Sıkıntılı tweakler bu jailbreakte bayağı baş ağrıtacak sanırım 12.4 te kalsaymışım keşke
Restore edebilirims sorun değil ama sürekli böyle uğraşmak can sıkıcı oluyor

architecth

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bütün cihazları ios 13'e kadar bir pc ye bağlı şekilde jailbreak yapabilmenin vayvelesi miydi bu exploid?
Bunda bu kadar ortalığıayağa kaldıracak önemli içerik nedir?
Untethered jb yapıyor mu? Hayır.
Oksijeni sadece tüpten alan bir hastanın acaba ne zaman tüp bitecek endişesi gibi bir şey oldu bu.
Bu donanımsal açığın geriye dönüş yolu ve x'e kadar bütün telefonları istediğin sürümde pc ye bağlı bir şekilde kullanmaktan başka bir esprisi olmadığı konusunda biri beni aydınlatabilir mi?
Sonuç olarak xs ve 11 serisine bir faydası yok.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bütün cihazları ios 13'e kadar bir pc ye bağlı şekilde jailbreak yapabilmenin vayvelesi miydi bu exploid?
Oksijeni sadece tüpten alan bir hastanın acaba ne zaman tüp bitecek endişesi gibi bir şey oldu bu.
Bu donanımsal açığın geriye dönüş yolu ve x'e kadar bütün telefonları istediğin sürümde pc ye bağlı bir şekilde kullanmaktan başka bir esprisi olmadığı konusunda biri beni aydınlatabilir mi?
Benim gibi gününün çoğu zamanında bilgisayara kolayca ulaşabilen insanlar için problem yok hele ki zaten cihaza iyi bakarsanız şarjın bitmediği durumda kolay kolay kapanmaz.

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba iPhone X birtürlü DFU moda sokamadım gösterilen adımları yapıyorum ama tel direk açılıyor.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Merhaba iPhone X birtürlü DFU moda sokamadım gösterilen adımları yapıyorum ama tel direk açılıyor.
Jailbreak ana konusunda cihazınız için nasıl DFU moda geçirileceğini anlattığımız bir link var. Oradan da bakıp nasıl yapılabileceğini anlayabilirsiniz.

Hakan0011

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
checkrain e ilk starti verdikten sonra, telefon recovery moda geçecek sonra 2. starta bas, gösterdiği sürede guc tusuna bas, bırak dedikten hemen sonra guc + ses kismaya hızlı bas, arada bekleme
Mesaj düzenlendi:

oturduğun yerden yazmak ne güzel

Tips
Tips
Üst Alt