Neler yeni

Checkra1n Jailbreak Soru ve Sorunlarınız

aygn5634

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
Merhabalar üstadlar , elimde iPad 11 2021 M1 işlemci ios 14.5 yüklü cihaz var şimdi sormak istedim checkra1n aracı ile cihaza jb yapmam mümkün mü ? M1 işlemci olması sorun olurmu

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar üstadlar , elimde iPad 11 2021 M1 işlemci ios 14.5 yüklü cihaz var şimdi sormak istedim checkra1n aracı ile cihaza jb yapmam mümkün mü ? M1 işlemci olması sorun olurmu
Olmaz jailbreak yapamazsınız.

aygn5634

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
Olmaz jailbreak yapamazsınız.
Sansimi denemek istiyorumda cihaz dfu modda yada ne bilim açılmama gibi bı sorun olmaz dimi ? Yaw sadece oyun kontrol ayarlarını apps manger le entegre edecem sırf onun için jb atcam , peki apps manger den yedek alınmış dosyaları jb siz oyuna entegre etmem mumkunmudur ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Sansimi denemek istiyorumda cihaz dfu modda yada ne bilim açılmama gibi bı sorun olmaz dimi ? Yaw sadece oyun kontrol ayarlarını apps manger le entegre edecem sırf onun için jb atcam , peki apps manger den yedek alınmış dosyaları jb siz oyuna entegre etmem mumkunmudur ?
Hocam A7-A11 arası destekliyor M1 çipi daha bu sene çıkan bir çip yani desteklemesi imkansız. Yedek dosyayı entegre etme konusunda bir bilgim yok ama olacağını da sanmıyorum.

aygn5634

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
Hocam A7-A11 arası destekliyor M1 çipi daha bu sene çıkan bir çip yani desteklemesi imkansız. Yedek dosyayı entegre etme konusunda bir bilgim yok ama olacağını da sanmıyorum.
Anladım hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için , çok çok acil lazım malesef 😔 olmayacagini bende tahmin ediyorum M1 çip bu sene ciktida cihaza bı zarar gelmicekse şansımı denemek istiyorum. mecburi bı şekil o ayarları entegre etmem lazım ,

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Anladım hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için , çok çok acil lazım malesef 😔 olmayacagini bende tahmin ediyorum M1 çip bu sene ciktida cihaza bı zarar gelmicekse şansımı denemek istiyorum. mecburi bı şekil o ayarları entegre etmem lazım ,
checkn1x indirip deneyebilirsiniz ama olmayacaktır. unsupported hatası alacaksınız.

aygn5634

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
checkn1x indirip deneyebilirsiniz ama olmayacaktır. unsupported hatası alacaksınız.
Peki hocam 14.5 e jb aracı çıktığı zaman uncover gibi genemi jb atamicam suanki uncover 14.3 e kadar destek veriyorda M1 çip li cihazlar içinde destekliyormu şuan ?

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Peki hocam 14.5 e jb aracı çıktığı zaman uncover gibi genemi jb atamicam suanki uncover 14.3 e kadar destek veriyorda M1 çip li cihazlar içinde destekliyormu şuan ?
unc0ver gibi araçlar yazılımla bu işi hallettiği için büyük ihtimal destekler fakat m1 yeni bir mimari. A12 çıktığı zamanında arm64e mimarisine geçildiğinde jb geliştiricileri buna destek vermek için baya uğraşmıştı fakat m1 de yine bu durumun olup olmayacağı belli değil

aygn5634

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (5.Nesil)
unc0ver gibi araçlar yazılımla bu işi hallettiği için büyük ihtimal destekler fakat m1 yeni bir mimari. A12 çıktığı zamanında arm64e mimarisine geçildiğinde jb geliştiricileri buna destek vermek için baya uğraşmıştı fakat m1 de yine bu durumun olup olmayacağı belli değil
Tmmdir hocam çok teşekkür ederim size yardımcı olup bilgilendirdiğiniz için 😀

joursay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
iphone 7 jailbreakliyken sinyal çekmiyor. şebeke, hücresel veri vs var ama sinyal dişleri hep boş. arama yapamıyorum ve beni arayamıyorlar.
Mesaj düzenlendi:

iphone 7 jailbreakliyken sinyal çekmiyor. şebeke, hücresel veri vs var ama sinyal dişleri hep boş. arama yapamıyorum ve beni arayamıyorlar.
checkrain'den restore yapıp kullandıgımda sinyal çekiyor bu arada. her yere çıktım evden veya etraftaki objelerle alakası yok. yazılımsal bir hata

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Mesaj düzenlendi:

checkrain'den restore yapıp kullandıgımda sinyal çekiyor bu arada. her yere çıktım evden veya etraftaki objelerle alakası yok. yazılımsal bir hata
checkrain ayarlarından rootfs yaptıysanız gelmesi lazım. iyi forumlar.

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Evet sorunu çözdüm sonunda ama bu tel kapanıp açılınca jb’ nin silinmesi iğrenç bi durum. Çünkü mesela ben dün yükledim jb, sonra cydia içinden repo yüklerken uygulama çöktü ve tel kendiliğinden kapanıp açıldı. Haliyle jb de gitti.
Bu arada sanal linux checkrain çalışmaz demişsiniz ama bu durum tam olarak şöyle: Virtual Machine içine işletim sisteminin tamamını kuraraanız; ya ben beceremedim, ya da gerçekten kodlarla çekmiyor checkrain’ i. Ama tıpkı macos ya da checkrain.exe gibi flash diske atıp, komut penceresine komut girerseniz sanal linux’ da da tanıyor ve yükleme ekranı geliyor. Bunu daha önce bizzat denemiş birisi olarak söylüyorum. Ama bu options kısmını daha önce bilmediğimden; yine oraya kadar gelip, geçememiştim. Araştırırken yabancı bir youtube videosunda buldum çözümü.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ne dediğinizi tam anlamadım sanal makine hakkında fakat çalışmamasının sebebi şu:
Windows USB bağlantılarını kısıtladığından dolayı checkra1n cihaza Windows'ta müdahale yapamıyor, siz sanal makine de kursanız yine veri en son Windows'tan geçtiği için çalışmaz.

Cengizefe41

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
kardeşim aynı sorundan ben de müzdaripim sen hallettin mi?
setting up the exploit (this is the heap spray) burada takılı kalıyor booting yapmıyor
cihaz iphone 6 plus sürüm 12.1
ryzen 5 1600af b450m s2h sistem
selam bendede böyle kalıyor nsl çözümü varmı bilgisayardan olma şansı varmı
Mesaj düzenlendi:

Ben gecen bununla ilgili bir video izledim linkini birakayim birazdan
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
[/QUOTE videomu vardı bunla ilgili acaba link kapalı

Son düzenleme:

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
selamlar. checkra1x veya odyseyra1x ile dener misiniz? farklı usb ile deneyin.

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Farklı USB port deneyin yine olmazsa o bölümde takılı kalınca kabloyu hızlıca söküp takın yine olmazsa farklı pc deneyin

drsn_19

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İyi günler foruma yeni üye oldum jailbreak ile sürüm düşürmek mümkün müdür

Berkcanist

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben jailbreak hakkında yeni yeni bi şeyler öğrenmeye başladım. Cihazım 6s 14.7.1 sürüm ve internetten izlediğim checkra1n videolarında yapılanları izliyorum sorunsuz bir şekilde uyguluyorum fakat telefonuma bir türlü checkra1n uygulaması gelmiyor 14.5 sürümlü 6s'e yaptığımda direkt oluyor fakat kendi telefonuma bir türlü uygulamayı getirtemedim lütfen yardım edebilir misiniz!

Tips
Tips
Üst Alt