Neler yeni

Checkra1n Jailbreak - iPhone 5s – iPhone X, iOS 12.3 ve Yukarısı

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İşte bakın hocam boşa indirmiş olmak istemiyorum şimdi başta ki yorumlarda High Sierra ile yapılmadığı söylendi işlemin ve benimde PC'ye Mojave kurulmuyor Catalina hiç zaten onu konuşmaya gerek bile yok ama konuda ki verilen link High Sierra sürümü yani kesin net bişey lazım

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
mac os kullanan bir teknik servis bilen var mı istanbul anadolu yakasında ücreti karşılığında götürüp yaptırabilirim?

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İşte bakın hocam boşa indirmiş olmak istemiyorum şimdi başta ki yorumlarda High Sierra ile yapılmadığı söylendi işlemin ve benimde PC'ye Mojave kurulmuyor Catalina hiç zaten onu konuşmaya gerek bile yok ama konuda ki verilen link High Sierra sürümü yani kesin net bişey lazım
Çalışıyor, bir çok kişi High Sierra ile yaptı.

Baracuda33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus

İntel core i5-4210u
Hd grafik 4400
High sierra kurmayi denedim yaklasik 10 dk dir durum bu sekilde.sizce devam edecek mu dondu mu :) yani deneyimleyen arkadaslarda bu sure ne kadar sürdü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

İntel core i5-4210u
Hd grafik 4400
High sierra kurmayi denedim yaklasik 10 dk dir durum bu sekilde.sizce devam edecek mu dondu mu :) yani deneyimleyen arkadaslarda bu sure ne kadar sürdü

15-20 dk sürmesi lazım bu bölümün.

baby22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Benim bu bölümden sonra tekrar başlattığım da sadece elma resmi görünüyor açılmıyor

Baracuda33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Benim bu bölümden sonra tekrar başlattığım da sadece elma resmi görünüyor açılmıyor
Abooo bi de o ihtimal mi var. Way arkadas ne mac mis beeee

baby22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Abooo bi de o ihtimal mi var. Way arkadas ne mac mis beeee

Kapandi açılmadı ekran kartını çıkardım eski vga monitorumu taktim simdi 😁

Baracuda33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus

Bende durum halen böyle. Normal mi acaba bekllemelimiyim dondu mu anlamadim

Emre1999

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Durumu anlamamakta ısrar edip hala yorum yapıyorsunuz. Cok enteresan.
Herkes tutturmuş kapanınca bilgisayar lazımsa neden kullanayım?
Unc0verda durum farksiz mi? Telefonunuz kapanır tekrar açarsınız imza süresi dolduğu icin uncoverapp i tekrar yuklemek zorunda kalırsınız ignitation gibi kaynaklara bakarsınız aa sertifika hatasından dolayı yüklenmiyor. Bilgisayara gidip impactor kullanırsınız, 3uTools kullanırsınız. Ee ne degisti?
Ben 12.4 unc0ver kullanıyorum ve ios 13 de bulunan dark modeu kullanmak istiyorum. Ya jailbreakten vazgecicem yada dark modedan. Checkra1n ile ileride dark mode gibi apple tarafından sürüm güncellenerek çıkarılacak olan tüm yenilikleri JB ciksada sürüm yükseltsem diye uzaktan izlemek zorunda kalmayacağız. İnsanlara Mac almak zorunda birakmak mi? Hayatinizda hic windows disinda farkli bir isletim sistemi kullanmadınız sanırım. Neredeyse her bilgisayarda her isletim sistemi kullanılabilir. Bunun icin macbook almaniza gerek yok. Yeniliklerden cok geride olduğunuz “checkra1n ne değiştirdiği YAAA niye yükleyeyim “ demenizden anlaşılıyor.
Jailbreak geliştiricisinin tweak yapımcılarıyla hic bir alakası olmadığınıda ekleyeyim. Tweakler zamanla güncellenir. 12.4te bile çalışmayan bir düzine tweak var. Tweak yapımcısı guncellemiyorsa checkra1n gibi 50 tanesi çıksa yine o tweaki kullanamayacağız. Bazi seyleri gormekte zorlanan arkadaşlara ithafen yazdim fakat tabiki bundanda bir sey anlamayacaklardır.
Hocam yanlis düşünüyorsun bence. Bu durumun onunce cok rahat reProvision gibi uygulamalarla sikinti yasamayabilirsin. Ayrica bende bi cihazimda 12.4 jb kullaniyorum. Fakat daha calismayan bi tweak görmedim. (Calismayan tweak ornek gosterebilirsen sevinirim)Sen gidipte cydianin ana sayfasindaki tweaklerden bahsediyosan onu bilemem tabi 😂. Kisacasi hic bi sekilde bilgisayara bagli kalmana gerek yok uncoverda. Developer hesabin yoksa 2 imzalamanin birini uncovera adayacaksın onuda yapı ver bi zahmet.

baby22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sonunda yaptim. High Sierra yükledim ve jailbreak de oldu

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Cok yavas ilerliyor simdi farkettim.

O kadar yavaş olması normal değil. Dediğim gibi 15-20 dakika da yüklenmiş olması lazım. Kaç kere yükledim.

Baracuda33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
O kadar yavaş olması normal değil. Dediğim gibi 15-20 dakika da yüklenmiş olması lazım. Kaç kere yükledim.
Bu yavasligi neden yapar peki bilginiz var mi hocam. Tekrar baslattim şimdi yine cok yavas ilerliyor

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu yavasligi neden yapar peki bilginiz var mi hocam. Tekrar baslattim şimdi yine cok yavas ilerliyor

Bilgim yok ama bu kadar yavaş olması da normal değil onu biliyorum en azından.

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Durumu anlamamakta ısrar edip hala yorum yapıyorsunuz. Cok enteresan.
Herkes tutturmuş kapanınca bilgisayar lazımsa neden kullanayım?
Unc0verda durum farksiz mi? Telefonunuz kapanır tekrar açarsınız imza süresi dolduğu icin uncoverapp i tekrar yuklemek zorunda kalırsınız ignitation gibi kaynaklara bakarsınız aa sertifika hatasından dolayı yüklenmiyor. Bilgisayara gidip impactor kullanırsınız, 3uTools kullanırsınız. Ee ne degisti?
Ben 12.4 unc0ver kullanıyorum ve ios 13 de bulunan dark modeu kullanmak istiyorum. Ya jailbreakten vazgecicem yada dark modedan. Checkra1n ile ileride dark mode gibi apple tarafından sürüm güncellenerek çıkarılacak olan tüm yenilikleri JB ciksada sürüm yükseltsem diye uzaktan izlemek zorunda kalmayacağız. İnsanlara Mac almak zorunda birakmak mi? Hayatinizda hic windows disinda farkli bir isletim sistemi kullanmadınız sanırım. Neredeyse her bilgisayarda her isletim sistemi kullanılabilir. Bunun icin macbook almaniza gerek yok. Yeniliklerden cok geride olduğunuz “checkra1n ne değiştirdiği YAAA niye yükleyeyim “ demenizden anlaşılıyor.
Jailbreak geliştiricisinin tweak yapımcılarıyla hic bir alakası olmadığınıda ekleyeyim. Tweakler zamanla güncellenir. 12.4te bile çalışmayan bir düzine tweak var. Tweak yapımcısı guncellemiyorsa checkra1n gibi 50 tanesi çıksa yine o tweaki kullanamayacağız. Bazi seyleri gormekte zorlanan arkadaşlara ithafen yazdim fakat tabiki bundanda bir sey anlamayacaklardır.
Reprovision ile tekrar imzalama yaparak Cydia İmpactor kullanmaya gerek kalmaz.

RxOS

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sizde yine iyi bende yüklemeyi tamamlayabildim sadece işlem bittikten sonra ki açılışta elma gelmiyor sadece bar çıkıyor ne kadar beklersem bekliyim ne elma geliyor ne bar doluyor kurulumu bitiremedim. Çözümünü bilen var mı ?

orhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Başarıyla tamamlandı JB :okok:. Yalnız -31 error hatası aldım bekledim o ekranda 1-2 dk sonra kendiliğinden exploit yükleme ekranı açıldı ve ilerlemeler macostada ekranda gördüm. İşlem tamam

Ekli dosyalar

berketok

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5
iPad 2 Wifiyi ios 5 yapabilirmiyim şuan ne yazıkki coolboter var sadece Windows8 Kullanıyorum tam olarak bu program nezaman yayınlanır abiler

Kayra06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
MacOS Cihazım yok nasıl jb atabilirim?

Tips
Tips
Üst Alt