Neler yeni

AltServer // Cydia Impactor Alternatifi // Windows

astrojenix

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad (3.Nesil)
Merhaba, ben böyle bir hata alıyorum.hata 12007.jpg
Mesaj düzenlendi:

Bu hatayı alıyorum çözümü nedir?
Ekli dosyayı görüntüle 16494
Bende de aynı hata var..
Mesaj düzenlendi:

Hocam dediğin her şeyi harfiyen yapıyorum ancak unc*ver ana ekrana gelmiyor
Mesaj düzenlendi:

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
Bu yöntemle tek seferde jb yi yükledim arkadaşlar.
Peki ipad için bu şekilde yapılabilirmi? Denedim ama telefon numarasına gelen mesajı yazın dedi.

Son düzenleme:

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
arkadaşlar altserver chimera 12.0 jb i desteklemiyor mu? Zira xs cihazımın 12.0 sürümünde chimera yı yapamadım. uyarı veriyor 12.2 ve üstü olması gerektiği gibilerinden bir uyarı penceresi çıktı.
Çözümü var mı bunun ?

bellatricc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
Merhaba arkadaslar kurulumu sırasına göre yaptım yalnız uncover seçtim patch olarak kurmadı server hatası verdi ipa linkini girdim denedim yükledi uncover uygulamasını girdim unsuported desteklenmeyen sürüm dedi cihazım ipad mini 2 sürüm 12.4.6 bana şimdi gerekli olan 12.4.6 uncover linkimi ?

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Yazın çok faydalı. Tebrik ederim. fakat çok ciddi bir eleştirim olucak sana. Be kardeşim neden iki faktörlü kimlik doğrulamanın olmaması gerektiğini baştan söylemiyorsun ?

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Yazın çok faydalı. Tebrik ederim. fakat çok ciddi bir eleştirim olucak sana. Be kardeşim neden iki faktörlü kimlik doğrulamanın olmaması gerektiğini baştan söylemiyorsun ?
Önce konunun tamamını bir gözden geçirseydiniz en azından görmüş olurdunuz, şahsen ben öyle yapıyorum. Çünkü bazen yapacağımız işlem elimizdekilerle uyuşmayabiliyor.

harun.tvh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar. İki faktörlü doğrulama varken sonunda başardım. Benim gibi başta başamayanlar için yaptıklarımı anlatacağım. İki faktörlü doğrulama ne yazık ki ben de vardı. Bir türlü kaldıramadım. Yeni kullanıcı adı aldım onda da direk iki faktörlü olarak geldi onu da düzeltemedim. Ben de eski windows 7 li bilgisayarıma geçtim. icould yüklenince giriş yaptım alt serveri güncelledim. sonra alt serveri patch yaptım ve bingo :) oldu. Aynı şekilde bir türlü windows 10 da yapamadım. Belki yapan çıkar. Paylaşım için de teşekkürler.

Seymes

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Altstoreyi yükledim ama uncyi altstoreye atamıyorum altstore çıkmıyor

Fewa97

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Windows 7 ile kurmak mümkün mü? Değilse uncover yüklemek için ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler

harun.tvh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Altstoreyi yükledim ama uncyi altstoreye atamıyorum altstore çıkmıyor
Patch yapıp o şekilde kurman gerekiyor.
Mesaj düzenlendi:

Windows 7 ile kurmak mümkün mü? Değilse uncover yüklemek için ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler
Mümkün.
Merhaba arkadaşlar. İki faktörlü doğrulama varken sonunda başardım. Benim gibi başta başamayanlar için yaptıklarımı anlatacağım. İki faktörlü doğrulama ne yazık ki ben de vardı. Bir türlü kaldıramadım. Yeni kullanıcı adı aldım onda da direk iki faktörlü olarak geldi onu da düzeltemedim. Ben de eski windows 7 li bilgisayarıma geçtim. icould yüklenince giriş yaptım alt serveri güncelledim. sonra alt serveri patch yaptım ve bingo :) oldu. Aynı şekilde bir türlü windows 10 da yapamadım. Belki yapan çıkar. Paylaşım için de teşekkürler.

emrah06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
001.jpg

Chimera yüklerken bu hatayı alıyorum, çözümü nedir..

RCA120

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Patcher kullanarak ipad 7 ios 13.3.1’e ipa dosyası yükleyemiyorum. Windows 10’da deniyorum. Cydia impactor denemiştim başta ama hata almıştım. Nasıl ipa dosyalarını ipad’ime yükleyebilirim? İfunbox tarzı birkaç uygulama daha denemeiştim onlarda da olmadı. İpa dosyası mı sorunlu acaba da düşünüyorum. Kingdom: New Lands ipası bu arada. İos vision diye bir siteden yükledim. Yardım eder misiniz?

fsr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Baştan söyleyeyim, 12007 ve 12002 hatalarını çözdüm bunun için üye olup yazıyorum.

Benim ufaklığın 32 bit iPad mini si ne biraz hareket vermek için jailbreak yapayım dedim bugün. Cihaz 9.3.5 Phoenix ile jb olduğu biliniyor. iphone 2 ve 3gs kullanıcısıydım yıllar önce, jailbreak in tadını bilirim. Yazılımcıyım yarım günümü harcadım ve gördüm ki altserver dışında anlatılan yöntemlerin hiçbirinin çalışma ihtimali şu an için yok certificate lar revoke edilmiş.

Bu başlıkta anlatılan adımları aynen uygulayın yalnız ipa url ni başka bir yerden verin. Altserver in sunduğu link ya sorunlu ya da server in kendisinde bir problem var. 12007 hatası ordan geliyor. Upload sitelerine atarak denedim ama sanırım altserver in işleyiş mantığında belli bir hızda dosyayı alabilmek var, 12002 yi de bazı upload sitelerinde aldım. Bu da bazı arkadaşların altserver in nadiren çalıştığı ama yük altında kaldığı durumları açıklıyor sanırım.

Ben çözüm olarak Phoenix5.ipa yi indirdim ve bilgisayarımda lokal olarak Web sunucu gibi sunuma açtım. Bunu tek exe ile yapabilirsiniz, uygulamanın adı HFS, Http File Server. Link ekleyemiyormuşum yeni olduğum için, ararsanız ilk linkte gelir muhtemelen.

Bu uygulamayı sağ tuş admin olarak açın ve kuracağınız ipa yi sol taraftaki dosya ağacında kökün altına ekleyin. Sağ tuş add files diyerek veya sürükle bırak çalışırsa öyle yapın. Uygulamada yukarıda dosyanın url ini alın ve altserver patcher a verin. Ben bu şekilde hızlıca kurdum. Tek yapacağınız ipa yi İnternetten değil de kendi bilgisayarınızdan yayınlayıp altserver a vermeniz.

Umarim işinizi görür. Cepten alel acele yazıyorum, screen shot vs yok, bir daha foruma uğrar miyim bilmiyorum, çok uğraştığım konular değil artık bu işler. Bugünlük ufak bir macera oldu benim için, bilgi bende kalsın istemedim, yazdım.

Seymes

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Custom ipayı nasıl yükleyecez
Upload link demişsiniz nasıl olacak onu çözemedim pather e girdim gördüm custom ipayıda linki nerden onu tam anlamadım
Mesaj düzenlendi:

Bu arada unc0ver 13.2 versiyonu kulanıyordum ama jb gitti tekrar yapmak istiuorum

Son düzenleme:

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
arkadaşlar ios 12 chimera jb olmuyordu, bir gelişme var mı ?

Seymes

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Patch yapıp o şekilde kurman gerekiyor.
Mesaj düzenlendi:

Mümkün.
O şekildede yaptım patch kurdum ama o konuyu açan arkadaş custom ipayı falan yüklenmesi gerekiyor sanırım benim ips 13.2 versiyon olur demi

Seymes

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
NOT: Sadece Windows 10 için geçerlidir.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Cydia Impactor uzun bir süredir çalışmıyor ve online Jailbreak yapılan sitelerin çoğunda ya yükleme yapılmıyor ya da imza hemen kapanıyor.
Bu durum JB kullanıcılarını oldukça derinden etkilediği için bu konuyu açmak istedim, en azından Cydia Impactor güncellenene kadar işinizi görebilirsiniz.

Hali hazırda program içinden yüklenebilen JB araçları aşağıdaki gibidir, ayrıca seçim bölümünde yer alan "Custom IPA Link" seçeneğinden istediğiniz farklı bir IPA uzantılı dosyanın internet linkini vererek kurulum yapabilirsiniz. Custom IPA yüklerken dikkat edilecek bir husus var, AltServer Patcher uygulamasını yazan şahıs link girilen kısma 55 karakterlik alan bırakmış, yani link uzunluğu 55 karakterden uzun olmaması gerekiyor.

.unc0ver
.Chimera
.Electra
.doubleh3lix
.doubleh3lix + sockport2
.h3lix
.h3lix-RC6 sürümünü yüklemek için “Custom IPA Link” kısmına alttaki linki giriniz.
.Phoenix
.etasonJB
.Home Depot (9.1-9.3.4)
.Home Depot (8.4.1)
.yalu102
.yalu + mach_portal
.yaluX + extra_recipe
.ChimeraTV
.ElectraTV
.backr00m
.Unc0ver v4.2.1 (iOS 13-13.3) sürümünü yüklemek için "Custom IPA Link" kısmınına alttaki linki giriniz.

Öncelikle bu dosyayı indirin ve arşivden çıkatın.
Arşivi çıkartınca 3 adet klasör oluşacaktır.
1- iCloud
2- AltServer
3- AltServer Patcher

NOT: ANTİVİRÜS PROGRAMINIZ AÇIK İSE KAPATIN !

a- iCloud klasörü içerisindeki "iCloudSetup" dosyasından programı kurun, kurulum tamamlanınca kapatın, login olmanıza gerek yok.

b- AltServer klasörü içerisindeki "setup" dosyasından programı kurun.

c- AltServer Patcher klasörü içerisindeki "AltServerPatcher" dosyasını çalıştırın. Şöyle bir ekran gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15458

d- Utility to install: yani resimdeki kırmızı işaretli bölümden yüklemek istediğiniz JB uygulamasını seçin, "Patch!" butonuna tıklayın.

e- Ekrana şöyle bir uyarı gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15459

"Tamam" butonuna tıklayın, pencere kapanacaktır. Daha sonra uygulamayı da kapatın.

f- Kurduğumuz AltServer uygulamasını çalıştırın. (Uygulama kurulduğunda masaüstüne simge atmadığı için Başlat'a tıklayıp arama yerine AltServer yazınca karşınıza çıkacaktır)

g- Uygulama çalışınca direkt ekrana birşey gelmez, ekranın sağ alt köşesinde sistem saatinin yanında gözükür. Alttaki resimde kırmızı kare içerisinde yer alan simge programa aittir.

Ekli dosyayı görüntüle 15460

h- Telefonumuzu bilgisayara bağlayalım, bu simge üzerine tıklayalım, açılan menüde Install AltStore sekmesi altından telefonumuzun adı gözükecektir, telefonumuzu seçelim.

Ekli dosyayı görüntüle 15461

i- Ekrana şöyle bir pencere gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15462

Apple hesabımızı ve şifremizi ilgili alanlara girerek Install butonuna tıklayalım. (hesabımızda iki aşamalı doğrulamanın kapalı olması gerekiyor)
Bu işlemden sonra ekrana alttaki gibi bir uyarı gelirse Tamam butonuna tıklayın.

Ekli dosyayı görüntüle 15463

j- Uygulanma yüklenmeye başlayınca ekranın sağ alt köşesine aşağıdaki gibi bir uyarı gelecektir, kısa bir süre içinde kurulum gerçekleşecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15464

k- Telefonumuzu kontrol edelim, uygulama yüklendiyse ilk aşamada açılmayacaktır. Ayarlar->Genel->Profiller bölümünden Apple hesabımızın olduğu mail üzerine tıklayalım, uygulamayı doğrulayalım.

NOT: Bu imza süresi tıpkı Cydia Impactor'deki gibi 7 gündür. 7 gün sonra yüklediğimiz uygulamanın süresi biter ve yeniden yüklemek zorunda kalırsınız. Bu işlemi tekrarlamak istemiyorsanız ReProvision tweakını kullanabilirsiniz.
hocam bu custom ipayı nasıl yükleyecez ios 13.2 jbli tlfonum ama unc gitti aktifsiz şuan yardım edermisiniz

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
hocam bu custom ipayı nasıl yükleyecez ios 13.2 jbli tlfonum ama unc gitti aktifsiz şuan yardım edermisiniz
Konuyu düzgün, tane tane, atlamadan okuyun, bütün sorularınızın cevabı konuda var, sürekli aynı şeyleri yazıp durmayın cevabı burada yokmuş gibi.

Volverineyolverin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar çözüm çok basit. Bende de iki faktörlü doğrulama açık. Sadece yapmanız gereken Altserver'ı güncellemek ve patcheri çalıştırdıktan sonra patch yapmadan önce uncover'ı seçmek. Sonrasında apple id ve parolanızı girin. Sizden telefonunuza gelen iki faktörlü doğrulama kodunu isteyecek, kodu girin ve install diyin hepsi bu kadar. Sonra Ayarlar>Genel>Profiller>Uygulamaya Güven diyin ve jailbreakleyin :B

engin139

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 4S
tesekkur ederim
yalniz h3lix kurmak icin neden 2 adet ipa yukledik onu anlamadim basta ilk
patch yuklemeden once h3lix calismadi ikinci ipa patch olani yukleyince acildi ve cydia yuklendi
demekki crack gibi 2 adet yuklemesi var sanirsam

HeronKara

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar çözüm çok basit. Bende de iki faktörlü doğrulama açık. Sadece yapmanız gereken Altserver'ı güncellemek ve patcheri çalıştırdıktan sonra patch yapmadan önce uncover'ı seçmek. Sonrasında apple id ve parolanızı girin. Sizden telefonunuza gelen iki faktörlü doğrulama kodunu isteyecek, kodu girin ve install diyin hepsi bu kadar. Sonra Ayarlar>Genel>Profiller>Uygulamaya Güven diyin ve jailbreakleyin :B
Öncelikle hem bu yazıyı yazan hemde bu yorumu yapan kardeşime teşekkürü etmemek olmaz. Çünkü onların dedikleri ile unc0ver i iphoneuma atabildim lakin sürümüm 13.1.4 olduğu için unsported hatasını alıyorum. Bu sürüme ait jailbreak olarak neyi atmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz ?

Volverineyolverin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Öncelikle hem bu yazıyı yazan hemde bu yorumu yapan kardeşime teşekkürü etmemek olmaz. Çünkü onların dedikleri ile unc0ver i iphoneuma atabildim lakin sürümüm 13.1.4 olduğu için unsported hatasını alıyorum. Bu sürüme ait jailbreak olarak neyi atmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz ?
Tabi benim sürümüm 12.1.2 idi. Deneme yanılma yöntemiyle yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Tüm yöntemleri denemeyi ve altserver güncelleme yapmayı unutmayın.

Tips
Tips
Üst Alt