Neler yeni

AltServer // Cydia Impactor Alternatifi // Windows

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
NOT: Sadece Windows 10 için geçerlidir.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Cydia Impactor uzun bir süredir çalışmıyor ve online Jailbreak yapılan sitelerin çoğunda ya yükleme yapılmıyor ya da imza hemen kapanıyor.
Bu durum JB kullanıcılarını oldukça derinden etkilediği için bu konuyu açmak istedim, en azından Cydia Impactor güncellenene kadar işinizi görebilirsiniz.

Hali hazırda program içinden yüklenebilen JB araçları aşağıdaki gibidir, ayrıca seçim bölümünde yer alan "Custom IPA Link" seçeneğinden istediğiniz farklı bir IPA uzantılı dosyanın internet linkini vererek kurulum yapabilirsiniz. Custom IPA yüklerken dikkat edilecek bir husus var, AltServer Patcher uygulamasını yazan şahıs link girilen kısma 55 karakterlik alan bırakmış, yani link uzunluğu 55 karakterden uzun olmaması gerekiyor.
.unc0ver
.Chimera
.Electra
.doubleh3lix
.doubleh3lix + sockport2
.h3lix
.h3lix-RC6 sürümünü yüklemek için “Custom IPA Link” kısmına alttaki linki giriniz.
.Phoenix
.etasonJB
.Home Depot (9.1-9.3.4)
.Home Depot (8.4.1)
.yalu102
.yalu + mach_portal
.yaluX + extra_recipe
.ChimeraTV
.ElectraTV
.backr00m
.Unc0ver v4.2.1 (iOS 13-13.3) sürümünü yüklemek için "Custom IPA Link" kısmınına alttaki linki giriniz.

Öncelikle bu dosyayı indirin ve arşivden çıkatın.
Arşivi çıkartınca 3 adet klasör oluşacaktır.
1- iCloud
2- AltServer
3- AltServer Patcher

NOT: ANTİVİRÜS PROGRAMINIZ AÇIK İSE KAPATIN !

a- iCloud klasörü içerisindeki "iCloudSetup" dosyasından programı kurun, kurulum tamamlanınca kapatın, login olmanıza gerek yok.

b- AltServer klasörü içerisindeki "setup" dosyasından programı kurun.

c- AltServer Patcher klasörü içerisindeki "AltServerPatcher" dosyasını çalıştırın. Şöyle bir ekran gelecektir.

anlatim1.png

d- Utility to install: yani resimdeki kırmızı işaretli bölümden yüklemek istediğiniz JB uygulamasını seçin, "Patch!" butonuna tıklayın.

e- Ekrana şöyle bir uyarı gelecektir.

anlatim2.png

"Tamam" butonuna tıklayın, pencere kapanacaktır. Daha sonra uygulamayı da kapatın.

f- Kurduğumuz AltServer uygulamasını çalıştırın. (Uygulama kurulduğunda masaüstüne simge atmadığı için Başlat'a tıklayıp arama yerine AltServer yazınca karşınıza çıkacaktır)

g- Uygulama çalışınca direkt ekrana birşey gelmez, ekranın sağ alt köşesinde sistem saatinin yanında gözükür. Alttaki resimde kırmızı kare içerisinde yer alan simge programa aittir.

anlatim3.png

h- Telefonumuzu bilgisayara bağlayalım, bu simge üzerine tıklayalım, açılan menüde Install AltStore sekmesi altından telefonumuzun adı gözükecektir, telefonumuzu seçelim.

anlatim4.png

i- Ekrana şöyle bir pencere gelecektir.

anlatim5.png

Apple hesabımızı ve şifremizi ilgili alanlara girerek Install butonuna tıklayalım. (hesabımızda iki aşamalı doğrulamanın kapalı olması gerekiyor)
Bu işlemden sonra ekrana alttaki gibi bir uyarı gelirse Tamam butonuna tıklayın.

anlatim6.png

j- Uygulanma yüklenmeye başlayınca ekranın sağ alt köşesine aşağıdaki gibi bir uyarı gelecektir, kısa bir süre içinde kurulum gerçekleşecektir.

anlatim7.png

k- Telefonumuzu kontrol edelim, uygulama yüklendiyse ilk aşamada açılmayacaktır. Ayarlar->Genel->Profiller bölümünden Apple hesabımızın olduğu mail üzerine tıklayalım, uygulamayı doğrulayalım.

NOT: Bu imza süresi tıpkı Cydia Impactor'deki gibi 7 gündür. 7 gün sonra yüklediğimiz uygulamanın süresi biter ve yeniden yüklemek zorunda kalırsınız. Bu işlemi tekrarlamak istemiyorsanız ReProvision tweakını kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafından düzenlendi:

GokhanTurkmen

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Guzel bi yazi ama artik hic bir apple
İd iki tarafli kimlik dogrulama olmadan olmuyorki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Guzel bi yazi ama artik hic bir apple
İd iki tarafli kimlik dogrulama olmadan olmuyorki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam lütfen bilmeden ezbere konuşmayın, iki aşamalı doğrulaması açık olanlar kapanmıyor fakat iki aşamalı doğrulaması kapalı yeni hesap alabiliyorsunuz.

oozhnt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sırf şu programı yapamadım diye hackintosh kurup jb yapmıştım. Sonunda düzgün çalışan programı çıktı.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Anladığım kadarıyla iki aşamalı doğrulama sistemin etkin aktif olması bu vb yöntemler için. Eğer iki aşamalı doğrulama sistemi hesabınızda aktif değilse aktif edebilirsiniz. Ve buraya dikkat aktif ettikten sonra kapatabilirsiniz sakın unutmayın aktif ettikten sonra tam 15 gün süreniz var bu süre içerisinde tekrar kapabilirsiniz i. Kapatmak için mail geliyor o mail in içerisinde en altlarda bi link veriliyor o link 15 gün geçerli. 15 günü geçerse bit daha kapatamazsınız.
Ben kaç kere açıp kapattım sayısını bilmiyorum. Cihaz değiştirirken veya yeniden yazılım yüklemeden önce aça kapatırım sebebi ise mesajlarımın yedeğini alırım geri gelsin diye.

by apple:

Moderatör tarafından düzenlendi:

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Eyvallah Sayın Yöneticim.
Mesaj düzenlendi:

Anladığım kadarıyla iki aşamalı doğrulama sistemin etkin aktif olması bu vb yöntemler için. Eğer iki aşamalı doğrulama sistemi hesabınızda aktif değilse aktif edebilirsiniz. Ve buraya dikkat aktif ettikten sonra kapatabilirsiniz sakın unutmayın aktif ettikten sonra tam 15 gün süreniz var bu süre içerisinde tekrar kapabilirsiniz i. Kapatmak için mail geliyor o mail in içerisinde en altlarda bi link veriliyor o link 15 gün geçerli. 15 günü geçerse bit daha kapatamazsınız.
Ben kaç kere açıp kapattım sayısını bilmiyorum. Cihaz değiştirirken veya yeniden yazılım yüklemeden önce aça kapatırım sebebi ise mesajlarımın yedeğini alırım geri gelsin diye. 😄👍😉
Bu arada yerlere sakız atmayalım, kuşlar o sakızları yiyecek sanıyor, sonra boğazlarına takılıp boğularak ölüyor hayvanlar, yazık günah, KUŞLAR ÖLMESİN..
Lütfen dikkat edelim.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Eyvallah Sayın Yöneticim.
Mesaj düzenlendi:

Bu arada yerlere sakız atmayalım, kuşlar o sakızları yiyecek sanıyor, sonra boğazlarına takılıp boğularak ölüyor hayvanlar, yazık günah, KUŞLAR ÖLMESİN..
Lütfen dikkat edelim.
????

stdrms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Hocam herşeyi sırasıyla yapıyorum fakat ekrana gelmiyor uygulama? dikkat etmem düzeltmem gereken bir şey var mı acaba? 2 farklı pc de denedim sonuç aynı.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Hocam herşeyi sırasıyla yapıyorum fakat ekrana gelmiyor uygulama? dikkat etmem düzeltmem gereken bir şey var mı acaba? 2 farklı pc de denedim sonuç aynı.
1. İşletim sistemin windows 10 mu?
2. İtunes yüklü mü?

Breach

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
NOT: Sadece Windows 10 için geçerlidir.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere Cydia Impactor uzun bir süredir çalışmıyor ve online Jailbreak yapılan sitelerin çoğunda ya yükleme yapılmıyor ya da imza hemen kapanıyor.
Bu durum JB kullanıcılarını oldukça derinden etkilediği için bu konuyu açmak istedim, en azından Cydia Impactor güncellenene kadar işinizi görebilirsiniz.

Hali hazırda program içinden yüklenebilen JB araçları aşağıdaki gibidir, ayrıca seçim bölümünde yer alan "Custom IPA Link" seçeneğinden istediğiniz farklı bir IPA uzantılı dosyanın internet linkini vererek kurulum yapabilirsiniz.
.unc0ver
.Chimera
.Electra
.doubleh3lix
.doubleh3lix + sockport2
.h3lix
.Phoenix
.etasonJB
.Home Depot (9.1-9.3.4)
.Home Depot (8.4.1)
.yalu102
.yalu + mach_portal
.yaluX + extra_recipe
.ChimeraTV
.ElectraTV
.backr00m

Öncelikle bu dosyayı indirin ve arşivden çıkatın.
Arşivi çıkartınca 3 adet klasör oluşacaktır.
1- iCloud
2- AltServer
3- AltServer Patcher

a- iCloud klasörü içerisindeki "iCloudSetup" dosyasından programı kurun, kurulum tamamlanınca kapatın, login olmanıza gerek yok.

b- AltServer klasörü içerisindeki "setup" dosyasından programı kurun.

c- AltServer Patcher klasörü içerisindeki "AltServerPatcher" dosyasını çalıştırın. Şöyle bir ekran gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15458

d- Utility to install: yani resimdeki kırmızı işaretli bölümden yüklemek istediğiniz JB uygulamasını seçin, "Patch!" butonuna tıklayın.

e- Ekrana şöyle bir uyarı gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15459

"Tamam" butonuna tıklayın, pencere kapanacaktır. Daha sonra uygulamayı da kapatın.

f- Kurduğumuz AltServer uygulamasını çalıştırın. (Uygulama kurulduğunda masaüstüne simge atmadığı için Başltat'a tıklayıp arama yerine AltServer yazınca karşınıza çıkacaktır)

g- Uygulama çalışınca direkt ekrana birşey gelmez, ekranın sağ alt köşesinde sistem saatinin yanında gözükür. Alttaki resimde kırmızı kare içerisinde yer alan simge programa aittir.

Ekli dosyayı görüntüle 15460

h- Telefonumuzu bilgisayara bağlayalım, bu simge üzerine tıklayalım, açılan menüde Install AltStore sekmesi altından telefonumuzun adı gözükecektir, telefonumuzu seçelim.

Ekli dosyayı görüntüle 15461

i- Ekrana şöyle bir pencere gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15462

Apple hesabımızı ve şifremizi ilgili alanlara girerek Install butonuna tıklayalım. (hesabımızda iki aşamalı doğrulamanın kapalı olması gerekiyor)
Bu işlemden sonra ekrana alttaki gibi bir uyarı gelirse Tamam butonuna tıklayın.

Ekli dosyayı görüntüle 15463

j- Uygulanma yüklenmeye başlayınca ekranın sağ alt köşesine aşağıdaki gibi bir uyarı gelecektir, kısa bir süre içinde kurulum gerçekleşecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 15464

k- Telefonumuzu kontrol edelim, uygulama yüklendiyse ilk aşamada açılmayacaktır. Ayarlar->Genel->Profiller bölümünden Apple hesabımızın olduğu mail üzerine tıklayalım, uygulamayı doğrulayalım.

NOT: Bu imza süresi tıpkı Cydia Impactor'deki gibi 7 gündür. 7 gün sonra yüklediğimiz uygulamanın süresi biter ve yeniden yüklemek zorunda kalırsınız. Bu işlemi tekrarlamak istemiyorsanız ReProvision tweakını kullanabilirsiniz.
Altstore already installed on another device'dan sonra tamam diyorum, 3-5 saniye sonra "Installation Failed" ,"not a number" şeklinde bir hata geliyor.

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Altstore already installed on another device'dan sonra tamam diyorum, 3-5 saniye sonra "Installation Failed" ,"not a number" şeklinde bir hata geliyor.
tekrar deneyin, olmazsa antivirüs programı ya da gerçek zamanlı korumayı kapatın.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kullanmayacam ama çok kral bir alternatif olmuş. Teşekkürler konu için

AVCI06

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu hatayı alıyorum ı tunes yüklü ı cloud yüklü

Ekli dosyalar

pincirs

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Acil yardımcı olabilcek
Mesaj düzenlendi:

Tel nonı göndersene
Mesaj düzenlendi:

ACİL YARDIMCI OLACAK BİRİ
Custom IPA yükleyecekseniz .IPA uzantılı dosyanızı direkt link olarak bir yere upload etmeniz gerekir. Daha sonra direkt linki AltServer Patcher uygulamasına girip adımları takip ederek telefona atabilirsiniz.

Custom IPA yüklerken dikkat edilecek bir husus var, AltServer Patcher uygulamasını yazan şahıs link girilen kısma 55 karakterlik alan bırakmış, yani link uzunluğu 55 karakterden uzun olmaması gerekiyor.

xMaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
appleid için özel uygulama şifresi alabiliyor muyuz?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@AVCI06
Acil yardım için yazılan yorumlar silinir....

nebisenol

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Teşekkürler, yetkim olmadığı için konuyu açamamıştım siz açmışsınız. Sadece Windows 10 için geçerli değil, Windows 7 içinde geçerlidir. Bizzat kendim Windows 7 üzerinde kurulum yaptım.

Not: AltStore kendi sitesinde de aynı şekilde Windows 10 diyor fakat Windows 7 üzerinden kurulum yapılabiliyor. Windows 7 veya 8’e sahip kişiler deneyebilir.

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İki aşamalı doğrulama kapatılamadığı için maalesef kullanamıyorum :(

Tips
Tips
Üst Alt