Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Cevaplarınız için teşekkür ederim başka bir sorum olacak, ios 6 dan beri jailbreak kullanıyorum ve tethered jailbreak e biraz yabancıyım; cihazıma ilk jailbreak yaptığımda, Otomatik Nonce Ayarlama burdaki konuda bahsedilen Nonce değerini girmedim, ios 12 deki bütün sürümlerin shsh kayıtlarını aldım ilerde future restore yapabilmek için bu nonce değeri şartmış sanırım peki şimdi bu nonce değerini ayarlayıp cihazı tekrar jailbreak yapsam olur mu olmaz ise 12.1.1 beta 3 yükleyip yapmam mı lazım
Nonce değerini sürüm yükseltmek veya düşürmek için alacaksın.. 12.1.4 imzası açık olduğu müddetçe FutureRestore kullanabilirsiniz

JailbreakTR

ertas71

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
TEL ELMADA KALDIğı için whatsapp'dan yazamıyorum.
Dün gece, unc0ver 3,0 V29'u siteden indiripvsorunsuz yükledim.
Bu akşam, 3,0 V32 sürümü çıktığı için, whatsapp grubundan bir arkadaşın yazığı üzere teli resetleyip, ekrandan sildim ama silinmedi. Sonra, ayarlar/genel/profillerden sildim ama ekranda unc0ver kaldı.
Siteden inmedi, pc'den yüklemeye çalıştım. Zaten yüklü uyarısı aldım.
Whatsapp grubuna yazdım. Bir arkadaş, saklama alanından silmemi tavsiye etti. Ama silinmeyince tekrar yardım istedim, bana teli yeniden başlatıp silmeyi denememi önerdi.
TEL şimdi açılmıyor, ELMADA KALDI. Hard reset denemelerim sonuç vermiyor.
Bundan sonraki süreç nedir? :(
Cihaz ıp 8+ ios 12.1.2
Aynı durum başıma geldi,12.1.1 beta3 yükledim ben.Başka çare bulamadım.

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar bu jb gayet güzel değilmi çökmelere karşı falan ben 2 3 tane tweak yükledim riski göze aldım respring modunda kaldı hard reset attım uncover daki load tweaks ve load daemons seçeneğini kapattım ve cydia respring olmadan açıldı uyumsuz tweakleri kaldırdım sonra aynen devam :) bence çok güzel stabil bi araç yani benim kullandığım g0blin di 10.3.3 tü jb yapmak isterken 50 kere reset atıyodu bu en fazla 3 denemede alıyo

sekoco

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar bu jb gayet güzel değilmi çökmelere karşı falan ben 2 3 tane tweak yükledim riski göze aldım respring modunda kaldı hard reset attım uncover daki load tweaks ve load daemons seçeneğini kapattım ve cydia respring olmadan açıldı uyumsuz tweakleri kaldırdım sonra aynen devam :) bence çok güzel stabil bi araç yani benim kullandığım g0blin di 10.3.3 tü jb yapmak isterken 50 kere reset atıyodu bu en fazla 3 denemede alıyo
Teşekkürler telefonu kapatıp açtıktan sonra jailbreak sonrası telefon restart oluyordu. Bu yöntemle harika oldu. Respring bile olmadan başarılı oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Relics

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Aynısı az önce başıma geldi. Bende dediğiniz işlemleri yaptım load daemons hariç. Cydia’dan en son yüklediklerimi silince tekrar tertemiz açıldı.

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
  • UYARI
    Respring döngüsünde kalanlar cihaza restart atın ardından reload system daemon kapatıp jb yapın. Ancak bu önerilmiyor. İlla jb yapmak istiyorum diyenler böyle yapsın. Bunun sorunlara yaratacağını bootloopa götürebilceğini hatırlatırız.​
Şunu sormak istiyorum diyelim ki bu hatayla karşılaştık bu önerilmiyorsa bunun başka çözümü var mı ? Jb yapmak için sürüm güncellemesini mi beklesek? Yardımlarınız için teşekkürler

samko69

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Selamunaleyküm forumdaşlar unc0ver ile jb yapıyorum ama telefonu yeniden başlattığımda jb kalkmış oluyor çözümü nedir ?

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
  • UYARI
    Respring döngüsünde kalanlar cihaza restart atın ardından reload system daemon kapatıp jb yapın. Ancak bu önerilmiyor. İlla jb yapmak istiyorum diyenler böyle yapsın. Bunun sorunlara yaratacağını bootloopa götürebilceğini hatırlatırız.​
Şunu sormak istiyorum diyelim ki bu hatayla karşılaştık bu önerilmiyorsa bunun başka çözümü var mı ? Jb yapmak için sürüm güncellemesini mi beklesek? Yardımlarınız için teşekkürler
ya cidden çok kötü bi durum bu bu sabah yeniden respringde kaldı bende reload system daemon u kapattım ve jb aktif oldu bi sıkıntı yok gibi gözüküyor cydiadan tweak kurmicam bu unc0ver güncellenene kadar ☹

samko69

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
ya cidden çok kötü bi durum bu bu sabah yeniden respringde kaldı bende reload system daemon u kapattım ve jb aktif oldu bi sıkıntı yok gibi gözüküyor cydiadan tweak kurmicam bu unc0ver güncellenene kadar ☹
Usta sizdemi telefonu yeniden başlattığınızda jb kalkmış oluyor ?

samko69

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
kardeşim bu jbnin özelliği bu o yüzde sorun değil yani reboot attıktan sonra jbyi aktif etmeniz gerek
Detaylı anlatırmısınız usta biraz açarmısınız sürekli böyle jb yapmakla mı uğraşıcam yeniden başalttığımda

grafixer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone XR
Bunu Konunun en başına Spolier olarak atmanız lazım çok teşekkürler işime yaradı :)
  • UYARI

emrclskn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Arkadaşlar bir hata yaparak hiç izleme yapmadan direkt olarak 12.1.1 olan ipad air 2 cihazıma tweak app storeden indirdiğim uncover jailbreak toolunu kurmayı denedim. Sonuç olarak kurulum oldu ve reset atıldı şimdi açılış ekranına gelip elma gözüktükten sonra kapanıp açılıyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

grafixer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone XR
Arkadaşlar bir hata yaparak hiç izleme yapmadan direkt olarak 12.1.1 olan ipad air 2 cihazıma tweak app storeden indirdiğim uncover jailbreak toolunu kurmayı denedim. Sonuç olarak kurulum oldu ve reset atıldı şimdi açılış ekranına gelip elma gözüktükten sonra kapanıp açılıyor bu sorunu nasıl çözebilirim.
Merhaba değerli üyelerimiz bu yazımda Apple cihazlarının pek bilinmiyen bir özelliği olan Safe mode(Güveli mod) dan bahsedeceğim.

#Safe mode nedir ?#

Cihazımıza dışarınadın yüklene tweak vs. gibi illegal uygulamaları devre dışı bırakan mod.

#Safe Mode girdiğimi nasıl anlarım ?#

Ayarlara girdiğinizde yüklü tweakler görünmüyor ise cihaz safe mode girmiş olur. Ayrıca bazı durumlarda arkaplan resmi siyahlaşabilir. Ancak respring sonrası düzelecektir.

#Ne işimize yaracak ?#

Yüklemiş olduğumuz hatalı tweakler sonrası cihazın açılmaması elmada takılması ve stabil olmaması durumlarında cihazı eski haline çevirmemizi sağlacak.

#Nasıl Yaparım ?#

Çok basit yapmanız gerekenler;

1. cihazı tamamen kapatmak
  2. Power ve Ses açma tuşlarına basılı tutarak cihazı açmak
  3. Elma logosu geldiğinde power tuşunu bırakmak
  4. Cihaz tamamen açılana kadar ses açma tuşuna basmak
  5. Cydia girip hatalı tweak'i kaldırıp reset atmak

emrclskn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhaba değerli üyelerimiz bu yazımda Apple cihazlarının pek bilinmiyen bir özelliği olan Safe mode(Güveli mod) dan bahsedeceğim.

#Safe mode nedir ?#

Cihazımıza dışarınadın yüklene tweak vs. gibi illegal uygulamaları devre dışı bırakan mod.

#Safe Mode girdiğimi nasıl anlarım ?#

Ayarlara girdiğinizde yüklü tweakler görünmüyor ise cihaz safe mode girmiş olur. Ayrıca bazı durumlarda arkaplan resmi siyahlaşabilir. Ancak respring sonrası düzelecektir.

#Ne işimize yaracak ?#

Yüklemiş olduğumuz hatalı tweakler sonrası cihazın açılmaması elmada takılması ve stabil olmaması durumlarında cihazı eski haline çevirmemizi sağlacak.

#Nasıl Yaparım ?#

Çok basit yapmanız gerekenler;

1. cihazı tamamen kapatmak
  2. Power ve Ses açma tuşlarına basılı tutarak cihazı açmak
  3. Elma logosu geldiğinde power tuşunu bırakmak
  4. Cihaz tamamen açılana kadar ses açma tuşuna basmak
  5. Cydia girip hatalı tweak'i kaldırıp reset atmak
Açıklamınız için teşekkür ederim benim sorunum büyük ihtimal hatalı jailbreak yüklemesi dediklerinizi teker teker uyguladım sorun aynı

grafixer

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone XR
Açıklamınız için teşekkür ederim benim sorunum büyük ihtimal hatalı jailbreak yüklemesi dediklerinizi teker teker uyguladım sorun aynı
Cihaz açılıyormu peki girebiliyormusunuz uncover'a

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
9327

Böyle bir hatayla karşılaştım nette aradım ama anlamadım tam olarak ne yapmam gerektiğini

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Jailbreak yaptım tweakleri yükledim daha sonra dokunmatik gitti hard reset yaptım tekrar jailbreak yaptım jailbreak tamamlandı yazısı geliyor respringe atıyor 2dk sürüyor sonra cihaza restart atıyor ne yapmam gerekiyor

SaynKasm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@ramazandemiral hocam önceliklle emeğinize sağlık çok güzel bir başlık olmuş ama benim sorunum biraz farklı. Yüklediğim twearkler ayarlar bölümünde görünmüyor. Ne yaptıysam olmadı. İlgilenebilirseniz çok sevinirim

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
@ramazandemiral hocam önceliklle emeğinize sağlık çok güzel bir başlık olmuş ama benim sorunum biraz farklı. Yüklediğim twearkler ayarlar bölümünde görünmüyor. Ne yaptıysam olmadı. İlgilenebilirseniz çok sevinirim
ByeByeHUD adında bir Tweak var, deneme amaçlı cihazınıza bir kurun. Ayarlarda görünüyor mu bir bakın.

Tips
Tips
Üst Alt