Neler yeni

unc0ver Jailbreak Sorunları ve Çözumleri

Yenibirjail

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Selamlar, b42 unc0ver kullanıyorum. B47 sürüm gelmiş diye gördüm. İlk kez de jb kurduğum için sürümü nasıl yükselteceğimi bilmiyorum. Ayrıca sürümü yükseltirsem tweakları kaybeder miyim bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Dipnot: ios sürümü değil uncover sürümünün yükseltilmesinden bahsediyorum.

erdinckoc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphonex 12.1 için jailbreak kullanıyorum ancak cihaz açılıp kapanınca cydia açılmıyor her seferinde tekrardan jb yapmam gerekiyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

ahmetsomuncu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar " " adresindeki tweaki yükledikten sonra telefonum jailbreak ten çıktı. Bir daha JB yapamıyorum. respring yaptıktan sonra sürekli elma ekranına geçiyor ve telefon normal şekilde açılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. (İOS 12.1)
hocam aynı sorun bende de oluyor. locplus'tan kaynaklı değil onu gayet stabil kullanıyorum ama bazen telefon donuyor. ses açma + home T kapatma ile kendim resetliyorum. daha sonra 4-5 bilemedin 6. denemede ancak jb yapabiliyorum. ilkinde karnel hatası veriyor.. daha sonra jb complate demesine rağmen elmaya dönüyor. bazen de jb complate diyip respring yaptıktan sonra elmaya dönüyor.. bende telefon jb olmadan elmadan dönünce manuel telefonu kapatıp açıyorum. uçak moduna alıp tekrar tekrar deniyorum sabırla ve sonunda jb oluyor :) sanırım bu beta sürümler vs geçene kadar bunları çekeceğiz..

Node

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
hocam aynı sorun bende de oluyor. locplus'tan kaynaklı değil onu gayet stabil kullanıyorum ama bazen telefon donuyor. ses açma + home T kapatma ile kendim resetliyorum. daha sonra 4-5 bilemedin 6. denemede ancak jb yapabiliyorum. ilkinde karnel hatası veriyor.. daha sonra jb complate demesine rağmen elmaya dönüyor. bazen de jb complate diyip respring yaptıktan sonra elmaya dönüyor.. bende telefon jb olmadan elmadan dönünce manuel telefonu kapatıp açıyorum. uçak moduna alıp tekrar tekrar deniyorum sabırla ve sonunda jb oluyor :) sanırım bu beta sürümler vs geçene kadar bunları çekeceğiz..
Telefonu sıfırlayarak sorunu çözebildim. Şu anda bir sorun yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefonu sıfırlayarak sorunu çözebildim. Şu anda bir sorun yok.

Hocam en kötü ihtimalle unc0verdan load tweaksı kapatın, sonra ayarlardan expoiti değiştirin ve birkaç defa deneyin.Eğer o da olmazsa restore rootfs

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
PC ye 3uTools kurup telefonu bağladıktan sonra Toolbox bölümünden Delete Invalid Icon yaparsan uygulama gerçekten silik ise ana ekrandan da kaldıracaktır.
Aynı Sorunu Ben de yaşamıştım sonra bi hata yapıp ayarlardan tüm ayarları sıfırla yapmıştım. 2.Bootloopumu oradan yedim.
Bir daha olursa yardımcı olacak teşekkürler .

Node

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

s333

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ekteki hatayı alıyorumIMG_0079.PNG

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Araca yeni güncelleme geldiği zaman tüm sorunlar çözülmüş olarak gelecek. Şu an için beklemeniz ya da manuel atmanız gerekiyor.

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
gitmez...ben hep öyle yaptim tweakler hep geri geldi.... Load Tweaks le..ReJailbreak yap...
Hocam restore roofts direk Jailbreak ile herşeyi siliyor. Bir daha yapınca tweakler geri gelmiyor sadece load tweaksı kapatırsa gitmez

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
gitmez...ben hep öyle yaptim tweakler hep geri geldi.... Load Tweaks le..ReJailbreak yap...
Dostum restore rootfs cihazın dosya sistemini ilk jb yapmadan önce ki haline restore eder yani tüm tweakler silinir yanlışın var.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mrtcnck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Jailbreaklı telefonumda kopyala yapıştır komutlarını kullanamıyorum bu sorunu nasıl çözerim

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Dostum restore rootfs cihazın dosya sistemini ilk jb yapmadan önce ki haline restore eder yani tüm tweakler silinir yanlışın var.

tskler bilmiyodum ..ama o hatayi aldina göre mecbur bu yöntem kulanmasi gerekirdi zaten galiba^^ Cydown app ise yariyo mu tweakleri backup yapmak icin..acaba denediniz mi hic ?

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
tskler bilmiyodum ..ama o hatayi aldina göre mecbur bu yöntem kulanmasi gerekirdi zaten galiba^^ Cydown app ise yariyo mu tweakleri backup yapmak icin..acaba denediniz mi hic ?
Hocam onu bilmiyorum da ben de failed to extract bootstrap hatasını aldım ama aldıktan sonra cydiaya girebiliyordum.ondan dolayı sadede respring attırdım bir şekilde düZeldi bende

reallynigga

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar. Jailbreak yaptıktan sonra gece telefon kendi kendine kapanıp açılıyor. Bi çözüm var mıdır?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhabalar. Jailbreak yaptıktan sonra gece telefon kendi kendine kapanıp açılıyor. Bi çözüm var mıdır?
icloud yedeklemesini devre dışı bırakanlar restart sorununun çözüldüğünü söylüyorlar.

demduam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
iyi günler arkadaşlar biraz önce Cydia ya 4 adet güncelleme geldi
bunlar Bourne-Again Shell
Debian Package
Jailbreak Resources
Readline
bunları yükledikten sonra jailbreak aktif olmuyor Unv0verden
b48 yüklü cihaz ip7+
cihaz kapanıp açılıyor jailbreak diyorum yine aktif olmuyor kapanıp açılıyor sizce ne yapmalıyım

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
iyi günler arkadaşlar biraz önce Cydia ya 4 adet güncelleme geldi
bunlar Bourne-Again Shell
Debian Package
Jailbreak Resources
Readline
bunları yükledikten sonra jailbreak aktif olmuyor Unv0verden
b48 yüklü cihaz ip7+
cihaz kapanıp açılıyor jailbreak diyorum yine aktif olmuyor kapanıp açılıyor sizce ne yapmalıyım
Load tweaksi kapat jb yap icleaner a gir dosya tipi temizliğini kapat temizlik yap respring attıktan sonra tweakler etkinleşmiş olacak load tweaksi açmana gerek yok ondan sonra

demduam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Load tweaksi kapat jb yap icleaner a gir dosya tipi temizliğini kapat temizlik yap respring attıktan sonra tweakler etkinleşmiş olacak load tweaksi açmana gerek yok ondan sonra

çok teşekkür ederim efendim sayenizde oldu... Var olun..

Tips
Tips
Üst Alt