Neler yeni

SystemInfo Tweak İle Ekran Çözünürlüğü Değiştirme [Sorunsuz]

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
tweakin son güncellemesiyle benimki de böyle oldu, reset bile yapmıyor. Ben de direkt sildim. Tamamen stabil olana kadar çözünürlük işine ara veriyorum.
Çalışması için test edilmiş çözümüm forumdaki bir başka yazı ve kendi yöntemimi karıştırmakla oldu açıklamaya geçeyim;

Öncelikle çalışmaması sistemdeki bir dosya yüzünden olduğunu geçmişte kullandığımız upscale ve systeminfonun tweak dosyası yüzünden. Bu yüzden filza ile şu adresteki /var/mobile/Library/Preferences klasörüne giriyoruz. Burada arama yerine family yazarsanız bir dosya çıkacak bu dosyayı silin. Evet bunu göze aldım ve sildim isterseniz siz yedeğini alın derim sorumluluğunu almıyorum ben sildim. Daha sonrasında systeminfodan istediğiniz çözünürlüğü işaretleyin ve set yapın tavsiyem çok uçmamanız ben 5s için 6 çözünürlüğü uyguladım. Set yaptıktan sonra forumda bir arkadaşımız verdiği taktikteki gibi icleaner proya giriyoruz ve +’dan bir tane tweak kapatıp uygula diyoruz resping yapılsın mı diye soracak hayır diyoruz tekrar tweaki aktif ediyoruz uygula ve resping sorusuna evet diyoruz. Merhaba yeni çözünürlük. Çok zahmetli gelebilir ama detaylı anlatmaya çalıştım ve ios 12.4de sorunsuz kullanıyorum.

✌🏻

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Çalışması için test edilmiş çözümüm forumdaki bir başka yazı ve kendi yöntemimi karıştırmakla oldu açıklamaya geçeyim;

Öncelikle çalışmaması sistemdeki bir dosya yüzünden olduğunu geçmişte kullandığımız upscale ve systeminfonun tweak dosyası yüzünden. Bu yüzden filza ile şu adresteki /var/mobile/Library/Preferences klasörüne giriyoruz. Burada arama yerine family yazarsanız bir dosya çıkacak bu dosyayı silin. Evet bunu göze aldım ve sildim isterseniz siz yedeğini alın derim sorumluluğunu almıyorum ben sildim. Daha sonrasında systeminfodan istediğiniz çözünürlüğü işaretleyin ve set yapın tavsiyem çok uçmamanız ben 5s için 6 çözünürlüğü uyguladım. Set yaptıktan sonra forumda bir arkadaşımız verdiği taktikteki gibi icleaner proya giriyoruz ve +’dan bir tane tweak kapatıp uygula diyoruz resping yapılsın mı diye soracak hayır diyoruz tekrar tweaki aktif ediyoruz uygula ve resping sorusuna evet diyoruz. Merhaba yeni çözünürlük. Çok zahmetli gelebilir ama detaylı anlatmaya çalıştım ve ios 12.4de sorunsuz kullanıyorum.

✌🏻
geçmişte upscale veya systeminfo kullanmadım hatta cihazı tam restore edip denedim sorun devam ediyor yani.

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bahssetiğin dosyayı bırak tamamen restore edip denedim restoreden sonra o dosya yok zaten :)
Dostum aynı işlemi iphone 5s/SE/6s üzerinde denedim çalışıyor. Forumda detaylı aşamalı şekilde anlatılıyor reddittede oldukça fazla içerik mevcut bakmanı öneririm.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Dostum aynı işlemi iphone 5s/SE/6s üzerinde denedim çalışıyor. Forumda detaylı aşamalı şekilde anlatılıyor reddittede oldukça fazla içerik mevcut bakmanı öneririm.
uyguluyorum ama biri aradığı zaman donuyor ekran 5 dk sonra acılıyor bazen durup dururken donuyor

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
uyguluyorum ama biri aradığı zaman donuyor ekran 5 dk sonra acılıyor bazen durup dururken donuyor
Ben de biri aradiginda ekrana birkac saniye geç gelme sorunu ve bazen de bir anda donuyor ekranı kapattığımda 2 dakika falan sonra geliyor diye eski haline getirdim. Daha stabil bir tweak geleceğinide artık düşünmüyorum.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
20-30 kere restore etmişimdir cihazı iOS 11'den beri. Vaz geçemediğim tweaklerden birisi ama yazdıklarınızın hiç birini yaşamadım. Sadece reboot atınca glitch hatalarını gördüm, başka da görmedim. :D

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
20-30 kere restore etmişimdir cihazı iOS 11'den beri. Vaz geçemediğim tweaklerden birisi ama yazdıklarınızın hiç birini yaşamadım. Sadece reboot atınca glitch hatalarını gördüm, başka da görmedim. :D
Bende respingleri geciktiriyor youtubeda video izlerken bazen ufak tefek glitchler oluyor ama bu söylediklerim nadir olduğu için göze batacak düzeyde değil eski haline çevirmem tamamen keyfi şimdi chimeraya geçiş yapıcam tekrar denicem bunu

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
yav arkadaş bir tek bendemi sorun var ya :D biri arayınca konuşuyorum telefonu kapatıcam ekran donmuş :D

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

✌🏻
tekrar senin anlattıklarını yaptım icleaner proya girdim + dan cydia tweaklarından birini kapattım resping hayır dedim sonra açtım evet dedim resping attı bakalım şuan çalışıyor hırs yaptım :D bişey daha sorcam simdi tweak kapattık actık resping yaptı sonra ben ayrı yertten bir tweak daha kurdum cydiadan oda respingledi çözünürlükle bir alakası varmı yani bozulma gibi bir durumu varmı yoksa başka tweak kurduktan sonra icleaner prodan tekrar aynı işlemimi yapmam lazım cözünürlük için
Mesaj düzenlendi:

Temiz bir restore edip denedin mi ? 😂
denedim tekrar deniyorum hırs yaptım :D

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
tekrar senin anlattıklarını yaptım icleaner proya girdim + dan cydia tweaklarından birini kapattım resping hayır dedim sonra açtım evet dedim resping attı bakalım şuan çalışıyor hırs yaptım :D bişey daha sorcam simdi tweak kapattık actık resping yaptı sonra ben ayrı yertten bir tweak daha kurdum cydiadan oda respingledi çözünürlükle bir alakası varmı yani bozulma gibi bir durumu varmı yoksa başka tweak kurduktan sonra icleaner prodan tekrar aynı işlemimi yapmam lazım cözünürlük için
Mesaj düzenlendi:

denedim tekrar deniyorum hırs yaptım :D
Şöyle ki bende tekrar bu işlemlere hiç gerek kalmadı jailbreakten çıktığımda da eski haline döndü jailbreak attığımda tekrar ayarladığım çözünürlükle açıldı. Yaşadığım tek sorun yeni tweak yükledikten sonra respingden sonra bi ekran geliyor hiçbir işlem yapamıyorum kapanıyor ekran 1 dakika geçmeden normal haline dönüyor. Bunun dışında sıkıntısız kullanıyorum.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şöyle ki bende tekrar bu işlemlere hiç gerek kalmadı jailbreakten çıktığımda da eski haline döndü jailbreak attığımda tekrar ayarladığım çözünürlükle açıldı. Yaşadığım tek sorun yeni tweak yükledikten sonra respingden sonra bi ekran geliyor hiçbir işlem yapamıyorum kapanıyor ekran 1 dakika geçmeden normal haline dönüyor. Bunun dışında sıkıntısız kullanıyorum.
işte ben o ekran kapanmasını biri ararken yaşıyorum sorun burda onun haricinde bir şey yok

fearveli

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar birşey soracağım şimdi ben pubg mobile için bunu yüklemek istiyorum acaba yükseltsem çözünürlüğü görüş açısı yükselir mi acaba yani sanki biraz daha uzaktan görünme gibi yada nasıl anlatayım biraz daha büyük ekranla gözükme gibi yada çözünürlüğü yükseltsem ne gibi yararı olur zararı olur ?

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar birşey soracağım şimdi ben pubg mobile için bunu yüklemek istiyorum acaba yükseltsem çözünürlüğü görüş açısı yükselir mi acaba yani sanki biraz daha uzaktan görünme gibi yada nasıl anlatayım biraz daha büyük ekranla gözükme gibi yada çözünürlüğü yükseltsem ne gibi yararı olur zararı olur ?
ben uygulamalarda çözünürlük değişmiyor diye hatırlıyorum.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
arama ekranında donan arkadaşlar için şöyle bir çözüm yolu buldum. Kendi çapımda. Çözünürlüğü eski haline getiriyoruz. Sonra tekrar bu kez 1333x749 çözünürlüğünü ayarlıyoruz. set ettikten sonra icleaner prodan bir tweak kapatıp resping hayır diyoruz sonra tweak açıp resping evet diyoruz sorun cözülüyor. Cumartesiden beri test ediyorum artık arama esnasında ekran donmuyor bilginize.

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhaba, oyunlar için anywhere adlı bir tweak vardı sanırım youtubedan aratırsan izleyip nasıl yapılır görebilirsin çok basit bi anlayışı var. Ben pubgde telefonumu 6s olarak gösterip daha kaliteli oynayabilmiştim hatta 5sde callofdutymobile bile oynadım. Yalnız gidip x,xs falan yapmanı önermem kasmalar yapıyor.

rafref

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
En son x ile elmada kaldım, şu an çalışıyor mu?

Udenizcirpan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben kullanıyorum şuan 5s 12.4 chimera jailbreakte.
Tek sorun haritalar uygulamasında göze batmayan glicht meydana gelmesi
Mesaj düzenlendi:

Iphone x için kullanmanı pek önermem çünkü çözünürlük zaten yüksek düzeyde x için deneyen biri ile iletişime geç veya redditte biraz araştır derim.

gumusland

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
iphone 7 için 1472x828 den daha küçük görüntü olacak bi ebat deneyen varmı acaba? Mesela 7 plus ın yada x in ebatları gibi?

Tips
Tips
Üst Alt