Neler yeni

SystemInfo Tweak İle Ekran Çözünürlüğü Değiştirme [Sorunsuz]

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Çoğu kişi çözünürlüğünü değiştirmek istiyor. Upscale, systeminfo tweaki ile falan derken glitch hatası çıkıyor ekranda. Hele ki upscale kesinlikle kullanmayın. Elma da kalabilirsiniz. Yine de system info tweaki upscale'ye göre daha çok iş görüyor. Ama BigBoss'taki da eski sürüm. Bu yüzden reboot ettiğinde, kapandığında cihaz açılınca glitch hatası oluyor ekranda. Yeni sürümünden böyle bir sorun yok. Hatta reboot ya da yeniden başladığında cihaz orijinal çözünürlükte açılıyor, tekrar jb yaptığınız da ayarladığınız çözünürlük de açılıyor.

Tweak sahibinin reposu ve güncel hali bu repo da bulunmakta. Bu repodan indirerek çözünürlüğünüzü değiştirin.

13447

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Çözünürlük değiştirmek riskli bir işlem o açıdan dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Değerleri istediğiniz gibi giremezsiniz konu hakkında bilgisi olmayanların uzak durmasını faydalı olacaktır.
5s cihaz için uygun olan ekran çözünürlüğü nedir hocam? sorunsuz kullanabilmek adına?

burakorhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
12.4 günlerdir bunu yapmak için uğraşıyordum sonunda oldu. Allah razı olsun :)
Mesaj düzenlendi:

5s cihaz için uygun olan ekran çözünürlüğü nedir hocam? sorunsuz kullanabilmek adına?
1334x750 yaptım şu anlık problem yok hocam. Siz de bir deneyin isterseniz.

Son düzenleme:

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bataryaya faydasıvar mı
Hayır. Ne alaka ?

Çözünürlük değiştirmek riskli bir işlem o açıdan dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Değerleri istediğiniz gibi giremezsiniz konu hakkında bilgisi olmayanların uzak durmasını faydalı olacaktır.
Bu tweakte sorun yok hocam 4-5 aydır belki daha fazla zamandır kullanıyorum. Hiç bir sorun yaratmadı.

6 çözünürlüğü olabilir 1334x750

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6S telefonu 5S çözünürlüğüne düşürmek saçma mı olur, yoksa mantıklı mı?

iOS cihaza etki eder mi bilmiyorum ama örnek olarak;
bilgisayarlarda oyun oynarken çözünürlük düşürünce performansı artıyor, daha az yoruluyor ve laptoplarda şarj daha yavaş gidiyor.
Mesaj düzenlendi:

12.4 sürümünde 1136x640’a (5S) düşürdüm şu anlık sorun yok uzun süre test edip ne kadar etki ettiğini söyleyeceğim.

Son düzenleme:

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Çözünürlüğü sistem geneli değil de uygulamaya özgü yapmak mümkün mü?

Onur.ALMA..

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Emeğine sağlık hocam, faydalı bi konu olmuş.
12.4 de çalışıyor mu ?

realityisanillusion

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
ara sıra ekranda sorunlar ve donmalar oluşabiliyor. bunun yanında pil sıkıntısı da normal ekran çözünürlüğüne göre biraz daha fazla. bunlar dışında bir problem yok.

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6S 12.4, 5s çözünürlüğüne düşürme deneyimim;
1-) Uygulamalarda nadir olan takılmalar tamamen gitti (çok denedim ama takılma yaşamadım)
2-) Oyunlarda performans aynı, zaten iOS cihazlarda çoğu oyun optimize edildiği için sıkıntı yaratmıyor.
3-) Oyunlarda batarya seviyesini ölçtüm;
En iyi örnek oyun : Gta San Andreas - Süre : 15 dakika
Normal çözünürlükte : %80’den %61’e
5S çözünürlüğünde : %80’den %63’e düştü

Neden çözünürlük arttırmak değilde düşürme yoluna başvurdum?
-> Çünkü amacım ufaktan performansı iyileştirmek ve şarjın gitmesini yavaşlatmaktı.

Sonuç olarak çözünürlük düşürmeye değer mi?
-> Değmez, nedeni ise -3 numara örneğine göre- batarya için %2’lik fark çok değil. Bunun üzerine çözünürlük düştüğü zaman ekrandaki simgeler, yazılar, klavye vs. rahatsız edecek şekilde büyüyor.

Onur.ALMA..

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
6S 12.4, 5s çözünürlüğüne düşürme deneyimim;
1-) Uygulamalarda nadir olan takılmalar tamamen gitti (çok denedim ama takılma yaşamadım)
2-) Oyunlarda performans aynı, zaten iOS cihazlarda çoğu oyun optimize edildiği için sıkıntı yaratmıyor.
3-) Oyunlarda batarya seviyesini ölçtüm;
En iyi örnek oyun : Gta San Andreas - Süre : 15 dakika
Normal çözünürlükte : %80’den %61’e
5S çözünürlüğünde : %80’den %63’e düştü

Neden çözünürlük arttırmak değilde düşürme yoluna başvurdum?
-> Çünkü amacım ufaktan performansı iyileştirmek ve şarjın gitmesini yavaşlatmaktı.

Sonuç olarak çözünürlük düşürmeye değer mi?
-> Değmez, nedeni ise -3 numara örneğine göre- batarya için %2’lik fark çok değil. Bunun üzerine çözünürlük düştüğü zaman ekrandaki simgeler, yazılar, klavye vs. rahatsız edecek şekilde büyüyor.
Hocam 15 dakikada %2 farkediyor demişsiniz, fakat oyunu 1.5 saat oynadığımızda %12 farkediyor.

musoter

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Gerçekten tam aradığım ve çözüme tam olarak ulaştığım tweak lakin sorun var ki oda arama bölümünde ki numaralar simetrik değil ve cok küçülüyor keypad i düzeltmenin yolu var mi?
Şöyle bir şeyde buldum denedim ve sonuç alamadım düzelme oldu ama yine bozulma mevcut.
you tu.be/8Tqde-0hlos

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Gerçekten tam aradığım ve çözüme tam olarak ulaştığım tweak lakin sorun var ki oda arama bölümünde ki numaralar simetrik değil ve cok küçülüyor keypad i düzeltmenin yolu var mi?
Şöyle bir şeyde buldum denedim ve sonuç alamadım düzelme oldu ama yine bozulma mevcut.
you tu.be/8Tqde-0hlos
Bir sorun yok bende

musoter

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Cihazınız nedir? Bende söyle bir sorun olmakta.

13503

Son düzenleme:

Tosbega

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

İphone 7 şu şekil yapsam sorun olur mu ya da kaç yapmalı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt