Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

Pltmgnm

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu uygulama ile restore ettikten sonra cihaz fabrikadan alındığı haline mi dönüyor. Yani jb ile ilgili kalıntılar kalıyor mu ? Cihaz üzerinden güncelleme vs yapılabilir mi ?
Deneyen var mı ?
Cihazı kendi üzerinden sıfırlayabilir miyiz ?

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bu uygulama ile restore ettikten sonra cihaz fabrikadan alındığı haline mi dönüyor. Yani jb ile ilgili kalıntılar kalıyor mu ? Cihaz üzerinden güncelleme vs yapılabilir mi ?
Deneyen var mı ?
Cihazı kendi üzerinden sıfırlayabilir miyiz ?
653 mesajın 653 ünü de okudun mu ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

escape72

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Bu hatayı neden alıyorum?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Uygulama : Succession

Repo : - Bigboss

Uyumluluk :
ios 10.x.x - 11.x.x -12.x.x

*** A12 ve A12X cihazlar için 1.3 veya daha üstü sürüm kullanın !
***Daha düşük sürümlerde ön kameranız çalışmaz.
***1.3 sürümü öncesi A12 cihazlar için uyumlu degil.

* A12 cihazı = iPhone XR / iPhone XS / iPhone XS Maks.

* A12X cihazı = iPad Pro (12,9 inç) 3. Nesil

Sürüm : 1.3.3

Fiyat :
ücretsiz

Geliştiriciye Destek :

Açıklama ;

Unc0ver ekibinden olan ‘Samg_is_a_Ninja’, Cydia Eraser'e Alternatif olan ‘Succession’ isimli uygulamasını yayınladı.

• Bu uygulama ile bulunduğumuz sürüme shsh kayıtlarına ihtiyaç duymadan “Tam Restore” edebiliyoruz.
  • Uygulama bulunduğunuz sürümün İPSW dosyasını indirip cihazınızın Restore işlemini Bu İPSW üzerinden gerçekleştiriyor.
  • Dilerseniz İPSW dosyasını kendiniz indirip manuel olarak ilgili konuma atabilirsiniz.
** İphone 7+ 12.1.1 Unc0ver Cihazımı Başaralı bir şekilde Restore ettim, videosu Spoiler de

** İOS 10 kullanıcıları daha stabil olan Cydia Eraser'i kullanabilir ; Cydia Eraser

**** Elmada kalıp bunun sorumlusunun Succession olduğunu belirten üyelerimiz var, Geliştiricisi ‘Samg_is_a_Ninja' elmada kalma sorunlarının Succession ile bir ilgisinin olmadığını söyledi. Kendi cihazım da kullandım ve bir sorun yaşamadım.

*** Crack uygulama ve Tweak kullananların hatta Crack barındıran repoları ekleyenlerin bu uygulamayı kullanmalarını tavsiye etmiyorum

Arkadaşlar bu “Succesion” aracında kesinlikle bir problem Yok...

Test için üç Cihazda denemeler yaptık

iPhone 7plus IOS 12.1.1
iPhone 8 IOS 12.1
iPhone X IOS 12.1.2

Kesinlikle sorun olmadı ve cihazlar Tertemiz oldu...

Yine Test için iPhone 6 IOS 12.1.1 fullCrackli Tweakler yüklendi + ( Pul ) ile başlayan Repodan Tweakler yüklendi ve SnowBoard yüklüydü...

Succesion ile temizlerken karşılaştığımız Sorunlar:

- Cihazda donmalar

-Succesion araçın çok geç işlem yapması

-firmware’yi (sürüm dosyasını) çok geç yükleme ve Senkronize etmesi

4-5 defa Reboot (yeniden başladıktan sonra) cihaz’da KernelPanik oluşuyor (BootLoop veya Türkçesi cihaz Elmada kalıyor ve erişim sadece DFU modu ile gerçekleşiyor...

Sorun Cracklenmiş Tweakler ve en tehlikeli Tweaklerde

Crackli yüklenmiş: CallBar X , AudioRecorder ve BioProtect

Kısacası Sorun Crackli Tweakler!!

JailbreakTR @efsane6

*** Bu uygulama bir Restore aracıdır ve kullanma sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir.

Uygulamayı açtığınız da Cihazınızın model ve sürüm bilgisinin yazdığı bir ekran açılıyor. bu bilgilerin doğru olduğuna emin olduktan sonra ;
  • Download Clean Filesystem, ardından Start Download butonuna tıkladığınız da önce ipsw indirme işlemi başlıyor sonra uygulama cihazınızı restore ediyor.
  • Uylulamanın ipsw indirmesini beklemek istemiyosanız yada beta bir ios sürüm kullanıyorsanız; Cihazınızın bulunduğu İOS sürüm İPSW sini kendiniz indirip var/mobile/Media/ Succession konumuna atabilirsiniz. bunu yaparsanız uygulamanın İPSW indirmesini beklemeden direk restore işlemine geçersiniz. ( uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını göremezse dosya adını ipsw.ipsw olarak değiştirin )
  • Restore işlemine başlamadan önce ;
  • icloud çıkış yapın
  • Otomatik kilitlenmeyi asla yapın
  • Uçak moduna alın wifiyi açık bırakın
  • Cihazı rahatsız etme moduna alabilirsiniz
  • Cihazınız da İPSW dosyasının inebileceği kadar boş alan olduğundan emin olun ( 2-3 Gb )
  • Restore işlemi devam ederken uygulamayı kapatmayın cihazı kilitlemeyin
** İos Beta sürüm kullananların İPSW dosyasını manuel olarak indirip, ilgili konuma yüklemeleri gerekiyor
** Manuel olarak İPSW indirip ilgili konuma attıktan sonra uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını görmüyor sa İPSW dosyasının adını, ipsw.ipsw olaral değiştirin
** Uygulamanın son sürümünde çeşitli sorunlar yaşarsanız, Uygulamanın sürümünü Beta sürümüne düşürüp tekrar deneyin.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyayı görüntüle 11188

Kenan___
İphone se de kullanılır mı?

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Uygulama : Succession

Repo : - Bigboss

Uyumluluk :
ios 10.x.x - 11.x.x -12.x.x

*** A12 ve A12X cihazlar için 1.3 veya daha üstü sürüm kullanın !
***Daha düşük sürümlerde ön kameranız çalışmaz.
***1.3 sürümü öncesi A12 cihazlar için uyumlu degil.

* A12 cihazı = iPhone XR / iPhone XS / iPhone XS Maks.

* A12X cihazı = iPad Pro (12,9 inç) 3. Nesil

Sürüm : 1.3.3

Fiyat :
ücretsiz

Geliştiriciye Destek :

Açıklama ;

Unc0ver ekibinden olan ‘Samg_is_a_Ninja’, Cydia Eraser'e Alternatif olan ‘Succession’ isimli uygulamasını yayınladı.

• Bu uygulama ile bulunduğumuz sürüme shsh kayıtlarına ihtiyaç duymadan “Tam Restore” edebiliyoruz.
  • Uygulama bulunduğunuz sürümün İPSW dosyasını indirip cihazınızın Restore işlemini Bu İPSW üzerinden gerçekleştiriyor.
  • Dilerseniz İPSW dosyasını kendiniz indirip manuel olarak ilgili konuma atabilirsiniz.
** İphone 7+ 12.1.1 Unc0ver Cihazımı Başaralı bir şekilde Restore ettim, videosu Spoiler de

** İOS 10 kullanıcıları daha stabil olan Cydia Eraser'i kullanabilir ; Cydia Eraser

**** Elmada kalıp bunun sorumlusunun Succession olduğunu belirten üyelerimiz var, Geliştiricisi ‘Samg_is_a_Ninja' elmada kalma sorunlarının Succession ile bir ilgisinin olmadığını söyledi. Kendi cihazım da kullandım ve bir sorun yaşamadım.

*** Crack uygulama ve Tweak kullananların hatta Crack barındıran repoları ekleyenlerin bu uygulamayı kullanmalarını tavsiye etmiyorum

Arkadaşlar bu “Succesion” aracında kesinlikle bir problem Yok...

Test için üç Cihazda denemeler yaptık

iPhone 7plus IOS 12.1.1
iPhone 8 IOS 12.1
iPhone X IOS 12.1.2

Kesinlikle sorun olmadı ve cihazlar Tertemiz oldu...

Yine Test için iPhone 6 IOS 12.1.1 fullCrackli Tweakler yüklendi + ( Pul ) ile başlayan Repodan Tweakler yüklendi ve SnowBoard yüklüydü...

Succesion ile temizlerken karşılaştığımız Sorunlar:

- Cihazda donmalar

-Succesion araçın çok geç işlem yapması

-firmware’yi (sürüm dosyasını) çok geç yükleme ve Senkronize etmesi

4-5 defa Reboot (yeniden başladıktan sonra) cihaz’da KernelPanik oluşuyor (BootLoop veya Türkçesi cihaz Elmada kalıyor ve erişim sadece DFU modu ile gerçekleşiyor...

Sorun Cracklenmiş Tweakler ve en tehlikeli Tweaklerde

Crackli yüklenmiş: CallBar X , AudioRecorder ve BioProtect

Kısacası Sorun Crackli Tweakler!!

JailbreakTR @efsane6

*** Bu uygulama bir Restore aracıdır ve kullanma sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir.

Uygulamayı açtığınız da Cihazınızın model ve sürüm bilgisinin yazdığı bir ekran açılıyor. bu bilgilerin doğru olduğuna emin olduktan sonra ;
  • Download Clean Filesystem, ardından Start Download butonuna tıkladığınız da önce ipsw indirme işlemi başlıyor sonra uygulama cihazınızı restore ediyor.
  • Uylulamanın ipsw indirmesini beklemek istemiyosanız yada beta bir ios sürüm kullanıyorsanız; Cihazınızın bulunduğu İOS sürüm İPSW sini kendiniz indirip var/mobile/Media/ Succession konumuna atabilirsiniz. bunu yaparsanız uygulamanın İPSW indirmesini beklemeden direk restore işlemine geçersiniz. ( uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını göremezse dosya adını ipsw.ipsw olarak değiştirin )
  • Restore işlemine başlamadan önce ;
  • icloud çıkış yapın
  • Otomatik kilitlenmeyi asla yapın
  • Uçak moduna alın wifiyi açık bırakın
  • Cihazı rahatsız etme moduna alabilirsiniz
  • Cihazınız da İPSW dosyasının inebileceği kadar boş alan olduğundan emin olun ( 2-3 Gb )
  • Restore işlemi devam ederken uygulamayı kapatmayın cihazı kilitlemeyin
** İos Beta sürüm kullananların İPSW dosyasını manuel olarak indirip, ilgili konuma yüklemeleri gerekiyor
** Manuel olarak İPSW indirip ilgili konuma attıktan sonra uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını görmüyor sa İPSW dosyasının adını, ipsw.ipsw olaral değiştirin
** Uygulamanın son sürümünde çeşitli sorunlar yaşarsanız, Uygulamanın sürümünü Beta sürümüne düşürüp tekrar deneyin.

Ekli dosyayı görüntüle 11188

Kenan___
Tüm crackli tweakleri silsek yani uncover rootfs ile ardından succession yapsak yine de kalır mı bootloop ta? denendi mi acaba?

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@CAGRI

Yorumları okumanı tavsiye ederim.

Her türlü deneyimi yorumlar da bulabilirsin.

Kenan___

Numanss1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
1. cihazda kurulumu gerçekleştirecek kadar boş yer var (10gb) ama 60 tane cydia paketi kurulu restore işlemini başlatmadan önce tweak leri silmem gerekiyormu ?
2. cihaz 6s+ 12.1.4, restore işlemi yapıp kurulumu bitirdikten sonra cihazda stabil çalışmayan bi özellik varmı örn; Touch ID vs.

Enliron

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar

11.2.5 sürümlü iPhone 6 cihazımı tekrar bu sürüme restore etmek istiyorum yedek almadan sıfır yazılımın üstüne unc0ver ile devam etmek istiyorum. Electra ile kullanıyorum şuan sorunlarım bitmiyor. Konuyu aradım fakat bulamadım aşama aşama yardım edebilecek birisi var mı?

Teşekkürler

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Merhabalar

11.2.5 sürümlü iPhone 6 cihazımı tekrar bu sürüme restore etmek istiyorum yedek almadan sıfır yazılımın üstüne unc0ver ile devam etmek istiyorum. Electra ile kullanıyorum şuan sorunlarım bitmiyor. Konuyu aradım fakat bulamadım aşama aşama yardım edebilecek birisi var mı?

Teşekkürler
Konuyu inceleyin.

RADAR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dostum cydiada sucession yüklerken alttaki repodan indir sürümü düşür resimdeki sürümü yükle düzelecekdir ! Şunlarıda eklemek istiyorum iphonemu bulu kapat uçak moduna al wifi aç indirsin hafızanda 6 gb civarında boş alan olmas lazım !

Ekli dosyalar

Furkan38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Dostum cydiada sucession yüklerken alttaki repodan indir sürümü düşür resimdeki sürümü yükle düzelecekdir ! Şunlarıda eklemek istiyorum iphonemu bulu kapat uçak moduna al wifi aç indirsin hafızanda 6 gb civarında boş alan olmas lazım !
Üstadım Sileo da sürüm nasıl düşerecem Cydia daki gibi seçemiyorum
Mesaj düzenlendi:

Sürüm düşürmeyi buldum fakat sizin burda verdiğiniz sürüm yok sürümler hep rakam içeriyor

Son düzenleme:

RADAR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Üstadım Sileo da sürüm nasıl düşerecem Cydia daki gibi seçemiyorum
succession ile ilgili hatanızı çözdünüzmü ? Size çözümünü anlattım ? Şimdi başka soru soruyorsunuz uncover desteklemiyor sileo sileo electra istiyor electrada tavsiye etmiyoruz stabile değil

Furkan38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
succession ile ilgili hatanızı çözdünüzmü ? Size çözümünü anlattım ? Şimdi başka soru soruyorsunuz uncover desteklemiyor sileo sileo electra istiyor electrada tavsiye etmiyoruz stabile değil
Verdiğiniz çözüm ile ilgili soru sordum yazdıklarınız la benim sorduğum arasında uzaktan yakından alaka yok elimde 2 cihaz var şuan yazdığım cihaz iOS 11.3.1 Electra ile jaiobreakli sıfırlamaya çalıştığım cihaz iOS 12.2 Chimera ile jailbreak li. Öyle birden ne parladınız sorun şu sizin orda önerdiğiniz sürüm 09-b6 yazıyor fakat Sileo da hep rakamların olduğu 1.3.3 gibi sürümler mevcut anlamadan bilmeden parlamayınız

RADAR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Verdiğiniz çözüm ile ilgili soru sordum yazdıklarınız la benim sorduğum arasında uzaktan yakından alaka yok elimde 2 cihaz var şuan yazdığım cihaz iOS 11.3.1 Electra ile jaiobreakli sıfırlamaya çalıştığım cihaz iOS 12.2 Chimera ile jailbreak li. Öyle birden ne parladınız sorun şu sizin orda önerdiğiniz sürüm 09-b6 yazıyor fakat Sileo da hep rakamların olduğu 1.3.3 gibi sürümler mevcut anlamadan bilmeden parlamayınız
1. Resimdeki Başdaki sorduğunuz sorunun cevabı alttaki 2. Resimde açıkladım siz uzaktan alakasız şeyler yazdığımı söylediniz sizde iyilik geçmiyor.
Mesaj düzenlendi:

1. Resimdeki Başdaki sorduğunuz sorunun cevabı alttaki 2. Resimde açıkladım siz uzaktan alakasız şeyler yazdığımı söylediniz sizde iyilik geçmiyor.
Sana hatanın çözümü açıkladım sonra sileoya atlıyorsun anlamadım gitti neyapmaya çalışıyorsun ?

Ekli dosyalar

Furkan38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam aynı şeyi konuşuyoruz fakat anlaşamıyoruz en baştan anlatayım siz Cydia san sürümü düşür demişsin fakat benim cihaz da Sileo yüklü Sileo da sürüm düşürmeyi sormuştum araştırırken onu buldum sonrasında size şunu sordum senin seç dediğin sürüm Sileo da yok sileo da sürümler hep rakam şeklinde olayı anlatabildim mi yine anlaşılmadıysam kusura bakmayın ben bi şekilde hallederim yardımlarınız için teşekkürler

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Hocam aynı şeyi konuşuyoruz fakat anlaşamıyoruz en baştan anlatayım siz Cydia san sürümü düşür demişsin fakat benim cihaz da Sileo yüklü Sileo da sürüm düşürmeyi sormuştum araştırırken onu buldum sonrasında size şunu sordum senin seç dediğin sürüm Sileo da yok sileo da sürümler hep rakam şeklinde olayı anlatabildim mi yine anlaşılmadıysam kusura bakmayın ben bi şekilde hallederim yardımlarınız için teşekkürler
0.9b6 sürümü bu konu da mevcut ama hangi sayfada bilmiyorum. Ama şu an en mantıklısı 12.4'e geçmek. Öneririm.

Furkan38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
0.9b6 sürümü bu konu da mevcut ama hangi sayfada bilmiyorum. Ama şu an en mantıklısı 12.4'e geçmek. Öneririm.
12.4 e direk iTunes ile geçsem arkada jailbreak kalıntısı kalır mı diye endişe duyduğum için sıfırlamaya çalışıyorum

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Konu içerisinde succession 0.9 b6 deb sürümü paylaşıldı cihazınıza filza ile kurabilirsiniz.

RADAR

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ben sileo için yazmadım succession tweakında aldığınız Hatayı nasıl çözersiniz onu yazdım resimdekini soran siz değilmisiniz ?

Ekli dosyalar

blue1910

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Anlamadığım nokta şu 12.4 imzalı sürüme jailbreak çıktı hala bu tweak ile uğraşıyorsunuz. Mantık nedir tertemiz 12.4 e restore yapın sonra jailbreak yapın rahat edin ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt