Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kısa bir olay anlatıcam arkadaşlar :) 2 tane 5s telefonumdan 1 tanesinde şebeke sorunu çıkmıştı hata şöyleydi ( operatör ayarları alınamadı ) uyarısı veriyordu sonra Aranıyor... yazısı yazıyordu saatlerce. Bunun tek çözümü itunes ile tamamen restore etmekti. Bu şebeke sorunu ios 10 ile başlamıştı cydia eraser ile sıfırlasam cihaz açıldıgında hala Aranıyor... yazısı yazıp (öperatör ayarları alınamadı ) hatası veriyordu. Fakat geçen gün aynı 5s cihazım tekrar bu sorunu yapmaya başladı yani (operatör ayarları alınamadı) uyarısı vermeye başladı. Şunuda söyleleyim bu uyarıyı nasıl veriyor diye sorarsanız. Cihazın şarjı bitip kapandıgında veya biz manuel olarak kapatıp açtıgımızda ilk Şebekeyi aradıgında Aranıyor.. yazısında takılı kalıyordu ve (operatör ayarları alınamadı) hatasına düşüyordu ve ağ ayarlarını sıfırlasamda düzelmiyordu. Yani tek çaresi itunes ile restore idi. Ve ios 10 sürümünü bu yüzden kaybetmiştim eskiden. Geçen gün bu kez İos 12.4 de yaptı bu uyarıyı. (Sim kartından falan degil değiştirdim içi temizlendi bunları söyleyeyim) ve ios 12.4'ün imzası kapalıydı. Dedimki eyvah jb kaybedicez. Aklıma hemen bu tweak aklıma geldi. Eraser ipsw indirmedigi için Succession tweaki ipsw indireceğinden cihaz hem restore hem öperatör yazılımlarını tazeleyebilirdi diye düşümdüm. İşe koyuldum ve başarılı sonuca ulaştım teşekkürler bu tweaki yapan kişilere saolsunlar :)

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Kısa bir olay anlatıcam arkadaşlar :) 2 tane 5s telefonumdan 1 tanesinde şebeke sorunu çıkmıştı hata şöyleydi ( operatör ayarları alınamadı ) uyarısı veriyordu sonra Aranıyor... yazısı yazıyordu saatlerce. Bunun tek çözümü itunes ile tamamen restore etmekti. Bu şebeke sorunu ios 10 ile başlamıştı cydia eraser ile sıfırlasam cihaz açıldıgında hala Aranıyor... yazısı yazıp (öperatör ayarları alınamadı ) hatası veriyordu. Fakat geçen gün aynı 5s cihazım tekrar bu sorunu yapmaya başladı yani (operatör ayarları alınamadı) uyarısı vermeye başladı. Şunuda söyleleyim bu uyarıyı nasıl veriyor diye sorarsanız. Cihazın şarjı bitip kapandıgında veya biz manuel olarak kapatıp açtıgımızda ilk Şebekeyi aradıgında Aranıyor.. yazısında takılı kalıyordu ve (operatör ayarları alınamadı) hatasına düşüyordu ve ağ ayarlarını sıfırlasamda düzelmiyordu. Yani tek çaresi itunes ile restore idi. Ve ios 10 sürümünü bu yüzden kaybetmiştim eskiden. Geçen gün bu kez İos 12.4 de yaptı bu uyarıyı. (Sim kartından falan degil değiştirdim içi temizlendi bunları söyleyeyim) ve ios 12.4'ün imzası kapalıydı. Dedimki eyvah jb kaybedicez. Aklıma hemen bu tweak aklıma geldi. Eraser ipsw indirmedigi için Succession tweaki ipsw indireceğinden cihaz hem restore hem öperatör yazılımlarını tazeleyebilirdi diye düşümdüm. İşe koyuldum ve başarılı sonuca ulaştım teşekkürler bu tweaki yapan kişilere saolsunlar :)
CydiaEraser online yapıyor işlemi...
Succesion offline yapıyor işlemi

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
CydiaEraser online yapıyor işlemi...
Succesion offline yapıyor işlemi
ama şebeke sorununu maalesef çözememişti işte 2 ci cihazımın shsh2 kaydı yok sonradan alınma oldugu için 1 ci cihazımın tabiki 10.2 den başlıyor kayıtlarım :D

ANKARALI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar aman diyim şifrenizi unutmayın gece yaptım sorunsuz bir şekilde icloud şifremi hatırlayamadığım için aktif edemedim yeni şifre içinde 24 saat güvenlik sebebiyle beklemem gerektiğini yazdı şifre talep edince :(

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bugün chimeradan uncovere geçiş için kullandım, daha öncede uncoverde 2 kere kullandım. Yanlız hala son sürümlerde yapamıyor bende, her seferinde ilk b6 sürümüyle sorunsuz yaptım, ipsw’yi kendim indirip filza ile yerine koydum, yine sorunsuz restore etti.. Teşekkürler kenan hocam tekrar..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tekn1ker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
ama şebeke sorununu maalesef çözememişti işte 2 ci cihazımın shsh2 kaydı yok sonradan alınma oldugu için 1 ci cihazımın tabiki 10.2 den başlıyor kayıtlarım :D
Hocam bu shsh kaydı ne işe yarıyor ve nasıl alabilirim

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
2 gündür uğraşıyorum unzipping de kalıyor hep beta sürümünü de kurdum son sürümü de kurdum rootfs ile sıfırlama da yaptım ipsw dosyasını iki sürüm içinde hem indirip hem bilgisayardan attım ama ya unzipping ekranında kalıyor yada yeniden başlatıp deneyin diyor

KadirBaran

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
2 gündür uğraşıyorum unzipping de kalıyor hep beta sürümünü de kurdum son sürümü de kurdum rootfs ile sıfırlama da yaptım ipsw dosyasını iki sürüm içinde hem indirip hem bilgisayardan attım ama ya unzipping ekranında kalıyor yada yeniden başlatıp deneyin diyor
Nerde takıldığınızın resmini atarmissiniz ona göre yardimci olalim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@mrtlyns
Unzipping den sonra 15-20 dakikada cihazi temizliyor islem yaparken cihaza dokunmayin sistem dosyasi yüklediği icin cihazi kitleyebilirsin
attaching image failed because hdik returned no output. please reboot and try again hatası verdi

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Özür mesajınızı şimdi okudum.
Cydia içinden succession farklı sürümlerini indirerek işlemi tekrar deneyin.
appadmin tweaki ile mi eski sürüm indirilebiliyor yoksa başka bi tweak mi

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@mrtlyns

Konuda bulunan succession repoyu cihaza ekle, 1.3.2 sürümünü indir, yine aynı hatayı alırsan yaz, başka bir çözüm bulalım.

Kenan___

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
daha önceden geliştiriciye bu hatayı bildiren birine yardımcı olmuş ama söylediği komutlar başkalarının denemesini istememiş
@mrtlyns

Konuda bulunan succession repoyu cihaza ekle, 1.3.2 sürümünü indir, yine aynı hatayı alırsan yaz, başka bir çözüm bulalım.

Kenan___
deniyorum hocam

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@mrtlyns

Cihazın ağ ayarlarını sıfırla

Tvos profili varsa sil.

Sonra repodaki bütün sürümleri teker teker dene.

Kenan___

Tips
Tips
Üst Alt