Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Güncelleme geldi tekrar restore etmeyi açtı sanırım.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Az önce bende 6S 12.1.2 cihazımı restore ettim. 1.1.6 sürümü ile denedim olmadı. Bende sürüm düşürüp beta 6 ile denedim sonuç başarılı.

EDİT: Bir tane crackli tweak vardı, onu da bir kaç gün önceden silip, filza'dan temizlemiştim. Crackli olan repoyu falan arattırıp her şeyi temizledim filza aracılığıyla. Ardından RootFS yaparak bütün tweakleri bi temizledim, ardından sadece Succession indirdim.

Son düzenleme:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Az önce bende 6S 12.1.2 cihazımı restore ettim. 1.1.6 sürümü ile denedim olmadı. Bende sürüm düşürüp beta 6 ile denedim sonuç başarılı.
En azından bir süre crack yükleme cihazına.
İcloud yedeklemesini geri yükleme, yeni bir iPhone olarak ayarla.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
En azından bir süre crack yükleme cihazına.
İcloud yedeklemesini geri yükleme, yeni bir iPhone olarak ayarla.
Bu saatten sonra bir daha yüklemem sorun yok onda.

Yeni iPhone olarak başlatıyorum onda sorun yok ama telefonu açınca iCloud'a bağlıyorum sıkıntı olur mu o ? Çünkü her şey orada. :D

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@AirLife icloud hesabı cihaza girmek sorun yapmaz, sorun iCloud yedeklemesini cihazına yüklersen olabilir. İcloudda olan Notlar, fotograflar safari bilgilerinden Vb. bahsetmiyorum, onlarda sorun yok

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@AirLife icloud hesabı cihaza girmek sorun yapmaz, sorun iCloud yedeklemesini cihazına yüklersen olabilir. İcloudda olan Notlar, fotograflar safari bilgilerinden Vb. bahsetmiyorum, onlarda sorun yok

Sıkıntı yok o zaman. Hep öyle yapıyorum ben.

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus

Hocam jealbreaklı iken yedel alırsan itunes ile restore sonrası bu yedek içinde jealbreak ait bişiler varmıdır acaba

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@serdar06288 evet hocam, Jb varken aldığın yedeğin içinde Jb dosyaları da oluyor. O yedeği, itunnes ile temiz bir restoreden sonra bile yüklesen, Jb ve tweak kalıntıları da cihazına yüklenmiş olur.

Kenan___

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
@serdar06288 evet hocam, Jb varken aldığın yedeğin içinde Jb dosyaları da oluyor. O yedeği, itunnes ile temiz bir restoreden sonra bile yüklesen, Jb ve tweak kalıntıları da cihazına yüklenmiş olur.

Kenan___
Anladım hocam teşekkür ederim o zaman yeni bir iphone olarak tanımlayıp sadece icolaud yedekleri yükleyecez

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
iPhone 8 plus 12.1.2 unc0ver kullanıcısıyım crackli tweak ve bilindik repolar falan var hep. Ben sileo ya geçme düşüncesindeyim ve bu araçla restore etmek istiyorum ama elmada kalırım diye korkuyorum şahsen. Tam olarak nasıl bir yol izlemem gerek tecrübesi olanlar paylaşabilir mi ?

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Unc0ver ve Chimera arası geçiş için, ögretici bir konu yayınlayacağım bugun. Takipte kalın.

Kenan___

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Unc0ver ve Chimera arası geçiş için, ögretici bir konu yayınlayacağım bugun. Takipte kalın.

Kenan___
Tamam hocam bende crackli tweakları falan kaldırayım baştan sona okudum crackli bir tweak yoksa bu program işini yapıyor onu gördüm

nar.musa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Unc0ver jb kullanıyorum, belki şarj konusu biraz sıkıntılı, ancak genel anlamda unc0ver Jb’den memnunum, sizce Chimera jb’ye geçmek mantıklı mı...

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Unc0ver jb kullanıyorum, belki şarj konusu biraz sıkıntılı, ancak genel anlamda unc0ver Jb’den memnunum, sizce Chimera jb’ye geçmek mantıklı mı...
Şahsen bende memenunum ama sileo da yeni bir paket arayüz falan. (Cydia yı yıllardır bilirim ilk iphone'umdan beri tabiki cydia bir devrin başlangıcıdır. ) Şahsen sileo a12 leri memnun etti en çok. Geçip geçmemek tamamen kullandıktan sonraki zevk meselesi. Denemeye değer en azından

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 8 plus 12.1.2 unc0ver kullanıcısıyım crackli tweak ve bilindik repolar falan var hep. Ben sileo ya geçme düşüncesindeyim ve bu araçla restore etmek istiyorum ama elmada kalırım diye korkuyorum şahsen. Tam olarak nasıl bir yol izlemem gerek tecrübesi olanlar paylaşabilir mi ?
Bende de bir adet cracklı tweak ve repo vardı. Onları sildim, Filza'dan arattırıp sildim hem tweakı hem repoyu. Sonra RootFS yaptım, sadece Succession kurdum ardından. 1.1.6 sürümü ile başarılı olamadım. B6 sürümüne düştüm başarılı oldum. Ondan sonra telefonu kullanıp Sileo-Cydia arası gide gele cihazı yorduğumu düşündüm. B6 sürümüne geçip 2-3 kere daha restore yaptım. Her zaman restore etmeden önce RootFS ile hiç bir tweak olmasın. Sıkıntısız oluyor o zaman.

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Bende de bir adet cracklı tweak ve repo vardı. Onları sildim, Filza'dan arattırıp sildim hem tweakı hem repoyu. Sonra RootFS yaptım, sadece Succession kurdum ardından. 1.1.6 sürümü ile başarılı olamadım. B6 sürümüne düştüm başarılı oldum. Ondan sonra telefonu kullanıp Sileo-Cydia arası gide gele cihazı yorduğumu düşündüm. B6 sürümüne geçip 2-3 kere daha restore yaptım. Her zaman restore etmeden önce RootFS ile hiç bir tweak olmasın. Sıkıntısız oluyor o zaman.
Açıklayıcı olmuş dostum eline sağlık aklıma takılan şu var, şimdi rootfs yaptıktan sonra bnm bildiğim cydia gidiyor tüm tweaklar ile. Siz bu işlemden sonra uncover ile tekrar jb yapıp sonrasında succession kurup öylemi başlıyorsunuz restoreye

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Açıklayıcı olmuş dostum eline sağlık aklıma takılan şu var, şimdi rootfs yaptıktan sonra bnm bildiğim cydia gidiyor tüm tweaklar ile. Siz bu işlemden sonra uncover ile tekrar jb yapıp sonrasında succession kurup öylemi başlıyorsunuz restoreye
RootFS ile Cydia gitmez. Tweakler gider sadece. O yüzden girip Succession B6 indirip başlayabilirsin.

nar.musa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Unc0ver’den Chimera’ya geçiş yapanlar bir karşılaşma yapabilir mi? Chimera’nın artıları nelerdir?

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Chimera daha iyi fakat Sileo için biraz zaman ihtiyaç var oda 2 ay için de tamamıyla hal olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11

Güncelleme geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt