Neler yeni

Tweak SnapBack

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese hocam aldığınız yedeğe mi tekrar yüklemek istiyorsunuz ? Yoksa orig-fs yi mi ?

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Üçünede tıklayıp Jump To Snapshot diyorum hiç birşey olmuyor.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese hocam bu uygulamayı kullanırken dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Konu başlığında yazanları dikkate almalısın !

Telefonun sarjı %50 den aşağıda olduğu için işlem yapmıyor uygulama. Şarja takarsan sorunsuz geri yükleme yapar.

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Hocam ve diğer arkadaşlar,

Dün bu tweak ile Succession tweakını inceliyorum. Succession tweak sorunsuz çalışıyor tam restore yapıp herşeyi silip mevcut sürüm ipsw yüklüyor. Lakin Snapback tweak tam olduğu gibi çalışmıyor maalesef. Geri yüklerken tweaklarda sorun çıkarıyor. Repolar geri gelmedi. Bu tweakın biraz daha yok kat etmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Kullanırken dikkatli olmak lazım. Bütün emeğim tweaklarım repolarım gitti maalesef :) Repoları geri getirmenin yolunu bilen arkadaş varsa yardımcı olursa çok makbule geçer :)
Mesaj düzenlendi:

Son düzenleme:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese cihazını Succession ile restore ettikten sonra Snapback ile aldığın yedeği geri yüklemen sağlıklı değil.

Succession Tam Restore aracıdır. Succession ile restore ettikten sonra, ne İcloud yedeği nede Snapback yedeği geri yüklenmemelidir.

Sıralama tam tersi olmalı. Önce Succession ile temiz bir restore. Sonra temel repolar eklenip temel tweakler yüklendikten sonra Snapback ile yedek alınmalı.

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Bu sefer de öyle deneyeceğim bakalım.
Sıfırdan en temiz kurulum şekli olarak succession mu fr mi yada başka bir program mı acaba? Succession ile yaptım akşam lakin biraz endişelerim var tam silinmedi herşey diye yanlış mı düşüyorum.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese En temizi FR. En son imzalanan 12.2 sep sorunlu olduğu için, FR’den sonra en temizi Succession.

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Mevcut olduğum sürümün shsh kaydı olmadığı için yapamıyorum shsh kaydı olmayanlar için en iyisi succession o zaman ./

@Kenan___ Succession ile tam restore yaptım başlıca programları yükleyip Snapback ile yedek aldım. Sonrasında yine succession ile restore yaptıktan sonra bu yedeği yüklesek sorun yaşarız değil mi?

Son düzenleme:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese Evet sorun yaşarsın, cihazı sürekli succession ile Restore etmene gerek yok zaten. Snapback uygulamasında ki Orig-fs sistem yedeğini yüklediğinde de, Jb dosyaları silinmiş olur.

Kenan___

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Webthese hocam uygulamayı yükleyip açınca karşınıza Root Snapshots ekranı gelecek. Bu ekran da orig-fs yazan bir yedek göreceksiniz. Bu yedek cihazınızın sistem yedeği.

Siz yeni bir yedek oluşturmak icin sag üstteki + işaretine tıklayacaksınız ve oluşturduğunuz yedeğe yeni bir isim vereceksiniz. İstediğiniz zaman Bu yedeği cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Cihazınızı orig-fs ye tıklayarak Yarı restore etseniz bile, aldığınız yedekler silinmeyecek.

Takıldığınız yerde yardımcı olurum.

Kenan___
Benim aldığım yedek silindi Sileo yükleyecektim yükledim sonra ama vazgeçtim bilmiyorum unc0ver ile yapacaktım bu seferde yedeğim ve tüm Jailbreak uygulamaları gitti orig-fs var başka bir şey yok geri getirmenin bir yolu var mı

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Theboogeyman hocam tam olarak anlamadım dediğinizi ama alınan yedek siz silmediginiz sürece gitmez, hatta succession la restore sonrasi bile silinmiyor yedek. Tam olarak işlev görmüyor ama silinmiyor.

Kenan___

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Theboogeyman hocam tam olarak anlamadım dediğinizi ama alınan yedek siz silmediginiz sürece gitmez, hatta succession la restore sonrasi bile silinmiyor yedek. Tam olarak işlev görmüyor ama silinmiyor.

Kenan___
Valla bilmiyorum şu an sadece origfs gözüküyor yedeğini aldığımı biliyorum çünkü geçenki restart sorunumdan sonra kullandım onu origfs diyince tüm jailbreak uygulamalarım gitti yedeğim gözükmüyor

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
evet

@Theboogeyman Unc0ver yada Chimera RootFS kullanarak cihazı Restore ettin sanırım. Doğru mu?
uc0ver ile yedek aldım sonra chimera için orig fs yaptım işlem bitince tüm jailbreak araçları cydia falan kayboldu snapback dahil chimera jailbreak yaptım orjinal repodan sanpback yükledim ama sadece orig fs gözüküyor yedeğim gözükmüyor

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Hocam bu tweak yedeği tam olarak nereye aldığını/kaydettiğini biliyor musunuz? Defalarca sıfırlamama rağmen succession ile geri yükleme yapmama rağmen yedek duruyor. Ekstradan electra-prejailbreak adında bir dosya var oda silinmiyor.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese yedeğin nerde olduğunu uygulamanın geliştiricisi bile bilmiyor :) Bu yedekler İOS tarafından şifreli bir şekilde saklanıyor. Succession sonrası yedek bazen silinmiyor, bu durumda aldığın yedeği uygulamanın içinden silebilirsin. Electra ile ilgili dosya tam
Olarak nerde ?

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Burada hocam. Birde Snapback sistem yani ayarlarını yedeğini almıyor yada restore etmiyor sanırım. Çünkü dün mesela herşeyi kurdum yedek aldım sonra tweaklara geçtim. O sırada assivetouch üzerindeki kısayolları sildim. Sonrasında geri yükleme yaptım tweaklar vs hep silindi ama assivetouch bıraktığım gibiydi.

Ekli dosyalar

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese

electra-prejailbreak ve diğer yedeğini silmeyi dener misin ? Orig-Fs kalsın sadece.

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___

Diğer yedekler siliniyor ama electra-prejailbreak olanda sadece yükleme seçeneği çıkıyor silme (delete) çıkmıyor.

Tips
Tips
Üst Alt