Neler yeni

Tweak SnapBack

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tweak: SnapBack

Sürüm: Beta

Uyumluluk:
iOS: 10 - 11 - 12 cihaz : 64 bit

Fiyat: Ücretsiz

Repo:

Açıklama:

Bu uygulama sayesinde Windows’da olduğu gibi ios’da da geri yükleme noktası oluşturulabilir. Oluşturulan Geri Yükleme Noktaları arasın da geçiş yapılabilir.

Root Snapshots İle yedek alırsanız JB'le ilgili tüm dosyaların ( Repolar, tweakler ) , Var Snapshots ile yedek alırsanız Kullanıcı Dosyalarının ( Uygulamalar, Fotoğraflar ) Yedeğini almış olursunuz.

İos 11 ve üzeri sürümdeki cihazlarda ‘orig-fs’ Kök dosyası uygulama da yüklü olarak gelir.

Orig-fs ; uncOver yada Electra ile Jb yaptığınız da jb dosyaları yüklenmeden önce cihazınızın /var dosya sisteminin yedeğidir. RootFS yada Rollectra ile cihazınızı sıfırladığınız da da bu yedeği geri yüklemiş oluyorsunuz. Yani bu yedeği silmemeli siniz.

Uygulamayı yüklediğiniz zaman hemen bir GYN Oluşturmanızı tavsiye ederim.

Bu uygulamayı farklı Jb araçlarını aynı cihaz da çalıştırmak için de kullanabilirsiniz.

* Geri yükleme yaparken cihazın şarj seviyesi en az %50 olmalı yada şarja takılı olmalı
* Geri yükleme yaparken uçak moduna alınız ve otomatik kilitlenmeyi kapatınız.
* Geri yükleme yaparken uygulama donmuş gibi görünebilir. uygulamayı kapatmadan yüklemenin bitmesini bekleyin.
* icloud hesabı açıkken oluşturulan GYN tekrar yüklenirken aynı icloud hesabı aktif olması gerekiyor
* Succession ile Restore sonrasında Snapback ile alınan yedekleri geri yüklemek sağlıklı olmaz.

İphone 7 + 12.1 cihazda test edip kullandım. Sorunsuz çalıştı. Yinede bu uygulamanın beta sürüm olduğunu unutmayınız. Tüm sorumluluk size aittir.

Eğitici Video

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Yeni başlayanlar için çok güzel bir tweak. İlk jb yaptıklarında bu tweakı yüklemeleri gerekli bence, sistemi tanıyana kadar sar başa yöntemi ile sorunları en aza indirirler.

sorsorustur

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Çok sağlıklı bir işlem olduğunu düşünmüyorum. Kalıntı dosyalar ve tweak içerikleri olduğunu düşününce çakışmalar sonrası jailbreak kaybetmenin çok yüksek ihtimalli olduğunu düşünüyorum. İşin aslı, az ve öz tweak yüklemek bence.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Çok sağlıklı bir işlem olduğunu düşünmüyorum. Kalıntı dosyalar ve tweak içerikleri olduğunu düşününce çakışmalar sonrası jailbreak kaybetmenin çok yüksek ihtimalli olduğunu düşünüyorum. İşin aslı, az ve öz tweak yüklemek bence.
Çakışmalar ? Kalıntı dosyalardan kastın Cydidan yüklenen uygulamaların simgeleri ise bunu dert etmene gerek yok. Bir kaç uygulama simgesi hiç bir çakışmaya neden olmaz

sorsorustur

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Çakışmalar ? Kalıntı dosyalardan kastın Cydidan yüklenen uygulamaların simgeleri ise bunu dert etmene gerek yok. Bir kaç uygulama simgesi hiç bir çakışmaya neden olmaz
Kastım simgeler değil. Tweakler Cydia üzerinden kaldırdığın zaman da kalıntılar bırakabiliyor. Filza üzeri vs. Birbirine bağlı tweakler olduğunu da düşünürsek sıkıntılı olay. Neyse kullanacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Şahsi fikrim yeni başlayanından, tecrübelisine kadar kullanmamaları yönünde.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kastım simgeler değil. Tweakler Cydia üzerinden kaldırdığın zaman da kalıntılar bırakabiliyor. Filza üzeri vs. Birbirine bağlı tweakler olduğunu da düşünürsek sıkıntılı olay. Neyse kullanacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Şahsi fikrim yeni başlayanından, tecrübelisine kadar kullanmamaları yönünde.
Şimdi cihazımı Ft kullanarak Restore edeceğim, sonra Jb yapıp temel repoları ekleyip temel ( terminal, Filza Vb. ) uygulamaları yükleyeceğim. cihazımın bu hali başlangıç noktam olacak. Tertemiz ve Sağlıklı. SnapBack Kullanarak Bir yedek alacağım ve canım ne zaman isterse bu yedeği geri yükleyebileceğim. Buradaki altın nokta yedek alınan zaman da ki Cihazın temizlik durumu. Bu temiz Yedekten sonra cihazıma istediğim kadar Tweak uygulama yüklesem de, yedeği geri yüklediğim de hiç birinin izi kalıntısı Vs. kalmayacak. En temiz haline geri dönecek. Anlattığım yöntemi denemeni tavsiye ederim

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ön yargılı yaklaşım !
Bunun alt yapısının benzer bir parçası uncover restore root fs ile yapılıyor zaten. Bunda ek olarak o tarihte aldığın yedekteki yüklü tweakları geri yüklemesi.
(cydia da backupAz tweakı ile repo,tweak ve ayarlarının yedeğini alıp geri yükleme yapabiliyorduk.)
Tek çatı altında toplanmış.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Silersem bende yedek alacam,?windows imaj alma gibi. Teşekkürler kardeş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Windows ortamında kurtarma deyince akla gelen ilk yöntemlerden biri umarım iosta da kullanıcıların isteklerini tam anlamıyla karşılar.

chatintok

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
6S PLUS 10.3.1 de çalışmadı. Açılır gibiyken birden kapanıyor.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Denedim ama olmadı maalesef
Apple’ın apfs Snapshot özelliği ios 10.3.0 ile başladı, bu uygulamanın 10.3.1 sürüm de sorunsuz çalışması gerekiyor.

Çakışan bir tweak olabilir.

* cihaza hard reset atıp

* İcleaner pro’da tweak eklentilerin de sadece Snapback ( ve çalışması için gerekli ayarlar ) aktif ederek dener misiniz ?

Bunlar da işe yaramaz ise geliştirici ile irtibat kurabilirim.

Kenan___

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
1.0 versiyonu denedim çalıştı fakat 1.0.1 bir türlü olmuyor.
Henüz Stabil sürüm yayınlanmadı, hangi sürüm sizin için çalışıyorsa onunla idare edin, stabil sürüm yayınlandığın da sorunsuz kullanabilirsiniz

Kenan___

suti38

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
repo adresinde sıkıntı mı var ? tam olarak yazarmısınız adresi?

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Hocam,
Detaylı bir şekilde nasıl yapılacağını siz yazarak yada video çekerek yapabilir misiniz? Video'yu izledim ancak anlamadığım bir kaç yer var.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese hocam uygulamayı yükleyip açınca karşınıza Root Snapshots ekranı gelecek. Bu ekran da orig-fs yazan bir yedek göreceksiniz. Bu yedek cihazınızın sistem yedeği.

Siz yeni bir yedek oluşturmak icin sag üstteki + işaretine tıklayacaksınız ve oluşturduğunuz yedeğe yeni bir isim vereceksiniz. İstediğiniz zaman Bu yedeği cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Cihazınızı orig-fs ye tıklayarak Yarı restore etseniz bile, aldığınız yedekler silinmeyecek.

Takıldığınız yerde yardımcı olurum.

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ Hocam öncelikle hızlı geri bildirim için teşekkür ederim.

Uygulamayı açtığımda 3 farklı dosya çıktı karşıma. Görseli atacağım lakin şuan da bilgisayara bağlı her ihtimale karşı itunes üzerinden yedekleme yapıyorum.

Cihazım 6s+ Sürüm 11.2.1 en temiz en iyi şekilde cihazımı nasıl sıfırlayabilirim. Daha öncesinde cracklı tweak vs. de yüklemiştim bunlarda dahil olmak üzere derinlemesine temizliği hangi yolla yapmalıyım?

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese hocam amacın cihazina temiz bir restore yapmaksa;
unc0ver kullanıyorsan ilk önce Restore RootFS ( rec0ver ) özelliğini kullanarak cihazındaki tweakleri temizle. Daha sonra tekrar jb yapıp Succession uygulaması ile cihazını temizce restore edebilirsin.

Sonra cihazı yeni bir iphone olarak ayarla. Aldığın yedekleri tekrar yükleme.

Kenan___

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
@Kenan___ hocam + simgesini tıklayıp ismini verdiğimiz zaman yedek alınmış mı oluyor? Videodan anladığım kadarıyla böyle sanırım. Çok anlık bir zamanda yedek alıyor dosya kopyalama vs yok.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Webthese aynen öyle, yedek alması anlık bir işlem çünkü teknik olarak sistemi kopyalamıyor, sadece sistemin fotoğrafını çekiyor. Bu özellik Apple’ın Mac lerde kullandığı bir yenilik. Geliştirici bunu modifiye etmiş. + ya tıklayıp isim verdiginiz zaman yedek almış oluyorsunuz.

Kenan___

Tips
Tips
Üst Alt