Neler yeni

SemiRestore11 / Rollectra ( Cydia Eraser Alternatifi)

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba Arkadaşlar;

Uzun bir bekleyişin ardından 2.SemiRestore aracı piyasaya sunuldu. İlk araç ile Cydia tweak'lerini kaldırıp Cydia'yı bozulmadan kullanmaya devam edilebiliyorduk. 2. Semirestore aracında ise durumlar çok farklı. Electra Takım üyesi Pwn20wnd tarafından geliştirilen ''Rollectra'' adındaki bu araç sayesinde cihazı tamamen sıfırlamak mümkün ve Cydia Eraser güncelllenmediğinden Rollectra İOS 11 kullanıcıları için mükemmel bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

SemiRestore11 / Rollectra aracı'nın desteklediği sürümleri aşağıda belirtilmiştir.

Uyumlu

- 11.3
- 11.3.1
- 11.4 Beta 1
- 11.4 Beta 2
- 11.4 Beta 3

Pwn20wnd tarafından yapılan açıklamada eski sürümler içinde bir çalışma yapacağını duyurdu. SemiRestore11 / Rollectra, Cydia'dan reposundan ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

SemiRestore11 / Rollectra kullanmak için aşağıda belirtilen adımları izlemeniz yeterlidir.

- Öncelikle Cydia'yı açalım
- Kaynaklar yenilenikten sonra arama kısmına SemiRestore11 / Rollectra yazalım.
- Çıkan uygun tweak'i cihazımıza kurma işlemini gerçekleştirelim.
- İşlemler bittikten sonra ana ekranda bulunan SemiRestore11 aracını çalıştıralım.
- Unjailbreak seçeneğine dokunup Erase All kısmına onay verdiğmiz takdirde sıfırlama işlemi başlayacaktır.
- İşlemlerin bitmesini bekleyelim, Cihaz açıldığında sıfırlanmış olacaktır.

Not : İOS 11.x - 11.1.2 Sürümü için altta belirttiğim konu linkine tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
SemiRestore 11 Lite ( 11.x - 11.1.2 )
Cihazınızdaki tüm veriler silineceğinden önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Rollectra yakın zamanda güncelleme alacak ve sadece sistem bölümü üzerinde etki edip kullanıcı verilerine dokunmama opsiyonu eklenecek. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

50e9826aa0d94e1ef929465858bacd01.jpg

Moderatör tarafından düzenlendi:

D

dreguleryuz

Guest
Rollectrayı kullanıp telefonu sıfırladım. Gayet başarılı. Elmada kaldı önce, hardreset yaptım ve kaldığı yerden devam etti. Uygulamalar vs silineceği için önce yedek almanızı öneririm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafından düzenlendi:

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Rollectrayı kullanıp telefonu sıfırladım. Gayet başarılı. Elmada kaldı önce, hardreset yaptım ve kaldığı yerden devam etti. Uygulamalar vs silineceği için önce yedek almanızı öneririm.

Konu ile sorunları varsa buraya Yazsın...

burası www.jailbreaktr.com

Sadece ölüme çare bulmaz

JailbreakTR

D

dreguleryuz

Guest
Konu ile sorunları varsa buraya Yazsın...

burası www.jailbreaktr.com

Sadece ölüme çare bulmaz

JailbreakTR
Peki hocam, restore sonrası şöyle bir sıkıntı var. Uygulama indiremiyorum AppStoredan. Uygulama simgesi geliyor ekrana ve öylece kalıyor. Uygulama indirebilmek için telefonu kapatıp açmam lazım. Her uygulama için bunu yapmam lazım. Sıkıntı nedir acaba?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Peki hocam, restore sonrası şöyle bir sıkıntı var. Uygulama indiremiyorum AppStoredan. Uygulama simgesi geliyor ekrana ve öylece kalıyor. Uygulama indirebilmek için telefonu kapatıp açmam lazım. Her uygulama için bunu yapmam lazım. Sıkıntı nedir acaba?

AppleID şifreni değiştir, ağ ayarlarını Sıfırla, Cihazı yeniden başlat

JailbreakTR

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Nasıl peki telefon ? İlk gün ki gibi mi, temiz mi ? 😁😁

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Tertemiz. Hız konusunda da trenden inip Elon Musk ın uzay aracına binmek gibi bir his veriyor

Yohhh artııııık. 😂😂😂
Mesaj düzenlendi:

Eraser’den daha iyi her halde. 😁

8D03D2C6-247D-43FD-A3E0-CBB8CCE7CF9C.png

Son düzenleme:

uartuk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Bu işlemi cydia ya girmeden yapmanın bir yolu varmı malum ben cydia ya giremiyorum

uartuk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Telefonda var ama açılmıyor pc ye yüklerim pc de yok

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Rollectra ile sıfırladıktan sonra 1 kere de ayarlardan sıfırlasak sorun olur mu?

D

dreguleryuz

Guest
Rollectra ile sıfırladıktan sonra 1 kere de ayarlardan sıfırlasak sorun olur mu?
Hocam. Ben rollectra ile sıfırladıktan sonra AppStoredan uygulama indiremedim. Ağ ayarlarını sıfırladım olmadı, kimlik şifresini değiştirdim yine olmadı. En son çare “tüm içerik ve ayarları” sıfırladım. Bi sıkıntı olmadı. Şu an aynı sürümdeyim ve tekrar jailbreak yaptım.

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Ben ayarlardan sıfırlamadım, şuan bir sorun yok ama yine de rollectradan memnun değilim cihaz hafif kasılıyor fps drop gibi düşünün

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Arkadaşlar acemi birisi olarak konuyu en az on defa yorumlarla birlikte okudum ama aklıma deli sorular takıldı. öncelik olarak SemiRestore şu işemi yarıyor cydiadan tweak yüklerken elmada kaldı telefon açılmadığı için sürüm yükseltmeden sıfırlama mı ? yapıyor yada telefon sorunlu çalısıyor bunu mu sıfırlıyor. birde bu tweak kullanmadan telefonu sıfırlayabilir miyiz. ? Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bu araç sistem dosyalarında değişiklik olduysa çalışır mı filza ile euvolumelimit ayarını değiştirmiştim

NewbieJailbreaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba. Term ile şifremi değiştirmiştim eskiye dönmem gerekir mi? Birde yüklü tweakları silmem gerekir mi

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba. Term ile şifremi değiştirmiştim eskiye dönmem gerekir mi? Birde yüklü tweakları silmem gerekir mi
Bunu yapınca telefonun sıfırlanır. İlk aldığın gün ki gibi olur. Şifreye gerek yok. Tweak silmene de gerek yok.

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaşın dediği terminalle root şifresini değiştirmiş alpine ye geri dönmesi gerekirmi birde bende sistemde euvolumelimit.plist değerini değiştirmiştim sıfırlamadan önce sistemdeki değişiklilerden kaynaklı elmada kalma riski varmı düzeltmeye gerek varmı

Tips
Tips
Üst Alt