Neler yeni

Sabah kalktım jb yok olmuş

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İkiside sorunsuz çalışıyor bende, çakışan uygulamalar olabilir.

güncellediğimde bu şekilde bi uyarı veriyor, WhatsApp ta da resim göndermeye çalıştım resmi seçtiğim de gönder butonu görünmüyor ama bi önceki sürümünde hiç bir sıkıntı yok garip bi durum 18-20 tane tweak var hangisi ile çakışıyo muhtemelen hiç bulmayacam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hsyn.cente

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
S.a srkadaslar bu sabah kalktigimda jb olmadigini gordum. Sanki birisi cihazı kapatıp pin kodunu falan girip açmış gibi. Yeniden başlasa pin kodu sorardı. Garip bi sekilde jb sizdi telefon ?? Tweeklerim bunlar. ( chacra1n jailbreak, ra1nusb ile yapiyorum )
Arkadaşlar aynı sorun bendede var chimera kullanıyordum bende jailbreak gitti chimerayı nerden indirebilirim tekrar

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Checkra1n JB de bazen tweak injection substrate den düşüyor arkadaşlar. Böyle durumlarda öncelikle Cydia nın açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılıyorsa CydiaSubstrate paketini tekrar yükleyin sorun yüksek ihtimal çözülecek, tweakleriniz çalışacaktır.

Ayrıca bazı reddit kullanıcıları tarafından yapılan bir kestirme paylaşayım sizinle bu durumda kullanmanız için.

JB i tamamen kaybolan Cydia kullanıcıları için ise iCloud yedeklemesini kapatıp deneme yapmalarını tavsiye ederim. Bazen apple bulut serviseleri gece telefon yedekleme yapmaya çalıştığında sistemi boğazlayıp reboot a sebep olabiliyor.

Kestirme:

İyi de bu her gün olan bir şey değil icloud yedeklemesini 1 ay mı kapatayım mesela
Mesaj düzenlendi:

Checkra1n JB de bazen tweak injection substrate den düşüyor arkadaşlar. Böyle durumlarda öncelikle Cydia nın açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılıyorsa CydiaSubstrate paketini tekrar yükleyin sorun yüksek ihtimal çözülecek, tweakleriniz çalışacaktır.

Ayrıca bazı reddit kullanıcıları tarafından yapılan bir kestirme paylaşayım sizinle bu durumda kullanmanız için.

JB i tamamen kaybolan Cydia kullanıcıları için ise iCloud yedeklemesini kapatıp deneme yapmalarını tavsiye ederim. Bazen apple bulut serviseleri gece telefon yedekleme yapmaya çalıştığında sistemi boğazlayıp reboot a sebep olabiliyor.

Kestirme:

İcloud yedeklemem zatn kapalıymış bu arada.
Kapalıyken yapmış yani

Ekli dosyalar

Zharko

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
20-25 gündür temizim :D İphone 8 Plus 20-25 gündür kapatmadım şarj bittiginde powerbank yanımda oluyor muhtemelen bi yeniden başlattıgımda sorun yaşayacagım endişesi ile kapatmıyorum libert lite bi kaldırır mısın o yüzden bazı tweakler çakışıyor olabilir ben bi sefer tüm uygulamalara jailbreak algılamayı kapat tikini vermiştim
hiçbir tweak ayarlarda gözükmüyordu bel ki öyle bir şey olabilir.

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu checkra1n in bana mı garezi var o zaman ya 🤔

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
20-25 gündür temizim :D İphone 8 Plus 20-25 gündür kapatmadım şarj bittiginde powerbank yanımda oluyor muhtemelen bi yeniden başlattıgımda sorun yaşayacagım endişesi ile kapatmıyorum libert lite bi kaldırır mısın o yüzden bazı tweakler çakışıyor olabilir ben bi sefer tüm uygulamalara jailbreak algılamayı kapat tikini vermiştim
hiçbir tweak ayarlarda gözükmüyordu bel ki öyle bir şey olabilir.
Liberty litei kaldiramam ama onsuz acilmiyo bazi uygulamalar

ugrbnk

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Checkra1n tam bir çöp zaten. 2-3 günde bir tel kullanırken donup reboot yapıyor. Crackli tweak kullanmam. Fazla bişey de yüklü değil zaten. Aşırı kasmalar bitmedi gitti. Telden soğudum resmen. Nerde Unc0ver stabilitesi. Bi de halt yedim 13.3.1 e güncelledim. Evde macbook var kurulum sıkıntı değil de sürekli olması can sıkıyor. Cihaz iPhone 7 bua rada
Hocam ya senin telde sorun var yada kurduğun tweaklerde. Checkra1n jb kadar stabili yok unc0ver da dahil. İPhone X cihazın 13.3.1 cihaz 21 gündür açıktı şarj bitmediği sürece sıkıntısız çalışıyor. bir sürü tweak yüklü. Hepsi satın alınmış tweakler.

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam ya senin telde sorun var yada kurduğun tweaklerde. Checkra1n jb kadar stabili yok unc0ver da dahil. İPhone X cihazın 13.3.1 cihaz 21 gündür açıktı şarj bitmediği sürece sıkıntısız çalışıyor. bir sürü tweak yüklü. Hepsi satın alınmış tweakler.

Şüphelendiğim bikaç tweakı kaldırdım bakalım deneye deneye bulacam 😄

dogukanucak_

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bende de aynı sorun var 3 günde 1 reboot yapıyor gece. Çözümünü bulamadım daha.

bariton70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
merhabalar

bende de aynı sıkıntı vardı yabancı forumlarda çok araştırma yaptım çoğu yolu denedim yedeklemeleri kapatmalar falan tweakleri sildim başka başka tweakler denedim ama sonucu sonunda buldum

system memory reset fix tweaki ama cydia da bulunan 1.0 versiyonu değil denedim 1.0 çalışmıyor. 2.0 versiyonunu kurmalısınız onu da github dan pwn20wnd nin yazdığı bir tweak. redditte ingilizce olarak yazıyor filza üzerinden kurulumu yaptım ve 1ayı geçti hala kendi kendine reset atmadı yani sağlıklı bir şekilde kullanıyorum checkra1n üzerinden yaptığım jailbreaki. buradan link paylaşmak uygunmu bilmiyorum isteyene özelden link atabilirim.

edit//

v4.3.1 versiyonunu safariden ben indiremedim chrome dan indirin ve daha önce cydia dan kurmuş olduğunuz filza vasıtasıyla açın ve filzadan üzerine tıklayıp çıkart diyin. klasör olarak uygulamayı çıkaracaktır. daha sonra klasörün içindeki apt klasörüne girin orada system memory reset fix v2.0 ı tıklayıp sağ üstten yükle diyin tel resping isteyecektir resping atın ve cydia da en son kurulu olan tweak kısmından kurulup kurulmadığını kontrol edin. eğer kurulmuşsa artık geceleri reset sıkıntınız ortadan kalkacaktır ve stabil şekilde jailbreakinizi kullanabilirsiniz ;)

ben çok uğraştım bulmak için benim gibi sizler de vaktinizi harcamayın, rastgele...

Son düzenleme:

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
merhabalar

bende de aynı sıkıntı vardı yabancı forumlarda çok araştırma yaptım çoğu yolu denedim yedeklemeleri kapatmalar falan tweakleri sildim başka başka tweakler denedim ama sonucu sonunda buldum

system memory reset fix tweaki ama cydia da bulunan 1.0 versiyonu değil denedim 1.0 çalışmıyor. 2.0 versiyonunu kurmalısınız onu da github dan pwn20wnd nin yazdığı bir tweak. redditte ingilizce olarak yazıyor filza üzerinden kurulumu yaptım ve 1ayı geçti hala kendi kendine reset atmadı yani sağlıklı bir şekilde kullanıyorum checkra1n üzerinden yaptığım jailbreaki. buradan link paylaşmak uygunmu bilmiyorum isteyene özelden link atabilirim.

edit//

v4.3.1 versiyonunu safariden ben indiremedim chrome dan indirin ve daha önce cydia dan kurmuş olduğunuz filza vasıtasıyla açın ve filzadan üzerine tıklayıp çıkart diyin. klasör olarak uygulamayı çıkaracaktır. daha sonra klasörün içindeki apt klasörüne girin orada system memory reset fix v2.0 ı tıklayıp sağ üstten yükle diyin tel resping isteyecektir resping atın ve cydia da en son kurulu olan tweak kısmından kurulup kurulmadığını kontrol edin. eğer kurulmuşsa artık geceleri reset sıkıntınız ortadan kalkacaktır ve stabil şekilde jailbreakinizi kullanabilirsiniz ;)

ben çok uğraştım bulmak için benim gibi sizler de vaktinizi harcamayın, rastgele...

eline emeğine sağlık umarım artık kimse yaşamaz reset atma sorununu.

phone 6s ios13.3.1 ' den gönderildi.

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
merhabalar

edit//

Bana link atarmisin dostum indiremedim beceremedim ben burdan?

bariton70

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bana link atarmisin dostum indiremedim beceremedim ben burdan?

safariden indiremezseniz chrome’dan indirmeyi deneyin. daha sonra filzadan mesajda belirttiğim gibi yükleme işlemini yapabilirsiniz. sıkıntı olursa yine yardımcı olmaya çalışırım

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8

safariden indiremezseniz chrome’dan indirmeyi deneyin. daha sonra filzadan mesajda belirttiğim gibi yükleme işlemini yapabilirsiniz. sıkıntı olursa yine yardımcı olmaya çalışırım

Saol dostum indirdim kurdum ;)

Tips
Tips
Üst Alt