Neler yeni

Sabah kalktım jb yok olmuş

trankobuskas

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
S.a srkadaslar bu sabah kalktigimda jb olmadigini gordum. Sanki birisi cihazı kapatıp pin kodunu falan girip açmış gibi. Yeniden başlasa pin kodu sorardı. Garip bi sekilde jb sizdi telefon ?? Tweeklerim bunlar. ( chacra1n jailbreak, ra1nusb ile yapiyorum )

Cihaz
İphone 8
Sürüm
13.3.3

Ekli dosyalar

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Bu sabah benim ki Safe Mode'a düşmüştü.
JB yapmadı ilk başta. iCleaner ile tarama yaptıktan sonra sorunsuz yaptı.

Darkweeb

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu sabah bende jb den oldum,kendi kendine restart attı telefon

berkayaksoy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
Bu sabah benim cihazda aynı şekilde. Sabah kalktığımda JB'siz bir halde duruyordu. Pin kodu aktif ve arkadaşın dediği gibi pin kodu sanki girilmiş gibiydi. JB olmaması dışında dün gece nasıl bıraktıysam aynı halde geri buldum.

İlginç, sadece bende oldu sanıyordum.

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bende bi sıkıntı olmadı ama merak ettim acaba nedenini

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

appleios

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
benimkide aynı şekilde jailbreak gitmişti şu an appcakede inmiyornasıl olacak bilmiyorum,

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Checkra1n JB de bazen tweak injection substrate den düşüyor arkadaşlar. Böyle durumlarda öncelikle Cydia nın açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılıyorsa CydiaSubstrate paketini tekrar yükleyin sorun yüksek ihtimal çözülecek, tweakleriniz çalışacaktır.

Ayrıca bazı reddit kullanıcıları tarafından yapılan bir kestirme paylaşayım sizinle bu durumda kullanmanız için.

JB i tamamen kaybolan Cydia kullanıcıları için ise iCloud yedeklemesini kapatıp deneme yapmalarını tavsiye ederim. Bazen apple bulut serviseleri gece telefon yedekleme yapmaya çalıştığında sistemi boğazlayıp reboot a sebep olabiliyor.

Kestirme:

appleios

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Pcden altstore ile kurun
altstore dün kurmuştum bugün tekrar kurmak istediğimde hata alıyorum hiçbişey anlamadım. sanırım düzgünce kaldırmadan telefonu sıfırladığım için sorun oluştu

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bende hiç bir değişiklik olmadı akşam jb yaptım sabah jb duruyordu ama ben yedeklemeleri hep kapatırım iphoneumu bul özelliği falan hep kapalı bende parmak izi bile kapalı iphone 6s ios13.3.1 sürümündeyim

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Valla ne kadar alakalı bilemem ama ben ne zaman statusbar stilini ipad yapsam (İp7 13.3 Checkra1n) ertesi sabah kalktığımda telefon restrat yapmış jb'siz açık bulurum. Ama X stilinde haftalarda geçse sorun yok, bunu çok denedim ve bu aynı şekilde iPhone 6 ios 12.1.1 Uncoverde'de yapıyor.. ipad stili daha kibar ve hoş ama Sıkıntıyı çözemedim, x stilinde devam hala..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ulviarslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Valla ne kadar alakalı bilemem ama ben ne zaman statusbar stilini ipad yapsam (İp7 13.3 Checkra1n) ertesi sabah kalktığımda telefon restrat yapmış jb'siz açık bulurum. Ama X stilinde haftalarda geçse sorun yok, bunu çok denedim ve bu aynı şekilde iPhone 6 ios 12.1.1 Uncoverde'de yapıyor.. ipad stili daha kibar ve hoş ama Sıkıntıyı çözemedim, x stilinde devam hala..

Hangi tweak kullanıyorsunuz ?

thrasherr

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Checkra1n JB de bazen tweak injection substrate den düşüyor arkadaşlar. Böyle durumlarda öncelikle Cydia nın açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açılıyorsa CydiaSubstrate paketini tekrar yükleyin sorun yüksek ihtimal çözülecek, tweakleriniz çalışacaktır.

Ayrıca bazı reddit kullanıcıları tarafından yapılan bir kestirme paylaşayım sizinle bu durumda kullanmanız için.

JB i tamamen kaybolan Cydia kullanıcıları için ise iCloud yedeklemesini kapatıp deneme yapmalarını tavsiye ederim. Bazen apple bulut serviseleri gece telefon yedekleme yapmaya çalıştığında sistemi boğazlayıp reboot a sebep olabiliyor.

Kestirme:

Bu kestirme ise yaramiyor denedim ben tweakler calisiyor gorunuyordu fakat calismiyordu ama tema fln aktifti

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Ulviarslan ip 6 12.1.1 uncover homegesture, İp 7 13.3 checkra1n little11..

Ulviarslan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bende de unv0ver ip7 13.3 little 11 ile tam tersi durum var.ipad yaparsam problem yok ama x yaparsam sorun yaşıyorum.minixs bu forumda görmüştüm çok daha stabil

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bende de unv0ver ip7 13.3 little 11 ile tam tersi durum var.ipad yaparsam problem yok ama x yaparsam sorun yaşıyorum.minixs bu forumda görmüştüm çok daha stabil
bu minixs ios13.3.1 de çalışıyor mu?

Le0n

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Checkra1n tam bir çöp zaten. 2-3 günde bir tel kullanırken donup reboot yapıyor. Crackli tweak kullanmam. Fazla bişey de yüklü değil zaten. Aşırı kasmalar bitmedi gitti. Telden soğudum resmen. Nerde Unc0ver stabilitesi. Bi de halt yedim 13.3.1 e güncelledim. Evde macbook var kurulum sıkıntı değil de sürekli olması can sıkıyor. Cihaz iPhone 7 bua rada

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Checkra1n tam bir çöp zaten. 2-3 günde bir tel kullanırken donup reboot yapıyor. Crackli tweak kullanmam. Fazla bişey de yüklü değil zaten. Aşırı kasmalar bitmedi gitti. Telden soğudum resmen. Nerde Unc0ver stabilitesi. Bi de halt yedim 13.3.1 e güncelledim. Evde macbook var kurulum sıkıntı değil de sürekli olması can sıkıyor. Cihaz iPhone 7 bua rada
iphone 6s kullanıyorum chakra1n ios13.3.1 jb li crackli cracksiz her türlü tweak kurmama rağmen daha bi kere durup dururken Reboot ettiğini görmedim Ha bazen uyumsuz tweak lar yüzünden respring yaparken respring ekranında kaldığı oldu ama o sorunlu tweaki kaldırınca düzeldi şuan telefonda 18 görünen tweak var daha üç beş tane de görünmeyen tweak var hiç takılma kasma gibi şeyler yok bende, Ha yavaşlama var tabiki 2gb ram bu sonuçta bi dünya tweak yüklü uygulamaları bi tık daha yavaş açma olayı var okadar olacak

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İp 7 olarak checkra1n ile hiç sıkıntı yaşamadım, üstelik neredeyse cihaz hiç kapanmadığı için jb yapmaya pek ihtiyacım olmuyor. Tweak kurup kaldırma ayarlama gibi konularda titiz ve dikkatli davranırım, 25 civarı tweak var. Uncoverde iyi ama bu daha stabil ve kararlı geldi bana..

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Uncoverde little11 ile aynı sorunu yaşayan başka kullanıcılarda gördüm. Diğer gesture tweaklerini deneyin uncoverde..

Karnesa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uncoverde little11 ile aynı sorunu yaşayan başka kullanıcılarda gördüm. Diğer gesture tweaklerini deneyin uncoverde..

little11 bu akşam güncellendi, güncelleme ile birlikte WhatsApp tan resim gönderemez oldum resim gündeme butonu çıkmıyor bide yandex çeviri uygulaması kamera ile çeviri yapamıyor açamıyor kamerayı splite view açık ken kamera açılmıyor gibi bi uyarı veriyor bi önceki sürüme döndüm bu problemler den dolayı

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İkiside sorunsuz çalışıyor bende, çakışan uygulamalar olabilir.

Tips
Tips
Üst Alt