Neler yeni

Ra1nusb ile Checkra1n Nasıl Yapılır?

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Forumda bu konuyla ilgili başlık açılmadığını gördüm ve yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar faydalansın dedim.

Dual boot komplikasyonları nedeniyle Windows için checkra1n jailbreak'in yüklenmesinde çok fazla sorun olduğunu biliyoruz. İşte İşte Dualboot ve Mac gerekmeyen Windowslar için checkra1n jailbreak'i yüklemek için checkra1n ra1nusb ile yükleyebileceksiniz. Sahip olmanız gereken tek şey, ra1nusb aracını önyüklenebilir yapmak için boş bir USB (en az 16 GB).

Daha önceden böyle bir deneyiminiz yoksa adımları harfiyen yapın. Hata alırsanız YouTube'den veya Google'dan hata kodunu aratarak çözebilirsiniz.

İndirmeniz gereken sadece 2 şey var aşşağıda bağlantıları mevcut.

Intel işlemciye sahip iseniz .

Amd işlemciye sahip iseniz
.

Daha sonra, ra1nusb'yi bootable(önyüklenebilir) flash bellek yapmak için kullanacağımız 'i indirin. (ücretsiz deneme sürümü için tıkladıktan sonra 10 saniye bekleyin).

Şimdi ra1nusb dmg dosyanız varsa ve TransMac yüklüyse, TransMac'ı açın (çalıştırmak için 10 saniye bekleyin) ve takılı USB'nizin sol tarafta gösterildiğinden emin olun. Flash bellek adınıza sağ tıklayın ve “disk görüntüsü ile geri yükle veya restore with disk image ” yi seçin ve evet'e basın.

1582119258104.png

Daha sonra dmg dosyasını seçeceksiniz(içindeki bilgiler gidecek). İşlem bittiğinde flash bellek işlem için hazır hale gelecek.

Markalara göre boot menüsü açma tuşları:

ASRock: F2 veya DEL
ASUS: F2 veya DEL
Acer: F2 veya DEL
Dell: F2 veya F12
ECS: DEL
Gigabyte/Aorus: F2 veya DEL
HP: F10
Lenovo (Laptops): F2 or Fn + F2
Lenovo (Desktops): F1
Lenovo (ThinkPads): Enter'a bas ve F1.
MSI: DEL
Origin PC: F2
Samsung: F2
Toshiba: F2
Zotac: DEL
Grundig: F12

Ardından boot menüsünden FLASH BELLEĞİNİZİ seçin. Bilgisayar yeniden başlayacak ve aşşağıdaki menü karşınıza çıkacak:

1582120113500.png

Options seçeneğine tıklıyoruz.

Ok tuşları ile seçim yapabilirsiniz. Çalışmıyorsa harici bir klavye tıklarak denenebilir.

Graphics Injector gidin ve onay işareti olan herşeyi kaldırın. Ardından ana ekrana dönün ve 1. seçeneği seçtikten sonra “boot macOS install file Ra1nUSB mesajını görürsünüz. İşlemi başlatmak için enter tuşuna basın. Bilgisayarınız benden farklı bir ekran gösteriyorsa, bir açılır menü getirmek için aşağı ok tuşuna basın ve verbose boot seçin.
1582120936316.png

1582120893418.png

İşlem tamamlandığında, ekranınızda Apple logolu bir ilerleme çubuğu görürsünüz. Bundan sonra, dili seçin ve ileri tuşuna basın, bilgisayarınızda checkra1n logosu ve ra1nusb içeren bu ekranı görürsünüz. Continue düğmesine bir kez basın ve ardından ekranın üst kısmındaki utilities menu(yardımcı programlar) menüsüne gidin.

Utility tab sekmesinden terminali açın, aşağıdaki komutu çalıştırın ve checkra1n ra1nusb jailbreak için enter tuşuna basın.

Kod:
ra1nusb

. İngilizce kaynakdan anlaşılabilir olarak çevirdim.

Son düzenleme:

mkagan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Usb ile boot ettiğimde bu ekran geliyor üstteki büyük yuvarlaklar çıkıyor Fakat bende option seçeneğinin olduğu Alttaki küçük yuvarlaklar çıkmıyor onu nasıl açabiliriz ?

Ekli dosyayı görüntüle 16087

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Usb ile boot ettiğimde bu ekran geliyor üstteki büyük yuvarlaklar çıkıyor Fakat bende option seçeneğinin olduğu Alttaki küçük yuvarlaklar çıkmıyor onu nasıl açabiliriz ?

Ekli dosyayı görüntüle 16087
Direkt checkra1n i seç cihazını bağla sonuç ne olacak yazarsın
Mesaj düzenlendi:

@JAKON Burada çok uzun beklemesi normal mi?
Jb yapabildiniz mi bende konuya çok hakim değilim sildim zaten unc0ver desteği bekliyorum, öneririm. Maks 1 aya A7, A8, A9’lar için destek gelir unc0verdan zaten. Zahmetli bir iş dediğim gibi destek beklemenizi öneririm.

warheadd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
i phone 5 s 12.4.5 e jailbreak yapabilen oldu mu burdan?

Satan22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bootra1n ile ayni ve bootra1n daha kullanisli sanki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

warheadd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
dostum
Bu konudaki işlemle fakat ben farklı bir programla usb ye yazdırdım arkadaş transmac kullanmış değişsen bir şey yok ayrıca senin cihazın ne?
dostum ben ubuntuyla sanal makıneyle kurup denedım ama usb yi pc gördü fakat ubuntu sanal makinesi görmedi sonra sanal makıneye tanıttım hata verdı 12.4.5 e güncellemek zorunda kaldım. şuan elimde i phone 5s ios 12.4.5 var bunu sıkıntısız kolay bi şekiklde jaılbreak etmemın bı yolu yokmudur?

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
dostum

dostum ben ubuntuyla sanal makıneyle kurup denedım ama usb yi pc gördü fakat ubuntu sanal makinesi görmedi sonra sanal makıneye tanıttım hata verdı 12.4.5 e güncellemek zorunda kaldım. şuan elimde i phone 5s ios 12.4.5 var bunu sıkıntısız kolay bi şekiklde jaılbreak etmemın bı yolu yokmudur?
İlk olarak sanal ubuntu ile jailbreak yapamazsınız telefonu dediğiniz gibi algılamaz ayrıca iphone 5s e linux/ubuntu üzerinden jailbreak yapılmıyor çoğu kişide hata veriyor şuan tek yapabileceğiniz bu konudaki yöntem.

warheadd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İlk olarak sanal ubuntu ile jailbreak yapamazsınız telefonu dediğiniz gibi algılamaz ayrıca iphone 5s e linux/ubuntu üzerinden jailbreak yapılmıyor çoğu kişide hata veriyor şuan tek yapabileceğiniz bu konudaki yöntem.
bu yöntemden kastın nedir hocam sen hangisinden yaptıysan ben de ondan yapayım aynı cihaz aynı sürüm var ikimizde de
Mesaj düzenlendi:

dostum bana numaranı verebilir misin whatsapp üzerinden iletişim sağlasak,

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bu yöntemden kastın nedir hocam sen hangisinden yaptıysan ben de ondan yapayım aynı cihaz aynı sürüm var ikimizde de
Mesaj düzenlendi:

dostum bana numaranı verebilir misin whatsapp üzerinden iletişim sağlasak,
Üzgünüm numaramı veremem. Ben bilgisayarımdan kaynaklı bir sürü hata yaşadım o yüzden bir sürü konudan yardım aldım fakat şu video işinize yarayacaktır. Ayrıca yukarıda arkadaşın anlattığı yöntem ile de yapabilirsiniz aynı yöntem ikisi de aynı şey sadece flash belleği hazırlamak için kullandıkları program farklı ama videodaki işlem daha kısa sürüyor.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

warheadd

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Üzgünüm numaramı veremem. Ben bilgisayarımdan kaynaklı bir sürü hata yaşadım o yüzden bir sürü konudan yardım aldım fakat şu video işinize yarayacaktır. Ayrıca yukarıda arkadaşın anlattığı yöntem ile de yapabilirsiniz aynı yöntem ikisi de aynı şey sadece flash belleği hazırlamak için kullandıkları program farklı ama videodaki işlem daha kısa sürüyor.

peki harici klavyem yoksa bu işe hiç kalkışmayayım mı ?
Mesaj düzenlendi:

elimde harici klavye yok ve yukarda harici klavye kullanın demiş

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Mesaj düzenlendi:

elimde harici klavye yok ve yukarda harici klavye kullanın demiş
Evet karışmayın. Yakında windows sürümü çıkacaktır biraz bekleyin...

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Anlatılan şekilde yaptım ama burada takılı kaldı PC bununla birlikte iki farklı PC( Dell ve Acer) denedim, iki farklı USB ile (8 ve 16 GB) denedim bu attığım kısımda takılı kaldılar.7CE4F7C6-7681-4E68-8953-79CB1F15A001.jpeg

darkness

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Anlatılan şekilde yaptım ama burada takılı kaldı PC bununla birlikte iki farklı PC( Dell ve Acer) denedim, iki farklı USB ile (8 ve 16 GB) denedim bu attığım kısımda takılı kaldılar.Ekli dosyayı görüntüle 16436
Büyük ihtimal işlemciniz intel ama birde amd sürümünü indirin onu usb ye yazdırdıktan sonra verdiğim linkteki configleri indirin ve ordaki 3. Config i usb ye yazdırdığınız kısımdaki config ile değiştirin bir ihtimal düzelebilir.

Ahasaf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Büyük ihtimal işlemciniz intel ama birde amd sürümünü indirin onu usb ye yazdırdıktan sonra verdiğim linkteki configleri indirin ve ordaki 3. Config i usb ye yazdırdığınız kısımdaki config ile değiştirin bir ihtimal düzelebilir.
Bu Kasım’da takılı kalıyor

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt