Neler yeni

Palera1n Jailbreak Windows/Ubuntu Usb (TR) Denendi! Video Eklendi!

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
:D bu semi-tethered jailbreak o yüzden kapanmaması lazım kullanmak istiyorsanız. Evet parola koyduğunuz için jb gider maalesef bu da böyle.Uygulama içi parola koyabildiğiniz tweak vardı ismini biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Uyumlu tweakler için de buradan bakabilirsiniz.

Casperkral12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
:D bu semi-tethered jailbreak o yüzden kapanmaması lazım kullanmak istiyorsanız. Evet parola koyduğunuz için jb gider maalesef bu da böyle.Uygulama içi parola koyabildiğiniz tweak vardı ismini biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. Uyumlu tweakler için de buradan bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim, kapandığında gitmeyen jb nasıl yapabiliriz var mı öyle bişey

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
sol üstte vodofone yazan yere adımı yazabileceğim tweak bulamadım carriermodern çalışmıyor
Şuan tweakler çok kısıtlı maalesef alternatif bir tweak ya çıkar ya da güncellenir. Biraz sabır etmek gerek bu konuda 😌

ubuntu3

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba hocam çok güzel anlatmışsınız sağolun öncelikle, usb ye ubuntu kurmadan virual box uygulamasına ubuntu kurup yapmak mümkün mü bunun için de video gelir mi hocam.

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba hocam çok güzel anlatmışsınız sağolun öncelikle, usb ye ubuntu kurmadan virual box uygulamasına ubuntu kurup yapmak mümkün mü bunun için de video gelir mi hocam.
Çok teşekkür ediyorum . Kendi araştırmama göre Virtural box,sanal sürücü ile bunun mümkün olamayacağını söylüyorlar. Denemedim o yüzden bu basit yöntem ile defalarca jailbreak işlemi yapıp başarılı oldum.

Casperkral12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Şuan tweakler çok kısıtlı maalesef alternatif bir tweak ya çıkar ya da güncellenir. Biraz sabır etmek gerek bu konuda 😌
Hocam ben jbyi tamamen kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriz. Hem tweak çok az hemde kullandıgım bazı uygulamalar jb yüzünden açılmıyor. Cihaz jbli kullanamazsınız diyor.

fayigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
merhaba defalarca deniyorum ama hep bu aşamada takılıyorum. 8 plus 15.6 ve se 15.7 iki ayrı cihazda 2 ayrı bilgisayarda denedim. bu aşamayı geçemiyorum. bir çözümü var mısır?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

unlusenolergun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
telefon kapandı depolama olmadığı için açamıyorum şu an ne yapmam gerekli
Mesaj düzenlendi:

hocam bunu yaptım telefonda yeterli depolama yokmuş hata aldım sonra açamadım telefonu çözümü var mı

Son düzenleme:

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
telefon kapandı depolama olmadığı için açamıyorum şu an ne yapmam gerekli
Mesaj düzenlendi:

hocam bunu yaptım telefonda yeterli depolama yokmuş hata aldım sonra açamadım telefonu çözümü var mı
Çift tuş kombinasyonu ile restart atabilir telefon tam olarak açılasıya kadar bekleyin bu çift tuşlara basılı tutmanız biraz uzun sürebilir. Eğer açılmıyorsa da
Telefonu dfu moda sokup restore etmeniz gerekli.
16Gb dan fazla boş alan olması gerekli.
Kilit şifresi olmayacak Telefonda.
ilk denemede bu tarz bir sorun ben de yaşamıştım sonrasında en baştan tekrar yaptım ikinci denemem ve sonrası hiç başarısız olmadı.
Mesaj düzenlendi:

merhaba defalarca deniyorum ama hep bu aşamada takılıyorum. 8 plus 15.6 ve se 15.7 iki ayrı cihazda 2 ayrı bilgisayarda denedim. bu aşamayı geçemiyorum. bir çözümü var mısır?

En baştan başlayıp tekrar jailbreak yapmayı deneyiniz
Mesaj düzenlendi:

Hocam ben jbyi tamamen kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabiliriz. Hem tweak çok az hemde kullandıgım bazı uygulamalar jb yüzünden açılmıyor. Cihaz jbli kullanamazsınız diyor.
Hiç denemedim buradan bakabilirsiniz.

unlusenolergun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam ne yaptıysam palera1n gelmedi ekrana. Adımları bir bir aynısını yaptım her şey okey ama palera1n yok piyasada (cihaz x sürüm 15.6.1)

GhostKiller

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Checkl0ck ve fakepass tweakleri ile şifre koyulabildiğini okumuştum denemek isteyen varsa

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam ne yaptıysam palera1n gelmedi ekrana. Adımları bir bir aynısını yaptım her şey okey ama palera1n yok piyasada (cihaz x sürüm 15.6.1)
Wi-Fi ye bağlandığında da gelmiyor ise ilk jailbreak de böyle olması durumu söz konusu maalesef en baştan yapmamız gerekiyor 🤦‍♂️😓

unlusenolergun

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Wi-Fi ye bağlandığında da gelmiyor ise ilk jailbreak de böyle olması durumu söz konusu maalesef en baştan yapmamız gerekiyor 🤦‍♂️😓
Yani şöyle ki tüm olanakları gelene kadar tekrarlamam mı gerekiyor yani ben bunu bir kaç kez tekrarladım aynısını birebir yapıyorum yalnız palera1n gelmiyor. Bakalım tekrar baştan deneyeyim👍

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Yani şöyle ki tüm olanakları gelene kadar tekrarlamam mı gerekiyor yani ben bunu bir kaç kez tekrarladım aynısını birebir yapıyorum yalnız palera1n gelmiyor. Bakalım tekrar baştan deneyeyim👍
Deneyin başarılı olacaksınız 👍

tan3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Hocam ben de aynı hatayı alıyorum bir çözüm bulursanız benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam ben de aynı hatayı alıyorum bir çözüm bulursanız benimle paylaşırsanız çok sevinirim
İlk defa jailbreak yapılıyorsa eğer cihazda bunun gibi durumlar olması çok normal.İnternetinizin olması ve cihazınızda parolanızın deaktif olmasına dikkat edin ayrıca, kablonuzun orijinal olması,takılan portun sıkıntısız olması,herhangi bir bağlantı kopukluğu olmaması durumuna da dikkat edin. Onun dışında olmamasını gerektirecek başka bir durum söz konusu bile değil belki 20 defa yaptım hiç sorun yaşamadım. Bu tecrübeme istinaden endişe etmeden ikinci defa en baştan başlayın bu defa olacaktır.

tan3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
İlk defa jailbreak yapılıyorsa eğer cihazda bunun gibi durumlar olması çok normal.İnternetinizin olması ve cihazınızda parolanızın deaktif olmasına dikkat edin ayrıca, kablonuzun orijinal olması,takılan portun sıkıntısız olması,herhangi bir bağlantı kopukluğu olmaması durumuna da dikkat edin. Onun dışında olmamasını gerektirecek başka bir durum söz konusu bile değil belki 20 defa yaptım hiç sorun yaşamadım. Bu tecrübeme istinaden endişe etmeden ikinci defa en baştan başlayın bu defa olacaktır.
Hocam inanın en az 20 kez denedim USB portlarını , kullandığım kabloyu , hatta kullandığım flash belleği bile değiştirip denedim her seferinde videonuzda 05:54 de work/ramdisk dmg yazan bölümde bir süre bekliyor ve daha önceki mesajlarımda attığım görüntüdeki hata ile bitiyor

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam inanın en az 20 kez denedim USB portlarını , kullandığım kabloyu , hatta kullandığım flash belleği bile değiştirip denedim her seferinde videonuzda 05:54 de work/ramdisk dmg yazan bölümde bir süre bekliyor ve daha önceki mesajlarımda attığım görüntüdeki hata ile bitiyor
O zaman şöyle yapalım yedeğinizi alın tüm içerikleri ve ayarları silin bir de bu şekilde deneyin bu kadar fazla işlem yapıp olmaması gerçekten çok tuhaf üzüldüm sizin adınıza umarım bu söylediğimden sonra yaptığınızda olur 🙏

tan3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
O zaman şöyle yapalım yedeğinizi alın tüm içerikleri ve ayarları silin bir de bu şekilde deneyin bu kadar fazla işlem yapıp olmaması gerçekten çok tuhaf üzüldüm sizin adınıza umarım bu söylediğimden sonra yaptığınızda olur 🙏
Özür dilerim onu söylemeyi unutmuşum. Ben iOS 15.3.1 de idim ilk denediğimde içerik ve ayarları sıfırlama işe yaramayınca dfu modda iOS 16.2 ye yükselttim maalesef durum aynı

aydin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
bi sorum var cevap verirsen seviinirim iphone 6s plus 15.7.2 sürümde olurmu

aydin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
denedim ama son 9 kısımda ilerlemiyor
Mesaj düzenlendi:

baya bi uğraş sonunda yaptım teşekkürler şimdi sıkıntı uygulama bulmak carbridge ücretli bunu ücretsiz bulabilirmiyiz

Son düzenleme:

fayigit

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

tekrar merhaba burada takıldığımı defalarca denemiş olmama rağmen bir sonuç elde edemediğimi ifade etmiştim. benim için durum değişmedi ama internette biraz araştırınca "bu sorunun olduğunu ubuntu try(deneme) şeklinde değil, ubuntu kur(dual boot)" ile çözüldüğünü gördüm. yalnız vaktim olmadığı için bu ara deneyemedim. bu sorunu yaşayan ve fırsatı olan arkadaşlar denerlerse bende öğrenmiş olurum diye paylaşmak istedim.
iyi akşamlar herkese

Tips
Tips
Üst Alt