Neler yeni

Palera1n Jailbreak Windows/Ubuntu Usb (TR) Denendi! Video Eklendi!

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Çok basit adımlar ve usb yardımıyla bu jailbreak'i yapabilirsiniz.
Kendimce denedim ve sizlere de yararı olur diye yaptıklarımı tek tek sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Yapılışında yaşanan herhangi yanlış bir durumda sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.
Dikkat ⚠ Kilit ekranı parolasını kaldırmanız gerekiyor !

Videolu Anlatım.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Windows Adımı :
balenaEtcher Programı ile Aşağıdaki linkten ubuntu isosunu usb'ye yazalım.
Ubuntu.iso:

Ubuntu Adımı:
Bilgisayarımızı f12 den Usb'mizi seçerek başlatıyoruz.
ub1.jpg
Try ubuntu seçeneğine tıklıyoruz.

ub2.jpg
Sol tarafta Türkçeyi seçip , Ubuntu'yu Dene seçeneği ile devam ediyoruz.
Geldik önemli kısıma...
Cihazınızı Linux işletim sistemine ilk bağladığınızda cihazınızda güvene dokunduğunuzdan lütfen emin olun.
Hemen sağ tıklayıp masaüstü konumundan terminal açıyoruz.
1- sudo add-apt-repository universe
2- sudo apt-get update
3- sudo apt install libimobiledevice-utils libusbmuxd-tools git curl python3-pip -y
4- wget http:**//nz2.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl/libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb (Yıldızlar yok)

5- sudo dpkg -i libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb

-Terminali aşağıya indirip masaüstü konumundan yeni bir terminal açıyoruz ve 5. komutu yapıştırıp enter'a basıyoruz.
6- git clone --recursive https***://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n [Yıldızlar yok]

-Palera1n Dosyası yüklemesinin tamamlanmasından sonra;

Yeni Terminal açıp aşağıdakileri yapıştırıyoruz.
7- sudo systemctl stop usbmuxd
8- sudo usbmuxd -p -f

-Palera1n klasörüne gelip boşta klasör içi terminal başlat.

Aşağıdaki kodu girdikten sonra tıpkı checkra1n aracında olduğu gibi otomatik dfu moda alıyor tuş kombinasyonuyla geri sayım yapıyor yönergeleri lütfen dikkatli bir şekilde yapın.
Önemli ! ** Aşağıdaki 15.6 yazılan yere siz kendi sürümünüzü yazacaksınız ve enter'a basıp uzun bir süre bekliyorsunuz.**
9- sudo ./palera1n.sh --tweaks 15.6 --semi-tethered
Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek
Dfu moda alıp devam ediyorsunuz ve bitiyor.
Telefonunuzu wifi'ye bağladığınızda Palera1n uygulamasını göreceksiniz.
iOS veya iPadOS 15.0-16.x çalıştıran A11 cihazları Desteklenen cihazlar;
iPhone X
iPhone 8 Plus
iphone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPad (7. nesil)
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad Pro 12,9 inç (2. nesil, 2019)
iPad Pro 10,5 inç (2017)
iPad Pro 9,7 inç (2016)
iPad Pro 12,9 inç (2015)
iPod touch (7. nesil)

Not:Ek olarak, bu Jailbreak Semi-Tethered olduğundan dolayı, cihazınızda 16 GB'tan fazla dahili depolama bulunmalıdır. Ayrıca A10-A11 çipli el cihazlarında palera1n ile jailbreak yaparsanız bir parola ayarlayamazsınız.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bilgi için teşekkürler. XS max jailbreak oluyor mu?

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Rica ederim. Maalesef X'e kadar destekliyor.

sametguzelsu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
hocam ubuntuda bir türlü terminal açamadım

sametguzelsu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
hocam 9. adımdan sonra telefon kapanıyor ve açılmıyor
terminal sürekli bağlanmaya çalışıyor yardımcı olur musunuz
Mesaj düzenlendi:

sürüm 15.7.1

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhabalar,9. adımdan sonra telefon bir müddet kapalı gibi gözükecek uzunca bekledikten sonra palera1n logosu çıkacak sonra yine dfu moda sokmanı isteyecek sonra bitiyor palera1n yükleniyor.
telefonunuzun parolası olmaması gerek.
jailbreak yaptıktan sonra da parola koymamanız gerek.

sametguzelsu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar,9. adımdan sonra telefon bir müddet kapalı gibi gözükecek uzunca bekledikten sonra palera1n logosu çıkacak sonra yine dfu moda sokmanı isteyecek sonra bitiyor palera1n yükleniyor.
telefonunuzun parolası olmaması gerek.
jailbreak yaptıktan sonra da parola koymamanız gerek.
hocam yükledim telefonda açıldı ama palerain uygulamaları gelmdi telefonda boş alan 3gb dahili hafıza 32

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
hocam yükledim telefonda açıldı ama palerain uygulamaları gelmdi telefonda boş alan 3gb dahili hafıza 32
Wi-Fi ye bağlandığında palera1n uygulamasını görürsünüz.
eğer uygulamayı bulamazsanız arama yapın.
olmuş muhtemelen…

sametguzelsu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Wi-Fi ye bağlandığında palera1n uygulamasını görürsünüz.
eğer uygulamayı bulamazsanız arama yapın.
olmuş muhtemelen…
hocam instagramdan ulaşabilir miyim size telefonun ekranda kodlar da yazdı normal bir şekilde boot da oldu ama palerain uygulaması yok ig sametguzelsuu

tan3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
7. Ve 8. Kodları girin ardından 9. Kodu tekrar girin
maalesef defalarca kez denedim sonuç aynı.7. ve 8. kodu girdiğimde ilk resimdeki şekilde kalıyor ardından palera1n klasörü içinde açtığım terminale 9. kodu girince ikinci resimdeki şekilde bitiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
maalesef defalarca kez denedim sonuç aynı.7. ve 8. kodu girdiğimde ilk resimdeki şekilde kalıyor ardından palera1n klasörü içinde açtığım terminale 9. kodu girince ikinci resimdeki şekilde bitiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
Bir cihaz bulup müsaitlik de bulabilirsem video çekeceğim böyle olmayacak.
Palera1n klasöründe telefonu dfu moda sokarken tuşlara geç basma durumu olursa eğer jb yapamazsın

tan3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bir cihaz bulup müsaitlik de bulabilirsem video çekeceğim böyle olmayacak.
Palera1n klasöründe telefonu dfu moda sokarken tuşlara geç basma durumu olursa eğer jb yapamazsın
yok hocam telefon dfu moda giriyor, işlemler başlıyor sonrasında yüklediğim fotoğraftaki hata ile bitiyor

barzo

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Çok basit adımlar ve usb yardımıyla bu jailbreak'i yapabilirsiniz.
Kendimce denedim ve sizlere de yararı olur diye yaptıklarımı tek tek sizlerle paylaşmak istedim.

Not: Yapılışında yaşanan herhangi yanlış bir durumda sorumluluk kabul etmediğimi bildiririm.

Windows Adımı :
balenaEtcher Programı ile Aşağıdaki linkten ubuntu isosunu usb'ye yazalım.
Ubuntu.iso:

Ubuntu Adımı:
Bilgisayarımızı f12 den Usb'mizi seçerek başlatıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 19410
Try ubuntu seçeneğine tıklıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 19411
Sol tarafta Türkçeyi seçip , Ubuntu'yu Dene seçeneği ile devam ediyoruz.
Geldik önemli kısıma...
Cihazınızı Linux işletim sistemine ilk bağladığınızda cihazınızda güvene dokunduğunuzdan lütfen emin olun.
Hemen sağ tıklayıp masaüstü konumundan terminal açıyoruz.
1- sudo add-apt-repository universe
2- sudo apt-get update
3- sudo apt install libimobiledevice-utils libusbmuxd-tools git curl python3-pip -y
4- wget http:**//nz2.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/o/openssl/libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb (Yıldızlar yok)

5- sudo dpkg -i libssl1.1_1.1.1f-1ubuntu2.16_amd64.deb

-Terminali aşağıya indirip masaüstü konumundan yeni bir terminal açıyoruz ve 5. komutu yapıştırıp enter'a basıyoruz.
6- git clone --recursive https***://github.com/palera1n/palera1n && cd palera1n [Yıldızlar yok]

-Palera1n Dosyası yüklemesinin tamamlanmasından sonra;

Yeni Terminal açıp aşağıdakileri yapıştırıyoruz.
7- sudo systemctl stop usbmuxd
8- sudo usbmuxd -p -f

-Palera1n klasörüne gelip boşta klasör içi terminal başlat.

Aşağıdaki kodu girdikten sonra tıpkı checkra1n aracında olduğu gibi otomatik dfu moda alıyor tuş kombinasyonuyla geri sayım yapıyor yönergeleri lütfen dikkatli bir şekilde yapın.
Önemli ! ** Aşağıdaki 15.6 yazılan yere siz kendi sürümünüzü yazacaksınız ve enter'a basıp uzun bir süre bekliyorsunuz.**
9- sudo ./palera1n.sh --tweaks 15.6 --semi-tethered
Bu aşamanın bir kısmında telefona Palera1n logosu gelecek sabırla bekleyin ardından tekrar dfu moda almanı isteyecek
Dfu moda alıp devam ediyorsunuz ve bitiyor.
Telefonunuzu wifi'ye bağladığınızda Palera1n uygulamasını göreceksiniz.
iOS veya iPadOS 15.0-16.x çalıştıran A11 cihazları Desteklenen cihazlar;
iPhone X
iPhone 8 Plus
iphone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE
iPad (7. nesil)
iPad (6. nesil)
iPad (5. nesil)
iPad Pro 12,9 inç (2. nesil, 2019)
iPad Pro 10,5 inç (2017)
iPad Pro 9,7 inç (2016)
iPad Pro 12,9 inç (2015)
iPod touch (7. nesil)

Not:Ek olarak, bu Jailbreak Semi-Tethered olduğundan dolayı, cihazınızda 16 GB'tan fazla dahili depolama bulunmalıdır. Ayrıca A10-A11 çipli el cihazlarında palera1n ile jailbreak yaparsanız bir parola ayarlayamazsınız.
Hocam 7 plus ios 15.7.2 içinde geçerlimi ?

Sockettor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Hocam 7 plus ios 15.7.2 içinde geçerlimi ?
Evet geçerli.
Mesaj düzenlendi:

7-8. Kodları girin ardından 9. Kod ile tekrar yapmayı deneyin. Olmadı (yedek alıp) tüm içerikleri ve ayarları sil deyip, telefonu temizlemek. Şifre koymadan temiz kurulum ile yapılmayacak değil. Bir iki güne adım adım video çekip anlatacağım .

tan3r

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Evet geçerli.
Mesaj düzenlendi:

7-8. Kodları girin ardından 9. Kod ile tekrar yapmayı deneyin. Olmadı (yedek alıp) tüm içerikleri ve ayarları sil deyip, telefonu temizlemek. Şifre koymadan temiz kurulum ile yapılmayacak değil. Bir iki güne adım adım video çekip anlatacağım .
Hocam bence yeterince açıklayıcı olmuş ama kesin ben bir yerde eksik ya da yanlış bir şeyler yapıyorum ondan olmuyor. Yapacak bir şey yok inşallah yaparım

Casperkral12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Evet yapılır.Yaklaşık yarım saat sonra video yükleyeceğim. Videodan da yapabilirsiniz.
Ohoo bitti bile başarıyla yaptım hiç hata almadım. Size sormak istediğim bazı hususlar var.
Telefona parola koyamayacağımızı söylemişsiniz. Ben parolasız kullanamam özelim var. Parola için nasıl bir çözüm önerebilirsiniz.
Birde tweaklerden hiç haberim yok. Tweak önerisi yapar mısınız çalışan
321030334_593151085957747_6891431844969582966_n.jpg
323714704_1184860185463981_4248765944343642755_n.jpg
Mesaj düzenlendi:

hahaha talihsizliğe bak belki parola koyulur dedim parolayı aktif ettim cihaz kapandı açıldı jb gitti :D benim bildiğim cihazı kapatıp açsak bile jbnin gitmemesi lazımdı. Sileo falan paleraın uygulamaları falan açılmıyor şuan. Tekrar aynı adımları uygulasam jb olur mu? Parola koymaya çalıştım diye mi jb gitti acaba. Yani ben tekrar uğraşıp jb yapıcam ama cihaz kapanıp açıldığında jb gidecekse hiç uğraşmıyayım

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt