Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Telefon iphone 6 bu yüzden trendyol neredeyse 1 dk civarı bir sürede açılıyor hangi sürüme düşürmem lazım ya da başka bir yol var mı?
20 saniye de xs max de sürüyor. jbsiz de aynı sürüyor. bence uygulama geregi reklam gibi birşey diyebiliriz.

gdfmischf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jbli 1 dk civarı açılan trendyol jbsiz 20 snde açıldı FlyJB yapmama rağmen neden böyle

gdfmischf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Jbli 1 dk civarı açılan trendyol jbsiz 20 snde açıldı FlyJB yapmama rağmen neden böyle
Sorun FlyJB den trendyolu etkinleştirdiğim içinmiş şimdi etkisizleştirdim ve sorun çözüldü ortalama 15 sn de açılıyor

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Arkadaşlar hiç başına gelen oldu mu bilmiyorum aşağıda yaşadığım problemin çözümü varsa söylerseniz sevinirim.
Telefonda 3 adet alarm kurulu benim hafta içi her gün 06:05 - 06:10 - 06:15 te çalıyor.
2 gün önce 06:05 alarmı çalmaya başladı, telefonu elime almadan telefonun sesi kesildi fakat ekran alarm vardı. Uyku sersemi çok sallamadım neden öyle oldu diye kapattım ekrandaki alarmı ve kapadım gözlerimi. Sonra bir daha hiç çalmadı alarm. Arkadaş aradı, akıllı bilekliğin titreşim sesine uyandım. Telefon çalmıyor. Şimdi burada da şöyle bir durum oldu, gelen aramayı akıllı bileklikten görebiliyorum fakat telefonda hiç bir reaksiyon yok sadece menüde gezinebiliyorum ve telefonda hiç arama yokmuş gibi telefonun ekranı. Sonrasında Bluethooth kulaklığı açtım ve otomatik telefona bağlandı. Gelen arama devam ediyor kulaklıkta titremeye başladı gelen arama olduğu için telefonda gene reaksiyon yok. Aramayı kulaklıktan açtım fakat ne ses geldi ne ses gitti. Telefonu normal olarakta kapatamadım. Kapat ekranı gelmiyor. Hard reset atmak zorunda kaldım tekrar açtığımda ise düzelmişti. Dolayısıyla JB de bir hata oldu ama ne olduğunu bulamadım.
Telefonda ki tüm tweakler orjinal ve satın alınmış tweakler.
Tweak listesi,
- Watusi,
- AudioRecorder XS,
- AutoUnlockX,
- Rocket For Instagram
- Orion
Başka tweak kullanmıyorum. Bunların hepsi lisanslı.
Cihaz Xr - 14,2
Unc0ver Sürüm 6.1.2 Dev hesap.
Bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim paranoyak oldum. 2 gecedir sabah gene çalmazsa servisi kaçırırım diye telefonu kapatıp tekrar açıyorum. JB de aktif olduktan sonra yatabiliyorum ve kalkınca tekrar JB yapıyorum.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
AudioRecorder XS, callbar varsa onlardan yapabilir. diger önerim 3-4 günde bir telefonu yeniden başlatıp jb yapın.
not: orionu kaldırdım telefon biraz kendine geldi. biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.

adaje

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhaba İphone x 14.6 checkrain le son jb yaptım ama telefon her kapanıp açıldığında cydia duruyor üstüne tıklama yapıyorum açmıyor checkrain de uygulamarımın içinde yok oluyor.. En başa jb yapana kadar düzelme olmuyor . bu sorunla karşılaşan var mı?

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
merhaba İphone x 14.6 checkrain le son jb yaptım ama telefon her kapanıp açıldığında cydia duruyor üstüne tıklama yapıyorum açmıyor checkrain de uygulamarımın içinde yok oluyor.. En başa jb yapana kadar düzelme olmuyor . bu sorunla karşılaşan var mı?
Checkrain o şekilde kullanılıyor. Uncover in 14.3 e kadar desteği var şimdilik. 14.3 sürüm cihazı olanlar da checkrain ile jb yaparak reprevision tweak ile uncover’i cihaza yükleyip kullanıyorlar. Uncover pc ye olan bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Kapanıp açılmada uncover üzerinden jb başlatılıyor. 14.6 için güncelleme bekleyin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Checkrain o şekilde kullanılıyor. Uncover in 14.4 e kadar desteği var şimdilik. 14.4 sürüm cihazı olanlar da checkrain ile jb yaparak reprevision tweak ile uncover’i cihaza yükleyip kullanıyorlar. Uncover pc ye olan bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Kapanıp açılmada uncover üzerinden jb başlatılıyor. 14.6 için güncelleme bekleyin.

14.3 sürümü dahil uncover desteği var. 14.4 e uncover desteği yok. iyi forumlar.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Uncover desteği şu anlık 14.3 doğdurur. 14.4 yanlış yazmışım.

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
AudioRecorder XS, callbar varsa onlardan yapabilir. diger önerim 3-4 günde bir telefonu yeniden başlatıp jb yapın.
not: orionu kaldırdım telefon biraz kendine geldi. biraz sorunlu olduğunu düşünüyorum.
AudioRecorder XS olabilir mi diye düşündüm fakat arama yapmadan önce cihaz kendini belli etti hocam. Alarm çaldı ben kapatmadan ses kesildi fakat ekranda alarm duruyordu.
Callbar vs tweak yok.
Orion olabilir çok opsiyon çok fazla yere müdahale ediyor. Fakat inan nasıl nereden başlayacağımı bilmiyorum. Çünkü servisi kaçırınca işe gitmesi gerçekten çok problem oluyor. Tek tek tweakleri kapatsam onu bulana kadar belki kaç kere servisi kaçıracağım vs. gibi şeyler var. Herhalde temiz bir kurulum yapacağım net bir şey çıkartamazsam

byfurkanenesataseven

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
herkese selam iyi forumlar bu kullanıcı uygulamalarını sistem uygulaması yapabileceğimiz bir tweak var mı?

doodliest12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Selamlar arkadaşlar,
Bir kaç saat önce USB ile Iphone 7 telefonuma windows üzerinden checkra1n jailbreak yapmaya çalıştım. checkra1n'in son sürümü olan 0.12.4 beta ile denedim. Normalde izlediğim videolarda bu işlem çok kısa sürerken bende bir yerde takıldı. Uzun bir bekleyişin ardından telefonu bilgisayardan çıkardım. Haliyle telefon DFU modunda kaldı. JB yapmayı denemeden önce bilgisayara telefonumun bir yedeğini almıştım. Bilgisayarı windows üzerinden açtım ve Itunes'a bağladım. Itunes'da ise recovery mode'da bir cihaz olduğunu söyledi ve güncelleme yapma seçeneği sundu. Güncellemeyi yaparken iPhone geri yükleme için hazırlanıyor yazısında saatlerdir bekliyorum. Bunun başka yolu var mıdır? Çok kere kapat-aç yapmayı denedim olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.ip2.pngip1.png

Xeivh

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Merhaba,ben iphone xr kullanıcısıyım ve jailbreak yapmak istiyordum,bunun için biraz araştırma yaptım.Araştırmalarım sonucunda yanlış anlamadıysam telefonum 14.6 olduğu için unc0verdan indiremiyorum,checkrainde a12 çipini desteklemiyor.Şuan için jailbreak yapamıyor muyum?Yapabiliyorsam yardımcı olur musunuz?

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Merhaba,ben iphone xr kullanıcısıyım ve jailbreak yapmak istiyordum,bunun için biraz araştırma yaptım.Araştırmalarım sonucunda yanlış anlamadıysam telefonum 14.6 olduğu için unc0verdan indiremiyorum,checkrainde a12 çipini desteklemiyor.Şuan için jailbreak yapamıyor muyum?Yapabiliyorsam yardımcı olur musunuz?
Checkra1n ios 14.6 jb yapıyor fakat A12 desteği yok şu anda. Güncelleme gelir illaki.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Selamlar arkadaşlar,
Bir kaç saat önce USB ile Iphone 7 telefonuma windows üzerinden checkra1n jailbreak yapmaya çalıştım. checkra1n'in son sürümü olan 0.12.4 beta ile denedim. Normalde izlediğim videolarda bu işlem çok kısa sürerken bende bir yerde takıldı. Uzun bir bekleyişin ardından telefonu bilgisayardan çıkardım. Haliyle telefon DFU modunda kaldı. JB yapmayı denemeden önce bilgisayara telefonumun bir yedeğini almıştım. Bilgisayarı windows üzerinden açtım ve Itunes'a bağladım. Itunes'da ise recovery mode'da bir cihaz olduğunu söyledi ve güncelleme yapma seçeneği sundu. Güncellemeyi yaparken iPhone geri yükleme için hazırlanıyor yazısında saatlerdir bekliyorum. Bunun başka yolu var mıdır? Çok kere kapat-aç yapmayı denedim olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 18855Ekli dosyayı görüntüle 18854
3u tools üzerinden yapabilirsin. Menu de basit zaten.

——

İ tunes ile yapacaksan yazılımı manuel indir. Sonra iphon a geri yükle yazısına shift e basarak tıkla. Pencere açılacak ordan indirdiğin yazılımı seç yüklet. Cihaz dfu mod da olsun. Yalnız bunları cihaz yazılımının son sürümü ile yapabilirsin.

doodliest12

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

——

İ tunes ile yapacaksan yazılımı manuel indir. Sonra iphon a geri yükle yazısına shift e basarak tıkla. Pencere açılacak ordan indirdiğin yazılımı seç yüklet. Cihaz dfu mod da olsun. Yalnız bunları cihaz yazılımının son sürümü ile yapabilirsin.

Bilgisayarda i tunes aracılğıyla dosyalarımı kaydetmiştim 3u tools ile yaparsam dosyaları geri yükleyebilir miyim?
Mesaj düzenlendi:

——

3u tools programı ile sorunu hallettim, yardımlarını için çok teşekkür ederim. Şu an cihazım 14.4 sürümünde. Jailbreak yapmamı önerir misiniz? yoksa diğer sürümlerin çıkmasını mı bekleyeyim?

Son düzenleme:

Xeivh

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Checkra1n ios 14.6 jb yapıyor fakat A12 desteği yok şu anda. Güncelleme gelir illaki.

Güncelleme gelmesi 1-2 ay alıcaksa,internetten 14.3 e geri yüklesem olur mu?

gdfmischf

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone’un kendine ait olan çeviri uygulamasının düşük sürümlere yüklemenin imkanı var mı?

Tips
Tips
Üst Alt