Neler yeni

Linux Üzerinden Checkra1n Yüklemek (Ubuntu)

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
USB den boot edip linux ununtu yu PC ye tam kurmadan jb yapabilir miyiz yoksa Windows un yanına 2. İşletim sistemi olarak kurmak mi gerek
Ben PC ye yüklemek istemiyorum ra1nusb gibi boot edip jb yapabilir miyiz

ahmet91

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Anlamadığım nokta şu bu linuxu gösterdiğiniz gibi yaparsak windows un kurulu olduğu harddisk in üzerine mi kuruyor?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Sistem gereksinimleri varmı acaba Linux için, windows macos hackintosh baya bilgi sahibiyim ama Linux’u yıllardır duymama rağmen hiç deneyimim olmayan bir sistem

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sistem gereksinimleri varmı acaba Linux için, windows macos hackintosh baya bilgi sahibiyim ama Linux’u yıllardır duymama rağmen hiç deneyimim olmayan bir sistem

yok galiba yani çoook eski pclerimde linux yüklü ve o pc den jb yaptım. Hard diskten 20 gb yer ayırın ve o yere linux ubuntu yükleyin. Pc her açılışta size soracak winle mi başlıyayım ubuntu mu ile başlangıçı size sunuyor. Ubuntu der jb yaparsınız win dersiniz işinizi görürsüniz :)

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@ip7pluss çok teşekkür ederim bilgi için, hemen koyulayım işe

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Linuxu kurdum checkrain calıştırdım ancak ekran görüntüsü eklediğim yerde takılıp kalıyor ilerlemiyor jb yüklemesi, neden olabilir acaba? teşekkürler.

Screenshot from 2020-02-05 21-47-08.png

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Hocam denedim fakat benden harddisk seçmemi istiyor sadece ubuntuyu dene seçeneği üzerinde flash ile kullanabiliyoruz ama onda da terimnale komutu yazınca birşey olmuyor.
Küçük bir alan ayırıp harddiske kurabilirsiniz ubuntuyu.

Burakcandemir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

sonunda hallettim cihaz zaten jb ki giderse burdan yapacağım ama artık jb gitme korkusu yok ohhh :)))

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus

sonunda hallettim cihaz zaten jb ki giderse burdan yapacağım ama artık jb gitme korkusu yok ohhh :)))

cihazı jb yaptıktan sonra yeniden başlatın teli, tekrar deneyin jb yapacak mı yoksa dfu mode kısmında mı kalacak

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bu linux ubuntu mu
Mesaj düzenlendi:

linux sürümlerinden farklılıklar hatalar olabiliyor muş
pardon evet ubuntu, internette bu hatayı alan çok kişi var o kısımda jailbreak yüklemesi takılıp kalıyor

doaermanis

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
pardon evet ubuntu, internette bu hatayı alan çok kişi var o kısımda jailbreak yüklemesi takılıp kalıyor
aynı şey şuan basıma geldi hocam ubuntu ile jb yaptım herşey okey bir kac tweak kurdum sanırım hatalıydı telefon acılmadı sonrasında reset attım jb gitti tekrar yapmak istiiiyorum ama enter download mode kısmında kalıp duruyor jb yapamıyorum tekrar
Mesaj düzenlendi:

şöyle bir hata var jailbreak yaptıktan sonra yeniden başlatıp jb yapmak isteyince dfu modunda sonra çıkan beyaz yazılarda kalıyor cihaz ilerlemiyor
aynı sorun bende de var çözebildiniz mi ?

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
O zaman checkra1nUSB ile devam 😁
Gerçi oda 0.9.7 de kaldı 0.9.8 çıksada USB ye yeniden yazdırsam bari 😁

597E923C-EA66-43AD-8DFF-60E6BE5C1ED7.jpeg3C113C31-22B3-46EB-9FB7-1117E1C46538.jpeg

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
aynı şey şuan basıma geldi hocam ubuntu ile jb yaptım herşey okey bir kac tweak kurdum sanırım hatalıydı telefon acılmadı sonrasında reset attım jb gitti tekrar yapmak istiiiyorum ama enter download mode kısmında kalıp duruyor jb yapamıyorum tekrar
Mesaj düzenlendi:

aynı sorun bende de var çözebildiniz mi ?
evet bende hatalı tweak sandım ondan değil az kalsın cihazı sıfırlıyordum. Hocam şimdi ben deneyerek nasıl yapıldığını anladım bir kaç kerede cihazı yeniden başlattım sorun yok jailbreak yapıyor. Checkrain uygulamasjnda setting kısmını açık safe mode butonunun altındaki butone tik atın. ona tik attıktan sonra geri yapıp jailbreak yapın. Bu sefer dfu modunda ki yazılar daha fazla geldiğini göreceksiniz ondan sonrada cihaz açılacak :)

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Tek bi sürücü c: vardı flaşa kuracak diye düşündüm ve kurulum yaptım flası çıkardım açılışta ubuntu geliyor windowsu silmişmiyimdir

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tek bi sürücü c: vardı flaşa kuracak diye düşündüm ve kurulum yaptım flası çıkardım açılışta ubuntu geliyor windowsu silmişmiyimdir
evet. C de windows olduğunu bilmen gerekiyordu ki yüklerken de emin misin silinecek dosyalar vs bildirimler veriyor. Windows silmişsin
Mesaj düzenlendi:

IOS 13.3.1 mi yüklü ?
hocam 13.3.1 ile ilgili olmasa gerek tam bilmem ama bende ios 13.3.1 deyim tek atıyor jailbreak diyince

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
evet. C de windows olduğunu bilmen gerekiyordu ki yüklerken de emin misin silinecek dosyalar vs bildirimler veriyor. Windows silmişsin
Mesaj düzenlendi:

hocam 13.3.1 ile ilgili olmasa gerek tam bilmem ama bende ios 13.3.1 deyim tek atıyor jailbreak diyince
Tam anlamadım burayı "Tek atıyor derken" ?

IOS 13.3.1 için problem yaşayanlar var ve bir Fix yayınlanacak daha

HelloWorld

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tam anlamadım burayı "Tek atıyor derken" ?

IOS 13.3.1 için problem yaşayanlar var ve bir Fix yayınlanacak daha
hım anladım hocam tek atıyor derken bir kaç kere yeniden başlattım herbirinde tek seferde jailbreak yaptı

Tips
Tips
Üst Alt