Neler yeni

Kodi v18.2 ve Turkvod Kurulumu

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...

wildbazooka

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7 Plus
ya kardeşim ne uğraşıyorsunuz böyle :D :D alın size 2 dk da olsun yapın burdan
Mesaj düzenlendi:

1 dk
Mesaj düzenlendi:

link atamıyorum?
Mesaj düzenlendi:

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Flyhigh

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Filza ile dep kurulumu yaptım fakat uygulama gelmedi sebebi nedir acaba

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Vpn hariç tüm adımları yaptım. Şimdilik sorun yok vpn ile deneyeceğim. Teşekkürler. :okok:

Wolfgang

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Herkese selamlar iyi forumlar. Ramazan bayramınız mübarek olsun. Kendi araştırmalarımla denemelerimle kodi içine turkvod kurulumunu çözdüm ve sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle windows kurulu bir bilgisayarınız olması ve ağ paylaşımını yapmanız gerekiyor. Bunu da anlatırsam konunun aşırı uzun olacağını düşündüğüm için bunu atlıyorum. Yine de konu içerisinde sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Şimdi ağ paylaşımını bilgisayarınızdan açtığınızı ve telefonunuza kodiyi kurduğunuzu varsayarak bu aşamaları geçiyorum...

1- Dosya yöneticisine giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12142

2-Kaynak ekleye basıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12143

3- Açılan sekmeden gözat diyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12144

4-Açılan sekmeden ağ konumu ekle diyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12145

5-Protokolden windows ağı (SMB) seçiyoruz. Sunucu adı yazan yere bilgisayarımızda ağ paylaştığımız dosyanın konumunu ekliyoruz. Tam adres yazmanız lazım kendi ağ konumumu aşağıda paylaşıyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 12146

5-a) Benim paylaştığım klasör "tr" adlı klasör. Ağ konumu da aşağıda kırmızı ile yazdığım konum. Ama sadece \\tr diye yazdığımda da oldu sanırım denemeniz lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 12148

5-b) Bilgisayarımda klasör bu içindeki dosyaları indirmemiz lazım onun da linklerini koyuyorum. Turkvod reposunu kurmamıza yarayacak en önemli dosyalar.
Ekli dosyayı görüntüle 12149

5-c)

6-Bilgisayardan paylaştığınız dosyanızın ağ paylaşımlarını böyle görmemiz lazım. 2 tane gözüküyor yukarıda bahsettiğim mevzu.
Ekli dosyayı görüntüle 12150

7- Şimdi geri çıkarak ana menüye gelerek ayarlara giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12151

8-Eklentilere giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12152

9- Zip dosyasından yükleye giriyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12153

10- Bilgisayardan paylaştığınız dosyanızın ağ paylaşımı adresine giriyoruz. 2 tane gözüküyor yukarıda bahsettiğim mevzu. Ben tr yazana giriyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 12154

11- Gördüğümüz gibi iki tane dosyamızı görüyoruz. Direk indirme linkleri mevcut. Tabiki bilgisayarımıza atmak için tekrarlıyorum bilgisayara...

Ekli dosyayı görüntüle 12155

12- İlk önce F4mProxy eklentisini yüklüyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12156

13- Sonra kullandığınız varsa olur yoksa star vpn öneririm. Vpn i açarak bağlanıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12157

14- Bağlandıktan sonra tekrar az önce F4mproxy yüklediğimiz yerdeki diğer dosyayı yani "plugin.video.turkvod-10.0.8" yüklüyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 12158

15- Gördüğümüz gibi turkvod yüklendi. Tekrar vpn i kapatarak turkvoda giriş sağlayabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 12159Ekli dosyayı görüntüle 12160

Emeğe saygı göstererek lütfen başka forumlarda konuyu kullanmayınız. 😊
öncelikle emeğine sağlık. Attığım screenshottaki türkei kanalını falan telefona nasıl aktaracağım biliyor musun ?

Ekli dosyalar

Vterlemez

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Herkese selamlar iyi forumlar. Ramazan bayramınız mübarek olsun. Kendi araştırmalarımla denemelerimle kodi içine turkvod kurulumunu çözdüm ve sizinle paylaşmak istedim. Öncelikle windows kurulu bir bilgisayarınız olması ve ağ paylaşımını yapmanız gerekiyor. Bunu da anlatırsam konunun aşırı uzun olacağını düşündüğüm için bunu atlıyorum. Yine de konu içerisinde sorularınıza cevap vermeye çalışırım.

Şimdi ağ paylaşımını bilgisayarınızdan açtığınızı ve telefonunuza kodiyi kurduğunuzu varsayarak bu aşamaları geçiyorum...

5-Protokolden windows ağı (SMB) seçiyoruz. Sunucu adı yazan yere bilgisayarımızda ağ paylaştığımız dosyanın konumunu ekliyoruz. Tam adres yazmanız lazım kendi ağ konumumu aşağıda paylaşıyorum.

5-a) Benim paylaştığım klasör "tr" adlı klasör. Ağ konumu da aşağıda kırmızı ile yazdığım konum. Ama sadece \\tr diye yazdığımda da oldu sanırım denemeniz lazım.

5-b) Bilgisayarımda klasör bu içindeki dosyaları indirmemiz lazım onun da linklerini koyuyorum. Turkvod reposunu kurmamıza yarayacak en önemli dosyalar.

5-c)

6-Bilgisayardan paylaştığınız dosyanızın ağ paylaşımlarını böyle görmemiz lazım. 2 tane gözüküyor yukarıda bahsettiğim mevzu.

8-Eklentilere giriyoruz.

10- Bilgisayardan paylaştığınız dosyanızın ağ paylaşımı adresine giriyoruz. 2 tane gözüküyor yukarıda bahsettiğim mevzu. Ben tr yazana giriyorum.

11- Gördüğümüz gibi iki tane dosyamızı görüyoruz. Direk indirme linkleri mevcut. Tabiki bilgisayarımıza atmak için tekrarlıyorum bilgisayara...

13- Sonra kullandığınız varsa olur yoksa star vpn öneririm. Vpn i açarak bağlanıyoruz.

14- Bağlandıktan sonra tekrar az önce F4mproxy yüklediğimiz yerdeki diğer dosyayı yani "plugin.video.turkvod-10.0.8" yüklüyoruz.

15- Gördüğümüz gibi turkvod yüklendi. Tekrar vpn i kapatarak turkvoda giriş sağlayabilirsiniz.

Yükledim dediğiniz gibi ama günlük dosyası güncelle hatası veriyor. Onu nereden güncelleneceğim?
Mesaj düzenlendi:

Yükledim dediğiniz gibi ama günlük dosyası güncelle hatası veriyor. Onu nereden güncelleneceğim?
Böyle bir hata veriyor. 3 klasörde aynı şekilde

Ekli dosyalar

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Mesaj düzenlendi:

Böyle bir hata veriyor. 3 klasörde aynı şekilde
İnternete mac adress generator yazın, herhangi bi siteden kopyalayın, kodiye gelip turkvoda uzun basın, mac adress çıkacak. Oraya kopyaladığınız mac adressi yapıştırın tamam diyin düzelecektir.

Vterlemez

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İnternete mac adress generator yazın, herhangi bi siteden kopyalayın, kodiye gelip turkvoda uzun basın, mac adress çıkacak. Oraya kopyaladığınız mac adressi yapıştırın tamam diyin düzelecektir.
71-95-F8-40-50-36 böyle bir adres verdi bende dediğin yere kopyaladım ama düzelmedi. F4M ye basınca çalışıyor diyor öyle kalıyor. Yaşadığım sorunların resmini attım

Ekli dosyalar

Vterlemez

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Fakat bu yöntem dışında daha kolay bir yöntem var. var/mobile/Library/Preferences/Kodi/addons bu kısıma verdiğiniz zip dosyasını filza ile çıkardıktan sonra yapıştırarak Turkvodu kullanabilirsiniz.
Hocam plugins diye bir klasör çıktı içinden dediğiniz addon yerine yükledim ama hala çalışmıyor. Ağa bağlı değil diyor. Ağa nasıl bağlanabilirim? Acaba adresini kaynak olarak ekledim o adres geçerliliğini mi kaybetti? Ben neden açamıyorum?

Ekli dosyalar

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Hocam plugins diye bir klasör çıktı içinden dediğiniz addon yerine yükledim ama hala çalışmıyor. Ağa bağlı değil diyor. Ağa nasıl bağlanabilirim? Acaba adresini kaynak olarak ekledim o adres geçerliliğini mi kaybetti? Ben neden açamıyorum?
Turkvodu komple kaldırıp, bu repodan yükleyin. Tv addonsta aşağıdaki turkvodu yükleyeceksin, daha sonra depodan yükle diyeceksin ve bu kadar. Olmazsa kodiyi sıfırlayın

Vterlemez

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Turkvodu komple kaldırıp, bu repodan yükleyin. Tv addonsta aşağıdaki turkvodu yükleyeceksin, daha sonra depodan yükle diyeceksin ve bu kadar. Olmazsa kodiyi sıfırlayın
Hocam öncelikle yardımız için teşekkür ediyorum. Turkvodu nasıl kaldıracağım? Sonrasında Kodi yi nasıl sıfırlamam lazım? Dün Kodiyi kaldırıp kurdum aynı şeyler yine yüklü geldi?
Mesaj düzenlendi:

Hocam öncelikle yardımız için teşekkür ediyorum. Turkvodu nasıl kaldıracağım? Sonrasında Kodi yi nasıl sıfırlamam lazım? Dün Kodiyi kaldırıp kurdum aynı şeyler yine yüklü geldi?
Kaldırdım hocam peki F4M yi de kaldırayım mı?
Mesaj düzenlendi:

İndirdiğim dosyayı bir yere kopyalama yapacak mıyım? Depodan yükleme adımlarını yazar mısınız?
Mesaj düzenlendi:

Depodan yükleye basınca bu ekran çıkıyor burada yükleme yapılmıyor?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

kaptan5858

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Burada bilgisayarlar yapılıyor ama benim o imkanım yok sadece telefondan yapamaz mıyız ?

Hardal53

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus

5-c)

8-Eklentilere giriyoruz.

Rica ederim :) denemiştim malesef olmamıştı ama doğrudur. Öyle yapamayan ya da jailbreaksiz arkadaşlar böyle yapabilirler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam sürüm 18.3 için kurulum bu şekilde mi ve turkvod çalışıyor mu ?

goodkat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben bu ağ bağlantısı muhabbetini yapamadım. Ağ tıklayınca server name'e ne yazağım. Çıkamadım işin içinden

Trilogy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Burada bilgisayarlar yapılıyor ama benim o imkanım yok sadece telefondan yapamaz mıyız ?
Filza ile yapabilirsin illa bilgisayara gerek yok ekteki dosyaları indir kodiden ayarlar simgesine tıkla addons/install from zip e tıkla açılan sayfada home folder yazar en üstte ona basınca açılan sayfada (indirdiklerin downloads veya documents e kaydediliyor) oradan ilk farmı kur kurulum bitince turkvodu kur :)

kaptan5858

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Filza ile yapabilirsin illa bilgisayara gerek yok ekteki dosyaları indir kodiden ayarlar simgesine tıkla addons/install from zip e tıkla açılan sayfada home folder yazar en üstte ona basınca açılan sayfada (indirdiklerin downloads veya documents e kaydediliyor) oradan ilk farmı kur kurulum bitince turkvodu kur :)

5. Ve 11. Madde de ikişer tane zip dosyaları var hangisini indirip dediğini uygulayacağım ?

Trilogy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
5. Ve 11. Madde de ikişer tane zip dosyaları var hangisini indirip dediğini uygulayacağım ?
5. Ve 11. Maddede olanlar aynı dosyalar önce f4rm olanı kur sonra vpn açıp turkvodu kur

kaptan5858

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
13. Maddeye bi bak ücretsiz bi vpn programı kullanman gerekiyor turkvodu yükleyebilmek için

Kardeş seni de yoruyorum kusura bakma ama bende eklentiler de sadece f4m gözüküyor turkvod gözükmüyor

Trilogy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Kardeş seni de yoruyorum kusura bakma ama bende eklentiler de sadece f4m gözüküyor turkvod gözükmüyor
Yorulmuyorum böyle düşünme :) sen iki dosyayıda kurdun mu? Kurduysan eğer sol üstte video işareti var ona bas video addons yazar (Türkçe yaptıysan video eklentileri yazar) turkvodu göreceksin

Son düzenleme:

kaptan5858

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Yorma değil böyle düşünme :) sen iki dosyayıda kurdun mu

Evet kurdum. Ama önce vpn’yi Es geçmiştim normal kurdum olmadı sildim turkvod eklentisini vpn ile kurdum yine olmadı. İkisini de sildim şimdi

Trilogy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Evet kurdum. Ama önce vpn’yi Es geçmiştim normal kurdum olmadı sildim turkvod eklentisini vpn ile kurdum yine olmadı. İkisini de sildim şimdi
Önce f4rm kurup vpn açacaksın sonra turkvodu kuracaksın kurduktan sonra vpn kapatabilirsin. eklentilere gir sol menüde en üstte video simgesi var ona bas açılan sayfada video addons yazar en altta ona basınca turkvod çıkması gerekiyor

kaptan5858

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Önce f4rm kurup vpn açacaksın sonra turkvodu kuracaksın kurduktan sonra vpn kapatabilirsin. eklentilere gir sol menüde en üstte video simgesi var ona bas açılan sayfada video addons yazar en altta ona basınca turkvod çıkması gerekiyor

Tamam oldu ama şimdi için de 3 tane kutu var. Hangisine basarsam basayım turkvod hatası diyor. Daha fazla bilgi için günlük dosyanızı denetleyin yazıyor

Durum
Konu cevaplara kapatılmıştır...
Tips
Tips
Üst Alt